Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Consumer Reports: Κανένα πρόβλημα με το iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/11/2011 - 15:45

To Consumer Reports ανακοίνωσε σήμερα ότι το νέο iPhone 4S δεν πάσχει από προβλήματα λήψης και το προτείνει ανεπιφύλακτα στους καταναλωτές. Η ίδια οργάνωση πέρσι είχε προκαλέσει αίσθηση στο κοινό αφού μετά την κυκλοφορία του iPhone 4 δεν μπορούσε να προτείνει προς αγορά τη συσκευή εξαιτίας των προβλημάτων με το σήμα ("Antennagate") παρόλο που την ίδια στιγμή το βαθμολογούσε με την υψηλότερη βαθμολογία.

Αναρτημένη εικόνα


Το Consumer Reports διηξήγαγε την ίδια σειρά από τεστ όπως και πέρσι και βρήκε ότι το iPhone 4S δεν πάσχει από τα προβλήματα του προκατόχου του. Αυτό οφείλεται στην νέα τεχνολογία εναλλαγής κεραιών που υπάρχει στο 4S και μας παρουσίασε ο Tim Cook στο πρόσφατο event της παρουσίασης της συσκευής. Αντίθετα, το «νέο» iPhone 4 των 8GB παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα με το σήμα όπως και πέρσι.

Επιπρόσθετα, οι δοκιμές δεν έδειξαν κάποιο πρόβλημα με την αυτονομία της συσκευής παρά το γεγονός ότι η ίδια η Apple παραδέχτηκε το πρόβλημα, το οποίο και θα λυθεί σε μελλοντική αναβάθμιση.

Να σημειώσουμε ότι το iPhone 4S πραγματοποίησε ρεκόρ πωλήσεων με 4 εκατομμύρια κομμάτια τις πρώτες τρεις μέρες της κυκλοφορίας του ενώ πρόσφατα οι προ-παραγγελίες για την κυκλοφορία της συσκευής στο Χονγκ-Κονγκ ξεπούλησαν μέσα σε 10 μόλις λεπτά!

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 08/11/2011 - 15:51

πλησιάζει ο καιρός και για εμάς εδώ

#3   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2011 - 16:41

3 days left..αντε να το χαρούμε..

#4   dimos1

dimos1

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2011 - 23:07

Δεν ξέρω τι ισχύει αλλα με τα 4αρι μου δεν είδα κανένα προβλημα με την κεραια...Ισα ισα εχω καλυτερο σημα και σε μερη που δεν ειχα με το xperia x10 mini Μου παλια!!!

#5   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 08/11/2011 - 23:12

Αυτο ακριβώς και εγω με το μηλοφωνο το 4αρι π ο τ ε μου δεν ειχα προβλημα με την λήψη π ο τ ε ομως!

#6   bluescorpion

bluescorpion

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2011 - 00:48

ολα τα 4 εχουν προβλημα.και το δικο μου και οσα εχω πιασει.ανοιξτε δεδομενα 3g και βαλτε το χερι στο γνωστο σημειο.ΟΛΑ εχουν προβλημα




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες