Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S από Vodafone. Τιμές - Προγράμματα - Διαθεσιμότητα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
520 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/12/2011 - 19:39

Μετα απο νεα ερωτηση σημερα για παραλαβες, σε κεντρικο καταστημα του Αμαρουσιου μου ειπαν οτι υπαρχει ελειψη και ειναι ΑΓΝΩΣΤΟ ποτε θα εχουν νεα παραλαβη!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/01/2012 - 15:50

Προσφατα που πηρα το 4s απο vodafone,με την επιδοτηση που δινει στο συμβολαιο unlimited 25 κ απο 669 που κανει σα σκετη συσκευη πηγε στα 579,δηλαδη 90 ευρω επιδοτηση.

Φυσικα ηδη μετα απο 3-4 μερες αιτηθηκα την ακυρωση-αποσυνδεση του συμβολαιου και επιστροφη στη καρτοκινητη(επιστρεφεις την επιδοτηση).Διοτι μου ηρθε ο πρωτος λογαριασμος και αντι 25 ευρω που περιμενα να ερθει,ηρθε λιγο παραπανω.
Πηγαινοντας να μου εξηγησουν το γιατι,μου ελεγε εκει κατι ακαταλαβηστικα και για το πως το υπολογιζει η vodafone,συν τον επιπλεον 12%φορο(οπου δεν με ενημερωσαν απο πριν οτι 25+12%),και τρεχα γυρευε.Ρε ουστ λεω ,τσαντιστικα και το ξαναγυρισα στη καρτουλα.Πιο ξεκαθαρα πραγματα οσο βαζεις μιλας (και αν δεν εχεις,δεν βαζεις δε μιλας,οχι καθε μηνα να εχω δοση μιλησω δε μιλησω.

Τελευταία επεξεργασία από: monotis, 01/01/2012 - 15:52


#348   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 01/01/2012 - 17:20

μπηκα σημερα να δω αν ριξαν τις τιμες κ μ βγαζει αυτο


Ειδοποίηση
Η Vodafone για να σας προσφέρει ακόμα καλύτερες υπηρεσίες αναβαθμίζει τα πληροφοριακά της συστήματα. Λόγω της αναβάθμισης, τις προσεχείς ημέρες, δε θα είναι δυνατή η ολοκλήρωση των αιτημάτων που θα υποβάλετε ηλεκτρονικά για νέα σύνδεση, αναβάθμιση ή αλλαγή προγράμματος. Για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας καλέστε μας στο 2102809682 ή πατήστε εδώ για να σας καλέσουμε δωρεάν και να σας βοηθήσουμε με ό,τι χρειαστείτε.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

λογικα αλλαζουν τις τιμες

Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 01/01/2012 - 17:21


#349   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/01/2012 - 17:31

μπηκα σημερα να δω αν ριξαν τις τιμες κ μ βγαζει αυτο


Ειδοποίηση
Η Vodafone για να σας προσφέρει ακόμα καλύτερες υπηρεσίες αναβαθμίζει τα πληροφοριακά της συστήματα. Λόγω της αναβάθμισης, τις προσεχείς ημέρες, δε θα είναι δυνατή η ολοκλήρωση των αιτημάτων που θα υποβάλετε ηλεκτρονικά για νέα σύνδεση, αναβάθμιση ή αλλαγή προγράμματος. Για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας καλέστε μας στο 2102809682 ή πατήστε εδώ για να σας καλέσουμε δωρεάν και να σας βοηθήσουμε με ό,τι χρειαστείτε.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

λογικα αλλαζουν τις τιμες



λογικο σου λεει τωρα που ξοδεψαν το δωρο και περνανε οι γιορτες ασ το ξαναριξουμε!

εμπορικη πολιτικη σου λεει μετα

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#350   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/01/2012 - 17:51

μπηκα σημερα να δω αν ριξαν τις τιμες κ μ βγαζει αυτο


Ειδοποίηση
Η Vodafone για να σας προσφέρει ακόμα καλύτερες υπηρεσίες αναβαθμίζει τα πληροφοριακά της συστήματα. Λόγω της αναβάθμισης, τις προσεχείς ημέρες, δε θα είναι δυνατή η ολοκλήρωση των αιτημάτων που θα υποβάλετε ηλεκτρονικά για νέα σύνδεση, αναβάθμιση ή αλλαγή προγράμματος. Για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας καλέστε μας στο 2102809682 ή πατήστε εδώ για να σας καλέσουμε δωρεάν και να σας βοηθήσουμε με ό,τι χρειαστείτε.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

λογικα αλλαζουν τις τιμες

φιλε μου αυτο ισχυει για το myaccount.μπορεις κανονικα να δεις τιμες και προγραμματα για καθε κινητο και δεν τις εχουν αλλαξει τις τιμες!ανεβασμενες παραμενουν και θα παραμεινουν!

#351   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 01/01/2012 - 19:42

νεο προγραμμα συμβολαιου επιλεγεις το προγραμμα κ μετα μ βγαζει αυτο εννοω δε σ αφηνει να συνεχισεις να δεις την τιμη που θα σου βγαλει το κινητο στο αναλογο προγραμμα............και σου πεταει την ειδοποίηση

Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 01/01/2012 - 19:42


#352   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/01/2012 - 00:11

νεο προγραμμα συμβολαιου επιλεγεις το προγραμμα κ μετα μ βγαζει αυτο εννοω δε σ αφηνει να συνεχισεις να δεις την τιμη που θα σου βγαλει το κινητο στο αναλογο προγραμμα............και σου πεταει την ειδοποίηση


εχεις δικιο!

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#353   Derizio

Derizio

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/01/2012 - 00:16

Βάζουν νεα μηχανογράφηση, δεν αλλάζουν τιμές ;)

#354   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/01/2012 - 05:06

Προσφατα που πηρα το 4s απο vodafone,με την επιδοτηση που δινει στο συμβολαιο unlimited 25 κ απο 669 που κανει σα σκετη συσκευη πηγε στα 579,δηλαδη 90 ευρω επιδοτηση.

Φυσικα ηδη μετα απο 3-4 μερες αιτηθηκα την ακυρωση-αποσυνδεση του συμβολαιου και επιστροφη στη καρτοκινητη(επιστρεφεις την επιδοτηση).Διοτι μου ηρθε ο πρωτος λογαριασμος και αντι 25 ευρω που περιμενα να ερθει,ηρθε λιγο παραπανω.
Πηγαινοντας να μου εξηγησουν το γιατι,μου ελεγε εκει κατι ακαταλαβηστικα και για το πως το υπολογιζει η vodafone,συν τον επιπλεον 12%φορο(οπου δεν με ενημερωσαν απο πριν οτι 25+12%),και τρεχα γυρευε.Ρε ουστ λεω ,τσαντιστικα και το ξαναγυρισα στη καρτουλα.Πιο ξεκαθαρα πραγματα οσο βαζεις μιλας (και αν δεν εχεις,δεν βαζεις δε μιλας,οχι καθε μηνα να εχω δοση μιλησω δε μιλησω.

Κατα καποιο περιεργο τροπο υπολογιζουν μονο το ποσο που περνει η vodafone και οχι το τελικο με τους φορους. Ετσι αμα ρωτησεις ποσο ειναι το παγιο πχ στο Unlimited 25 σου λενε 25€! Μονο αν τους ρωτησεις ποσο θα πληρωνω το μηνα θα σου πουν 25+12%...28! Και αμα τους πεις αφου 28 θα δωσω γιατι μου λες 25, σου λεει τα 3€ τα περνει το κρατος, δεν μετρανε! Λες και ειναι επιλογη μου αν θα τα δωσω!

sorry για το off-topic


#355   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/01/2012 - 05:08

ανεβασμενες παραμενουν και θα παραμεινουν!


για ξυλο ειναι...! και φερνουν συσκευες με το σταγονομετρο, και κοβουν και τις επιδοτησεις!!!


#356   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 02/01/2012 - 06:08

Κατα καποιο περιεργο τροπο υπολογιζουν μονο το ποσο που περνει η vodafone και οχι το τελικο με τους φορους. Ετσι αμα ρωτησεις ποσο ειναι το παγιο πχ στο Unlimited 25 σου λενε 25€! Μονο αν τους ρωτησεις ποσο θα πληρωνω το μηνα θα σου πουν 25+12%...28! Και αμα τους πεις αφου 28 θα δωσω γιατι μου λες 25, σου λεει τα 3€ τα περνει το κρατος, δεν μετρανε! Λες και ειναι επιλογη μου αν θα τα δωσω!

sorry για το off-topic


Μα το λεει και στο site αυτο.. Λογικο ειναι να γινεται αυτο... Πιο παλια δεν υπηρχει κι ολας αυτό ο φόρος κινητης.. Κανετε λαθος .. Το 12% που λες δεν εναι ο ΦΠΑ.. Τον ΦΠΑ τον υπλογιζουν στα 25 ευρω που λεει στο παγιο κανονικά.. Αυτο που δεν υπολογιζουν ειναι το 12% που ειναι ο φορος κινητης τηλεφωνιας.. Όπως συμβαινει και στα καρτοκινητα.. Βαζεις μια 10 ευρω καρτα και βλεπεις οτι δεν μπαινουν 10 ευρω στο λογαριασμο σου, αλλα 8.90.. Με τη λογικη σας δηλαδη οι καρτες πανω δεν θα πρεπε να γραφουν 10 ευρώ, αλλά 8.90..

Ο φορος κινητης παει αναλογα και το υψος του λογαριασμου κι ολας κλιμακωτα.. 12% εως 50 ευρώ, 15% για 50 εως 100, 18% απο 100 εως 150 και 20% απο 150 και πανω.

Τελος, οταν κανεις νεα συνδεση πρωτη φορα πληρωνεις 2πλο παγιο περιπου, γιατι το παγιο που πληρωνεις καθε μηνα πρεπει να τρεχει μπροστα.. Πχ εμενα μου ηρθε ο λογαριασμος 12 δεκεμβριου και στο παγιο ελεγε οτι ειναι για τον Ιανουαριο.. Παντα προπληρωνεις το παγιο δηλαδη...

#357   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/01/2012 - 15:48

Μα το λεει και στο site αυτο.. Λογικο ειναι να γινεται αυτο... Πιο παλια δεν υπηρχει κι ολας αυτό ο φόρος κινητης.. Κανετε λαθος .. Το 12% που λες δεν εναι ο ΦΠΑ.. Τον ΦΠΑ τον υπλογιζουν στα 25 ευρω που λεει στο παγιο κανονικά.. Αυτο που δεν υπολογιζουν ειναι το 12% που ειναι ο φορος κινητης τηλεφωνιας.. Όπως συμβαινει και στα καρτοκινητα.. Βαζεις μια 10 ευρω καρτα και βλεπεις οτι δεν μπαινουν 10 ευρω στο λογαριασμο σου, αλλα 8.90.. Με τη λογικη σας δηλαδη οι καρτες πανω δεν θα πρεπε να γραφουν 10 ευρώ, αλλά 8.90..


Δεν ειπα εγω οτι το 12% ειναι ΦΠΑ! Ξερω οτι ειναι τελη κινητης-μαλιστα πρωτα μπηκαν στα συμβολαια και μετα στις καρτες(εχουν χρονια δηλαδη)! Εγω αυτο που λεω ειναι οτι δεν ειναι σαν τις καρτες που πχ βλεπεις λεει 10€ και δινεις 10€(ξεροντας οτι οι μοναδες της καρτας θα ειναι 8.90). Στο συμβολαιο δεν σου λενε οτι το Unlimited 25 παει 28€... σου λενε 25!(τα 3€ του κρατους ειναι ψιλα γραμματα!)


#358   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/01/2012 - 00:05

Αν το λεγαν με ενημερωναν,και ηταν σωστοι κ τιμιοι μπορει (λεω μπορει)και να το δεχομουν.Αλλα επειδη στο περνανε εκ του πονηρου κ υπογεια,αυτο ειναι που τη δινει περισσοτερο.
Παιδες μακρυα ,στους δυσκολους καιρους που ζουμε ολοι κοιτανε να εξασφαλισουν μια σιγουρια (στο μηνα...)Γι αυτο και εταιριες(ανεκαθεν) κανουν κρα για συμβολαια και καρτοσυμβολαια.Σου λεει βρεξει χιονισει, μιλισει δε μιλησει το 25-30αρι θα το χω το μηνα.
Στη καρτα δεν ισχυει αυτο ,μπορει να αγορασω μια τουρμπινα για το αμαξι και να ειμαι ταπι και ψυχραιμος για 2 μηνες ,δεν βαζω-δεν μιλαω-δεν πληρωνω για 2 μηνες.
Ειδικα αν δεν εισαι καμια γκομενα,να σ'αρεσει να μιλας με τις ωρες στο τηλ.,καρτουλα παιδια,(και ας ειμαι 30 και με λενε πιτσιρικα)

Υ.Γ την αλλη φορα με πηρε μια απο τη voda να μου πουλησει συμβολαιο ,με επιχειρημα οτι θα μιλαω περισσοτερο,και τις λεω:και ποιος σας ειπε κυρια μου εσας, οτι εγω θελω να μιλαω περισσοτερο,κ εμεινε καγκελο!!!
Περα απο τη πλακα (και εκτος θεματος) ,το να μιλας πολυ στο κινητο δεν αποτελει πλεονεκτημα,ασχετως αν προσπαθουνε να σου περασουν το αντιθετο...κ αν σου κρυβουν τις συνεπειες που εχει σαν επτασφραγιστο μυστικο,επειδη δεν τους συμφερει...
(εγω λυπαμε πραγματικα τις κοπελιτσες κυριως οπου μες την αγνοια που τις διακατεχει,τις βλεπω συνεχεια απο αμηχανια και μονο, το εχουν ολη την ωρα στο αυτι τους,θα γινει ο εγκεφαλος τους νερο.
Δηλαδη μια ενημερωση δεν μπορουν να κανουν σ'αυτη τη κολωχωρα που ζουμε,για την επιδραση της "ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας στον ανθρωπο"

Τελευταία επεξεργασία από: monotis, 03/01/2012 - 00:14


#359   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/01/2012 - 03:20

Αν διαβάσεις το συμβόλαιό σου το γράφει..δεν μπορεί να φταίει η εταιρία που το κράτος έχει γ****ει με φορους την ελληνική κινητη τηλεφωνια.. Δεν είναι τέλη κινητής.. Άλλα αυτά.. Φορος κινητης τηλεφωνοας λεγεται.. Και ειναι τρελό γιατι φορολογούμασυε διπλά.. Δηλαδή βγαινει ενα χχ καθαρο ποσο πχ.. Πανω σε αυτο βαζουν xx+ΦΠΑ και πανω σε αυτο (χχ+ΦΠΑ) βαζουν και το φορο κινητής.. Με αλλα λογια φορολογουνε τον ΦΠΑ!!!! Φόρος πάνω στον φόρο.. Αυτό μονο εδω θα μπορουσε να συμβεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 03/01/2012 - 03:25


#360   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/01/2012 - 18:45

Εν πας περιπτωση οπως και αν λεγεται εγω φανταζομαι οτι πρεπει να το πληρωσω, αρα και αυτος που μου πουλαει συμβολαιο πρεπει να μου πει οτι το πληρωνω, αλλιως να του δωσω μονο τα 25!(θα του πω ουτε και εγω ευθυνομαι για τους φορους του κρατους! :-P)


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες