Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Η Digitech παρουσιάζει την iPB-10


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/11/2011 - 01:14

Συνεχίζοντας τα μουσικά τεχνολογικά νέα από τη χθεσινή παρουσίαση της νέας εφαρμογής της TC Electronic η Digitech παρουσιάζει σήμερα την πεταλιέρα iPB-10, η οποία μπορεί και να χρησιμοποιεί το iPad ως μέρος του μηχανήματος. Με την iPB-10 μπορείτε να δημιουργήσετε και να ελέγξετε ένα εύρος εφέ απλά, εύκολα και γρήγορα.

Αναρτημένη εικόνα


Χρησιμοποιώντας ένα iPad και την αντίστοιχη εφαρμογή στο App Store [iTunes link] μπορείτε να δημιουργήσετε άμεσα μέχρι και δέκα διαφορετικά πετάλια σε όποια σειρά θέλετε διαλέγοντας μέσα από 87 διαφορετικές επιλογές, 54 ενισχυτές και 26 καμπίνες. Χάριν στα presets μπορείτε να αποθηκεύσετε και να καλέσετε μέχρι 100 διαφορετικά σετ πεταλιέρας με ένα απλό πάτημα του ποδιού σας.

Μπορείτε να μάθετε περισσότερες πληροφορίες αλλά και να αγοράσετε την iPB-10 στην επίσημη ιστοσελίδα της εταιρείας εδώ.

Ως γενικότερο σχόλιο σε αυτά τα μουσικο-τεχνολογικά που έχουμε παρουσιάσει στο iPhoneHellas.gr κατά καιρούς φαίνεται ξεκάθαρα πλέον πως το iPad αλλά και το iPhone αποδεικνύονται σημαντικά εργαλεία μουσικής δημιουργίας για ένα μεγάλο εύρος μουσικών και το θετικό είναι ότι όλο και περισσότερες εταιρείες το αντιλαμβάνονται και προσφέρουν ολοένα και πιο καινοτόμες προτάσεις. Ίσως είμαστε ακόμα μακριά σε software και hardware από μια εποχή όπου το iPad μπορεί να αντικαταστήσει τον εξοπλισμό ενός κιθαρίστα/drummer/dj κτλπ αλλά ο δρόμος έχει χαραχθεί και βαδίζουμε στα σωστά βήματα.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   WizeMan

WizeMan

    iPH Enthousiast

  • 541 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2011 - 08:32

Θα προτιμούσα μια πεταλιέρα που να επικοινωνεί μέσω Bluetooth παρά να έχω το iPad μου στα πόδια μου

#3   Glk77

Glk77

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 09/11/2011 - 10:16

φθηνη...! -.-

#4   DangerousBlade

DangerousBlade

    iPH Addict

  • 648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2011 - 22:43

αν μπορουσα θα το παιρνα με τα 1000

#5   edafermosjunior

edafermosjunior

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/04/2012 - 11:29

Ρε παιδια γνωριζουμε εαν το νεο ipad της apple θα ειναι συμβατο με την συγκεκριμενη πεταλιερα ?? θα χωραει στην θεση του ipad ? μην προεξεχει στις ακριες και μου κανει γρατζουνιες και διαφορα...θα την σπασω...!! :Ρ Ευχαριστω..!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες