Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 7 ψήφοι

(Οδηγος) Redsnow 0.9.9b8 (για iOS 5.01)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
548 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/11/2011 - 14:21

οσοι εχετε αναβαθμησει σε iOS 5.O1 εδω ειναι ο οδηγος για jb..

κατεβαζετε το redsnow απο δω για windows https://sites.google...redirects=0&d=1
για mac
https://sites.google...redirects=0&d=1

αφου το κατεβασουμε ανοιγουμε την εφαρμογη και παμε στα extras και παταμε select ipsw και επιλεγουμε την ipsw της i0S 5!Αφου διαβασει την ipsw τοτε παταμε μια φορα back και παταμε jailbreak,και επιλεγουμε install cydia!αφου ολοκληρωθει και γινει η επανεκιννηση της συσκευης το cydia θα μεινει ασπρο..
παμε ξανα στα extras και επιλεγουμε παλι την ipsw της iOS 5 και υστερα παταμε just boot!

για οσους θελουν προβουν σε semi-tether
βαζουμε το ρεπο στο cydia http://thebigboss.org/semitether/..

επισης οσοι θελουν να παραμεινουν στην ιδια baseband για αυτους που εχουν ξενες συσκευες
μπορουν να κατεβασουν το snowbreeze v2.8b11 απο δω http://ih8sn0w.com/ ωστε να φτιαξουν μια custom ipsw!

η ιδια μεθοδος λειτουργει και σε iOS5

Τελευταία επεξεργασία από: eddy888, 11/11/2011 - 14:31


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/11/2011 - 14:26

Για windows το ιδιο redsnow κατεβαζουμε?

#3   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/11/2011 - 14:29

ειναι για windows αθτη η εκδοση..θα κανω ενα edit και θα προσθεσω και για mac ;)

#4   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 14:31

Ωραιος, αλλα το ξερεις και συ οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μην ερωτηθει σε αλλο topic : Βοηθεια πως βαζω ios 5.0.1 :lol: :lol:

#5   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/11/2011 - 14:36

Ωραιος, αλλα το ξερεις και συ οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μην ερωτηθει σε αλλο topic : Βοηθεια πως βαζω ios 5.0.1 :lol: :lol:


καλα αυτο ειναι το μονο σιγουρο..για αυτο το ανοιξα γιατι και γω αγανακτησα να το βλεπω συνεχεια..τουλαχιστον με αυτο ας ελπισουμε οι μισοι να μην ρωτανε..οι να μην ρωτανε σε αλλα τοπικ και να ρωτανε απευθειας εδω και εμεισ εδω ειμαστε να βοηθησουμε ;)

#6   Ponjo

Ponjo

    iPH Contributor

  • 932 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 14:43

παιδια γιατη δεν δεχετε το sbseting ?μηπως πρεπει να βαλουμε κανενα αλλο ρεπο...εχω την 5.0.1

#7   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/11/2011 - 14:46

παιδια γιατη δεν δεχετε το sbseting ?μηπως πρεπει να βαλουμε κανενα αλλο ρεπο...εχω την 5.0.1


εγω το εχω..μου δουλευει κανονικα!μηπως επειδη δεν εκανες απο την 5 σε 5.01 set up as new και σου κρατησε σκουπιδακια??
εκτος απο αυτο δοκιμασε να κανεις επανεκινηση την συσκευη αφου το εγκαταστησεις και βαλτο στο just boot και ισως να δουλεψει!

#8   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/11/2011 - 14:47

Μάλλον δεν θα εχουν γινει οι αναβαθμισεις ακομα!

Ειδα οτι δουλευει τελικα,sorry!

Τελευταία επεξεργασία από: xristos350, 11/11/2011 - 14:48


#9   Ponjo

Ponjo

    iPH Contributor

  • 932 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 14:49

εγω το εχω..μου δουλευει κανονικα!μηπως επειδη δεν εκανες απο την 5 σε 5.01 set up as new και σου κρατησε σκουπιδακια??
εκτος απο αυτο δοκιμασε να κανεις επανεκινηση την συσκευη αφου το εγκαταστησεις και βαλτο στο just boot και ισως να δουλεψει!

λεσ να κανω set up new??εγω εκανα update.... δεν μπορω να το κανω καθολου εγγατασταση...πρεπει να βαλω την 5.0.1 με ristore δηλαδη ε?

#10   arcangel

arcangel

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 14:50

καλα αυτο ειναι το μονο σιγουρο..για αυτο το ανοιξα γιατι και γω αγανακτησα να το βλεπω συνεχεια..τουλαχιστον με αυτο ας ελπισουμε οι μισοι να μην ρωτανε..οι να μην ρωτανε σε αλλα τοπικ και να ρωτανε απευθειας εδω και εμεισ εδω ειμαστε να βοηθησουμε ;)

καλησπέρα και από μένα. σκέφτομαι για jaibreak απλά η ερώτηση μου είναι μήπως να περιμένω το untethered μιας και διαβάζω στο forum ότι ουκ ολίγοι έχουν αντιμετωπίσει προβλήματα κατά τη διάρκεια του jaibreak. fyi έχω IOS5. η γνώμη σου?

#11   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/11/2011 - 14:51

restore&set up as new&μετα j/b!

#12   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/11/2011 - 14:53

λεσ να κανω set up new??εγω εκανα update.... δεν μπορω να το κανω καθολου εγγατασταση...πρεπει να βαλω την 5.0.1 με ristore δηλαδη ε?


αν ησουν clean στην 5 δηλαδη αν δεν ειχεσ jb την συσκευη σου τοτε καλα εκανες και εκανες update!αν ομως ηταν jb τοτε προτιμοτερο να κανεισ shift+restore με DFU και μετα set up as new!
εγω προτινω να εγκαταστησεις παλι το προγραμμα απο cydia και να κανεις ενα reboot και να το βαλεις στο cydia για just boot αφου επιλεξεις παλι την ipsw της 5 και μπορει να δουλεψει!αν δεν δουλεψει κανε αυτα που σε ειπα παραπανω :)

Τελευταία επεξεργασία από: eddy888, 11/11/2011 - 14:58


#13   Ponjo

Ponjo

    iPH Contributor

  • 932 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 14:55

αν ησουν clean στην 5 δηλαδη αν δεν ειχεσ jb την συσκευη σου τοτε καλα εκανες και εκανες update!αν ομως ηταν jb τοτε προτιμοτερο να κανεισ shift+restore με DFU και μετα set up as new!
εγω προτινω να εγκαταστησεις παλι το προγραμμα απο cydia και να κανεις ενα reboot και να το βλαεις στο cydia για just boot αφου επιλεξεις παλι την ipsw της 5 και μπορει να δουλεψει!αν δεν δουλεψει κανε αυτα που σε ειπα παραπανω :)

οκ φιλε σε ευχαριστω

#14   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/11/2011 - 14:57

καλησπέρα και από μένα. σκέφτομαι για jaibreak απλά η ερώτηση μου είναι μήπως να περιμένω το untethered μιας και διαβάζω στο forum ότι ουκ ολίγοι έχουν αντιμετωπίσει προβλήματα κατά τη διάρκεια του jaibreak. fyi έχω IOS5. η γνώμη σου?


αυτο φιλε μου ειναι γνωμη καθενος..εμενα για παραδειγμα δεν με καιει το untethered και βολευομαι με tether η semitether..ποτε δεν μου επανεκιννει η συσκευη απο μονη της και αν επανεκινηθει θα εχω το semitether το οποιο με καλυπτει για τηλεφωνα και μυνηματα σε περιπτωση που κλεισει η συσκευη απο μπαταρια και απλα το κανω just boot και σε ενα λεπτο ειναι ολα καλα! ;)

τωρα βεβαια αν δεν βαριεσαι να ξαναπερνας ολες τι εφαρμογες απο την αρχη προτιμοτερο να πας στην 5.01 για καλυτερη μπαταρια..!αν δεν εχεις προβλημα με μπαταρια μεινε εκει που εισαι ;)

και αν ακολουθησεις πιστα της οδηγιες δεν θα εχεις κανενα προβλημα με την εγκατασταση του jb

Τελευταία επεξεργασία από: eddy888, 11/11/2011 - 15:05


#15   hackgeo

hackgeo

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:hackgeo19

Δημοσίευση 11/11/2011 - 15:06

παιδια εγω που ειμαι ios 5.0.1 και 8ελω να κανω tethered jb ακολου8ω αυτον τον οδηγο εστι?
σε περιπτωση που μου κλησει το κινητο πως το ξανα ανοιγω με το tethered?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες