Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΤΙΜΕΣ iphone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   maverick78

maverick78

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 13/11/2011 - 21:28

Καλησπερα

ισως ειναι λιγο εκτος τοπικ το συγκεκριμενο ποστ για καποιους, αλλα για εμενα εχει αμεση σχεση.
Προ 5 μηνων μου εκλαπη το Iphone 3GS 16GB, το οποιο το ειχα φτιαξει οπως ηθελα για να κανω την δουλεια μου (4.3.3 κλπ) κ την διασκεδαση μου. οταν εμεινα λοιπον χωρις iphone δεν επαιζαν χρηματα για αγορα νεου κ ετσι στραφηκα στο παλιο αλλα αθανατο Ν95 ΝΟΚΙΑ που ειχα στο συρταρι μου και κουτσα-στραβα επιβιωσα αφου οι τιμες των μεταχειρισμενων 3GS 16αρια δεν επεφταν κατω απο 300 ευρω !!!. Ειχα απογοητευτει, σκεφτηκα οτι αφου κυκλοφορουσε μια χαρα το 4αρι, σκεφτηκα οτι ενα μεταχειρισμενο 3αρι δεν θα ξεπερνουσε τα 200, ειχα απογοητευτει να ψαχνω μπας κ μου κατσει η ευκαιρια...ειναι παρα πολυ παραλογο κ δεν ξερω τι αλλο μπορει να χαρακτηριστει οταν οι περισσοτεροι (οπως κ εγω) πηραμε iphone μεσω επιδοτησεων κ να τα πουλαμε μεταχειρισμενα σε μεγαλυτεη αξια απο οτι τα αγορασαμε.

θα μου πεις οτι αυτοι ειναι οι νομοι του εμποριου, "αν δες θες κυριε Iphone, pare κατι απλο κ πιο φθηνο κ κανε την δουλεια σου, εγω τοσο το πουλαω" απλα πιστευω οτι καποια στιγμη ξεφυγαμε στις τιμες . Το κοστος κατα μεσο ορο για ενα 16αρι 3gS ,μεταχειρισμενο ενος κ βαλε ετους σε "αριστη κατασταση" 350 ευρω.... και 550-600 για ενα 4αρι (ενα ενοικιο 4αρι σπιτιου +ΔΕΗ) δηλαδη η στραβος ειναι ο γυαλος η στραβα αρμενιζουμε...

Α!! αυριο παραλαμβανω το νεο μου 4GS 16 gb απο αναβαθμιση των 2 οιογενειακων πακετων ΔΩΡΕΑΝ...οποτε με την λογικη των περισσοτερων εδω μεσα το πουλαω 550 ευρω...ε??? ή μηπως 580 επειδη θα το εχω ακουμπησει κ θα εχει παρει μεγαλυτερη αξια...σορρυ για το υφος μου αλλα μετα απο 5 μηνες που εκανα σαφαρι μπας βρω κανα φτηνο ισως με επιρρεασε αρνητικα


Ευχαριστω
Γιαννης

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2011 - 21:34

το τοπic των αγγελιων ειναι μονο για αγγελιες.. και αναφερεται ξεκαθαρα.

Μόνο για προϊόντα σχετικά με το iPhone, iPad και iPod Touch


μετακινηθηκε στην ενοτητα bla bla..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 13/11/2011 - 21:35


#3   maverick78

maverick78

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 13/11/2011 - 21:36

το τοπic των αγγελιων ειναι μονο για αγγελιες.. και αναφερετι ξεκαθαρα.



μετακινηθηκε στην ενοτητα bla bla..


εχεις δικιο...συγγνωμη απλα ελεγα πριν καποιοσ ποσταρει την τιμη του καλο θα ηταν να του εχει ριξει μια ματια. Συγγνωμη κ παλι κ ευχομαι να μην ειναι πολυ αρνητικο το υφος μου

#4   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2011 - 22:11

Α!! αυριο παραλαμβανω το νεο μου 4GS 16 gb απο αναβαθμιση των 2 οιογενειακων πακετων ΔΩΡΕΑΝ...οποτε με την λογικη των περισσοτερων εδω μεσα το πουλαω 550 ευρω...ε??? ή μηπως 580 επειδη θα το εχω ακουμπησει κ θα εχει παρει μεγαλυτερη αξια...σορρυ για το υφος μου αλλα μετα απο 5 μηνες που εκανα σαφαρι μπας βρω κανα φτηνο ισως με επιρρεασε αρνητικα

Και φτηνα θα το δώσεις με βάση κάποιον άλλων που το εχουν και το δίνουν.
Βασικά με τα πιο πολλά που λές θα συμφωνήσω δεν έχεις και άδικο,απλα όπως καταλαβαίνεις ο πωλητής σκέφτεται το κέρδος και όποιος κάτσει έκατσε.Και εγώ εχω παρατηρήσει τρελές τιμές ώρες ώρες απο μερικούς,κάποιοι τους το λένε καλώς η κακώς δεν ξέρω αν και σίγουρα τους χαλάνε την αγγελία.Ειναι οτι το iphone εχει το όνομα και τη χάρη και οτι πληρώνεις παίρνεις,εκει πατάνε οι πωλητές.Αν κοιτάξεις πάντως πλέον εχουν μπει ταρίφες στα μοντέλα,απλά μερικοί τις ξεπερνάνε,αλλα δεν καταφέρνουν να τα πουλήσουν ολοι και κατεβάζουν την τιμή.Θέλει υπομονή και ψάξιμο για να βρείς αυτο που θες σίγουρα αλλα δεν μπορείς να κάνεις και αλλιώς αν πχ το iphone 4 εχει 400ευρώ!αντε να το βρείς 350 κατα τύχη η και πιο φτηνά απο κάποιον που το σκοτώνει γιατί θελει άμεσα λεφτά.Μην νομίζεις και εγω 400 έδωσα για το 4αρι μαρέσει δε μαρέσει η τιμή αυτή,σίγουρα θα το έβρησκα και πιο φτηνά αλλά δεν είχα πολύ υπομονή.

#5   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2011 - 22:20

Το κοστος κατα μεσο ορο για ενα 16αρι 3gS ,μεταχειρισμενο ενος κ βαλε ετους σε "αριστη κατασταση" 350 ευρω.... και 550-600 για ενα 4αρι

350 για 16αρι 3gS είναι πάρα πολλά!εχω δεί καλές τιμές ωρες ωρες εδώ.....αλλα 550-600 για τι 4αρι λες?για 16gb μεταχειρισμένο δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος να το πουλάει!αυτο πάει 370-400 απο αυτά που βλέπω και εδώ στο φόρουμ.

#6   maverick78

maverick78

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 13/11/2011 - 22:26

350 για 16αρι 3gS είναι πάρα πολλά!εχω δεί καλές τιμές ωρες ωρες εδώ.....αλλα 550-600 για τι 4αρι λες?για 16gb μεταχειρισμένο δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος να το πουλάει!αυτο πάει 370-400 απο αυτά που βλέπω και εδώ στο φόρουμ.


Μιλαμε για τις τιμες τον Μαϊο που "εχασα" το δικο μου (τσεκαρε τις αγγελιες εκεινη την περιοδο, οι τιμες του 4αρι ηταν για καινουριο)..τοσο επαιζαν και για κανα διμηνο...μετα το πηρα αποφαση να μεινω με το Ν95 μεχρι την ανανεωση συμβολαιου

#7   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2011 - 22:46

Μιλαμε για τις τιμες τον Μαϊο που "εχασα" το δικο μου (τσεκαρε τις αγγελιες εκεινη την περιοδο, οι τιμες του 4αρι ηταν για καινουριο)..τοσο επαιζαν και για κανα διμηνο...μετα το πηρα αποφαση να μεινω με το Ν95 μεχρι την ανανεωση συμβολαιου

Νόμιζα για τωρινές τιμές.Οπώτε εχεις δίκιο,βασικά καλά έκανες και περίμενες μέχρι την ανανέωση του συμβολαίου.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες