Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Νεο καταστημα Istorm στο RIVERWEST


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 13/11/2011 - 22:46

Σιγουρα θα γνωριζετε οτι εγιναν στις 11/11/2011 τα εγκαινια του νέου καταστηματος Istorm στο Riverwest, διπλα στο ΙΚΕΑ στο κηφισό
Πηγα πιο πολυ απο περιεργεια, ειχε αρκετο κοσμο και τραβηξα μερικες φωτο και ενα βιντεακι που το ανεβασα youtube, για οποιον δεν
πηγε και ηθελε να δει λιγα πραγματα. Για να μη παρεξηγηθω δεν εχω ΚΑΜΜΙΑ σχεση με το καταστημα, απλα επειδη σχετικο του
υφους του φορουμ μας εδω, γι αυτο και το βαζω και επιπλεον οσο search και να εκανα δεν ειδα καμμια αναφορα σ αυτο

ΒΙΝΤΕΟ
ΝΕΟ ISTORM

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
Αναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 14/11/2011 - 00:25

έχει παραγίνει με αυτά τα καταστήματα.. Έγινε η αρχή αν δεν κάνω λάθος μόλις πέρσι και ήδη έχουν σκορπιστεί παντού.. Δεν έχω τίποτα με αυτά τα καταστήματα.. αλλά ό,τι μα ό,τι πουλάνε είναι πανάκριβα χωρίς λόγο (πέρα από τα προιόντα της apple).. ένα παράδειγμα.. είχα δει έναν εκτυπωτή hp officejet pro 8500 A που στα golden i κάνει 300 ευρώ !!

http://www.golden-i....-pro-8500a.html

Στο Πλαίσιο (και στα υπόλοιπα έχει 270 στα καταστήματα και 250 από το internet!!!
http://www.plaisio.g...(Πολυμηχανήματα)&actual=


Και δεν είναι μόνο αυτό... Όλα τα προιόντα τα έχουν παραπάνω.. ίσως νομίζουν ότι όσοι ψωνίζουν προιόντα της apple έχουν και λεφτά και τσιμπάνε τις τιμές πάνω δεν ξέρω.. Θυμάμαι ένα καθαριστικό αφρός για πληκτρολόγιο και οθόνη το πολύ μικρό με 55 ml το έχουν 19 ευρώ!!!

Και για να μην κατηγορηθώ δνε έχω τίποτα με τα καταστήαμτα αυτά απλά ήθελα να πω τη γνώμη μου από εμπειρίες.. Και για να πούμε και τα καλά.. το golden i είναι το μόνο κατάστημα που έχει έκπτωση σε ΟΛΑ τα προιόντα σε φοιτητές (6% στα apple) και 10% !! στα μη apple προϊόντα.. Σε ό,τι και να πάρεις.. Κάτι που στην Ελλάδα δεν συμβαίνει σε κανένα σχεδόν κατάστημα.. έχω ρωτήσει και σε πλαισιο.. public .. τίποτα.. Και δεν ενονώ μόνο την κλασική έκπτωση που έχει η apple αλλά μιλάω για όλα τα προϊόντα.. Στο εξωτερικό αν πάτε όλα τα καταστήματα κάνουν εκπτώσεις σε φοιτητές... εδώ τίποτα..

#3   gkp

gkp

    iPH User

  • PipPip
  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/11/2011 - 01:08

Και πως παιρνει την εκπτωση ο φοιτητης?

Με την επιδειξη της φοιτητικης του ταυτότητας?

Αυτό ισχύει και στα istorm?

Τελευταία επεξεργασία από: gkp, 14/11/2011 - 01:10


#4   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/11/2011 - 01:09

Και πως παιρνει την εκπτωση ο φοιτητης?

Με την επιδειξη της αστυνομικής του ταυτότητας?

Αυτό ισχύει και στα istorm?


Με το φοιτητικό σου πάσο προφανώς.
Once You Go Mac You Never Go Back

#5   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 14/11/2011 - 01:26

Suggnwmi gia ta greekglish alla den kserw giati,mou bgazei koutakia anti gia ellinika kai mono se auto to site,an mporei na to koitaksei enas moderator kai na to grapsw sta ellinika molis mou emfanistoun.
Sta attica exei ekptwsi 10% me to foititiko paso (asxeto en merei) alla to point mou einai oti autes oi kiniseis gia tous foitites tha eprepe na uparxoun. Sti germania sti Frankfurt eixa mpei tsampa se enan purgo pou i8elan 6 euro kanonika me to elliniko paso. Eimaste aparadektoi...

#6   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 14/11/2011 - 01:29

Suggnwmi gia ta greekglish alla den kserw giati,mou bgazei koutakia anti gia ellinika kai mono se auto to site,an mporei na to koitaksei enas moderator kai na to grapsw sta ellinika molis mou emfanistoun.
Sta attica exei ekptwsi 10% me to foititiko paso (asxeto en merei) alla to point mou einai oti autes oi kiniseis gia tous foitites tha eprepe na uparxoun. Sti germania sti Frankfurt eixa mpei tsampa se enan purgo pou i8elan 6 euro kanonika me to elliniko paso. Eimaste aparadektoi...


Ναι.. όντως και το attica είναι μέσα στα μετρημένα στα δάχτυλα μαγαζιά που μας δίνουν φοιτητική έκπτωση... Στο εξωτερικό γενικά είναι πολυ οργανωμένο το όλο σύστημα με το πάσο και έχεις παντού έκπτωση σε ό,τι και να κάνεις.. Εδώ το πάσο μας χρησιμεύει μόνο για το λεωφορείο :lol:


Και πως παιρνει την εκπτωση ο φοιτητης?

Με την επιδειξη της φοιτητικης του ταυτότητας?

Αυτό ισχύει και στα istorm?



Στα iStorms ισχύει αλλά μόνο για τους υπολογιστές mac για τίποτα άλλο.. Ενώ στο golden i ισχύει για όλα τα προιόντα (και software)εκτός των iPhones και iPad.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 14/11/2011 - 01:31


#7   ariusbb

ariusbb

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2011 - 18:36

Ενώ στο golden i ισχύει για όλα τα προιόντα (και software)εκτός των iPhones και iPad.


Για iPod, iPhone, iPad στο Golden-i δεν έχει έκπτωση αλλά έχει περισσότερες άτοκες δόσεις για φοιτητές (δεν θυμάμαι πόσες παραπάνω).

Όσο αφορά τις τιμές που λες τσιμπημένες έχω κάνει ερώτηση σχετική στο iStorm και μου είχαν πει ότι ακολουθούν πάντα τις προτεινόμενες τιμές λιανικής από τον κατασκευαστή.

#8   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/11/2011 - 02:18

Για iPod, iPhone, iPad στο Golden-i δεν έχει έκπτωση αλλά έχει περισσότερες άτοκες δόσεις για φοιτητές (δεν θυμάμαι πόσες παραπάνω).

Όσο αφορά τις τιμές που λες τσιμπημένες έχω κάνει ερώτηση σχετική στο iStorm και μου είχαν πει ότι ακολουθούν πάντα τις προτεινόμενες τιμές λιανικής από τον κατασκευαστή.



δεν είναι έτσι.. έχω δει και 7 ευρώ διαφορά .. δες το dock για iphone και τιμές σε σχέση με golden i kai istorm

επίσηςφυσικά και δεν έχουν έκπτωση στο goldeni για iPod, iPhone και iPad .. σε κανένα μαγαζί στην Ελλάδα δεν έχουν έκπτωση σε αυτά.. σε όλα τα άλλα όμως έχει... νομίζω ότι ούτε τα apple stores έχουν φοιτητική έκπτωση σε iphone και ipad.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες