Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Τελικά αξιζε η αλλαγή?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
160 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Τελικά αξιζε η αλλαγή?

Τελικά αξιζε η αλλαγή απο 4 σε 4s?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 14/11/2011 - 21:00

αξιζει σε αυτους που ειναι 3G,3Gs εγω μολις το πειρα και σε σχεση με το 3αρι ειναι απιστευτο..!

αυτο ακριβως φιλε μου εγω απο 4 δεν καταλαβα διαφορες τζαμπα τα λεφτα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   gastonegr

gastonegr

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Sbxgr

Δημοσίευση 15/11/2011 - 02:48

Και να προσθέσω και κάτι ακόμα . Όσοι έχετε το 4 θα έχετε παρατηρήσει ότι καμία φορά όταν είμαστε στο αρχικό μενού και κάνουμε με το δάχτυλο δεξιά για να πάμε στην καρτέλα της αναζήτησης κάπως κολλάει όχι πάντα αλλα το κάνει ουκ ολίγες φορές. Πίστευα ότι ήταν θέμα του 4αριου και ότι με το 4s δεν θα το κάνει αυτο το πρόβλημα, ε τελικα το κάνει και το 4 s .

#33   drosatakis

drosatakis

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 03:01

παιδια με το siri τι γινεται? μονο με αγγλικα μπορεις να το χειριστεις?

#34   stelos2003

stelos2003

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Twitter:@stelos2003
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:.ScorpiOn.

Δημοσίευση 15/11/2011 - 03:21

Για μένα αξίζει η αλλαγή .. Τεράστια διάφορα στην ταχύτητα του Ίντερνετ , εξίσου μεγάλη διάφορα στην κάμερα (αν τις συγκρίνεις σε υπολογιστή και με ζουμ να δεις ), το Siri εμένα μου είναι χρήσιμο στο αμάξι που έχω το Bluetooth στο αυτί και τσούπ καλώ όποιον θέλω, και όντως τρομερό ηχείο..

#35   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/11/2011 - 04:06

ρε παιδια σημερα ειδα το 4s..εχω iphone 4!σιγα τις τρομερες αλλαγες..πια γρηγορη ταχυτητα στο ιντερνετ μου λετε?που ανοιγει την σελιδα 1 δευτερο πιο γρηγορα απο το 4αρι?μπορω να ζησω και χωρις αυτο και μαλιστα να γλυτωσω και τα εχτρα 300 ευρω να το αναβαθμησω μονο στην ουσια για την καμερα..!απο σημα..οκ καλυτερο το 4s δεν λεω..αλλα πιος μενει σε υπογεια η σε υπονομους για να μην πιανει σημα και θελει καλυτερο σημα???απο μπαταρια δεν λεω τιποτα :P ...απο design παλι δεν λεω τιποτα!για διπυρινο δεν μου φανηκε σε κανεναν τομεα ομως!μου φαινεται θα φανει στο μελλον σε εφαρμογες και περισσοτερο σε gaming που θα παιζουμε ps3 παιχνιδια..!μεχρι τοτε προτιμω να περιμενω για το iphone 5..!
ωραιο εργαλειο το 4s αλλα ρε apple..το ιδιο πραμα μας εδωσες παλι με λιγο καλυτερο ηχειο και καμερα!! <_<

#36   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2011 - 10:39

Για μενα δεν αξίζει προς το παρον η μεταβαση απο 4 σε 4s. Η μπαταρια χειροτερη, διαφορα στην ταχυτητα ανεπαισθητη, το siri αχρηστο, η καμερα καλυτερη μεν αλλα και του 4 βγαζει κορυφαιες φωτο.Το ηχειο μονο ειναι αισθητα καλυτερο.Με αλλα λογια δεν νιωθεις οτι εχεις αλλο τηλεφωνο αν ησουν κατοχος 4ριου.

Και εγώ αυτο πιστεύω,ποιος ο λόγος δηλαδή?Αλλο να μην ειχες ποτέ iphone η να είχες το 3gs και αλλο να εχεις το 4άρι και να πάς να πάρεις το 4s,τσάμπα λεφτά και οι μέρες ειναι δύσκολες να δώσεις 200+ ευρώ(με την πωληση του δικου σου 4)για να πάρεις το ίδιο πράγμα με 2-3 εφαρμογές παραπάνω και στο τέλος να έχεις και προβήματα και να λιώνεις στο φόρουμ να βρείς τι φταίει.Τσάμπα κόπος με λίγα λόγια παιδια.Το 4άρι δεν με έχει απογοητεύσει σε τίποτα,ειχα το 3gs και είδα τρελή διαφορά!Μπαταρία-λειρουργία-οθόνη όλα κομπλέ,ενώ με το 4s θα τρωγόμουνα τώρα σίγουρα,δε λέω θέλω το καλύτερο οπως ολοι αλλα απο αυτα που βλέπω και με αυτο που έχω απλα δεν το σκέφτομαι με τίποτα για το S. ;)

#37   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2011 - 10:42

Άραγε, όλοι αυτοί που ψηφίζουν όχι, όντως πήραν το 4s και δεν είδαν πολλές διαφορές ή έχουν το 4 και απλά ψηφίζουν όχι για να νιώθουν καλά που δεν πήραν το 4s ;

Εγώ ψήφισα οχι γιατι όπως είπα "απλά δεν αξίζει". ;)

#38   masteras

masteras

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/11/2011 - 11:14

Το καινούριο είναι πάντα καλύτερο. Το θέμα είναι να έχεις χρήματα! Η μεγαλύτερη διαφορά είναι στον διπύρηνο Α5 επεξεργαστή που φοράει τπτ αλλο!!!

#39   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/11/2011 - 11:25

Άραγε, όλοι αυτοί που ψηφίζουν όχι, όντως πήραν το 4s και δεν είδαν πολλές διαφορές ή έχουν το 4 και απλά ψηφίζουν όχι για να νιώθουν καλά που δεν πήραν το 4s ;


Εισαι πολύ σωστός. Εγω έχω το 4 και έλεγα ότι δεν θα αναβαθμίσω, όχι γιατί πιστευω ότι δεν αξίζει αλλά για άλλους προσωπικους λόγους (με εχει φαει το κορίτσι να παμε Παρίσι μεχρι τα χριστούγεννα).
Πριν από δυο μέρες όμως το πήρε ο πατέρας μου και από τότε με έχει τρελάνει και εμένα. Η ταχύτητα του ειναι αισθητα πιο καλή. Ακόμα και στο ανοιγμα των απλών εφαρμογων. Εγω προσωπικα θελω τα παντα να γινονται παρα πολυ γρήγορα και πλεον μου φαινεται σαν να κολλαει αιωνια το 4 και μου σπαει τα νευρα λες και εχει γινει πιο αργο τις τελευταιες δυο μερες. Το ιντερνετ σαφως πιο γρηγορο (ενα ενα τα δευτερολεπτα που μπαινεις πιο γρηγορα για βαλτα ποσα μαζευονται...), η φωτογραφικη λογικο ειναι να ειναι καλυτερη και επειδη βγαζω απειρες φωτογραφιες αλλα ποτε δεν μπορω να συνηθισω να κουβαλαω μαζι μου την ψηφιακη παντα βγαζω με το κινητο μου οποτε η αναβαθμιση θα ειναι πλεονεκτημα. Για το σημα δεν με πολυενδιαφερει μιας και με το 4 δεν ειχα ποτε προβλημα και η μπαταρια δεν με απασχολει γιατι υπαρχουν φορες που το 4 το φορτιζω και δυο και τρεις φορες την ημερα αναλογα με την χρηση αλλα σιγουρα καθε βραδυ το εχω στην μπριζα οποτε δεν με απασχολει καθολου (εξαλλου αν ηθελα να κραταει η μπαταρια μια εβδομαδα δεν θα επαιρνα smartphone). Αρα καταλλήγουμε ότι ήδη εχει δρομολογηθει η αγορα του 4s από μενα και ειμαι σιγουρος ότι δεν προκειται να το μετανιωσω καθολου. Οσο μικρες και αν ειναι οι διαφορες, δεν παυει να ειναι αναβαθμιση. Εξάλλου αν τα ιδια χαρακτηριστικα ειχαν μπει σε ενα καινουργιο καλουπι ολοι οσοι λενε οτι δεν ειναι γρηγορο... και η καμερα σιγα... και η μπαταρια τελειωνει... θα λεγανε ΟΥΑΟΥ γρηγορο, φανταστικη καμερα κτλ.... οποτε δεν ειμαστε και πολυ αντικειμενικοι..

Αυτα από μένα, την καλημερα μου σε όλους και όλες!!

#40   giwrgosd

giwrgosd

    iPH Enthousiast

  • 526 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/11/2011 - 11:30

Το θέμα είναι απλό
Αν σου περισσεύουν και γουστάρεις να τα σκάσεις πας και παίρνεις το 4s
Αν δεν τα έχεις μένεις εκεί που είσαι :excl:
Κάποιος μπορεί να βρει ένα σωρό δικαιολογίες για να το πάρει ....ή το αντίθετο! ;)

#41   dimitrisxalkideos

dimitrisxalkideos

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 11:40

Παιδιά, εγώ έχω το 4 και την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε αγόρασα (11/11/2011) από Ελλάδα το 4s αλλά μετάνοισα αφου δεν βλέπω σημαντική διαφορά που να δικαιολογεί την νεα αγορά μου. Το siri δεν έχει άμεση χρήση για εμας τους έλληνες, η κάμερα του 4 ήταν μια χαρα και η νεα δεν εχει αισθητή διαφορά, όσο για τον επεξεργαστη, δεν βλέπω και διαφορές. Αν το ήξερα, δεν θα το αγόραζα και θα περίμενα το 5. Αλλά να το μικρίβιο και η γκατζετομανία μου!! Σε δύσκολες εποχές οικονομικής κρίσης, πιστευω οτι δεν πρεπει να πέσουμε στην παγίδα της Apple και να περιμένουμε το 5. Τα λέω εγω που την πάτησα!

#42   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 12:44

Το θέμα είναι απλό
Αν σου περισσεύουν και γουστάρεις να τα σκάσεις πας και παίρνεις το 4s
Αν δεν τα έχεις μένεις εκεί που είσαι :excl:
Κάποιος μπορεί να βρει ένα σωρό δικαιολογίες για να το πάρει ....ή το αντίθετο! ;)

σωστός!!!
ολα τα αλλα ειναι λογια του αερα

#43   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/11/2011 - 13:01

Εισαι πολύ σωστός. Εγω έχω το 4 και έλεγα ότι δεν θα αναβαθμίσω, όχι γιατί πιστευω ότι δεν αξίζει αλλά για άλλους προσωπικους λόγους (με εχει φαει το κορίτσι να παμε Παρίσι μεχρι τα χριστούγεννα).
Πριν από δυο μέρες όμως το πήρε ο πατέρας μου και από τότε με έχει τρελάνει και εμένα. Η ταχύτητα του ειναι αισθητα πιο καλή. Ακόμα και στο ανοιγμα των απλών εφαρμογων. Εγω προσωπικα θελω τα παντα να γινονται παρα πολυ γρήγορα και πλεον μου φαινεται σαν να κολλαει αιωνια το 4 και μου σπαει τα νευρα λες και εχει γινει πιο αργο τις τελευταιες δυο μερες. Το ιντερνετ σαφως πιο γρηγορο (ενα ενα τα δευτερολεπτα που μπαινεις πιο γρηγορα για βαλτα ποσα μαζευονται...), η φωτογραφικη λογικο ειναι να ειναι καλυτερη και επειδη βγαζω απειρες φωτογραφιες αλλα ποτε δεν μπορω να συνηθισω να κουβαλαω μαζι μου την ψηφιακη παντα βγαζω με το κινητο μου οποτε η αναβαθμιση θα ειναι πλεονεκτημα. Για το σημα δεν με πολυενδιαφερει μιας και με το 4 δεν ειχα ποτε προβλημα και η μπαταρια δεν με απασχολει γιατι υπαρχουν φορες που το 4 το φορτιζω και δυο και τρεις φορες την ημερα αναλογα με την χρηση αλλα σιγουρα καθε βραδυ το εχω στην μπριζα οποτε δεν με απασχολει καθολου (εξαλλου αν ηθελα να κραταει η μπαταρια μια εβδομαδα δεν θα επαιρνα smartphone). Αρα καταλλήγουμε ότι ήδη εχει δρομολογηθει η αγορα του 4s από μενα και ειμαι σιγουρος ότι δεν προκειται να το μετανιωσω καθολου. Οσο μικρες και αν ειναι οι διαφορες, δεν παυει να ειναι αναβαθμιση. Εξάλλου αν τα ιδια χαρακτηριστικα ειχαν μπει σε ενα καινουργιο καλουπι ολοι οσοι λενε οτι δεν ειναι γρηγορο... και η καμερα σιγα... και η μπαταρια τελειωνει... θα λεγανε ΟΥΑΟΥ γρηγορο, φανταστικη καμερα κτλ.... οποτε δεν ειμαστε και πολυ αντικειμενικοι..

Αυτα από μένα, την καλημερα μου σε όλους και όλες!!

(offtopic) Σε βλέπω να τρως "παντόφλα" :P χα χα

#44   agelos89

agelos89

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@ageloskosmatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:agelos1989

Δημοσίευση 15/11/2011 - 13:02

νομιζω με την παρουσιαση του iphone 4ς επεσας οι μετοχες της apple κατα 15%

#45   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 15/11/2011 - 13:06

Συμφωνώ με τους φίλους παραπάνω. Θα περιμένω το 5 για να παίξω με τη φορητότητά μου και το συμβόλαιό μου. Δε μου περισσεύουν αφενός, αφετέρου κρίμα να αχρηστευτεί το 4αρι που ούτε χρόνο δεν έχει κλείσει ακόμη και που το λατρεύω και με καλύπτει. Πειρασμοι υπάρχουν παντού (νεοι υπολογιστές, νεες ταμπλετες, νεα ολα και συνέχεια). Αμα δεν ξέραμε να κάνουμε και λίγο κράτει θα είχαμε μείνει χωρις σπιτι!
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες