Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Τελικά αξιζε η αλλαγή?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
160 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Τελικά αξιζε η αλλαγή?

Τελικά αξιζε η αλλαγή απο 4 σε 4s?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#46   agelos89

agelos89

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@ageloskosmatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:agelos1989

Δημοσίευση 15/11/2011 - 13:07

λογικα για το 5αρι παιδια αυγουστο θα το εχουμε!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Thresher

Thresher

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 15/11/2011 - 13:10

Παιδιά και εγω απο 4αρι πήγα σε 4s και ακόμη το μετανιώνωωωωωω.......

1ον) Δεν έχει jailbrake...
2ον) Έχω αγανακτήσει που δεν μπορείς να απενεργοποιήσεις το 3G
3ον) Η μπαταρία τελειώνει ΠΟΛΥ γρήγορα...

#48   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 15/11/2011 - 13:11

λογικα για το 5αρι παιδια αυγουστο θα το εχουμε!



Και σεπτεμβρη και νοέμβρη να το έχουμε, τι διαφορά έχει. Καποια στιγμή του χρόνου θα βγεί. Και θα είναι πιστεύω αναβάθμιση ανάλογη με αυτή που έγινε όταν απο 3gs πήγε σε 4. Aυτό περιμένω τουλάχιστον εγώ.
Whatsapp doc?

#49   agelos89

agelos89

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@ageloskosmatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:agelos1989

Δημοσίευση 15/11/2011 - 13:12

Παιδιά και εγω απο 4αρι πήγα σε 4s και ακόμη το μετανιώνωωωωωω.......

1ον) Δεν έχει jailbrake...
2ον) Έχω αγανακτήσει που δεν μπορείς να απενεργοποιήσεις το 3G
3ον) Η μπαταρία τελειώνει ΠΟΛΥ γρήγορα...



απλα δεν λεει οκ σαν επεξεργαστης και καμερα αλλα δεν ειναι η διαφορα οπως iphone 3g-3gs!

#50   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 15/11/2011 - 13:21

Αν και έκανα την αλλαγή σε 4S , πιστεύω οτι πράγματι δέν είναι τραγικές οι διαφορές , αλλά πουλώντας το 4άρι μου (32) 600 ευρώ και δίνωντας για 16άρι άλλα 80 ευρώ ,δέν έδωσα και καμιά περιουσία ....

Από την άλλη μόλις εξελιχθεί ο Α5 θα κάνει πολλά περισσότερα από αυτά που βλέπουμε τώρα και είναι και πολύ πιθανό να μπεί
και στο επόμενο iphone οπότε τότε το 4άρι θα αξίζει ακόμα λιγότερο..

#51   ipuserjim

ipuserjim

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 13:32

Παιδιά όλες οι απόψεις καλές και όντως το θέμα είναι να μη δώσει κάποιος πολλά λεφτά..εκτός και αν έχει κ@@@α και πουλήσει το παλίο. Οι διαφορές υπάρχουν αλλά δεν έχουν ακόμα εξελιχθεί...Δεν έχει κι εφαρμογές ακόμα.. Το μέλλον θα δείξει....Πάντως αν η apple κρατήσει τη πολιτική της, τότε θα κυκλοφορήσει νέο μοντέλο 4ο τρίμηνο 2012. Δε πιστευω ξαφνικά να λειτουργήσει όπως η htc, γιατί θα δυσσαρεστησει πολύ κόσμο . Όλα αυτά ταπεινή μου γνώμη.

#52   ilpap

ilpap

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@ilpappas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:ilpap

Δημοσίευση 15/11/2011 - 13:38

Τα + και τα - τα ξέρετε όλοι, αν μπορείς να πουλήσεις το 4 και να βάλεις άλλο ένα ποσό να το πάρεις φυσικά και αξίζει. Και έχεις και καινούργιο τηλ με εγγύηση και όλα.
Αλλά αν είναι για να το πάρεις να δεσμευτείς σε τεράστια πάγια ή σε 2ετή συμβόλαια πέφτοντας στην απάτη της μεγάλης επιδότησης -γιατί εμείς είμαστε έξυπνοι ενώ οι εταιρίες είναι ηλίθιες :P - ε τότε δεν αξίζει.

#53   ipuserjim

ipuserjim

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 13:41

Ο'υτε καν το συμβόλαιο πάνω απο ένα χρόνο δεν αξίζει οτι και να γίνει αν πάρεις τη συσκευή με δόσεις, λιγότερο σου έρχεται!!!!

#54   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 13:44

Δεν αξιζει να πληρωσεις για την ''αρπαχτη'' της apple αν εχεις 4αρι. Επονται μεγαλα πραγματα μετα το πασχα ;)

#55   ipuserjim

ipuserjim

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 13:48

Δεν αξιζει να πληρωσεις για την ''αρπαχτη'' της apple αν εχεις 4αρι. Επονται μεγαλα πραγματα μετα το πασχα ;)

παιδιά δεν είναι τι λέμε εμείς στην Ελλαδίτσα...Η Apple είναι παγκόσμια και δε θα παίξει...Μετρημένες κινήσεις θα κάνει και σίγουρα όχι πριν το 4s κλείσει δωδεκάμηνο. . .

#56   ipuserjim

ipuserjim

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 13:50

Και να πω και κάτι ακόμα που το έχω ξαναπεί.. Τα Scirocco και τα Arte της ΝΟΚΙΑ που είναι premium , κάθε πότε αλλάζουν σχεδιασμό ???? σχεδόν ποτέ....Τώρα κάνει νέο ξεκίνημα με το Oro, δειλά δειλά.....

#57   bellu7

bellu7

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 13:50

Ηρεμήστε ρε παιδιά! Δεν νομίζω ότι πήγε κανείς και έδωσε 600-800 euro για μια συσκεύη και δεν ήξερε τι είναι και τι κάνει. Tο 4s είναι πιο γρήγορο και έχει και το siri. Τέλος! Εγώ το πήρα από επιδότηση και είμαι ικανοποιημένος γιατί πολύ απλά ήξερα τι έπαιρνα! Δεν περίμενα να μου φτιάχνει καφέ ούτε να μετατρέπεται σε αυτοκίνητο! Τώρα όποιος πείστηκε από την promo διαφήμιση της apple ότι είναι μεγάλη καινοτομία τι να πω..... Όλοι το 5 περιμένουμε, το 4s είναι μια βελτιωμένη έκδοση του 4 που δεν υποστηρίζει κανείς ότι θα εντυπωσιάσει έναν ιδιοκτήτη του 4, απλώς ο καθένας κάνει την επιλογή του!

#58   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 13:54

παιδιά δεν είναι τι λέμε εμείς στην Ελλαδίτσα...Η Apple είναι παγκόσμια και δε θα παίξει...Μετρημένες κινήσεις θα κάνει και σίγουρα όχι πριν το 4s κλείσει δωδεκάμηνο. . .


Δεν ειναι τι λεμε στο Ελλαδισταν, αλλα τι λεει φιλος μου που εργαζεται στην apple (σε οχι υψηλα ισταμενο ποστο να λεω την αληθεια) που μου ειχε πει απο πριν το καλοκαιρι οτι θα εχουμε 4s με καλυτερη καμερα και επεξεργαστη στο ιδιο σασι

Βεβαια δεν προσπαθω να αποδειξω κατι σε κανενα ουτε απαιτω να με πιστεψετε. Εγω απλα ξερω τι μαθαινω απο εκει

Τελευταία επεξεργασία από: sayian, 15/11/2011 - 13:54


#59   maverick78

maverick78

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/11/2011 - 14:13

Παιδια
εγω απο 3GS se 4GS ειδα πολλες διαφορες (ποιοτητα φωτο/βιντεο,ταχυτητα ιντερνετ,ταχυτητα επεξεργαστη κλπ),επειδη το πηρα δωρεαν απο ανανεωση το θεωρω καλη περιπτωση, αλλα θα το σκεφτομουν απο 4 σε 4S με την προθποθεση οτι θα εδινα κ χρηματα επιπλεον αυτες τις δυσκολες εποχες (ισως θα το θεωρουσα προκλητικο).

Βεβαια υπαρχουν κ τα μειονεκτηματα ιδιο design, kai μπαταριας. Οχι βεβαια στον βαθμο που περιγραφουν αλλοι διοτι πολλες ανουσιες εφαρμογες τις εχω κλειστες οποτε δεν τραβαει πολυ απο την μπαταρια αλλα δυστυχως το Βluetooth οσο κ να΄ναι την ρουφαει που το εχω ανοικτο ολη μερα (hands free).

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ : απο 3 σε 4gs = ναι μονον εαν δωσεις λιγα χρηματα (το πολυ 150)
απο 4 σε 4gs = ανουσιο , μονο με μικρη χρηματικη διαφορα (εκτος αν βεβαια τα διαθετεις λογο αναγκαιοτητας της δουλειας ή για να καμαρωνεις στην παρεα, ασχετως ενα δεν σου μεινει σαλιο μετα)


ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ

#60   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/11/2011 - 14:15

Αξιζει μονο γι αυτους που εφυγαν απο 3g 3gs, και φυσικα οσουν εχουν επιδοτησεις μαζι με πωληση το παλιο..απο τη στιγμη που δεν βαζεις δραχμη απο τη τσεπη σου...ναι αξιζει!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες