Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Τελικά αξιζε η αλλαγή?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
160 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Τελικά αξιζε η αλλαγή?

Τελικά αξιζε η αλλαγή απο 4 σε 4s?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#61   ipuserjim

ipuserjim

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 14:19

Και λεφτά να δώσεις, είναι καλύτερο να πάς στα μπουζούκια και να πληρώσεις 100ευρω ή να αγοράσεις κινητό ? Εκτός κι αν όλοι πια βγαίνετε έξω με 20 ευρώ όποτε πάσο.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   dimitrisxalkideos

dimitrisxalkideos

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 14:25

Παιδιά, πείτε όχι στον πειρασμό του 4s. Δεν αξίζει για όσους έχουν το 4!!! Εγω που λόγω της ηλικίας μου και των οικονομικών μου έδωσα 790 ευρω και πήρα το 4S την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε στην Ελλάδα, και δεν μου λείπουν τα χρήματα, πιστευω ότι την πάτησα γιατι κρατάω το "ίδιο" τηλέφωνο με αυτό που είχα!!! Ασε που λυπάμαι να δώσω το 4 γιατι είμαι ευχαριστημένος από αυτό! Και να σκεφτείτε ότι όσα Iphone και να αγοράσω, κρατάω και δεν πουλάω τα παλια μου! Εχω ακόμη το πρωτο αυτό υπέροχο με την μεταλική πλάτη που ήταν το ομορφότερο όλων (κι ας έχει ξεπεραστεί η τεχνολογία του). Όσοι έχετε 4 αρι μην αγοράσετε το 4s (θα μετανοισετε) εκτός αν πουλήσετε το 4αρι σε καλή τιμή!

#63   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 14:26

Ειναι πολλοι παραγοντες που μπαινουν οχι μονο οι συσκευες. Αν εγω εχω τα λεφτα και με κανει να αισθανθω καλυτερα παιρνοντας το 4s παρολο που μπορει να μην μου προσφερει κατι καλυτερο (ειτε το θελω για μοστρα με siri στην καφετερια, ειτε για να λεω οτι εχω το τελευταιο μηλο, ειτε γιατι θελω να τραβαω καλυτερες φωτο, ειτε για να εχω ενα πιο futureproof iphone), τοτε ναι αξιζει να το παρω.

Μεγαλα παιδια ειμαστε και υπευθυνα να καταλαβαινουμε τι χρειαζομαστε.

#64   ipuserjim

ipuserjim

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 14:29

Ειναι πολλοι παραγοντες που μπαινουν οχι μονο οι συσκευες. Αν εγω εχω τα λεφτα και με κανει να αισθανθω καλυτερα παιρνοντας το 4s παρολο που μπορει να μην μου προσφερει κατι καλυτερο (ειτε το θελω για μοστρα με siri στην καφετερια, ειτε για να λεω οτι εχω το τελευταιο μηλο, ειτε γιατι θελω να τραβαω καλυτερες φωτο, ειτε για να εχω ενα πιο futureproof iphone), τοτε ναι αξιζει να το παρω.

Μεγαλα παιδια ειμαστε και υπευθυνα να καταλαβαινουμε τι χρειαζομαστε.

εδώ ναι θα συμφωνήσω 1000%

#65   igouharry

igouharry

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 15:30

Κατά την γνώμη μου, αξίζει η αλλαγή από 3gs σε 4s !! Από 4 σε 4s δεν αξίζει ιδιαίτερα !! Τώρα επειδή αρχίζει και γίνεται συνήθεια το θέμα του ότι βγάζουν ένα μοντέλο και το επόμενο να είναι το ίδιο με το πρόθεμα "s" πιστεύω ότι προτειμότερο είναι αυτοί που θα αναβαθμείσουν σε 4s να περίμένουν το 5s πλέον για καλύτερα!!

#66   Crackbrain

Crackbrain

    iPH Addict

  • 806 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 15/11/2011 - 15:41

Και εγώ πιστεύω δεν αξίζει η αλλαγή γι' αυτούς που έχουν το 4.
Για όλους του υπόλοιπους αξίζει.

#67   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/11/2011 - 18:01

παιδια πριν απο λιγο εκανα μια συγκριση το 4αρι που εχω με εναν φιλο μου που εχει iphone 4s..
λοιπον,με την ιδια φωτεινοτητα κλειστα τα bluetooth,gps,Και 3g (3G σε 4αρι μιας και στο 4s δεν απενεργοποιουνται)
αν και ελαφρως πιο γρηγορο το 4s σε αποκριση εφαρμογων(μιλαω για κλασματα δευτερολεπτων) και ελαφρως ταχυτερη αποκριση στο safari για 1-2 δευτερολεπτα..
αυτο που με εκανε εντυπωση ειναι οτι ακριβως με την ιδια χρηση..ανοιγοντας της ιδιεσ εφαρμογες και πλοηγηση στο σαφαρι στις ιδιες σελιδες απο 100% μπαταρια και τα δυο κινητα το 4αρι επεσε στο 95% ενω το 4s επεσε στο 88%..ανοιχτα και στα δυο μονο το wifi!
η αληθεια ειναι οτι ενθουσιαστηκα με το 4s αλλα η μπαταρια του πολυ απογοητευτικη..!
εγω θα παραμεινω με το 4αρι μιας και δεν εχει σημαντικες διαφορες απο το 4s..μπορω να ζησω για κλασματα δευτερολεπτων πιο λιγο σε ανοιγμα εφαρμογων απο το 4s απο το να δωσω 200-300 ευρω για αναβαθμιση πουλωντας το 4αρι και να εχω στην ουσια το ιδιο τηλεφωνο!
οσοι εχουν 3gs σιγουρα ειναι καλυτερο να πανε σε 4s..!
οσοι εχουν 4αρια..δεν αξιζει πιστευω εκτος αν ειστε πλουσιοι και δεν λυπαστε τα λεφτα σας ;)

το τεστ εγινε και τα δυο κινητα στην iOS 5.0.1

#68   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 18:06

Πλέον (εδώ και 10 μήνες) αγοράζω όλες τις εφαρμογές. Είμαι τόσο άνετος πλέον. Κάνω όλα τα updates τόσο στο iPhone όσο και στις εφαρμογές και δεν κρέμομαι από τα τέτοια κανενός χάκερ για το πότε θα αποφασίσει να το βγάλει το jb.

Οι άλλοι περιμένουν μήνες ενώ οι "σάχλες" με τα ορίτζιναλ χαίρονται κάθε στιγμή το τηλέφωνό τους στο maximum.

Το jailbreak μόνο είναι απαραίτητο ΕΑΝ υπάρχει κάποια εφαρμογή ή λειτουργία τόσο αναγκαία που δε μπορείς να κάνεις χωρίς αυτήν...για μένα δεν υπάρχει κάποια τέτοια μέχρι στιγμής (ίσως το bluetooth, αλλά έχω iphone/ipad από τη γέννησή του και το χρειάστηκα μόνο μία φορά την προηγούμενη εβδομάδα).

#69   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 22:53

Δεν αξιζει να πληρωσεις για την ''αρπαχτη'' της apple αν εχεις 4αρι. Επονται μεγαλα πραγματα μετα το πασχα ;)

φιλε αν παμε σε αυτη την λογικη θα ημασταν με το νοκια 3210
γιατι το πασχα θα λεμε ερχονται μεγαλαπραγματα το φθηνοπορο κ.ο.κ.

#70   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2011 - 22:57

μπορω να ζησω για κλασματα δευτερολεπτων πιο λιγο σε ανοιγμα εφαρμογων απο το 4s απο το να δωσω 200-300 ευρω για αναβαθμιση πουλωντας το 4αρι και να εχω στην ουσια το ιδιο τηλεφωνο!

Σωστός. ;)

#71   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:00

εγω που το πηρα παιδια πιστευω οτι αξιζε πολυ καλυτερο σημα κ επιτελους δεν χρειαζομαι bumper ειχα 4.

#72   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:05

σημερα δοκιμασα σε καταστημα public το 4s! ειναι πολυ γρηγορο οντως, κ το siri εντυπωσιακο! δε μου εκανε παντως τοση εντυπωση ωστε να δωσω ξανα τοσα λεφτα για να το παρω! Προσπαθω να βρω πλεονεκτηματα ωστε να πεισω τον εαυτο μου πως αξιζει η αγορα του, και δε βρισκω! Επισης το ηχειο του ειναι τελικα αισθητα δυνατοτερο απο το 4! καμια σχεση! Προφανως η αλλαγη απο 3gs σε 4s αξιζει αλλα απο 4 σε 4s δεν αξιζει. Θα μεινω στα αυγα μου οποτε, εκτος κ αν αλλαξουν οι εφαρμογες, κ γινουν τοσο απαιτητικες που να χρειαζεται ο Α5 επεξεργαστης!

#73   viperlesgr

viperlesgr

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:viperlesgr

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:07

Να ρωτήσω κάτι ; το καινούργιο iphone 4 8GB έχει την κεραία του 4s ή την κεραία του 4 ; Με λίγα λόγια έχει προβλημα στο σήμα ή όχι ;

#74   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:08

Να ρωτήσω κάτι ; το καινούργιο iphone 4 8GB έχει την κεραία του 4s ή την κεραία του 4 ; Με λίγα λόγια έχει προβλημα στο σήμα ή όχι ;


ακριβως ιδιο με το 4αρι ειναι.

#75   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:11

για αυτους που ειχαν το 4αρι οχι!ειναι τσαμπα λεφτα...


δεν συμφωνω καθολου. εγω που εχω ενα κολλημα με τις καμερες, πλεον δεν χρειαζομαι αλλη. η διαφορα στα βιντεο, εαν τα δειτε σε μια καλη tv full hd, με το τεσσαρι, ειναι η μερα με την νυχτα.!! για εμενα αυτος ηταν και ο σημαντικοτερος λογος που πηγα απο το 4 στο 4s

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες