Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Συμπεριφορα σηματος και μπαταριας του 4s στην Ελλαδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
72 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/11/2011 - 23:56

Αστο μωρε ακομα και χαλαρωσεεεεεε


Σταλμένο απο το iΤσίου, το νέο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελία στο www.i-koutsoulame.gr)

Oκ ευχαριστώ πολύ! :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/11/2011 - 23:56

Ούτως ή άλλως απο εβδομάδα θα το κάνω αν το κάνω μην μπει το ΟΤΑ κατευθείαν,να ηρεμήσει και να στρώσει λίγο η συσκευή,απλά φοβάμαι μην είναι χειρότερα και "κλαίω" που το έβαλα :P


Δεν είναι σωστός τρόπος σκέψηης αυτός για μένα .. υποτίθεται ότι το update βγαίνει για να κάνει καλύτερη τη συσκευή μας και να διορθώνει τυχόν σφάλματα και bugs.. Αυτό είναι και ένα από τα καλά αυτών που δεν έχουν jb μαζί και με το updates των apps φυσικά..

#63   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 23/11/2011 - 23:58

Δεν είναι σωστός τρόπος σκέψηης αυτός για μένα .. υποτίθεται ότι το update βγαίνει για να κάνει καλύτερη τη συσκευή μας και να διορθώνει τυχόν σφάλματα και bugs.. Αυτό είναι και ένα από τα καλά αυτών που δεν έχουν jb μαζί και με το updates των apps φυσικά..



Ναι αλλα ολοι που θελουνε jailbreak κατσανε στ αυγα τους επειδη τους ειπωθηκε να μεινουν στην 5.0. Ξερω γω τωρα; Κι γω το σκεφτομαι να παω αλλα αν δωσουν κι αλλα update ετσι κι αλλιως συντομα τι νοημα εχει;

Για να δουμε.


Σταλμένο απο το iΤσίου, το νέο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελία στο www.i-koutsoulame.gr)
Whatsapp doc?

#64   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/11/2011 - 23:59

Δεν είναι σωστός τρόπος σκέψηης αυτός για μένα .. υποτίθεται ότι το update βγαίνει για να κάνει καλύτερη τη συσκευή μας και να διορθώνει τυχόν σφάλματα και bugs.. Αυτό είναι και ένα από τα καλά αυτών που δεν έχουν jb μαζί και με το updates των apps φυσικά..

Το θέμα είναι ότι συνήθως όπως λες υποτίθεται... Κάποιοι χρήστες νομίζω είχαν πει πως ήταν χειρότερα. Και δεν είναι ό,τι καλύτερο χθες το πήρα σήμερα του βάζω update για μένα, θα το κουράσω,τουλάχιστον έτσι το σκέφτομαι μπορεί να είναι και λάθος...

#65   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 24/11/2011 - 00:01

Το θέμα είναι ότι συνήθως όπως λες υποτίθεται... Κάποιοι χρήστες νομίζω είχαν πει πως ήταν χειρότερα. Και δεν είναι ό,τι καλύτερο χθες το πήρα σήμερα του βάζω update για μένα, θα το κουράσω,τουλάχιστον έτσι το σκέφτομαι μπορεί να είναι και λάθος...



Δεν νομιζω οτι ειναι χειροτερα. Ο πατερας μου που χρησιμοποιει ελαχιστα ως καθολου το κινητο, στο 3gs μουπε οτι η 5 την διελυσε τη μπαταρια και καναδυο μερες μετα που του περασα 5.0.1 ΟΤΑ μουπε πολυ καλυτερα.


Σταλμένο απο το iΤσίου, το νέο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελία στο www.i-koutsoulame.gr)
Whatsapp doc?

#66   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/11/2011 - 00:05

Δεν νομιζω οτι ειναι χειροτερα. Ο πατερας μου που χρησιμοποιει ελαχιστα ως καθολου το κινητο, στο 3gs μουπε οτι η 5 την διελυσε τη μπαταρια και καναδυο μερες μετα που του περασα 5.0.1 ΟΤΑ μουπε πολυ καλυτερα.


Σταλμένο απο το iΤσίου, το νέο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελία στο www.i-koutsoulame.gr)

Ο φίλος μου με το ipod 4g μου είπε ότι η 5 του κολλούσε πάρα πολύ και με την 5.0.1 είναι πολύ καλύτερα και δεν κολλάει. Αλλά με μπαταρία δεν είχε θέμα ούτε με 5 ούτε με 5.0.1

#67   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/11/2011 - 00:20

Ο φίλος μου με το ipod 4g μου είπε ότι η 5 του κολλούσε πάρα πολύ και με την 5.0.1 είναι πολύ καλύτερα και δεν κολλάει. Αλλά με μπαταρία δεν είχε θέμα ούτε με 5 ούτε με 5.0.1


κι εγώ με το που το πήρα είχα την 5.0 εντάξει ήταν οκ όπως έλεγς κι εσύ.. μετά έβαλα την 5,0,1 και είδα ελάχιστη βελτίωση..
Παρόλα αυτά σκέψου ότι η μαπταρία θα κρατήσει σε κανονικές τιμές μετά από 4-5 πληρείς φορτίσεις-εκφορτίσεις.. Θέλει λίγο να στρώσει δηλαδή...

#68   bubu

bubu

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2011 - 00:39

θέλω να επιβεβαιώσω και εγώ οτι σε κάθε φορτηση που κάνω η μπαταρία βελτιώνετε περισσότερο με αποτέλεσμα απόψε να έχω 50% απο τις 11 το πρωί που έγινε η φόρτιση.

Εχω την 5.0 αλλα θεωρώ απίθανο να βγει jailbreak που να υποστηρίζει μόνο την 5.0 μιας και με την πατάτα που έκανε η apple με την μπαταρία, όλος ο κόσμος έχει αναβαθμίσει.

Τελος είχα ακούσει από έναν σκληροπυρηνικό αϊφονάκια οτι το sbsettings τρωει μπαταρία. γιαυτό και ο ίδιος δεν το είχε περάσει. Αναρωτιέμαι αν αληθεύει...

#69   thagkol

thagkol

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/11/2011 - 01:01

OnTopic: Στο σήμα εγώ έχω ένα πρόβλημα αλλά δεν ξέρω αν φταίει η 5.0 . Κάθε φορά που πηγαίνω κάπου και δεν πιάνω σήμα τότε το σήμα παραμένει "εκτός υπηρεσίας" κιας έχω φύγει από το σημείο εκείνο. Όπου και να πάω δεν θα πιάσει εκτός αν βγάλω την κάρτα και την ξαναβάλω.

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.
Σήμερα αγόρασα το 4s και μου έτυχε ήδη 2 φορές να χαθεί το σήμα για κάποιο λόγο, και μετά δεν το έβρισκε με τίποτα, παρά μόνο με reboot του κινητού. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει; Είναι θέμα software ή κάνω κάτι λάθος;

#70   thagkol

thagkol

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/11/2011 - 02:39

Βρήκα αυτό https://discussions....847145#16847145
Τι μπορούμε να κάνουμε; Να θέσουμε το θέμα στη Vodafone σαν κοινότητα κάπως;

Τελευταία επεξεργασία από: thagkol, 27/11/2011 - 02:40


#71   thagkol

thagkol

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/11/2011 - 11:51

Το έψαξα λίγο παραπάνω στο forum της Apple, και υπάρχει το ίδιο πρόβλημα σε διάφορες χώρες, αλλά δεν έχει βρεθεί μια σαφής αιτία. Σε άλλους φτιάχνει αν αλλάξουν sim, σε άλλους φτιάχνει αν αλλάξουν συσκευή, σε άλλους φτιάχνει αν απενεργοποιήσουν το Pin στο κινητό, σε άλλους δε φτιάχνει με τίποτα.

Εγώ δοκίμασα προς το παρόν να απενεργοποιήσω το pin, και μέχρι στιγμής δεν το έχει πάθει στις 2 ώρες που είναι ανοιχτό. Για πιο σίγουρα όμως θα ξέρω από αύριο που θα μετακινηθώ και σε μετρό κλπ.

#72   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 29/12/2011 - 17:16

Αναρτημένη εικόνα

Ορίστε και ένα screenshot από το iPhone 4s με όλα ανοιχτά.. Wifi, 3G, location services, 150 apps με ανοιχτά notifications σε όλες, siri και αισθητήρας, αυτόματη ρύθμιση ώρας, χρηματιστήριο και καιρός στο notification center και με χρήση πολλών παιχνιδιών.. Μου χει κρατήσει και περισσότερο πάντως.. Παρ ολα αυτά πιστεύω ότι ειναι παρα πολυ καλη η μπαταρία με τέτοια επίπεδα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#73   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/12/2011 - 12:05

Προσωπικά θεωρώ ότι φταίει πολύ και το γεγονός έλλειψης διακόπτη 3G. Καθίστε να βγει το jailbreak και θα σας πω για πότε θα τον ενεργοποίησω.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες