Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ερωτησεις αρχαιου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
173 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 22/12/2011 - 15:38

Και πιστεψε με, ξερω τι σου προσφερει ενα μη JB iPhone. Τιποτα! Μονο μια παρεα (το Siri) για να εχεις καποιον να μιλας οταν εισαι μονος σπιτι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 22/12/2011 - 15:40

εγω χρησιμοποιω lock folders .. αν και εχω και λογαριασμο στο flickr για photos - albums..

Αναρτημένη εικόνα


Εγω θελω να περασω εικονες απο το PC Μου στο iPhone κατευθειαν. Και μουσικη. Αυτο γινεται? Πρεπει να περασω 180 φωτογραφιες αρκετα μεγαλες σε μεγεθος και το να ανεβαζω ΜΙΑ ΜΙΑ στο flickr κ αλλα λοιπα site δεν μου κανει.

#168   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2011 - 15:43

Αυτο που σου έδωσα σου δίνει ένα URL .. Ρίχνεις εκεί τις photos .. Και τις βλέπεις στη συσκευη .. Και μπορείς και να τις κλείδωσεις!

#169   niklakis

niklakis

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Twitter:@Nick_Bourlai
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:niklakis2

Δημοσίευση 22/12/2011 - 15:58

φιλε μου EddieX διαβασα τα ποστ σου και χωρις να σε κρινω ασχημα εχω να σου πω οτι δικια σου επιλογη ηταν να αγορασεις αυτο το κινητο , το μηλοφωνο δεν κυκλοφορησε πρωτη φορα εχθες για να μην ξερεις πως ειναι και τι κανει ισα ισα εχει πολλα χρονια που κυκλοφορει. κατι ακομα που μπορουσες πολυ απλα να κανεις ειναι να μπεις σε ενα φορουμ και να διαβασεις διαφορες αποψεις για την συσκευη. Εγω το δικο μου το εχω χωρις jb και δεν το θεωρω καθολου αχρηστο! ας μην μπουμε στην λογικη να κρινουμε την τιμη του γιατι ειδικα εδω στην ελλαδα ξερω πολυ καλα τι παιζει με τους φορους.

#170   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 22/12/2011 - 16:09

Δεν μπηκα τωρα να κρινω ουτε να κραξω το κινητο. Ειχα δωσει μια υποσχεση οτι θα το κρατησω για ενα μηνα τουλαχιστον παρολο που δεν μου αρεσε εξαρχης για να καταλαβω και να μπω κ εγω στην φιλοσοφια του κινητου. Μετα απο ενα μηνα περιπου λοιπον μπαινω και γραφω οτι τελικα για μενα ειναι τσαμπα ολη η φασαρια για το iPhone. Πολλα λεφτα για το τιποτα (δικια μου γνωμη) κ για να κανω κατι πρεπει να κατεβασω - αγορασω ενα εκατομυριο apps πραγμα που μου το κανει δυσκολο στην χρηση παρα πιο ευκολο που το θεωρουν οι περισσοτεροι το κινητο. Περα απο ολα αυτα εσυ πχ μπορει να μην αλλαζεις θεματα, ηχους, wallpaper συχνα, μπορει να μην θες να κουμπωνεις το κινητο στο pc και να του περνας πραγματα μεσα χωρις να χρειαζεται itunes - apps κτλ. Γενικως το full customization. Μπορει να μην σε νοιαζει που αν δεν το φορτισεις το βραδυ το κινητο δεν θα εχει μπαταρια ή που ακομα το iphone εχει 3,5 οθονη ενω πλεον τα κινητα εχουν απο 4,3 και πανω. Και γενικως πολλα αλλα που βαριεμαι να γραφω.
Εκει που θελω να καταλληξω ειναι οτι εσυ μπορει να πηρες το κινητο ετσι επειδη σου αρεσει το μηλο απλα και να σου κανει. Εγω που το σκαλιζω και το θεωρω που χρησιμο εργαλειο το κινητο στις μερες μας (οχι για να μιλαμε στο Siri οταν δεν εχουμε παρεα) το να μην με βοηθαει σε πραγματα που θεωρω δεδομενα το θεωρω και αποτυχια σαν εργαλειο. Χωρια που κανει ΕΝΑ ΣΚΑΣΜΟ ΛΕΦΤΑ που δοξα τον θεο δεν εδωσα και δεν προκειται να εδινα κιολας γενικως.
Ναι η Apple εχει μια φιλοσοφια, δεκτον. Αυτο σας εχει κανει να εχετε κ εσεις μια που την θεωρω πολυ λανθασμενη και το εξηγησα με το παραδειγμα της Ferrari.

Τελευταία επεξεργασία από: EddieX, 22/12/2011 - 16:11


#171   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 22/12/2011 - 16:22

Αυτο που σου έδωσα σου δίνει ένα URL .. Ρίχνεις εκεί τις photos .. Και τις βλέπεις στη συσκευη .. Και μπορείς και να τις κλείδωσεις!


Ευχαριστω αλλα δεν θα μπω στο κοπο να αγορασω και αλλη εφαρμογη! Θανκς παντως

#172   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/12/2011 - 16:51

Αυτο που σου έδωσα σου δίνει ένα URL .. Ρίχνεις εκεί τις photos .. Και τις βλέπεις στη συσκευη .. Και μπορείς και να τις κλείδωσεις!

Κωστή σαν το box.com ένα πράγμα ας πούμε;

#173   Mariosfgd

Mariosfgd

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2011 - 16:58

παιδια restore &set up πως κανω?μαλλον κατι δεν πηγε καλα με το jb και δεν μπορω να κανω reboot μενει ασπρο το εικονιδιο cydia

#174   stefplak

stefplak

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/12/2011 - 17:05

Φιλε eddiex εχω iphone απο το 2007.Ξεκινησα με το 2g, μετα 3g και επειτα 4s.Καποτε, ημουν κατοχος android σαν δευτερο κινητο.Το τηλεφωνο μπορει να το κρατησεις ενα μηνα αλλα πρεπει να το ψαξεις .Μεσα στο φορουμ θα βρεις τα παντα για το τηλεφωνο σου.Απο εκει και περα η αγορα μιας συσκευης οπως συμφωνουμε ολοι εξαρταται και απο τις αναγκες τις οποιες εχουμε.
Προσωπικα. για την δουλεια μου χρησιμοποιω ιατρικες εφαρμογες. Εκεινες που υπαρχουν στα android market και μονο με κανουν στο να μην γινω ποτε κατοχος android .Αυτο και μονο φτανει και ας μην εχω ραδιοφωνο(που εχω και πιανω ολους τους σταθμους παγκοσμιως)ουτε bluetooth για να στελνω φωτο και videο. Μια χαρα φευγουν και με μαιλ .Ενα παραδειγμα θα σου φερω .Οταν 2 συναδελφοι κατοχοι android συσκευων ειδαν τις ιατρικες εφαρμογες που ειχα στο iphone αμεσως ψαχνονταν για αγορα ios συσκευης .Αυτο και μονο τους εφτανε!!!
Απο οτι καταλαβα εξαναγκαστηκες και αγορασες iphone λογω επιδοτησης.Δεν χρειαζεται να το κραζεις, εφοσον δεν το γνωριζεις .Εαν δεν κανει για την δουλεια σου, ακομη και οταν το ξεκοκαλισεις ,πολυ απλα αλλαξε το.Προσωπικα δεν θα μπω στο διλλημα ποιο λειτουργικο ειναι καλυτερο ,αλλα οπως προειπα ποιο κανει για τα θελω μας και τις αναγκες μας και οπως προανεφερα σε μενα ταιριαζει το Ios σε σενα θα δειξει....

Τελευταία επεξεργασία από: stefplak, 22/12/2011 - 17:06





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες