Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ερωτησεις αρχαιου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
173 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:39

Οταν λεω jb ομως το 99% εννοουν το Cydia και το Instalοus για την ακριβεια. Κ το κατεβαζεις apps που κανουν 40€ κ 50€ ειναι κλεψιμο. Και δεν το παιζω εγω Μαρια η Παρθενα. Ειπα και πριν, και εγω ειχα rooted κιν με applanet που ειναι ακριβως οτι ειναι και το Instalοus κ κατεβαζα φουλ. Απλα ειπα οτι θα ηθελα να μπορω εστω να βαλω εναν ηχο κλησεις χωρις να κανω jail break και να ψαχνομαι. ;)



βασικά πρέπει να ρωτήσεις τον νέο σου φίλο τον siri και να του πεις να ψάξει στον άλλο σου φίλο τον google (δες αυτό)
όλα είναι απλά αρκεί να ψάξεις. Ναι σε καταλαβαίνω γιατί έχεις πελαγώσει όπως θα πάθαινε κ κάποιος που από iphone πάει σε android. εγώ δυστυχώς έχω καεί με το ios κ το android μου φαίνεται πολύπλοκο. Κακός για μένα πήρες iphone αφού είχες μάθει σε android. Τώρα θα χρειαστεί να συμβιβαστείς με πολλά πράγματα (δεν ξέρω αν έμαθες κ το άλλο νέο ότι τα iphone δεν έχουν ραδιόφωνο) κ είτε να το ακολουθήσεις είτε να το πουλήσεις κ να πάρεις ένα android

το jailbreak που έγινε πιπίλα εδω μέσα είναι το αντίστοιχο του rooting για το android. Αν είσαι αρχάριος διαβάζεις κ αποφασίζεις όταν θα δεις ότι καταλαβαίνεις τι σου γίνετε.

τώρα αν τελικά αξίζει τα λεφτά του είναι κάτι υποκειμενικό. Εγώ το σκεφτόμουνα πάρα πολύ πριν πάρω το πρώτο μου iphone κ τελικά δεν πέρασε μια μέρα που να κλαίω τα λεφτά μου.
Σου εύχομαι το ίδιο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:40

Οσο γι αυτο, συμφωνω πως ειναι, ναι, αλλα με ποιον τροπο εγινε και γιατι. Οχι επειδη σου ψηνει καφε και σου κανει αερα το καλοκαιρι αλλα γιατι απο πισω εχει ενα μηλο και αυτο σημαινει advertisement.


1η βασικη αρχη του marketing ειναι

για να πουλησεις εναν προϊον πρεπει να ειναι καλο
αν δεν ειναι καλο, οση διαφημιση κ κολπα αν βαλεις, δεν θα πουλησει τελικα

4 εκατομμυρια συσκευες σε μια βδομαδα, δεν πουληθηκαν με διαφημιστικα κολπα :)

#33   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:42

ρε παιδιά προς τι η αντιπαράθεση; εγώ πχ χρησιμοποιώ το iphone γιατί μυο αρέσει, σε άλλους όμως δε αρέσει. Μια συσκευή είναι μόνο. Σίηουρα το μάρκετινγκ της απλ δε το έχει καμία άλλη εταιρία. Ποιό άλλο κινητό γίνεται θέμα στις μισές εφημερίδες με τη κυκλοφορία του και είδηση στο δελτίο ειδήσεων;

#34   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:43

Θες να σου πω αληθεια? Γιατι η vodafone μου εδινε επιδοτηση 630€ για αγορα iphone ενω για Samsung S2 227€ ;)
Αυτος ειναι ο μονος λογος που πηρα iphone.


Αυτο πάλι είναι νόμιμο; Νόμιζα ότι η επιδότηση βγαίνει απο τις κλήσεις που έχεις και το τι λογαριασμούς κανείς στον χρόνο μέσα! Δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο η συσκευή που θα πάρεις!

#35   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:45

Ευχαριστω Slaughter για την ομορφη απαντηση.
Γι αυτο δεν το εχω δωσει ακομα για ενα S2, γιατι θελω ειλικρινα να καταλαβω την φιλοσοφια του apple.

#36   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:46

χαχαχα!!! ο φίλος μάλλον δεν το έψαξε καλά. Όλα όσα αναφέρει γίνονται κ τα περισσότερα χωρίς jb μάλιστα. Βάλε στο pc σου το itunes συγχρόνισέ το μια φορά κ εξερεύνησε λίγο τις επιλογές που έχει το itunes. Ακόμα δεν το πήρες το'θαψες!!! 1000 φορές καλύτερο από το android το ios κ όσο για τη συσκευή δεν συγκρίνεται με καμιά άλλη κατά τη γνώμη μου. Apple = εγγύηση Καλορίζικο πάντως. Α! Κ ευχηθείτε μου κ μένα που τελικά δεν άντεξα αντικατέστησα το 4αραι με 4s πριν από λίγες ώρες ::)

#37   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:47

Αυτο πάλι είναι νόμιμο; Νόμιζα ότι η επιδότηση βγαίνει απο τις κλήσεις που έχεις και το τι λογαριασμούς κανείς στον χρόνο μέσα! Δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο η συσκευή που θα πάρεις!


Ναι φιλε μου και οπως γραφτηκε και πιο πανω και απο μενα και απο αλλους. Thats Marketing! Καταλαβες? Με βαλανε και μενα να αγορασω iphone εστω και με αυτον τον τροπο. ;) Ο αλλος λογος ειναι γιατι η Voda ειναι αυτη που τα εισαγει (αν δεν κανω λαθος) και μπορει και κανει super deals σε iphone.

#38   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:47

Καταρχάς συμφωνώ όσο δεν πάει με τον DINFUN. Κατα δεύτερον δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όταν αγοράζετε μια συσκευή που είναι τελείως διαφορετική από τη δική σας και με άλλο λογισμικό περιμένετε να δείτε ένα λογισμικό ίδιο ή παρόμοιο με αυτό που έχετε. Έχω αλλάξει πάρα πολλά τηλέφωνα και είναι όλα διαφορετικά. Τουλάχιστον παλιότερα όλα ήταν και πραγματικά δε μου πήρε ποτέ παραπάνω από 2 μέρες να προσαρμοστώ. Μπορεί να ήμουν εγώ αλλά πάντα αντιμετώπιζα το λογισμικό απ το 0 χωρίς να έχω στο μυαλό μου πώς ήταν το προηγούμενο. Έχω το ipod όπως έχω πει και πάλι όταν η μητέρα μου κάτι ψάχνει στο xperia της με φωνάζει και της το βρίσκω άμεσα,παρόλα αυτά ξέρω ότι μου ταιριάζει το ios και γι αυτό πήρα iphone. Δε μπορεί κάποιος φίλος σου θα είχε iphone για να το ψάξεις και άν όχι όλα τα καταστήματα έχουν απο ένα που μπορείς να ψάξεις και θα το δεις,μην αγοράζεις τέτοιες συσκευές στα τυφλά. Και εφόσον το πήρες όπως είπε και ο DINFUN άλλαξε τρόπο σκέψης,ξέχνα τελείως τη λογική του android και θα δεις τί κινητό είναι και τί κάνει...

#39   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:48

χαχαχα!!! ο φίλος μάλλον δεν το έψαξε καλά. Όλα όσα αναφέρει γίνονται κ τα περισσότερα χωρίς jb μάλιστα. Βάλε στο pc σου το itunes συγχρόνισέ το μια φορά κ εξερεύνησε λίγο τις επιλογές που έχει το itunes. Ακόμα δεν το πήρες το'θαψες!!! 1000 φορές καλύτερο από το android το ios κ όσο για τη συσκευή δεν συγκρίνεται με καμιά άλλη κατά τη γνώμη μου. Apple = εγγύηση Καλορίζικο πάντως. Α! Κ ευχηθείτε μου κ μένα που τελικά δεν άντεξα αντικατέστησα το 4αραι με 4s πριν από λίγες ώρες ::)

Kαλορίζικο! Και στα δικά μου την Τρίτη (επιτέλους!)! :D

#40   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:49

και για να μην ρωτησεις δεν εχει ουτε ραδιοφωνο..


με καλωδιάκι igriffin 30euros έχει!!! το έχω από το 3G κ παίζει τέλεια κ στο iphone 4s.

#41   glk

glk

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:glk85

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:50

Αυτο πάλι είναι νόμιμο; Νόμιζα ότι η επιδότηση βγαίνει απο τις κλήσεις που έχεις και το τι λογαριασμούς κανείς στον χρόνο μέσα! Δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο η συσκευή που θα πάρεις!


νομιμότητα? τί είναι αυτό? δεν υπάρχει αυτό για τις εταιρίες κιν. τηλ.!!! αν ήταν έτσι τα πραγματα δεν θα εκτοξευόταν η επιδότηση απο τα 100 ευρώ στα 350, επειδή και μόνο κάνεις αίτηση για φορητότητα! (προσωπική εμπειρία) όλα στο βωμό του κέρδους! :)

Τελευταία επεξεργασία από: glk, 18/11/2011 - 14:50


#42   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:51

για τα Ringtone υπάρχει ένας περιορισμός όμως που ξέχασαν να αναφέρουν τα παιδιά, θα πρέπει ο ήχος να είναι μέχρι 39 δευτερόλεπτα για να το περάσεις. Και για τις φωτογραφίες υπάρχει και άλλη μέθοδος πλέον να τις περάσεις με ένα απλό copy - paste αρκεί να έχεις ρυθμίσει το iCloud και στο PC σου, στο Φάκελο PhotoStream στο PC υπάρχει ένας φάκελος που λέγετε Upload βάζεις τις φωτογραφίες που θες εκεί μέσα και τις στέλνει αυτόματα και ασύρματα σε ολες τις iDevices που έχεις.

#43   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:51

ξεκινα να διαβαζεις στο φορουμ μας για τη συσκευη που κρατας στα χερια σου, σε αυτα που ζητας σου εχουν δωσει ηδη λυση, μολις τα κανεις μια δυο φορες και παρεις τον αερα που λενε :lol: , θα δεις θα τα δεις ολα πιο θετικα, συμφωνω μαζι σου οτι κανει ενα σκασμο λεφτα και δεν εχει τα βασικα, αλλα μετα απο λιγο καιρο στα χερια σου απλα θα κολλησεις, καλοριζικο να ναι, και καλο διαβασμα :)

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#44   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:51

Ναι φιλε μου και οπως γραφτηκε και πιο πανω και απο μενα και απο αλλους. Thats Marketing! Καταλαβες? Με βαλανε και μενα να αγορασω iphone εστω και με αυτον τον τροπο. ;) Ο αλλος λογος ειναι γιατι η Voda ειναι αυτη που τα εισαγει (αν δεν κανω λαθος) και μπορει και κανει super deals σε iphone.


θελεις να μας πεις δηλ, οτι δεν ηθελες να το παρεις, αλλα σε επεισαν? (λογω τιμης/επιδοτησης) ??

#45   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:51

η Voda ειναι αυτη που τα εισαγει (αν δεν κανω λαθος) και μπορει και κανει super deals σε iphone


εμένα το δικό μου που το αγόρασα από το Golden i πριν από λίγες ώρες έγγραφε το σελοφάν οτι το εισάγει η Cosmote.
Να σημειωθεί ότι αγόρασα μετρητά μόνο τη συσκευή χωρίς συμβόλαιο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες