Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Χαμηλή Επιδότηση VODAFONE


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
486 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:31

καλησπερα εχω παθει σοκ

πηγα στην vodafone και ρωτησα για την επιδοτηση που εχω (ειμαι στο 45)

και μου δινουν για 2 χρονια 96 ευρω επιδοτηση τι θα κανω???ειναι λιγη! :(

ειχα σκοπο να παρω το 4s στο 45 gia 2 χρονια που ειναι με 299 και θα ανγκαστω να δωσω 200 ευρω απο την τσεπη μου!

τι να κανω?ειναι κλοπη αυτο!

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:33

Απείλησε τους οτι θα αλλάξεις εταιρία μηπως σου δώσουν τίποτα παραπάνω.

#3   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:34

Αιτηση φορητοτητας..και οταν θα σε παρει η vodafone για επιβεβαιωση θα σου δωσει παπαδες..

#4   Godlike

Godlike

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:36

Τι ακριβώς λέτε? Και γιατί κατηγορήτε έτσι εύκολα τους πάντες? Εγώ πως αγόρασα δηλαδή το 4s 32Gb στο unlimited 50 με 18 μήνες στα 399 ευρό? Δηλαδή μου κόψανε πόσο? 400 ευρώ? Κάπου εκεί. Πιο μάγκας είμαι εγώ ή μήπως η δικιά μας vodafone είναι άλλου είδους απάτη?

#5   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:37

την απατη που την ειδες?
εκτος και αν ειναι απατη να μην σου δεινουν κατι τσαμπα ή πολυ φτηνά

Τελευταία επεξεργασία από: manwlis77, 19/11/2011 - 18:38


#6   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:39

3 χρονια στην voda με 50 και λογαριασμο δεν δινεις για 2 χρονια 95 ευρω ελεος απατη δεν ειναι?

και το καταλαβαινουν και οι ιδιοι με τη φορητοτητα πως σου την ανεβαζουν με το που βλεπουν οτι φευγεις

Τελευταία επεξεργασία από: Rockettt, 19/11/2011 - 18:40

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#7   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:39

καλησπερα εχω παθει σοκ

πηγα στην vodafone και ρωτησα για την επιδοτηση που εχω (ειμαι στο 45)

και μου δινουν για 2 χρονια 96 ευρω επιδοτηση τι θα κανω???ειναι λιγη! :(

ειχα σκοπο να παρω το 4s στο 45 gia 2 χρονια που ειναι με 299 και θα ανγκαστω να δωσω 200 ευρω απο την τσεπη μου!

τι να κανω?ειναι κλοπη αυτο!




Ψιτ. Καταρχάς δεν δινουν για ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ 95 ευρώ. Δεν πάει με τα χρόνια, μια επιδότηση το χρόνο έχεις ορισμένου χρόνου αν δεν τη χρησιμοποιήσεις χάνεται.



Ακου. Οι γονείς μου εχουν δυο συμβόλαια βονταφον, unlimited 50 και 35 και ταχαν συνδεσει οικογενειακο και τους δίνανε επιδότηση 160 ευρω. Πελάτες απο το 1998 και με γερους λογαριασμούς πολλα χρονια.

Πηρα τον πατέρα και τον πήγα στη βοντα σε ενα μαγαζί, τους ειπε οτι τον πηρε η κοσμοτε και του προτεινε να κανει φορητοτητα με τα ιδια ακριβώς συμβόλαια και να παρει ενα 3GS δωρεαν και ενα 4αρι στα 100 ευρώ. Η υπάλληλος είπε για να δούμε τι να κανουμε, μεσολάβησα και εγω και τελικά η επιδότηση βγήκε στα 627 ευρώ στο unlimited 50 και 45 (απλά αλλάξαμε λιγο του μπαμπα το συμβόλαιο) με 24μηνη. Εβαλε τη διαφορά και πήρε το 4s 16αρι (ασχετα που του τοφαγε η πολυαγαπημένη κόρη και τουδωσα το 4αρι μου).


Δευτερη φαση. Εγω έχω το unlimited 50. Πήγα σε αλλη βοντα και του λέω θελω να πάρω ενα 3gs για το σύζυγο, και μου ειπαν απο την κοσμοτε οτι μου το δίνουν δωρεαν στο 50 αν μεταφέρω εκει. Τι μπορείτε να κάνετε γιατι δε θελω να φύγω κλπ κλπ.


Κοιταξε ο υπάλληλος στο σύστημα, και μου λεει με 18μηνη στο συμβόλαιο που είστε (χωρίς αλλαγη), 40 ευρώ. (400 κάνει η συσκευή έτσι? και δεν είχα επιδοτηση καθολου).


Αυτα΄. Κι αν δε μασήσουν στο κατάστημα, κανε και μια αίτηση φορητότητας και θα δεις που θα σε πάρουν πισω πύραυλος.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 19/11/2011 - 18:40

Whatsapp doc?

#8   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:40

Παλιοτερα μπορουσες να κανεις και αιτηση επανεξετασης επιδοτησης, δεν ξερω αν γινεται ακομα. Ετσι σχεδον παντα επερνες καποια αυξηση στην επιδοτηση σου, μετα αν παλι δεν εισαι ικανοποιημενος κανεις αιτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρια, οταν το αιτημα για αποσυνδεση παει στη vodafone αυτη θα σε παρει τηλεφωνο και θα σε ρωτησει τι και πως. Τους λες οτι εχεις μια καλη προσφορα απο την αλλη εταιρια, δεν χρειαζεται να τους πεις πραγματικη προσφορα, μπορεις να τους πεις και λιγα ψεματα αρκει να μην το παρακανεις και σε καταλαβουν, αμεσως μετα θα σου κανουν μια καλυτερη προσφορα, αν τη δεχτεις παραμενεις στην vodafone με τη νεα πολυ καλυτερη απο την αρχικη προσφορα που εχεις αυτη τη στιγμη.

Just like underwear, passwords should be changed often...


#9   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:43

3 χρονια στην voda με 50 και λογαριασμο δεν δινεις για 2 χρονια 95 ευρω ελεος απατη δεν ειναι?

και το καταλαβαινουν και οι ιδιοι με τη φορητοτητα πως σου την ανεβαζουν με το που βλεπουν οτι φευγεις

ριχνουν αδεια για να πιασουν γεματη
σου λεει μπορει να το δεκτεί
πολλοι δεν μιλανες σου λεει τοσα τοσα
εταιρειες ειναι με σκοπο το κερδος ειναι
δεν ειναι εταιρειες με σκοπο να περνουμε iphone φτηνά.

#10   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:44

ριχνουν αδεια για να πιασουν γεματη
σου λεει μπορει να το δεκτεί
πολλοι δεν μιλανες σου λεει τοσα τοσα
εταιρειες ειναι με σκοπο το κερδος ειναι
δεν ειναι εταιρειες με σκοπο να περνουμε iphone φτηνά.



Κι ομως φέτος γίνανε εταιρίες με σκοπο να παίρνουμε φτηνά Iphone χαχαχαχαχαχαχα
Whatsapp doc?

#11   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:46

Η μητέρα μου είναι στο 45 κι είναι μαζί και το καρτοσυμβόλαιό μου (25), κάθε χρόνο μας δίνουν το πολύ 150 ευρώ επιδότηση μετά από πίεση χωρίς φορητότητες κτλ (γιατί η χαζή η μητέρα δε θέλει να πάει κάτι στραβά και να φύγει από τη vodafone). Το έχουν παρακάνει πλέον,παλιά θυμάμαι κάθε χρόνο πέρναμε κινητό των 300 ευρώ τσάμπα από 1 γραμμή...

#12   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:48

Η μητέρα μου είναι στο 45 κι είναι μαζί και το καρτοσυμβόλαιό μου (25), κάθε χρόνο μας δίνουν το πολύ 150 ευρώ επιδότηση μετά από πίεση χωρίς φορητότητες κτλ (γιατί η χαζή η μητέρα δε θέλει να πάει κάτι στραβά και να φύγει από τη vodafone). Το έχουν παρακάνει πλέον,παλιά θυμάμαι κάθε χρόνο πέρναμε κινητό των 300 ευρώ τσάμπα από 1 γραμμή...



ΧΑΧΑΧΑ και γω φοβόμουν οτι η μανα μου θαλεγε "τι κανετε μωρε εκειπερα" κλπ (που είναι το οικογενειακό στο ονομα της), αλλα μολις το άκουσε έφυγε σφαίρα. Και τους την είπε κιολας γιατι τελικα απο λάθος βγήκε 50 ευρώ αντι 35 το 4S. Oτι "καλα αφου αλλα μας είπατε τωρα το ανεβάζετε και τι πραγματα είναι αυτα" κλπ.
Whatsapp doc?

#13   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:48

Έλεος ρε παιδιά έχουν ανοιχτεί πάρα πολλά ποστς με επιδοτήσεις κτλ... Υπάρχουν σχετικά θέματα δεν είναι ανάγκη να ανοίγουμε ο καθένας για την ιστορία του... Και διαφωνώ με τον τίτλο.. Τι θα πει απάτη? Δεν είναι απάτη ούτε κλεψειά που διαβάζω από άλλους.. Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να αυηξήσεις κατά 4πλασιο την επιδότηση και παρ όλα αυτά αν δεν σου αρέσει πολύ απλά κόβεις τη σύνδεση ή αλλάζεις εταιρία.. Άκου απάτη... Απάτη θα ήταν αν σε χρέωνε στο λογαριασμό σου 1000 ευρώ χωρίς να τα έκανες ή αν δεν τηρούσε τους όρους του συμβολαίου.

#14   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:48

Η μητέρα μου είναι στο 45 κι είναι μαζί και το καρτοσυμβόλαιό μου (25), κάθε χρόνο μας δίνουν το πολύ 150 ευρώ επιδότηση μετά από πίεση χωρίς φορητότητες κτλ (γιατί η χαζή η μητέρα δε θέλει να πάει κάτι στραβά και να φύγει από τη vodafone). Το έχουν παρακάνει πλέον,παλιά θυμάμαι κάθε χρόνο πέρναμε κινητό των 300 ευρώ τσάμπα από 1 γραμμή...

και πιο παλια εδειναν και τηλεορασεις δωρο και πολλα αλλα
μην κοιτας πιο παλια

#15   gsouri

gsouri

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:49

Ψάξετε το λίγο και μην τους αφήνεται. Από επιδότηση 213 ή 219 δεν θυμάμαι. Ακριβός τους πήρα ένα 4s και ένα iPad 2 βάζοντας 100 ευρώ μόνο. Πίεσε τους λίγο δες τι δίνουν και οι άλλες εταιρείες. (όσο υπάρχουν)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)