Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Χαμηλή Επιδότηση VODAFONE


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
486 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 03/09/2012 - 13:14

Εντάξει! Ο τυπάκος στο κατάστημα θεός..! Ήθελε με το ζόρι να μ πλασάρει LG Android που είναι στα 200 ευρώ , κ όταν τ είπα γ iphone άλλαξε χρώμα....κ μ έλεγε δν είναι τηλ κ λειτουργει σαν υπολογιστής :Ρ κ του κάνω : το ξέρω γ αυτο το θέλω! Κ έμεινε κάγκελο...! φορητότητα cosmote τωρα να φανταστω.;
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 03/09/2012 - 13:16

Εντάξει! Ο τυπάκος στο κατάστημα θεός..! Ήθελε με το ζόρι να μ πλασάρει LG Android που είναι στα 200 ευρώ , κ όταν τ είπα γ iphone άλλαξε χρώμα....κ μ έλεγε δν είναι τηλ κ λειτουργει σαν υπολογιστής :Ρ κ του κάνω : το ξέρω γ αυτο το θέλω! Κ έμεινε κάγκελο...! φορητότητα cosmote τωρα να φανταστω.;


ετσι σου ειπε?? συγνωμη σε ποια πολη ολα αυτα?? :P
μην τρεχεις... παλεψε το λιγο... γτ "μεταξυ" μας δεν ειναι και η καλυτερη εποχη για φορητοτητες.. ψαξτο λιγο κατι θα καταφερεις..

#198   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 03/09/2012 - 13:18

ετσι σου ειπε?? συγνωμη σε ποια πολη ολα αυτα?? :P
μην τρεχεις... παλεψε το λιγο... γτ "μεταξυ" μας δεν ειναι και η καλυτερη εποχη για φορητοτητες.. ψαξτο λιγο κατι θα καταφερεις..


Αθήνα...Νέα ΣΜύρνη.....Κοίτα δν θα με πειράξει να πάω στην Cosmote (μιας και από άποψη σήματος με καλύπτει καλύτερα...) τώρα θα πάρω το τμήμα επιδοτήσεων της Vodafone να κάνω συζήτηση :)
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#199   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 03/09/2012 - 13:23

Φιλε να ξερεις οτι αν δεν εισαι ευχαριστημενος στην voda στην κοσμοτε δε θα βρεις στην καμια καλυτερη επιδοτηση.

Εγω θυμαμαι προπερσι απο wind που διναν σε αντιστοιχο δικο σου περισσοτερα για 12μηνο συμβολαιο, ποσο μαλλον για 18μηνο που λες εσυ.

Η κοσμοτε εχει κοσμο παρα πολυ και πλεον δεν τους νοιαζει τοσο. Αυτο πιστευω ειναι κατι που και στη voda πανω κατω το γνωριζουν.

#200   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 03/09/2012 - 13:26

Φιλε να ξερεις οτι αν δεν εισαι ευχαριστημενος στην voda στην κοσμοτε δε θα βρεις στην καμια καλυτερη επιδοτηση.

Εγω θυμαμαι προπερσι απο wind που διναν σε αντιστοιχο δικο σου περισσοτερα για 12μηνο συμβολαιο, ποσο μαλλον για 18μηνο που λες εσυ.

Η κοσμοτε εχει κοσμο παρα πολυ και πλεον δεν τους νοιαζει τοσο. Αυτο πιστευω ειναι κατι που και στη voda πανω κατω το γνωριζουν.


Με ακριβώς αυτό....την voda τη νοιάζει να μην χάσει πελάτες .....οπότε τους δίνει κάτι παραπάνω (έτσι πιστεύω - δν βάζω τ χέρι μ στη φωτία..) εν τέλει , μια προσπάθεια δν βλάπτει...
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#201   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 03/09/2012 - 13:36

Ναι σιγουρα δε θελουν να χασουν πελατες.

Αλλα θα σου πουν -αν τους πεις ξερα οτι παω κοσμοτε για επιδοτηση- οτι δε παιζει να σου δωσει παραπανω η κοσμοτε και το ξερουν.

Καλυτερα πες τους οτι εχουν πλεον ολοι οι γνωστοι σου cosmote και δεν εχεις καποιον να χρησιμοποιεις τα "απεριοριστα" σου στο τμημα εξυπηρετησης. Το πρωτο που θα σου πουν θα ειναι το 65% εκπτωση στα παγια, μετα δωρεαν χρονος για αλλους και μετα η καλυτερη επιδοτηση... Αν πας ετσι για την επιδοτηση ενδεχεται και να περασεις ντουκου με φορητοτητα στην κοσμοτε και να μη βγεις κερδισμενος απο κατι στη τελικη.

Εχω γνωστους που το ιδιο προσπαθησαν φετος και δε καταφεραν τπτ και ειχαν 2-3 γραμμες μαζι, αλλα δε τα βρηκαν με την voda. Στη τελικη δεν τους ενοιαξε ομως γιατι επαιρναν τηλεφωνα σε κοσμοτε.

Το θεμα ειναι να βγεις εσυ κερδισμενος και δε μου φαινεται αντικειμενικα μεσα στην αθηνα να διαφερει τρομακτικα η καλυψη.

#202   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 03/09/2012 - 13:38

Ναι σιγουρα δε θελουν να χασουν πελατες.

Αλλα θα σου πουν -αν τους πεις ξερα οτι παω κοσμοτε για επιδοτηση- οτι δε παιζει να σου δωσει παραπανω η κοσμοτε και το ξερουν.

Καλυτερα πες τους οτι εχουν πλεον ολοι οι γνωστοι σου cosmote και δεν εχεις καποιον να χρησιμοποιεις τα "απεριοριστα" σου στο τμημα εξυπηρετησης. Το πρωτο που θα σου πουν θα ειναι το 65% εκπτωση στα παγια, μετα δωρεαν χρονος για αλλους και μετα η καλυτερη επιδοτηση... Αν πας ετσι για την επιδοτηση ενδεχεται και να περασεις ντουκου με φορητοτητα στην κοσμοτε και να μη βγεις κερδισμενος απο κατι στη τελικη.

Εχω γνωστους που το ιδιο προσπαθησαν φετος και δε καταφεραν τπτ και ειχαν 2-3 γραμμες μαζι, αλλα δε τα βρηκαν με την voda. Στη τελικη δεν τους ενοιαξε ομως γιατι επαιρναν τηλεφωνα σε κοσμοτε.

Το θεμα ειναι να βγεις εσυ κερδισμενος και δε μου φαινεται αντικειμενικα μεσα στην αθηνα να διαφερει τρομακτικα η καλυψη.


Aντικειμενικότατα θα σ πω για την κάλυψη ότι στο δωμάτιο μου με voda έχω 2 γραμμές σήμα και ιντερνετ κυκλάκι , ενώ με cosmote έχω full σημα και interet 3g :P μια μικρή διαφορά υπάρχει νομιζω ;)

Μα αυτό θα τους πω...δν θα τους πω καθαρά για επιδότηση...αλλά πρώτα από όλα θα μιλήσω με το τμήμα επιδοτήσεων της Vodafone να δω τι μπορώ να καταφέρω...
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#203   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 03/09/2012 - 13:42

Οκ εισαι ατυχος στο δωματιο...

Παντως αυτο που σου ελεγαν τα παιδια πριν, να πας σε γερμανο και να κανεις αιτηση φορητοτητας ειναι ο πιο κλασικος τροπος να τους αναγκασεις να σε παρουν τηλ. γιατι και μονος σου αν δοκιμασεις με το τμημα εξυπηρετησης, τα αποτελεσματα δεν ειναι παντα ιδια.

Δοκιμασε και πες μας τι σου λενε.

#204   Jumaru83

Jumaru83

    iPH User

  • 187 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/09/2012 - 13:43

Τον περασμένο Δεκέμβριο πήρα επιδότηση 460 ευρώ για 24μηνο συμβόλαιο στο unlimited 45 της vodafone.
Η αρχική επιδότηση ήταν ψίχουλα και χωρίς καν να τους πω τίποτα έκανα αίτηση φορητότητας σε cosmote.
Την επόμενη μέρα είχα τηλέφωνο από vodafone και έκλεισα το 4s

Τελευταία επεξεργασία από: Jumaru83, 03/09/2012 - 13:44


#205   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 03/09/2012 - 13:55

Μάλιστα...... Τις επιδοτήσεις πλέον τις διαχειρίζονται ΜΟΝΟ τα καταστήματα μ είπε......και αυτοί από το σύστημα δν μπορούν να κάνουν τίποτα.... (Vodafone...) τώρα; Πάω ξανά στ κατάστημα ή απλά κάνω φορητότητα από Γερμανό;
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#206   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 03/09/2012 - 13:59

Αιτηση φορητοτητας


#207   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2012 - 13:59

Μάλιστα...... Τις επιδοτήσεις πλέον τις διαχειρίζονται ΜΟΝΟ τα καταστήματα μ είπε......και αυτοί από το σύστημα δν μπορούν να κάνουν τίποτα.... (Vodafone...) τώρα; Πάω ξανά στ κατάστημα ή απλά κάνω φορητότητα από Γερμανό;


Θες να πάρεις το 4s ή το καινούριο iphone?

#208   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 03/09/2012 - 14:01

Θες να πάρεις το 4s ή το καινούριο iphone?

Οποιοδήποτε από τα 2 δν με πειράζει.....το νέο λέω να το πάρω από το νέο έτος π θα πάω ταξιδάκι Αμερική....

Αιτηση φορητοτητας


Σε Γερμανό αύριο το πρωί; Η τώρα μέσω του site ?
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#209   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 03/09/2012 - 14:02

Θα ειναι λαλακια να μην περιμενεις το νεο παντως.

Ειδικα αν εχει μεγαλυτερη οθονη.

Για μενα δεν υπαρχει καν μετρο συγκρισης.

#210   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2012 - 14:03

Οποιοδήποτε από τα 2 δν με πειράζει.....το νέο λέω να το πάρω από το νέο έτος π θα πάω ταξιδάκι Αμερική....



Σε Γερμανό αύριο το πρωί; Η τώρα μέσω του site ?


Κάλεσε δωρεάν το 13897 και κάνε αίτηση φορητότητας τηλεφωνικά.. Είναι πολύ πιο ασφαλές και γρήγορο από το κατάστημα.. Γιατί αν πας στο κατάστημα θα πρέπει να υπογράψεις.. ενώ στο τηλεφωνο . κάνεις απλά την αίτηση τηλεφωνικά δίνοντας όλα τα στοιχεία σου κανονικά.. και θα σου πει ότι σε 2-3 μέρες θα σε ξανακαλέσουν για να κλείσεις ραντεβού με τον courier για να έρθει να υπογράψεις το συμβόλαιο.. Μην ζητήσεις συσκευή όμως .. ζήτα το πρόγραμμα απεριόριστα 60-65 με έκπτωση παγίου αντί επιδότησης. Εγώ τις 3 τελευταίες φορές έτσι το έκανα.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 03/09/2012 - 14:04


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)