Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Χαμηλή Επιδότηση VODAFONE


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
486 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 30/10/2012 - 21:27

Λοιπόν απο οτι κατάλαβα μόνο της Vodafone ειναι θέμα.

Εγω έδωσα τραπεζικο αριθμο προκειμένου να προχωρήσει η φορητοτητα αλλα η πιστωτική τα στοιχεία δεν ειναι τοσο απλό. Ειδικα απο την στιγμή που με παίρνει ένας με αριθμό σαλαμινας/Πειραιά, κλασικος εξωτερικός συνεργάτης της εταιρίας δεν νιώθω ασφάλεια να του δώσω τοσο εύκολα τέτοια στοιχεία. Εξάλλου εχουν γίνει πολλα.

Το κάνουν για να εχουν εγγύηση εξαιτίας του οτι δίνουν μεγάλες επιδοτήσεις απο ενα σημείο προγραμμάτων και πάνω και θελουν σχετική εγγύηση οτι θα πληρώσεις τα πάγια τους. Άρα ναι τελικά δεν υπάρχει θέμα. Πάντως θα ξέρω σε λίγο σίγουρα. Το να βάλουν άθελα δεν παιζει, το να πάρουν με ανησυχεί.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/10/2012 - 22:59

Λοιπόν απο οτι κατάλαβα μόνο της Vodafone ειναι θέμα.

Εγω έδωσα τραπεζικο αριθμο προκειμένου να προχωρήσει η φορητοτητα αλλα η πιστωτική τα στοιχεία δεν ειναι τοσο απλό. Ειδικα απο την στιγμή που με παίρνει ένας με αριθμό σαλαμινας/Πειραιά, κλασικος εξωτερικός συνεργάτης της εταιρίας δεν νιώθω ασφάλεια να του δώσω τοσο εύκολα τέτοια στοιχεία. Εξάλλου εχουν γίνει πολλα.

Το κάνουν για να εχουν εγγύηση εξαιτίας του οτι δίνουν μεγάλες επιδοτήσεις απο ενα σημείο προγραμμάτων και πάνω και θελουν σχετική εγγύηση οτι θα πληρώσεις τα πάγια τους. Άρα ναι τελικά δεν υπάρχει θέμα. Πάντως θα ξέρω σε λίγο σίγουρα. Το να βάλουν άθελα δεν παιζει, το να πάρουν με ανησυχεί.

για ενημερωσε μας μόλις εχεις νεότερα και συ.τι επιδότηση σου δώσαν και σε τι πρόγραμμα-διάρκεια?

#378   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 30/10/2012 - 23:21

Συνδρομητής κόσμοτε είμαι, έκανα αίτηση φορητοτητας σε Vodafone γιατι η εταιρία μου έδινε λίγα. Για οικογενειακο 2προγραμματα, 45 και 60 μου έδωσαν 560 ευρώ επιδότηση σε 18μηνα. Δεν το πάλεψα πολυ. Μπορει αν πίεζα περισσότερο να πήγαινε καλύτερα. Μια χαρα σε σχεση με την κόσμοτε τις βλέπω τις προσφορές της βοντα φέτος.

#379   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/10/2012 - 23:23

κάτι ανάλογο θα κανω και γω αλλλα και τα δυο στο 45 μάλλον.το 60 στο δώσαν με την έκπτωση που αναφέρει στο site ή όχι?

#380   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 30/10/2012 - 23:28

Δεν έχω δει καθόλου σάιτ... Οτι μου έλεγαν τηλεφωνικά και έκλεισα σου λέω. Ξέχασα να αναφέρω οτι απο την επιδότηση μπορείς να κανείς χρήση και σε πάγια αν θες. Πχ πρώτος μήνας πάγια δώρο και το υπόλοιπο επιδότηση. Αυτο έκανα εγω. Τώρα δεν ξέρω αν θα ήταν το καλυτερο.δηλαδη έβαλα τα 460 επιδότηση και τα 100 κατι, πρώτο μήνα πληρωμένα.

#381   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/10/2012 - 23:38

Δεν έχω δει καθόλου σάιτ... Οτι μου έλεγαν τηλεφωνικά και έκλεισα σου λέω. Ξέχασα να αναφέρω οτι απο την επιδότηση μπορείς να κανείς χρήση και σε πάγια αν θες. Πχ πρώτος μήνας πάγια δώρο και το υπόλοιπο επιδότηση. Αυτο έκανα εγω. Τώρα δεν ξέρω αν θα ήταν το καλυτερο.δηλαδη έβαλα τα 460 επιδότηση και τα 100 κατι, πρώτο μήνα πληρωμένα.

ΟΚ κατάλαβα!πάντως πες μας πως θα εξελιχθεί με το λογαριασμό.δηλαδη αν τους δώσω ενα ταμιευτηριου άδειο τους καλύπτει?δεν τα καταλαβαίνω αυτα τα νεα κόλπα

#382   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 30/10/2012 - 23:44

Νομίζω οτι δεν έχεις πρόβλημα. Θελουν λογαριασμό γιατι θελουν "εγγύηση" για μεγάλες επιδοτήσεις, άνω των 400 ευρώ μου είπαν. Έκανα διάφορα τηλεφωνήματα στο κέντρο εξυπηρέτησης της βοντα μέχρι να καταλάβω. Επειδη σου δίνουν αρκετα επιδοτηση και επειδη είχαν κρούσματα μερικών να κάνουν συμβόλαια φαντάσματα να τραβάνε επιδοτήσεις παχουλές και μετά να εξαφανίζονται το έκαναν αυτο.

Θα ενημερώσω συντομα αλλα φαντάζομαι οτι δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

#383   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/10/2012 - 23:46

Νομίζω οτι δεν έχεις πρόβλημα. Θελουν λογαριασμό γιατι θελουν "εγγύηση" για μεγάλες επιδοτήσεις, άνω των 400 ευρώ μου είπαν. Έκανα διάφορα τηλεφωνήματα στο κέντρο εξυπηρέτησης της βοντα μέχρι να καταλάβω. Επειδη σου δίνουν αρκετα επιδοτηση και επειδη είχαν κρούσματα μερικών να κάνουν συμβόλαια φαντάσματα να τραβάνε επιδοτήσεις παχουλές και μετά να εξαφανίζονται το έκαναν αυτο.

Θα ενημερώσω συντομα αλλα φαντάζομαι οτι δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

τα ιδια μου ειπαν και μενα μωρέ απλα δε καταλαβαίνω πως τους διασφαλίζει ενας αριθμος λογαριασμού που μπορεί να μην έχει υπόλοιπο ας πούμε.αφου δίνεις ταυτότητες ΑΦΜ ιστορίες δε μπορούν να σε βρουν?τι να πω...

#384   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 30/10/2012 - 23:51

Γιατι απλα τραβάνε άμεσα τα λεφτα απο τον λογαριασμό, ενώ για να σε βρούνε μέσω στοιχείων υπάρχει μια διαδικασία που δεν φέρνει το καλυτερο αποτέλεσμα μάλλον και οι λογαριασμοί που σου στέλνουν μέχρι να σε βρούνε θα ειναι απλήρωτοι. Και μένα άκυρο μου φάνηκε, ειδικα το θέμα με την πιστωτική αστείο το κόβω. Τέσπα πήρα διάφορα τηλέφωνα στο τμήμα εξυπηρέτησης και έπεσα σε διαφορετικούς υπαλλήλους. Ολοι τα ιδια μου είπαν. Η νέα πολιτική της εταιρίας.

#385   Gerzzz

Gerzzz

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 23:54

Εμένα μου τελειώνει η σύνδεση σε 10 μέρες.Κλασικά πήγα να τους ρωτήσω πόσα είναι η επιδότηση (είμαι unlimited 55 18μηνο με 70-80 ευρώ το μήνα) και μου προσφέρουν το καταπληκτικό ποσό των 55 ευρώ σε 12μηνο ή 100 ευρώ το 18μηνο!!!
Το περίμενα βέβαια, αλλά όχι και τόσο χαμηλά!Με το που βγαίνω απο το μαγαζί παίρνω κατευθείαν τηλ στήν εξυπηρέτηση πελατών για να τούς τα ψάλλω (12 χρ'ονια με έχουν συνδρομητή...), όπου με τα πολλά μου δίνουν να καταλάβω οτι πλέον οι αυξήσεις στις επιδοτήσεις που τυχόν έπαιρνες (και με φορητότητα) με τηλ σε αυτούς δέν υπάρχουν πια και αρμόδιο για τυχόν αύξηση της επιδότησης είναι μόνο τα καταστήματα της Vodafone!!Ξαναμπαίνω μέσα και τούς το λέω και όντως μου λένε ότι ισχύει αλλά δέν είναι ακόμα σε θέση να μου δώσουν κάτι παραπάνω, γιατί και αυτοί δεν ξέρουν τι παίζει ακόμα!!!
Τελικά με μπερδεψαν....Ξέρει κανένας τίποτα περι της περίπτωσης αυτής?

#386   Gerzzz

Gerzzz

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2012 - 00:21

Κανείς?

#387   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 31/10/2012 - 00:25

Γιατι απλα τραβάνε άμεσα τα λεφτα απο τον λογαριασμό, ενώ για να σε βρούνε μέσω στοιχείων υπάρχει μια διαδικασία που δεν φέρνει το καλυτερο αποτέλεσμα μάλλον και οι λογαριασμοί που σου στέλνουν μέχρι να σε βρούνε θα ειναι απλήρωτοι. Και μένα άκυρο μου φάνηκε, ειδικα το θέμα με την πιστωτική αστείο το κόβω. Τέσπα πήρα διάφορα τηλέφωνα στο τμήμα εξυπηρέτησης και έπεσα σε διαφορετικούς υπαλλήλους. Ολοι τα ιδια μου είπαν. Η νέα πολιτική της εταιρίας.

με τη προυποθεση να υπάρχει υπόλοιπο...αλλιώς???

#388   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 31/10/2012 - 00:53

δηλαδη αν τους δωσω λογαριασμο μου ταμιευτηριου με 2000 ευρω μεσα θα μου δωσουν τρελλη επιδοτηση???

#389   ckotsogi

ckotsogi

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 31/10/2012 - 17:44

Παιδιά δυστυχώς πλέον οι εταιρείες έχουν και το μαχαίρι και το πεπόνι! Πανε οι καλές εποχές που με έξυπνη διαπραγμάτευση και λίγο επιμονή περνάμε τα iPhone δωρεάν...ο τσαμπας πέθανε.

#390   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:49

Εμείς είμαστε οι πελάτες και αν δεν μας κάνουν τα γούστα φεύγουμε.. Πόσοι έχουν πραγματικά ανάγκη την σύνδεση .. Και η κάρτα καλη ειναι , όχι λογαριασμοί 50+
Και σιγα το τζάμπα .. Μέσα στον χρόνο τα έχουν βγάλει τα λεφτα της επιδοτησης

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες