Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Χαμηλή Επιδότηση VODAFONE


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
486 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/11/2012 - 00:14

Παρότι άργησε, με πήρε η Voda χτες, και μου πρότεινε ένα -45% στο Unlimited 60 ή μια 400+ επιδότηση.
Εννοείται πήρα την έκπτωση διότι όποτε θέλω φεύγω, και δεν έχω καμία δέσμευση σε αντίθεση με την επιδότηση.
Αν βάλω οικογενειακό πακέτο άλλο ένα -10%( θα το κάνω next week), και αν βάλω και hol άλλα -10 ευρώ.
Ο κουμπάρος μου πληρώνει κάτω από 25 ευρώ το μήνα για unlimited 60.

η επιδότηση των 400 ευρώ για πιο πρόγραμμα σου την πρότειναν και για πόσο χρόνο?

Τελευταία επεξεργασία από: prophil, 08/11/2012 - 00:15


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 08/11/2012 - 16:13

Να πω τον πονο μου κι εγω
Σκεφτομαι να παρω το πενταρι μιας και ειμαι με το 3G.
Το προγραμμα που εχω τωρα ειναι το unlimited 45 στη βοντα.το συγκεκριμενο το εχω κανα χρονο ενεκα του οτι δε χρησιμοποιουσα το χρονο ομιλιας τα μηνυματα και τα δεδομενα του αμεσως μεγαλυτερου.
Μπηκα στο my account κι εκανα προσομοιωση επιδοτησης και μου εβγαινε αναλογα με το προγραμμα απο 60 € εως και 218€
Η αληθεια ειναι οτι δε με ενθουσιαζει και τοσο το υψος της επιδοτησης μιας και ειμαι 15 χρονια πελατης της βοντα.
Πηγα και στο καταστημα και το μονο που μπορεσα να βγαλω παραπανω ειναι 20€ κανοντας και η γυναικα μου το καρτοκινητο της συμβολαιο και τα δυο προγραμματα μας στο οικογενειακο πακετο,αλλα οχι στο ελαχιστο,δλδ το unlimited 20(γιατι εκει δε δικαιουμασταν επιδοτηση),αλλα στο unlimited 25.
Παραλληλα με ολα αυτα ψαχνομαι και για συνδεση για το ipad.
Εκανα και εκδηλωση ενδιαφεροντος στην κοτε,με πηραν αμεσα τηλεφωνο,μου εδωσαν καποια ποσα ως επιδοτηση αλλα αυτα ειναι ενδεικτικα λογω του οτι δεν εχουν διαθεσιμοτητα σε πενταρι 32 αρι λευκο,οποτε ανανεωσαμε το τηλεφωνικο μας ραντεβου για την αλλη τριτη.
Εχει κανεις καποια προσφατη εμπειρια για το πως να το χειριστω για να αποκομισω οτι δυνατον περισσοτερο;(η αληθεια ειναι οτι ειμαι ευχαριστημενος ολα αυτα τα χρονια με τη βοντα,αλλα μονο ως μεσω πιεσης χρησιμοποιω την κοτε)

Συγνωμη για την...εκθεση απλα ηθελα να ειμαι κατατοπιστικος.
Οποιαδηποτε συμβουλη ευπροσδεκτη.


δοκιμασε επισης να αυξησεις και τον χρονο στο συμβολαιο. απο 12 πχ να το πας 24.

#408   orin

orin

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 08/11/2012 - 17:33

Για 24μηνες συμβολαιο συζητησα

#409   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2012 - 18:03

Εγω ειμαι σε 18 μηνο συμβολαιο ,τωρα συμπλωρω χρονο κ ελεγα πωσ αν την εδιναν σε κανα 2 μηνο να περνανε το 5αρι ,πηρα τωρα λοιπον τηλ κ μου παν πωσ δεν γινεται λεει με τιποτα κ οτι κιαν ειπα δεν εγινε επιασε......η επιδοτηση λεει βγαινει καθε 17 μηνεσ!!!!!να κανα διακοπη συμβολαιου?????

#410   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/11/2012 - 18:20

Εγω ειμαι σε 18 μηνο συμβολαιο ,τωρα συμπλωρω χρονο κ ελεγα πωσ αν την εδιναν σε κανα 2 μηνο να περνανε το 5αρι ,πηρα τωρα λοιπον τηλ κ μου παν πωσ δεν γινεται λεει με τιποτα κ οτι κιαν ειπα δεν εγινε επιασε......η επιδοτηση λεει βγαινει καθε 17 μηνεσ!!!!!να κανα διακοπη συμβολαιου :huh:??

Πως θα κάνεις διακοπή συμβολαίου?

Με τι διακιολογία?

Έχουν απόλυτο δίκιο στη συγκεκριμένη περίπτωση φίλε μου.

Η επιδότηση βγαίνει 1-2 μήνες πριν την λήξη του συμβολαίου σου.

#411   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2012 - 18:59

οκ αλλα απο την στιγμη που καποιοσ δινει πανω απο 700 ε το χρονο σε τετουσ καιρουσ νομιζw απλα οτι η καθε εταιρια θα μπορουσε να ναι πιο ευελικτη κ να εξυπηρετει καθε πελατη ....

#412   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/11/2012 - 19:05

Για αυτο το λόγο υπάρχουν τα συμβόλαια.

Υπέγραψες για 18 μήνες ένα γνώση σου.

οπότε αναγκαστικά θα περιμένεις 18 μήνες.

#413   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 12/11/2012 - 00:23

Να σας πω και με εμένα λίγο τι συμβαίνει να μου πείτε τι μπορώ να κάνω. Πήγα στην Vodafone και έχουμε επιδότηση για 1 Χρόνο σε μένα (Unlimited 45) και για την Μητέρα μου (Οικογενειακό 20 αν δεν κάνω λάθος) μας έδιναν 85 ευρώ. Τους λέω θέλω το iPhone 5 32GB και την πρώτη φορά που πήγα μου είπε ένας εκεί ανεβαίνει στα 181 ευρώ. Λέω οκ θα το κοιτάξουμε και θα σας πούμε. Πάμε μετά από 3 μέρες συναντάμε έναν άλλο κύριο στο ίδιο μαγαζί και το ξανακοιτάμε για το οριστικοποιήσουμε και μας λέει μαζί με το 32άρι έχετε επιδότηση 115 ευρώ. Και λέμε μα το παλικάρι αυτό μας είχε πει ότι ήταν 181 ευρώ κ.τ.λ κ.τ.λ, έρχεται το παλικάρι και μας λέει ίσως σας είχα πει για 18μηνο μπλα μπλα και τους λέω όχι σου είχαμε πει για 12μηνο τέσπα μην τα πολυλογώ μας είπε θα κάνει επανεξέταση της επιδότησης και θα με πάρει σε 3 μέρες. Έχουν περάσει 6 μέρες και δεν με έχει πάρει ακόμα. Εντωμεταξύ πήγαμε στην Cosmote να δούμε τις μας προσφέρει και αν θυμάμαι καλά μας πρόσφερε επιδότηση για να πάρουμε το 32άρι στα 140 ευρώ. Έφυγα και από εκεί χωρίς να κάνουμε φορητότητα και τώρα περιμένω να με πάρει ο άλλος από την Vodafone. Η ερώτηση μου είναι: Υπάρχει κάποιος σίγουρος τρόπος να έχω παραπάνω επιδότηση από την Vodafone γιατί το κινητό το θέλω όσο να ναι και τα λεφτά είναι πολλά. Ξέρω ότι η επιδότηση ίσως είναι λίγη αλλά δεν δίνουν ρε παιδιά τώρα τίποτα και από ότι μου είπε το παλικάρι στην Vodafone του χρόνου θα κόψουν τις επιδοτήσεις τελείως.

Τελευταία επεξεργασία από: Spiroslp, 12/11/2012 - 00:23


#414   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 12/11/2012 - 10:32

Ίσως μέσω τηλεφώνου να καταφέρεις κάτι , κανε και αίτηση φορητοτητα γιατι αλλιώς δύσκολα θα γίνει κάτι .
Προσωπική μου άποψη ειναι να πάρεις έκπτωση στο πάγιο αντι για αυτη την επιδότηση.

#415   speedakias

speedakias

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/11/2012 - 11:18

Να σας πω και με εμένα λίγο τι συμβαίνει να μου πείτε τι μπορώ να κάνω. Πήγα στην Vodafone και έχουμε επιδότηση για 1 Χρόνο σε μένα (Unlimited 45) και για την Μητέρα μου (Οικογενειακό 20 αν δεν κάνω λάθος) μας έδιναν 85 ευρώ. Τους λέω θέλω το iPhone 5 32GB και την πρώτη φορά που πήγα μου είπε ένας εκεί ανεβαίνει στα 181 ευρώ. Λέω οκ θα το κοιτάξουμε και θα σας πούμε. Πάμε μετά από 3 μέρες συναντάμε έναν άλλο κύριο στο ίδιο μαγαζί και το ξανακοιτάμε για το οριστικοποιήσουμε και μας λέει μαζί με το 32άρι έχετε επιδότηση 115 ευρώ. Και λέμε μα το παλικάρι αυτό μας είχε πει ότι ήταν 181 ευρώ κ.τ.λ κ.τ.λ, έρχεται το παλικάρι και μας λέει ίσως σας είχα πει για 18μηνο μπλα μπλα και τους λέω όχι σου είχαμε πει για 12μηνο τέσπα μην τα πολυλογώ μας είπε θα κάνει επανεξέταση της επιδότησης και θα με πάρει σε 3 μέρες. Έχουν περάσει 6 μέρες και δεν με έχει πάρει ακόμα. Εντωμεταξύ πήγαμε στην Cosmote να δούμε τις μας προσφέρει και αν θυμάμαι καλά μας πρόσφερε επιδότηση για να πάρουμε το 32άρι στα 140 ευρώ. Έφυγα και από εκεί χωρίς να κάνουμε φορητότητα και τώρα περιμένω να με πάρει ο άλλος από την Vodafone. Η ερώτηση μου είναι: Υπάρχει κάποιος σίγουρος τρόπος να έχω παραπάνω επιδότηση από την Vodafone γιατί το κινητό το θέλω όσο να ναι και τα λεφτά είναι πολλά. Ξέρω ότι η επιδότηση ίσως είναι λίγη αλλά δεν δίνουν ρε παιδιά τώρα τίποτα και από ότι μου είπε το παλικάρι στην Vodafone του χρόνου θα κόψουν τις επιδοτήσεις τελείως.


Σίγουροι τρόποι δεν υπάρχουν πουθενά. Αυτό είναι το μόνο βέβαιο.

Ένα ποσό περίπου 300 ευρώ μαζί με την υπερεπιδότηση του Iphone θα ήταν κάτι ποιο λογικό να σου πρόσφεραν.
Η κοσμοτέ θα σου δώσει επιδότηση μόνο για unlimited 45 μιας και από ότι ξέρω δεν επιδοτεί το οικονομικό 20 οπότε
δεν νομίζω να σε συμφέρει.

Εάν είσαι αποφασισμένος για επιδότηση συσκευής να μιλάς μαζί τους πάντα για 18 ή 24 μηνών συμβόλαια.
Είσαι χρόνια πελάτης τους; Συμπλήρωσε και ένα μειλ (εκφράζοντας τα παράπονα σου) μέσω της φόρμας στην σελίδα τους
και θα σε πάρουν τηλέφωνο από τα κεντρικά. Θα επικοινωνήσουν μαζί σου την επόμενη μέρα. Μην απαιτήσεις ποσά επιδοτήσεων
που δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα . Εσύ ξέρεις τι πληρώνεις κάθε μήνα , εσύ ξέρεις το ιστορικό σου σαν συνδρομητής
στην εταιρεία οπότε να είναι λογικά αυτά που θα ζητήσεις. Μπορεί να βγει κάτι θετικό.

Δοκίμασε και την φορητότητα σαν λύση εάν δεις ότι δεν σε ικανοποιεί το ποσό. Πλέον πάντως από 1-2 περιπτώσεις που είδα προωθούν
τις εκπτώσεις στο πάγιο και όχι τις επιδοτήσεις συσκευών.

Θέλεις ντε και καλά το 32; Έχει μια διαφορά περίπου 115 ευρώ σε σχέση με το 16. Είσαι σίγουρος ότι δεν θα σου φτάσει;

Όπως αναφέρθηκε και παραπάνω, πρέπει να καταλάβουμε όλοι ότι σε λίγο καιρό οι επιδοτήσεις θα είναι παρελθόν.

#416   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 12/11/2012 - 11:39

Απο το 1998 αν δεν κάνω λάθος είναι η Μητέρα μου και μετά εγώ και ο αδερφό μου. Οπότε είναι 12 χρόνια. Καλή ιδέα αυτο με την φόρμα παραπόνων; Έχεις κάποιο λινκ; Όσο για την χωρητικότητα το iPhone το χρησιμοποιω συνέχεια και κάθε μέρα. Επίσης τραβάω πολλα βίντεο και φωτογραφίες το έχω σαν κυρία κάμερα όπως επίσης του βάζω και πολλα τραγούδια και εφαρμογές. Άμα είχα την δυνατότητα θα έπαιρνα το 64αρι αλλα δεν το σκέφτομαι και πολυ για τόσο ακριβή συσκευή γιατι όταν πάρω 64αρι θέλω και να το έχω για πάνω απο 2 χρόνια χωρίς να το αλλάξω.

#417   speedakias

speedakias

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/11/2012 - 14:03

Δεν είναι φόρμα παραπόνων. Είναι φόρμα επικοινωνίας με την vodafone όπου θα τους γράψεις για την δυσαρέσκεια σου.

http://www.vodafone....=2&menuId=10828

Εγώ προσωπικά εάν θέλω να βγάζω φωτογραφίες χρησιμοποιώ την φωτογραφική μου μηχανή των 120 ευρώ :)
Γούστα είναι αυτά.

#418   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 12/11/2012 - 16:29

Κοίτα βολεύει ειδικά με το Photostream που δεν συνδεεις καλώδια κ.τ.λ αλλα θυμάμαι και πριν απο αυτο μια χαρά με βόλευε και το 3GS χωρίς το φλας. Θυμάμαι πριν 5 χρόνια είχα πάρει μια σονυ φωτογραφική 7.2 MegaPixel 460 ευρω συν αλλα 50 για θήκη και κάρτα μνήμης. Ακόμα λειτουργεί αλλα δεν βολευει. Το Κινητο σου το έχεις συνέχεια μαζι σου και ανά πάσα στιγμή το βγάζεις και παίρνεις. Αυτο με έχει βολέψει περισσότερο απο το να κουβαλάω μαζι μου όπου και να πάω και την φωτογραφική και ειδικά που το iPhone έχει προσωπικά απο τις καλύτερες κάμερες που έχω δει.

#419   cbol

cbol

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2012 - 21:41

Έχω 4 συνδέσεις vodafone, 2 οικονομικό 25 (με έκπτωση 45% τους τελευταίους 10 μήνες επειδή είχα κανει αιτηση να τα κανω καρτοκινητα), 1 Unlimited 15 και 1 χωρίς πάγιο.
Πόση επιδότηση θεωρείται οτι μπορούν να μου δώσουν αν κάνω αίτηση φορητότητας και για τις 4 συνδέσεις;

#420   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 27/11/2012 - 15:30

Λοιπον ναμαι και εμενα.Δεν θα πω πολλα γιατι βαριεμαι τις λεπτομεριες(εκτος βεβαια αν θελετε διευκρινησεις).Εχω 2 νουμερα στο ονομα μου!Οικογενειακο πακετο.Λογαριασμοι,απο 80-100 ευρω το μηνα.Στην πρωτη επαφη μαζι τους,39 ευρω(ουτε καν 40 δηλαδη),το καθε νουμερο.Συνολο 78 ευρω.Μετα απο 4 μαιλ στο Vodafone my account 5 επισκεψεις σε 2 διαφορετικα καταστηματα(μια στο ενα και 4 στο δευτερο οπου και θα ξαναπαω το απογευμα),μιλωντας πριν λιγο ξανα με 13830 μου ειπε οτι Εγω κυριε βλεπω οτι μολις πριν λιγο εχει γινει καποια αυξηση της επιδοτησης σας στα 245.60 ευρω,αλλα πρεπει να πατε σε καταστημα.Λεγοντας του οτι η επιδοτηση δεν ειναι αρκετη κατα τη γνωμμη μου,μου απαντησε,<<Πηγαινετε στο καταστημα της επιλογης σας και σιγουρα κατι μπορουν να σας κανουν παραπανω απο εκει>>.
Το απογευμα που θα παω λοιπον θα σας ενημερωσω.
Εγω το μονο που θελω ειναι να μου δωσουν αλλα 100 ευρωπουλα επιδοτηση,και εφυγα απο εκει με το ιφονι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες