Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Χαμηλή Επιδότηση VODAFONE


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
486 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   cbol

cbol

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/11/2012 - 19:07

Εγώ έκανα αίτημα φορητότητας για μία από τις συνδέσεις μου στην cosmote και με πήραν τηλ. από vodafone, αρχικά μου προσέφεραν έκπτωση 45%, δεν τη δέχτηκα, και στη συνέχεια απιδότηση 110 ευρώ για 18μηνο την οποίο επίσης δεν δέχτηκα.
Μετά από μια μέρα με ξαναπήραν τηλ. λέγοντάς μου αν σκέφτηκα την προσφορά επιδότησης ενώ δεν τους είχα αφήσει κανένα περιθώριο για κάτι τέτοιο.
Κατάλαβα οτι δεν καίγονται ιδιαίτερα να κρατήσουν πελάτες αυξάνοντας το ποσό επιδότησης, καθώς δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι καλύτερο.

Τελευταία επεξεργασία από: cbol, 27/11/2012 - 19:07


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 27/11/2012 - 23:20

Μια χαρά ήταν χωρίς να ξέρουμε το πρόγραμμα.

#423   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 28/11/2012 - 00:33

110ε για παγιο γυρω στα 25ε ειναι καλα. Για παραπανω ομως δε λεει, παρε την εκπτωση.

You'll Never Walk Alone


#424   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/11/2012 - 16:54

παιδια καλησπερα, οσο αφορα την voda το κανει με ολουσ αυτο με την επιδωτηση! δινει υπερβολικα λιγα! και οποιος ψαρωσει, και σε μενα το ιδιο εκανε 15 χρονια πελατης με 2 αριθμουσ και μου εδινε 66 ευρω!!! η wind μου εδινε 18μηνο 280 και οταν εκανα ετηση για φοριτοτητα η voda μου εδωσε 320! πανε να κοροιδεψουν τον κοσμο και οποιος μασησει

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#425   soiramk

soiramk

    iPH Enthousiast

  • 524 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:soiramk

Δημοσίευση 30/11/2012 - 13:39

Το 1227 άμα το καλέσεις από το κινητό σου είναι δωρεάν;

#426   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 30/11/2012 - 13:44

παιδια καλησπερα, οσο αφορα την voda το κανει με ολουσ αυτο με την επιδωτηση! δινει υπερβολικα λιγα! και οποιος ψαρωσει, και σε μενα το ιδιο εκανε 15 χρονια πελατης με 2 αριθμουσ και μου εδινε 66 ευρω!!! η wind μου εδινε 18μηνο 280 και οταν εκανα ετηση για φοριτοτητα η voda μου εδωσε 320! πανε να κοροιδεψουν τον κοσμο και οποιος μασησει

Αποκλείεται να σου έδινε 66 ευρω για το iPhone 5. Λογικά ρώτησες απλα πόσο επιδότηση έχεις χωρίς να τους πεις ότι θα πάρεις το iPhone 5. Μετα έκανες φορητότητα και όταν σε πήραν τους είπες ότι θές iPhone 5. Στο λέω επειδη είχα και εγω 66 ευρω επιδότηση και όταν είπα για iPhone μου το ανέβασε 110 σε 12μηνο. Τι προγραμμα έχεις;

#427   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/11/2012 - 14:28

Αποκλείεται να σου έδινε 66 ευρω για το iPhone 5. Λογικά ρώτησες απλα πόσο επιδότηση έχεις χωρίς να τους πεις ότι θα πάρεις το iPhone 5. Μετα έκανες φορητότητα και όταν σε πήραν τους είπες ότι θές iPhone 5. Στο λέω επειδη είχα και εγω 66 ευρω επιδότηση και όταν είπα για iPhone μου το ανέβασε 110 σε 12μηνο. Τι προγραμμα έχεις;


ναι στην αρχη τους ρωτησα τι επιδωτηση μου εδιναν για 35 και 25 ανανεωση. ημουν να παρω το htc 8x η lumia 920. συσκευες 600-630 ευρω αντιστιχα. για 12 μηνο μου εδιναν 66 18μηνο 120. πηρα το 1227 και χωρις να τους πω για iphone (μιας και ακομε δεν ειχα σκοπο να το παρω) μου το ανεβασαν στα 283 σε 18μηνο με φοριτοτητα! το iphone το αγορασα μετα την επιδωτηση και ποτε δεν τουσ ειπα θελω το iphone, οταν εκανα την αγορα απο το καταστημα μου εκαναν μια extra επιδωτηση (δεν ξερω για πιο λογο) και συνολικα ειναι σαν να πηρα επιδοτηση 320-340

Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 30/11/2012 - 14:29

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#428   biliou

biliou

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/12/2012 - 15:28

Με πήραν και εμένα σήμερα μετά απο αίτηση φορητότητας σε wind. ¨Εχω το unlimited 60 με 55% έκπτωση + Hol double play lite. Αυτή τη φορά το καλύτερο που μπορούσαν να κάνουν ήταν 50% αλλά τους ζήτησα να ισοσκελίσουν τα χρήματα που χάνω στο σταθερό. ¨Ετσι μου άφησαν το double play lite στα 15 ευρώ.

#429   DAZ

DAZ

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/01/2013 - 20:40

Ρε παιδιά ποιος μπορεί να με βοηθήσει να πάρω καμία συσκευή από κοσμοτε τώρα είμαι στο 45 αλλά δεν μου έχει έρθει επιδότηση.

#430   johnmayson

johnmayson

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2013 - 05:51

ναι στην αρχη τους ρωτησα τι επιδωτηση μου εδιναν για 35 και 25 ανανεωση. ημουν να παρω το htc 8x η lumia 920. συσκευες 600-630 ευρω αντιστιχα. για 12 μηνο μου εδιναν 66 18μηνο 120. πηρα το 1227 και χωρις να τους πω για iphone (μιας και ακομε δεν ειχα σκοπο να το παρω) μου το ανεβασαν στα 283 σε 18μηνο με φοριτοτητα! το iphone το αγορασα μετα την επιδωτηση και ποτε δεν τουσ ειπα θελω το iphone, οταν εκανα την αγορα απο το καταστημα μου εκαναν μια extra επιδωτηση (δεν ξερω για πιο λογο) και συνολικα ειναι σαν να πηρα επιδοτηση 320-340

το 1227 τι ειναι;;που απευθυνομαστε οταν η επιδοτηση που μας δινουν ειναι μικρη;;

#431   johnmayson

johnmayson

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2013 - 05:12

το 1227 τι ειναι;;που απευθυνομαστε οταν η επιδοτηση που μας δινουν ειναι μικρη;;

κανεις;;;

#432   aquadigio

aquadigio

    iPH Enthousiast

  • 392 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/01/2013 - 08:23

Καλημερα! (επανηλθα μετα απο καιρο στο forum... Kαλως σας ξαναβρηκα!)

Και εγω συνδρομητης της Vodafone, με 2 αριθμους, στο unlimited 50, οικογενειακο πακετο, η μια 12μηνη και η αλλη 24μηνη (απο προηγουμενη υπερεπιδοτηση απο φορητοτητα και αγορα iPhone 4s) . Πριν απο λιγο καιρο, εληξε η 12μηνη και το ποσο της επιδοτησης ηταν 30 Ε !!!!!!!!!! Πολυ χαμηλο, κατα τη γνωμη μου, εστω και για τον ενα αριθμο...

Το δικο μου συμπερασμα;
1. Ναι, εχουν πεσει πολυ οι τιμες απο επιδοτησεις...
2. Αξιζει να κανεις προσπαθεια μεσω φορητοτητας, αν και δε ξερω αν θα εχει καποιο ουσιαστικο αποτελεσμα... Αλλα, μια προσπαθεια δεν εβλαψε ποτε...

#433   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 14/01/2013 - 09:02

Παιδια ολες οι εταιρειες κανουν ενα απλο τεχνασμα για να διπλοπληρωσεις την συσκευη που και καλα θα σου δωσουν ως επιδοτηση.Καντε μια ερευνα τιμων.Ποσο δηλαδη κανει το ταδε τηλεφωνο στην Βοντα και αλλες εταιρειες κιν.τηλεφωνιας και ποσο κανει εξω(σε Σκρουτζομαγαζα,Expansys κλπ).
Θα δειτε οτι στα smartphones εχουν 150-250 ευρω τις τιμες πανω.
Πας εκει για επιδοτηση( εγινε προσφατα πριν 2 μηνες απο την αδερφη μου με 3 γραμμες που πληρωνει 10-150 ευρω τον μηνα).
Της λενε εχεις επιδοτηση 450 ευρω.Ωραια μεχρι εδω.
Ποιο τηλεφωνο θελεις να παρεις? Το ταδε.
Το εχουμε 699 ευρω.Αν αφερεσεις την επιδοτηση ειναι 249 ακομη.Μας δινεις τα 249 και συνεχιζεις σαν ζωον να πληρωνεις τους λογαριασμους 100-150 ευρω τον μηνα.
Ελα ομως που το τηλεφωνο στην αγορα κοστιζει 400-430 ευρω.
Αρα τι σου κανει? Στο υπερκοστολογει,βγαζει απο την διαφορα κι εσυ πληρωνεις καθε μηνα αυτα που πληρωνες.Να μην αναφερθω στο θεμα της υπερκοστολογισης του χρονου ομιλιας.Αυτα που κανω εγω με καρτα με 30 ευρω τα κανει η αδερφη μου με 150 ευρω.
Αλλωστε δεν υπαρχει λογος να κανω αναλυση για το ποσο συμφερει η καρτα.Ολος ο κοσμος καρτοκινητη εχει και ολες οι προσφορες για την καρτοκινητη γινονται.
Σε καμια περιπτωση δεν αξιζουν οι ταχα επιδοτησεις.Σου βγαινει διπλο το τηλεφωνο που σου δινουν.

Πας αγοραζεις το τηλεφωνο που θελεις τα σκας και το κανεις καρτα.Εχεις το κεφαλι σου ησυχο.Με 11 ευρω 380 λεπτα σε ολους και 120 MB νομιζω(ισως πιο πολλα).Κ ι αμα δεν θελεις να ξεμεινεις εχε μια καρτουλα 10ευρη πανω σου.

#434   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/01/2013 - 09:04

Καλημερα! (επανηλθα μετα απο καιρο στο forum... Kαλως σας ξαναβρηκα!)

Και εγω συνδρομητης της Vodafone, με 2 αριθμους, στο unlimited 50, οικογενειακο πακετο, η μια 12μηνη και η αλλη 24μηνη (απο προηγουμενη υπερεπιδοτηση απο φορητοτητα και αγορα iPhone 4s) . Πριν απο λιγο καιρο, εληξε η 12μηνη και το ποσο της επιδοτησης ηταν 30 Ε !!!!!!!!!! Πολυ χαμηλο, κατα τη γνωμη μου, εστω και για τον ενα αριθμο...

Το δικο μου συμπερασμα;
1. Ναι, εχουν πεσει πολυ οι τιμες απο επιδοτησεις...
2. Αξιζει να κανεις προσπαθεια μεσω φορητοτητας, αν και δε ξερω αν θα εχει καποιο ουσιαστικο αποτελεσμα... Αλλα, μια προσπαθεια δεν εβλαψε ποτε...

η κοσμο παντως σε τετοια μικρα ποσα δεν κανει τον κοπο ουτε τηλ να παρει να ρωτησει...αρα αν δεν θες να αλλαξεις εταιρεια δεν αξιζει

#435   sakjim

sakjim

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/01/2013 - 09:21

Παιδια ολες οι εταιρειες κανουν ενα απλο τεχνασμα για να διπλοπληρωσεις την συσκευη που και καλα θα σου δωσουν ως επιδοτηση.Καντε μια ερευνα τιμων.Ποσο δηλαδη κανει το ταδε τηλεφωνο στην Βοντα και αλλες εταιρειες κιν.τηλεφωνιας και ποσο κανει εξω(σε Σκρουτζομαγαζα,Expansys κλπ).
Θα δειτε οτι στα smartphones εχουν 150-250 ευρω τις τιμες πανω.
Πας εκει για επιδοτηση( εγινε προσφατα πριν 2 μηνες απο την αδερφη μου με 3 γραμμες που πληρωνει 10-150 ευρω τον μηνα).
Της λενε εχεις επιδοτηση 450 ευρω.Ωραια μεχρι εδω.
Ποιο τηλεφωνο θελεις να παρεις? Το ταδε.
Το εχουμε 699 ευρω.Αν αφερεσεις την επιδοτηση ειναι 249 ακομη.Μας δινεις τα 249 και συνεχιζεις σαν ζωον να πληρωνεις τους λογαριασμους 100-150 ευρω τον μηνα.
Ελα ομως που το τηλεφωνο στην αγορα κοστιζει 400-430 ευρω.
Αρα τι σου κανει? Στο υπερκοστολογει,βγαζει απο την διαφορα κι εσυ πληρωνεις καθε μηνα αυτα που πληρωνες.Να μην αναφερθω στο θεμα της υπερκοστολογισης του χρονου ομιλιας.Αυτα που κανω εγω με καρτα με 30 ευρω τα κανει η αδερφη μου με 150 ευρω.
Αλλωστε δεν υπαρχει λογος να κανω αναλυση για το ποσο συμφερει η καρτα.Ολος ο κοσμος καρτοκινητη εχει και ολες οι προσφορες για την καρτοκινητη γινονται.
Σε καμια περιπτωση δεν αξιζουν οι ταχα επιδοτησεις.Σου βγαινει διπλο το τηλεφωνο που σου δινουν.



ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες