Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Χαμηλή Επιδότηση VODAFONE


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
486 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   niklakis

niklakis

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Twitter:@Nick_Bourlai
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:niklakis2

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:49

καλησπερα εχω παθει σοκ

πηγα στην vodafone και ρωτησα για την επιδοτηση που εχω (ειμαι στο 45)

και μου δινουν για 2 χρονια 96 ευρω επιδοτηση τι θα κανω???ειναι λιγη! :(

ειχα σκοπο να παρω το 4s στο 45 gia 2 χρονια που ειναι με 299 και θα ανγκαστω να δωσω 200 ευρω απο την τσεπη μου!

τι να κανω?ειναι κλοπη αυτο!

κανε μια αιτηση φοριτοτητας σε μια αλλη εταιρια και οταν σε παρει η vodafone πες του οτι η ταδε εταιρια μ δινει 500 € πχ επιδοτηση αν δεν μ κανετε κατι παρομοιο τους λες αντε γεια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   smartmak

smartmak

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:smartmak

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:50

θα πω κ εγω κατι ασχετο εν μερη αλλα θελω να καταληξω σε αυτο που λεμε "εκβιασμο"!!! εχω παγιο 42 ε με προσθετο πακετο ιντερνετ απεριοριστο το οποιο απεκτησα με εκβιασμο περυσι, κ τον προηγουμενο μηνα μου ηρθα για καποιο λογο 80 ευρω ο ολογαριασμος... τους πηρα λοιπον ειπα την ατακα η μου κανετε πιστωση η φευγω κ τελικα με πιστωσανε 60 ευρω!!!!!! τουτεστιν;;;; εδωσα 20!!! λιγοτερα κ απο το κανονικο!!! οποτε κατι αντιστοιχο θελει για να παρεις αυτο που θες!!!! ;-)


Sent from my iPhone 4

#18   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:52

Εμενα θα μου πει καποιος, η "απατη" που αναφερεται στο θεμα ποια ειναι ακριβως;
Το γεγονος οτι δεν δινουν σε καποιον την επιδοτηση που θελει;

#19   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:53

Εμενα θα μου πει καποιος, η "απατη" που αναφερεται στο θεμα ποια ειναι ακριβως;
Το γεγονος οτι δεν δινουν σε καποιον την επιδοτηση που θελει;



πες τα.. τα ίδια είπα κι εγώ.. έλεος πια με μας τους Έλληνες.. :lol: :lol:

#20   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:54

Εμενα θα μου πει καποιος, η "απατη" που αναφερεται στο θεμα ποια ειναι ακριβως;
Το γεγονος οτι δεν δινουν σε καποιον την επιδοτηση που θελει;

τοσοι πηρανε το 4s
το θελει και αυτος τσμπα!! :lol:

#21   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:55

πες τα.. τα ίδια είπα κι εγώ.. έλεος πια με μας τους Έλληνες.. :lol: :lol:





Απάτη δεν είναι ακριβώς, αλλα είναι μεταφορικά κλοπή, γιατι μας ξεσκίζουν στις τιμές των κινητών κλπ.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 19/11/2011 - 18:55

Whatsapp doc?

#22   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:57

Απάτη δεν είναι ακριβώς, αλλα είναι μεταφορικά κλοπή, γιατι μας ξεσκίζουν στις τιμές των κινητών κλπ.


για να λέω "με μας τους Έλληνες" φυσικά και είμαι Έλληνας.. αλλά δεν είναι λογική να τα θέλουμε όλα δικά μας.. Η εταιρία έχει σκοπό το κέρδος και τη δουλειά τους κάνει. Δίνουν αυτήν την επιδότηση και όποιος τσιμπήσει.. δεν είπα ότι συμφωνώ με αυτό.. αλλά όχι και απάτη.. Είναι σωστή η λέξη απάτη? Αν δεν είχαν τηρήσει τους όρυος του συμβολαίου τότε ναι.. θα ήταν απάτη.. αλλά όχι και απάτη αυτό..

#23   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:58

ο τυπος που ανοιξε το τοπικ χαθηκε
ωρα να κλεισει και το τοπικ του

#24   smartmak

smartmak

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:smartmak

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:58

καλα εδω που τα λεμε τα θελει ο κ*λος μας !! αλλοι δεν εχουν φανε εμεις iphone θελουμε.. κ στην τελικη ετσι ειναι η αγορα. τωρα το οτι υπαρχουν τροποι να παρεις αυτο που θες ειναι καθαρα θεμα του καθενος το πως θα τους αξιοποιησει!


Sent from my iPhone 4

#25   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:00

ΧΑΧΑΧΑ και γω φοβόμουν οτι η μανα μου θαλεγε "τι κανετε μωρε εκειπερα" κλπ (που είναι το οικογενειακό στο ονομα της), αλλα μολις το άκουσε έφυγε σφαίρα. Και τους την είπε κιολας γιατι τελικα απο λάθος βγήκε 50 ευρώ αντι 35 το 4S. Oτι "καλα αφου αλλα μας είπατε τωρα το ανεβάζετε και τι πραγματα είναι αυτα" κλπ.

Καλά ο πατέρας κάνει ΤΟΥΣ συμβιβασμούς. Τους είχε βάλει στη wind να μην πληρώνει καθόλου πάγιο για 6 μήνες κ τους υπόλοιπους 6 ή 50% ή 25% έκπτωση στο πάγιο και πήρε και μια συσκευή των 150 ευρώ δώρο,αλλά δεν είχε θέμα να αλλάξει δίκτυο ενώ η μητέρα έχει λόγω δουλειάς.

#26   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:01

Ρε παιδια χωρις πλακα τωρα για πραγματικα απορω ωρες ωρες.. Πιανομαι απο αυτο το τοπικ, αλλα δεν θελω να την πω στο παιδι μονο που ανοιξε το τοπικ, γενικοτερα ειναι αυτο..
Απατη ειναι αλλο πραγμα, ειναι να σε παραπλανησει ο αλλος, να κανει καποια πραξη ο αλλος εις βαρος σου ειτε εχει να κανει με οικονομικο οφελος ειτε οτιδηποτε αλλο, να σου πει ψεμα, να σε κοροιδεψει, οτιδηποτε τελοσπαντων πολλα μπορει να σου ερθουν στο μυαλο με την λεξη "απατη"..... Αλλα να εχει ο αλλος καποια προσφορα (γιατι ας πουμε κατι τετοιο ειναι οι επιδοτησεις, προσπαθωντας να σε κρατησουν στην εταιρια και να σε δεσμευσουν με συμβολαιο-δεν θεωρειται απατη φυσικα καθως ειναι με την συγκαταθεση σου) και εσυ να θες μεγαλυτερη προσφορα και να αποκαλεις απατη το γεγονος οτι ο αλλος δεν σου δινει -με το ζορι- τζαμπα αυτο που θες, ε παει πολυ βρε παιδια!
Μπορειτε να αποκαλεσετε απατη χιλια-δυο αλλα πραγματα και να κατηγορησετε για πολλα (παρα πολλα!) πραγματα τις ελληνικες εταιριες κινητης τηλεφωνιας, αλλα υπαρχουν και ορια! Κατηγορηστε τουλαχιστον οτι αξιζει να το κανουμε..

#27   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:01

για να λέω "με μας τους Έλληνες" φυσικά και είμαι Έλληνας.. αλλά δεν είναι λογική να τα θέλουμε όλα δικά μας.. Η εταιρία έχει σκοπό το κέρδος και τη δουλειά τους κάνει. Δίνουν αυτήν την επιδότηση και όποιος τσιμπήσει.. δεν είπα ότι συμφωνώ με αυτό.. αλλά όχι και απάτη.. Είναι σωστή η λέξη απάτη? Αν δεν είχαν τηρήσει τους όρυος του συμβολαίου τότε ναι.. θα ήταν απάτη.. αλλά όχι και απάτη αυτό..



Μα ναι γιαυτό και γω ειπα οτι δεν πιστευω οτι μπορεις να το πεις απάτη. "Κλεψιά" ναι. Και όχι απαραίτητα μονο απο τους παρόχους, αλλα και απο τις ίδιες τις κατασκευαστικές. Ελεος δηλαδή με τις τιμες.

Απο κει και πέρα, απαντάμε και μείς στην "κλεψιά" (οικτρή επιδότηση) με τη δική μας "κλεψιά" (μάλλον ψευτιά και απειλές να φύγουμε). Αλλα πάντως οπως και να το δείς, το γεγονός οτι πανε απο 160 ευρώ σε 627 ευρώ στην επιδότηση (οπως έγινε στην περίπτωση του συμβολαίου των γονιών μου) σου δείχνει τι ειναι πραγματικά, και το ποσο μ***** μας θεωρούν. Και το πόσο επιδότηση θα μπορούσαν πραγματικά να μας δώσουν.
Whatsapp doc?

#28   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:05

H Διαδικασια ειναι απλη μπαινεις σε ενα καταστημα γερμανος και τους λες θελω να κανω μια αιτηση φορητοτας του αριθμουμου στην κοσμοτε οταν εκεινοι θα αρχισουν τα "ποση ωρα μιλατε στο κινητο τον μηνα και ελατε να διαλεξουμε το πιο συμφερον πακετο για εσας" απαντας οχι παιδια σημερα ειμαι παρα πολυ βιαστικος οταν θα με καλεσετε να μου πειτε αν εγινε δεκτο το αιτημα μου τοτε θα τα πουμε αυτα. Υστερα απο το πολυ 2 μερες το πολυ θα σε καλεσουν απο βονταφον να σε ρωτησουν γιατι θελετε να αλλαξετε δικτυο κτλ κτλ και εκει θα πρεπει να εισαι καθετος και να ξερει τι θελεις μην πεσεις σε καμια παγιδα ας πουμε εγω απαιτησα δωρεαν το 4αρι 8gb σε 12μηνο το πολυ 18μηνο συμβολαιο στο προγραμμα που εχω τελικα δωρεαν βεβαια δεν το πηρα αλλα με μωλις 104Ε απο 495Ε που θα επρεπε να δωσω, οταν θα σε παρει ο τυπος απο βονταφον σημειωσε καπου το ονομα του για να το ξερεις σε περιπτωση που κατι δεν γινει ετσι οπω τα συμφωνησατε η θελεις να αλλαξεις καποιον ορο στη συμφωνια και να θυμασαι οτι δεν γινεται να φυγεις απο την εταιρεια σου ακομα και να μην τα βρεις με αυτην αν δεν υπογραψεις η αιτηση φορητοτητας που θα κανεις στην κοσμοτε ειναι προφορικη αρα σαν να μην εγινε ποτε. Καλη τυχη παρτους οσα περισσοτερα μπορεις γιατι ναι ειναι απατη να δινουν σε καποιον που το κηνυγαει 500Ε επιδοτηση και στον παππου με 10 χρονια σε ενα συμβολαιο ιδιο να του δινουν 60Ε για να τον πιασουν μαλ...

#29   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:07

Eγώ θεωρώ οτι αυτοί που πέτυχαν "ογκώδης" επιδοτήσεις θα εχουν και "ογκώδης" χρεώσεις , ειδικά απο vodafone!!!!!

#30   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:08

δεν γινεται αυτο που λες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες