Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Χαμηλή Επιδότηση VODAFONE


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
486 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#436   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/01/2013 - 09:25

Παιδια ολες οι εταιρειες κανουν ενα απλο τεχνασμα για να διπλοπληρωσεις την συσκευη που και καλα θα σου δωσουν ως επιδοτηση.Καντε μια ερευνα τιμων.Ποσο δηλαδη κανει το ταδε τηλεφωνο στην Βοντα και αλλες εταιρειες κιν.τηλεφωνιας και ποσο κανει εξω(σε Σκρουτζομαγαζα,Expansys κλπ).
Θα δειτε οτι στα smartphones εχουν 150-250 ευρω τις τιμες πανω.
Πας εκει για επιδοτηση( εγινε προσφατα πριν 2 μηνες απο την αδερφη μου με 3 γραμμες που πληρωνει 10-150 ευρω τον μηνα).
Της λενε εχεις επιδοτηση 450 ευρω.Ωραια μεχρι εδω.
Ποιο τηλεφωνο θελεις να παρεις? Το ταδε.
Το εχουμε 699 ευρω.Αν αφερεσεις την επιδοτηση ειναι 249 ακομη.Μας δινεις τα 249 και συνεχιζεις σαν ζωον να πληρωνεις τους λογαριασμους 100-150 ευρω τον μηνα.
Ελα ομως που το τηλεφωνο στην αγορα κοστιζει 400-430 ευρω.
Αρα τι σου κανει? Στο υπερκοστολογει,βγαζει απο την διαφορα κι εσυ πληρωνεις καθε μηνα αυτα που πληρωνες.Να μην αναφερθω στο θεμα της υπερκοστολογισης του χρονου ομιλιας.Αυτα που κανω εγω με καρτα με 30 ευρω τα κανει η αδερφη μου με 150 ευρω.
Αλλωστε δεν υπαρχει λογος να κανω αναλυση για το ποσο συμφερει η καρτα.Ολος ο κοσμος καρτοκινητη εχει και ολες οι προσφορες για την καρτοκινητη γινονται.
Σε καμια περιπτωση δεν αξιζουν οι ταχα επιδοτησεις.Σου βγαινει διπλο το τηλεφωνο που σου δινουν.

Πας αγοραζεις το τηλεφωνο που θελεις τα σκας και το κανεις καρτα.Εχεις το κεφαλι σου ησυχο.Με 11 ευρω 380 λεπτα σε ολους και 120 MB νομιζω(ισως πιο πολλα).Κ ι αμα δεν θελεις να ξεμεινεις εχε μια καρτουλα 10ευρη πανω σου.


καλα ναι γνωστο κ χιλιοειπωμενο...αυτα ειναι για το ποπολο ρε, εγω εχω 2 χρονιαα ελευθερο συμβολαιου γιατι δεν αξιζει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#437   sakjim

sakjim

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/01/2013 - 09:27

και εγω εχω συμβολαιο 11ευρο με παροχες για 100 ευρο αλλα αυτο δεν αλλαζει τα πραγματα και ας ειναι χιλιοειπομενα

#438   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/01/2013 - 10:01

και εγω εχω συμβολαιο 11ευρο με παροχες για 100 ευρο αλλα αυτο δεν αλλαζει τα πραγματα και ας ειναι χιλιοειπομενα

Τίποτα δεν αλλάζει ....
Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#439   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/01/2013 - 00:21

και εγω εχω συμβολαιο 11ευρο με παροχες για 100 ευρο αλλα αυτο δεν αλλαζει τα πραγματα και ας ειναι χιλιοειπομενα


Δηλαδή ;

#440   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/01/2013 - 13:28

Και μιας και η "αγαπημένη" Vodafone παρά τα 5-6 τηλεφωνήματα και διαπραγματεύσεις δεν "έπεσε" τελικά και για 3 νούμερα 12 χρόνων πελατών της το μόνο που μπορούσε να κάνει είναι 280 ευρώ (πολύυυυ κάτω από τα 739 που κοστίζει το iphone) αποφάσισα να αλλάξω εταιρία μόνο και μόνο για να τους την σπάσω και να τους δείξω πόσο δυσαρεστήθηκα και να πάω στην Cosmote με πολύ καλύτερο πακέτο στα πάντα...
Δυστυχώς το iphone μου έμεινε απωθυμένο, αλλά δεν ήθελα εκεί στην vodafone να με θεωρούν δεδομένο.. Τώρα ελπίζω στο iphone 5s ή σκέφτομαι σοβαρά να μείνω στο samsung wave μου και να χτυπήσω ένα mini ipad με 359 ευρώ να μου φύγει ο καημός.... :)

Τελευταία επεξεργασία από: Lefty79, 26/01/2013 - 13:28


#441   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 26/01/2013 - 13:37

Ας πω κι εγώ την άποψή μου μιας και (νομίζω) έχω αρκετή εμπειρία από το καρκίνωμα που ονομάζεται "εταιρίες κινητής τηλεφωνίας".....
Κάτοχος κινητού τηλεφώνου από το 1995 (πολλοί ίσως να μην είχαν γεννηθεί καν, πάντα είχα την "ρετσέτα" κάθε μήνα του παγίου και του κόστους των κλήσεων που είχα κάνει. πάντα έκανα ανανεώσεις συμβολαίων, όλο και πιο δεσμευτικών ή πιο ακριβών κάθε φορά ώστε να πάρω "δωρεάν" την συσκευή που μου είχε μπει στο μάτι.......
κάποια στιγμή, μετά από γελοίες προσφορές τους, τα πήρα και έκανα στροφή 180 μοιρών. τι έκανα?
καρτούλα!!!!
χωρίς δεσμεύσεις, όταν έχω βάζω, όταν ΘΕΛΩ βάζω και όποτε θέλω ΦΕΥΓΩ!!!!
πλεονεκτήματα; πάρα πολλά.....
1) δεν έχω πάγια. αντιθέτως, τα πάγια που πλήρωνα τα βάζω κουμπαρά και μια φορά τον χρόνο θα αλλάξω συσκευή σε εμένα ή σε ένα μέλος της οικογένειας.
2) με φορητότητα φεύγω και αλλάζω εταιρίες εκμεταλλευόμενος οποιαδήποτε προσφορά τους
3) είμαι ελεύθερος συμβολαίου - άρα όταν γίνει η σούπερ ουάου προσφορά σε συμβόλαιο να πάω να την καπαρώσω

επιγραμματικά (και με αποδείξεις για όποιον θέλει) αυτή τη στιγμή χαλάω τον μήνα ακριβώς 10 ευρώ σε κάρτα και επιπλέον περίπου 3 ευρώ από το paypal και έχω 500 λεπτά ομιλίας προς ΟΛΟΥΣ (τρίλεπτη όμως ελάχιστη κατανάλωση) 1 GB data και περίπου 70 sms προς όλους....

#442   hellspawn

hellspawn

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:hellspawn81

Δημοσίευση 26/01/2013 - 14:25

Σωστός είσαι! Με ποια εταιρία έχεις κάρτα? Τόσα πολλά data σε κάρτα?

#443   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 26/01/2013 - 14:28

Σωστός είσαι! Με ποια εταιρία έχεις κάρτα? Τόσα πολλά data σε κάρτα?


θα στα αναλύσω
είμαι στο F2G της Wind
βάζω 10 ευρώ κάρτα και αυτόμάτως μου δίνει 300 λεπτά προς όλους, τα πέντε ευρώ τα κάνω (μέσω online ενεργοποίησης στο site τους) επιπλέον άλλα 200 λεπτά προς όλους (αν μου χρειαστούν) και τα υπόλοιπα 5 ευρώ τα κάνω data σε online ανανέωση που δίνει 1 GB. επίσης, μέσω του biteSMS (απαιτεί j/b) πληρώνω 3 ευρώ τα 50 μηνύματα προς όλους τα οποία δεν έχουν ισχύ για 1 μήνα αλλά μέχρι να εξαντληθούν ή 1 χρόνο από την ημερομηνία αγοράς

#444   plakal

plakal

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:plakal23

Δημοσίευση 26/01/2013 - 15:09

Και γω τον προηγούμενο μήνα τελείωσα το συμβόλαιο μου, και ειμαι προς κάρτα. Ενδιαφέρον το πακέτο της wind.
Συμφέρει παρά πολύ πλέον η κάρτα.

Ισως ειναι κύκλος, αν φύγουμε όλοι προς κάρτες θα τα ακριβήνουν πάλι. Και θα φθηνηνουν με τη σειρά τους τα συμβόλαια ή θα ξαναδίνουν καλές επιδοτήσεις..

#445   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/01/2013 - 15:12

θα στα αναλύσω
είμαι στο F2G της Wind
βάζω 10 ευρώ κάρτα και αυτόμάτως μου δίνει 300 λεπτά προς όλους, τα πέντε ευρώ τα κάνω (μέσω online ενεργοποίησης στο site τους) επιπλέον άλλα 200 λεπτά προς όλους (αν μου χρειαστούν) και τα υπόλοιπα 5 ευρώ τα κάνω data σε online ανανέωση που δίνει 1 GB. επίσης, μέσω του biteSMS (απαιτεί j/b) πληρώνω 3 ευρώ τα 50 μηνύματα προς όλους τα οποία δεν έχουν ισχύ για 1 μήνα αλλά μέχρι να εξαντληθούν ή 1 χρόνο από την ημερομηνία αγοράς


δεν ξερω για το σημα στη φωνη, αλλα σε δεδομενα η wind,voda ειναι στανταρτ με κυκλακι οταν η κοσμο γκαζωνει με 3G...tsekarismeno kaue mera ejv, mia k sxedon oloi oi filoi moy exoyn iphone οποτε περιμενουν να κανει refresh το fb,foursquare κ εγω εχω κανει τσιγαρο....ασε λεμε, κ 10gb να μου εδιναν το user experience ths comsote 3G δεν συγκρινεται...

#446   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 26/01/2013 - 15:26

δεν ξερω για το σημα στη φωνη, αλλα σε δεδομενα η wind,voda ειναι στανταρτ με κυκλακι οταν η κοσμο γκαζωνει με 3G...tsekarismeno kaue mera ejv, mia k sxedon oloi oi filoi moy exoyn iphone οποτε περιμενουν να κανει refresh το fb,foursquare κ εγω εχω κανει τσιγαρο....ασε λεμε, κ 10gb να μου εδιναν το user experience ths comsote 3G δεν συγκρινεται...


θα διαφωνήσω μιας και παίζει ρόλο η περιοχή και το εκάστοτε σήμα. μέχρι στιγμής εδώ πάτρα που είμαι έχω ικανοποιητικότατο upload/download rate για τα προσωπικά μου τουλάχιστον δεδομένα

#447   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2013 - 15:59

θα διαφωνήσω μιας και παίζει ρόλο η περιοχή και το εκάστοτε σήμα. μέχρι στιγμής εδώ πάτρα που είμαι έχω ικανοποιητικότατο upload/download rate για τα προσωπικά μου τουλάχιστον δεδομένα


Τα ίδια και από εμένα - σημασία παίζει πάντα η περιοχή. Ήμουν και εγώ voda, κινήθηκα προς wind και μπορώ να πω ότι κανένα από τα προβλήματα που είχα συναντήσει στο παρελθόν δεν με απασχολούν τώρα. Η κάλυψη είναι κλάσεις ανώτερη, με το κέντρο εξυπηρέτησης, μέχρι στιγμής, δεν έχω κάποιο θέμα και οι χρεώσεις είναι πολύ καλύτερες σε σχέση με τους άλλους δυο, μακράν ;)

Τελευταία επεξεργασία από: Atom, 28/01/2013 - 16:02


#448   puntoelx16v

puntoelx16v

    iPH User

  • 140 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/01/2013 - 16:42

Εγω παλι παιδια εχω 1500 λεπτα 1500 μνμ(προς cosmote αυτα) 100 mb και 60 λεπτα και 60 sms προς αλλους με 20 ευρω το μηνα αν δν κανω λαθος....ισως να ειναι 25? αν και δν νομιζω..δν πιστευω οτι η καρτοκινητη συμφερει σχετικα με αυτη τη χρηση π κανω εγω

#449   blondie

blondie

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/01/2013 - 17:20

Εγω παλι παιδια εχω 1500 λεπτα 1500 μνμ(προς cosmote αυτα) 100 mb και 60 λεπτα και 60 sms προς αλλους με 20 ευρω το μηνα αν δν κανω λαθος....ισως να ειναι 25? αν και δν νομιζω..δν πιστευω οτι η καρτοκινητη συμφερει σχετικα με αυτη τη χρηση π κανω εγω


1500 λεπτά μόνο προς κοτε? Αν οχι προς όλους δεν είναι καλή προσφορα γιατι πλεόν ολοι δίνουν δωρεαν προς όλους...Επίσης τα 100 mb είναι πολυ λίγα...Δενξέρω τι χρήση κάνεις εσύ, αλλά το καρτοκινητό f2g με τα ίδια χρήματα που ξοδευεις στο συμβολαιό σου μπορεί να σου εξασφαλίσει 1000 λεπτα προς όλους, 1 gb ιντερνετ και 100 σμς (παλι προς όλους) και σου μένει και κάτι στην κάρτα...

#450   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/01/2013 - 17:20

Τα ίδια και από εμένα - σημασία παίζει πάντα η περιοχή. Ήμουν και εγώ voda, κινήθηκα προς wind και μπορώ να πω ότι κανένα από τα προβλήματα που είχα συναντήσει στο παρελθόν δεν με απασχολούν τώρα. Η κάλυψη είναι κλάσεις ανώτερη, με το κέντρο εξυπηρέτησης, μέχρι στιγμής, δεν έχω κάποιο θέμα και οι χρεώσεις είναι πολύ καλύτερες σε σχέση με τους άλλους δυο, μακράν ;)

εγω ειχα πολλα χρονια wind..τελικα αλλαξα γιατι βρηκα και καλα πιο καλο πακετο στη vodafone και θα χε και καλο σημα..αποτελεσμα..?δεν εχω σημα στο σπιτι με τη vodafone ενω με win ειμουν μια χαρα..επιπλεον το wind for all η online προσφορα στα 35 ευρω ειναι μακραν πιο καλη απ την πιο καλη προσφορα της vodafone ακομα και με τα 2πλα λεφτα..κακως εφυγα απο wind και ακουσα το μακρυ και το κοντο του καθενα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες