Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Χαμηλή Επιδότηση VODAFONE


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
486 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/09/2012 - 15:32

Θέλουν πίεση για να αυξήσουν την επιδότηση,γιατί δεν το κυνηγάνε πολλοί και γλυτώνουν φράγκα.

Σήμερα πήρα τηλ την Cosmote να ρωτήσω για επιδότηση(έχει βγει από Αύγουστο).Με 4 νούμερα λοιπόν οικογενειακό πακέτο περίπου 120 το μήνα σύνολο και μου λένε ναι έχετε επιδότηση 150Ε!!!!!
Τους λέω αστειεύεστε έτσι;Να μιλήσω μου λέει με προϊστάμενο. Μιλάει με τον προϊστάμενο και με παίρνει σε 10 λεπτά και μου λέει έχετε 200Ε και δεν μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο.
Ωραία τους λέω κι εγώ αφού δεν γίνεται κάτι καλύτερο θα κάνω φορητότητα στη Vodafone να δω πόσα μου δίνουν. Μου λέει γιατί δεν είστε ευχαριστημένος; Με κοροϊδεύετε με τις επιδοτήσεις,κατά τα άλλα δεν έχω πρόβλημα.

Καλά μου λέει θα δούμε τι θα κάνουμε τότε...Με πήραν πριν 10λεπτά και μου είπε 650 ευρώ επιδότηση..Φανταστείτε να έκανα και κανονική αίτηση φορητότητας...

Δεν έχει σημασία που είναι κοσμοτέ,τα ίδια κάνουν κι οι 2.Καρτέλ.


Έτσι έκανα και εγώ πέρυσι και από περίπου 200 Ευρώ που μου έδιναν επιδότηση τους πήρα δύο iPhone 4S..;-)
Θέλουν πίεση αλλά εκμεταλεύονται ότι πολλοί δεν το κάνουν και γλυτώνουν πολλά χρήματα.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 17/09/2012 - 15:34

Κυνηγήστε τους ειδικά εσείς με 3 και 4 νούμερα...Δε θέλουν να χάσουν ένα νούμερο πόσο μάλλον 4...

Αναρτημένη εικόνα


#303   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 17/09/2012 - 22:02

Ένας φίλος μου έχει το un35 και σε 2 μήνες λήγει το συμβόλαιο .. Στην αρχη έλεγε να πάρει το iphone 5 με την επιδότηση αλλα δεν του άρεσε και θα μείνει με το 4 ξέρει κάνεις πόση έκπτωση θα του κάνουν στο πάγιο αντί επιδότησης ;

#304   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 17/09/2012 - 22:04

Όση επιδότηση πάρει(να το παζαρέψει)/12 αφαιρούμενο ισόποσα από κάθε λογαριασμό.

Αναρτημένη εικόνα


#305   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 17/09/2012 - 22:32

Πριν περίπου ένα έτος έτρεχε προσφορά της Vodafone για νέα σύνδεση 18 μηνών στο Unlimited 45, με δώρο το iPhone 3GS, αξίας τότε 399 ευρώ.

Εγώ τότε ήμουν ήδη στο Unlimited 45 και ήθελα να ανανεώσω για 2 έτη, στο Unlimited 60. Θεώρησα λοιπόν λογικό να ζητήσω δωρεάν το iPhone 3GS.

Μου είπαν πως η προσφορά αφορά καθαρά νέους πελάτες. Τότε ζήτησα να με συνδέσουν με το τμήμα αποσυνδέσεων καθώς θεώρησα άδικη την αντιμετώπιση της εταιρίας απέναντι μου για προφανής λόγους.

Πήρα το iPhone 3GS με περίπου 8 ευρώ :P

#306   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/09/2012 - 22:43

Λοιπόν να ρωτήσω κάτι κι εγώ τώρα. Είχα κάνει 18μηνο συμβόλαιο με τραγική επιδότηση, κοντά στα 150€ επειδή τότε δε μ'ένοιαζε καθότι έφευγα φαντάρος και μόνο αυτό δεν είχα στο μυαλό μου. Βλακεία μου βέβαια αλλά τέσπα. Τώρα σε 3 μήνες λήγει το συμβόλαιο και θα πάρω σίγουρα τηλ στην κοσμοτέ για φορητότητα. Πιστεύω θα έχω μία αξιοσέβαστη επιδότηση για να δώσω και το 4s να πάρω το 5άρι. Τώρα ποια είναι η απορία μου. Η μητέρα μου είναι βόντα και ο πατέρας μου κοσμοτέ. Σκέφτομαι να κάνουμε οικογενειακό πακέτο. Τι παίζει σε αυτά με τα προγράμματα? Αξίζει να το κάνω πριν λήξει το συμβόλαιό μου ή να κάνω πρώτα την αίτηση φορητότητας και μόλις πάρω τα λεφτά να κάνω και το οικογενειακό?

#307   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 17/09/2012 - 22:45

Όση επιδότηση πάρει(να το παζαρέψει)/12 αφαιρούμενο ισόποσα από κάθε λογαριασμό.


Την προηγούμενη φορα ήταν 150 € για έκπτωση οπότε 35-(150/12) 22.5€ χωρίς τους φόρους με 12% βγαίνει στα 25.2 πολυ καλύτερο απο το 39,2 έστω και χωρίς Κινητο. Νομίζω δεν έχω κάνει λάθος σε υπολογισμούς και φόρους

#308   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 17/09/2012 - 22:46

Κάπως έτσι θα πάει ναι...Έτσι έκανα κι εγώ σε ένα εταιρικό επειδή δεν πήραμε επιδότηση...

Αναρτημένη εικόνα


#309   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 17/09/2012 - 23:05

Λοιπόν να ρωτήσω κάτι κι εγώ τώρα. Είχα κάνει 18μηνο συμβόλαιο με τραγική επιδότηση, κοντά στα 150€ επειδή τότε δε μ'ένοιαζε καθότι έφευγα φαντάρος και μόνο αυτό δεν είχα στο μυαλό μου. Βλακεία μου βέβαια αλλά τέσπα. Τώρα σε 3 μήνες λήγει το συμβόλαιο και θα πάρω σίγουρα τηλ στην κοσμοτέ για φορητότητα. Πιστεύω θα έχω μία αξιοσέβαστη επιδότηση για να δώσω και το 4s να πάρω το 5άρι. Τώρα ποια είναι η απορία μου. Η μητέρα μου είναι βόντα και ο πατέρας μου κοσμοτέ. Σκέφτομαι να κάνουμε οικογενειακό πακέτο. Τι παίζει σε αυτά με τα προγράμματα? Αξίζει να το κάνω πριν λήξει το συμβόλαιό μου ή να κάνω πρώτα την αίτηση φορητότητας και μόλις πάρω τα λεφτά να κάνω και το οικογενειακό?


Μπορεις να τα βαλεις ολα μαζι, αλλα θα πρεπει να κανει φορητοτητα ο πατέρας σου στην Vodafone. Μετα θα πρεπει να ενωθούν και τα 3 σε ενα προγραμμα και εκει θα πρεπει να δωσεις εξτρα λεφτα για την δημιουργια του οικογενειακού. Δεν ειναι πολλα, θυμαμαι γυρω στο 20αρικο περυσι, αλλα παιζει να κανω και λαθος, πρεπει να το δεις/ρωτησεις πριν αυτο.

Μπορει να σου κρατησει η voda την προσφορα, αν κανεις αιτηση να φύγεις για κοσμοτε και μετα οταν ερθει ο πατέρας να παρεις παραπανω κερδος. Κανονικα το οικογενειακο εχει 10% εκπτωση στα παγια αλλα μπορεις να διαπραγματευτεις καλυτερη.

Συνεπως καλυτερα φορητοτητα σε voda εσενα πρωτα, θα σε παρουν να σε ρωτήσουν τους λες οτι θες να κανεις οικογενειακο κοσμοτε και οτι δε δινουν καλη επιδοτηση, θα σου κανουν σιγουρα προσφορα, παιξτο δύσκολος, παρε την τελικη καλη προσφορα και φέρε και τον αλλο αριθμο απο κοσμοτε voda. Γενικα για το μελλον συμφερει να εχεις πολλους αριθμους σε ενα συμβολαιο, καλυτερες επιδοτησεις σιγουρα.

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 17/09/2012 - 23:05


#310   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/09/2012 - 23:09

Ααααα οπότε μου λες όταν κάνω φορητότητα - και καλά - στην κοσμοτέ, να τους πω ότι θέλω να κάνω οικογενειακό αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος με την επιδότηση που μου δίνουν. Οπότε αυτοί θα μου κάνουν καλύτερη προσφορά και θα ανέβει το ποσό.
Με συμφέρει δηλαδή καλύτερα από το να πάρω μόνο για το δικό μου τηλ?

#311   Gasmas25

Gasmas25

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2012 - 23:22

Εμένα πέρσι με 4 νούμερα το ένα 50€ παγιο το άλλο 40€ και τα αλλα 2 απο 30€ μου εδωσαν επιδοτηση 150€ και πηγα την ιδια μερα wind εκανα αιτηση τηλαφωνικα και την αλλη μερα η Vod μου εδωσε επιδοτηση 744€ και πηγα πλαίσιο και σηκωσα iphone 4 και ενα σωρο gadgets!!!! σε λιγες μερες ερχεται η επιδοτηση παλι...να δουμε τι θα γινει φέτο.

#312   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 17/09/2012 - 23:22

Κάπως έτσι θα πάει ναι...Έτσι έκανα κι εγώ σε ένα εταιρικό επειδή δεν πήραμε επιδότηση...


Θα το κάνω και εγω έτσι αν και αργω ακόμα..

#313   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 17/09/2012 - 23:23

Ναι με 3 νουμερα αντι για 1, θα εχεις εξτρα μεγαλυτερη επιδοτηση να κανεις χρηση τωρα. Μπορει και να σου ερθει η συσκευη τσαμπα. Αυτο ομως ειναι σχετικο με τα προγραμματα που θα εχετε. Γιατι αλλο 3 νουμερα με 20 παγιο/συνδρομητη και αλλο 3 με 50 παγιο το μηνα ο καθενας. Και στο μελλον οταν κανεις παλι φορητοτητα, επειδη δε θα εχεις παλι καλη επιδοτηση οταν λήξουν αυτα, οι 3 συνδρομητές ειναι μεγαλυτερη πιεση στην εταιρια. Δε ξερω τι παιζει αν δεν λήγουν ολα μαζι σχετικα. Δηλαδη αν ο 2ος αριθμος στην βοντα κανει ηδη χρηση της επιδοτησης του. Στανταρ το εχουν ξαναπει πιο πισω.

#314   agelosd82

agelosd82

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 18/09/2012 - 00:27

Ναι με 3 νουμερα αντι για 1, θα εχεις εξτρα μεγαλυτερη επιδοτηση να κανεις χρηση τωρα. Μπορει και να σου ερθει η συσκευη τσαμπα. Αυτο ομως ειναι σχετικο με τα προγραμματα που θα εχετε. Γιατι αλλο 3 νουμερα με 20 παγιο/συνδρομητη και αλλο 3 με 50 παγιο το μηνα ο καθενας. Και στο μελλον οταν κανεις παλι φορητοτητα, επειδη δε θα εχεις παλι καλη επιδοτηση οταν λήξουν αυτα, οι 3 συνδρομητές ειναι μεγαλυτερη πιεση στην εταιρια. Δε ξερω τι παιζει αν δεν λήγουν ολα μαζι σχετικα. Δηλαδη αν ο 2ος αριθμος στην βοντα κανει ηδη χρηση της επιδοτησης του. Στανταρ το εχουν ξαναπει πιο πισω.

Βασικά έχω κι εγώ το ίδιο θέμα...
Η δικιά μου επιδότηση λήγει σε κανά μήνα,ενώ η συζηγος κάνει ήδη χρήση της δικια της και το συμβόλαιο της λήγει σε ένα χρόνο.Προλαβαινω να το κάνω οικογενειακό;Γίνεται;Τι μου πρότεινετε;

#315   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/09/2012 - 14:52

Πριν περίπου ένα έτος έτρεχε προσφορά της Vodafone για νέα σύνδεση 18 μηνών στο Unlimited 45, με δώρο το iPhone 3GS, αξίας τότε 399 ευρώ.

Εγώ τότε ήμουν ήδη στο Unlimited 45 και ήθελα να ανανεώσω για 2 έτη, στο Unlimited 60. Θεώρησα λοιπόν λογικό να ζητήσω δωρεάν το iPhone 3GS.

Μου είπαν πως η προσφορά αφορά καθαρά νέους πελάτες. Τότε ζήτησα να με συνδέσουν με το τμήμα αποσυνδέσεων καθώς θεώρησα άδικη την αντιμετώπιση της εταιρίας απέναντι μου για προφανής λόγους.

Πήρα το iPhone 3GS με περίπου 8 ευρώ :P


Και είχαν αντίστοιχα το 4(8 gb) με 99 και εγώ είχα πάει να κάνω το unl 50 και περίμενα καλύτερη και μου λένε 250 να δώσω!!Μου πέσαν τα αυτια έκανα παράπονα στο κατάστημα και μετα απο 2 μερες με πήραν τηλ απο τα κεντρικα και μου λένε κάνανε λα΄θος νομιζαν οτι θελετε να ανανεωσετε στο 35 για αυτό σας είπαν τέτοια τιμή.Τελικά έδωσα 50 ευρώ και το πήρα στα χέρια μου!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες