Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Χαμηλή Επιδότηση VODAFONE


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
486 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2012 - 08:31

Πήγα χτες στη Voda να ρωτήσω για επιδότηση και μου είπαν το κορυφαίο ποσό των 55 euro.

Πέρσι με είχανε πάρει μόνοι τους απο Voda και μου είχανε κάνει τηλεφωνικά 30% έκπτωση στο Vodafone unlimited 60.
Πληρώνω μέσο όρο 50 ευρώ το μήνα και μια φορά μου είχε έρθει και 200 ευρώ!!!

Καμιά συμβουλή απο τους ειδικούς της παρέας;Παμε για τη κλασική αίτηση φορητότητας σε cosmote και βλέπουμε;

Βασικά θα το έψηνα για να κατεβάσω το πρόγραμμα σε Unlimited 45 και να να πάρω σχεδόν τσάμπα το iphone 4s.

Ζητάω πολλά ή όχι;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/10/2012 - 08:34

Πήγα χτες στη Voda να ρωτήσω για επιδότηση και μου είπαν το κορυφαίο ποσό των 55 euro.

Πέρσι με είχανε πάρει μόνοι τους απο Voda και μου είχανε κάνει τηλεφωνικά 30% έκπτωση στο Vodafone unlimited 60.
Πληρώνω μέσο όρο 50 ευρώ το μήνα και μια φορά μου είχε έρθει και 200 ευρώ!!!

Καμιά συμβουλή απο τους ειδικούς της παρέας;Παμε για τη κλασική αίτηση φορητότητας σε cosmote και βλέπουμε;

Βασικά θα το έψηνα για να κατεβάσω το πρόγραμμα σε Unlimited 45 και να να πάρω σχεδόν τσάμπα το iphone 4s.

Ζητάω πολλά ή όχι;



μπα κ κανα 5αρι τζαμπα θα σου δωσουν

#348   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2012 - 08:45

Greg επειδή έσκασες πάνω από 800 για να πάρεις το 5 δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και άλλοι τρόποι.

Αν δεν έχεις να προσφέρεις κάτι παίξε με..... το 5άρι σου...

#349   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2012 - 08:50

Και για να μιλήσουμε με στοιχεία. H cosmote θέλει 479 ευρώ για να παρεις το 4s με 2 χρόνια στο απεριόριστα 55.

Λογικά πάντα με την έλευση του 4s, παίζει να κατέβει στα 379.

Και εγω λέω λοιπόν πως δεν είναι απίθανο η επιδότηση μου να ανέβει από τα 55 στα 250 και να δωσω τη διαφορά δλδ (379-250)=129 ευρώ από τη τσέπη μου...

#350   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/10/2012 - 08:56

Greg επειδή έσκασες πάνω από 800 για να πάρεις το 5 δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και άλλοι τρόποι.

Αν δεν έχεις να προσφέρεις κάτι παίξε με..... το 5άρι σου...



??????? δεν εχω πενταρι ρε φιλε, περιμενω και γω με αγωνια!

#351   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2012 - 09:02

Έχεις βάλει στο κινητό σου iphone 5 και νόμιζα πως είχες.Τέσπα...

#352   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/10/2012 - 09:04

Έχεις βάλει στο κινητό σου iphone 5 και νόμιζα πως είχες.Τέσπα...


δεν κρατιεμαι οπως οι περισσοτεροι εδω! εχω γραφτει σε λιστα σε γερμανο αλλα επισημα δεν ξερουν κατι,το κοντο/μακρυ του ολοι

#353   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 22/10/2012 - 21:01

H Διαδικασια ειναι απλη μπαινεις σε ενα καταστημα γερμανος και τους λες θελω να κανω μια αιτηση φορητοτας του αριθμουμου στην κοσμοτε οταν εκεινοι θα αρχισουν τα "ποση ωρα μιλατε στο κινητο τον μηνα και ελατε να διαλεξουμε το πιο συμφερον πακετο για εσας" απαντας οχι παιδια σημερα ειμαι παρα πολυ βιαστικος οταν θα με καλεσετε να μου πειτε αν εγινε δεκτο το αιτημα μου τοτε θα τα πουμε αυτα. Υστερα απο το πολυ 2 μερες το πολυ θα σε καλεσουν απο βονταφον να σε ρωτησουν γιατι θελετε να αλλαξετε δικτυο κτλ κτλ και εκει θα πρεπει να εισαι καθετος και να ξερει τι θελεις μην πεσεις σε καμια παγιδα ας πουμε εγω απαιτησα δωρεαν το 4αρι 8gb σε 12μηνο το πολυ 18μηνο συμβολαιο στο προγραμμα που εχω τελικα δωρεαν βεβαια δεν το πηρα αλλα με μωλις 104Ε απο 495Ε που θα επρεπε να δωσω, οταν θα σε παρει ο τυπος απο βονταφον σημειωσε καπου το ονομα του για να το ξερεις σε περιπτωση που κατι δεν γινει ετσι οπω τα συμφωνησατε η θελεις να αλλαξεις καποιον ορο στη συμφωνια και να θυμασαι οτι δεν γινεται να φυγεις απο την εταιρεια σου ακομα και να μην τα βρεις με αυτην αν δεν υπογραψεις η αιτηση φορητοτητας που θα κανεις στην κοσμοτε ειναι προφορικη αρα σαν να μην εγινε ποτε. Καλη τυχη παρτους οσα περισσοτερα μπορεις γιατι ναι ειναι απατη να δινουν σε καποιον που το κηνυγαει 500Ε επιδοτηση και στον παππου με 10 χρονια σε ενα συμβολαιο ιδιο να του δινουν 60Ε για να τον πιασουν μαλ...

τι πάγιο είχες και για πόσο χρόνο έκανες το νέο συμβόλαιο?

#354   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2012 - 17:02

τελοσ του επομενου μηνα συμπληρωνω 1 χρονο απο τοτε που πηρα το 4s ,το συμβολαιο μου ειναι ομωσ 18 μηνο παιζει να μου δωσουν την επιδοτηση μου νωριτερα κ να παρω το 5αρι πχ δεκεμβρη στην βοντα....

#355   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 24/10/2012 - 15:20

μαλιστα, στην ουσια δηλ. πηρες αυτο που διαφημιζουν, 4,5 παγια δωρο, (4.5*80=360ευρω/χρονο, αρα για 18μηνες 540ευρω...σου φαγαν κ 40 ευρω χααχχα)_

οκ νορμαλ γιατι ετσι οπως το πες ειναι σαν να ειχες 20-30 ευρω παγια κ να πηρες την σουπερ ντπουπερ επιδοτηση


Σε διόρθωση αυτου π λες εδώ μιας και το έψαξα...τα 4,5 παγια που διαφημιζουν ειναι σε συνολο...αν δεις λεει οτι ισχύει για 18μηνη σύνδεση (και στη Βοντα και στην Κοσμοτέ) συνεπώς αντι να πάρω 360 πήρα 500....αρα ειμαι κερδισμένος...απλά το αναφέρω για να διορθώσω το λάθος π έκανες εδώ...:) τα 4,5 που διαφημίζουν ειναι σε σύνολο και ΟΧΙ ανα έτος!

τελοσ του επομενου μηνα συμπληρωνω 1 χρονο απο τοτε που πηρα το 4s ,το συμβολαιο μου ειναι ομωσ 18 μηνο παιζει να μου δωσουν την επιδοτηση μου νωριτερα κ να παρω το 5αρι πχ δεκεμβρη στην βοντα....


δυστυχώς αυτο δεν γίνεται από όσο ξέρω....πας για νέα σύνδεση...εδώ εγω είχα 12μηνο και δεν μου δίνανε την επιδότηση στους 11μήνες που τη ζήτησα για το 4άρι πριν 2 χρόνια..εκτός αν άλλαξε κάτι
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#356   speedakias

speedakias

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2012 - 10:12

Πέρυσι με λογαριασμούς ενός χρόνου που ξεπερνούσαν σύνολο τα 2.000 ευρώ μου έβγαλαν επιδότηση 150 ευρώ!!!
Είναι τόσο αστείοι και ταυτόχρονα γελοίοι οι άνθρωποι. Με μερικά τηλέφωνα στη βονταφον μου έδωσαν τελικά κάπου στα 770 ευρώ.

Τώρα με συνολικούς λογαριασμούς ενός έτους που ξεπερνάνε τα 1600 ευρώ μου δώσανε 225 ευρώ. Χαμηλό φυσικά ποσό.
Ακόμα δεν έχω κάνει κάποια κίνηση αλλά μάλλον θα κάνω κατευθείαν αίτηση φορητότητας.
Βαριέμαι να τους παρακαλάω. Πρέπει να πάρουν το μάθημά τους κάποια στιγμή.

Είμαι πάνω απο 10 χρόνια συνδρομητής και η πληρωμή λογαριασμών γίνεται τα τελευταία 7 χρόνια μέσω πιστωτικής κάρτας.

#357   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 25/10/2012 - 10:37

Να τους πιεσεις οσο παει..δεν καταλαβαινουν με τιποτα !

#358   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 25/10/2012 - 10:56

κοιτα οι εταιριες λειτουργουν σαν ατυπο καρτελ, οποτε κ στις επιδοτησεις το ιδιο κανουν, εχουν ενα πλαφον ετησιου κοστους λογαριασμων, πχ 1000ευρω κ πανω, οποτε εκει ασχολουνται, παζαρευοντας την επιδοτηση κ παιζοντας ποκερ με την υπομονη σου, μια κ ξερουν ολες τι θα δωσουν...καρτελ ειπαμε, στις υπολοιπες απλα δεν ασχολουνται, ξερουν οτι θα εχεις 1 συνδεση οποτε, καρτελ...

αν ηταν ετσι θα ειχαν κ διαφορες στα μηνιαια προγραμματα κ καρτοκινητα, ειναι καρμπον ολοιδια...καρτελ ειπαμε...

#359   kalymnos07

kalymnos07

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Ps4

Δημοσίευση 25/10/2012 - 13:12

εγω παιδια με vodafone 45 την πρωτη φορα μου ειπαν γυρω στα 80 ευρω εκανα αιτηση φορητοτητας και μου ειπαν απλα μειωση του παγιου -45% και τους ειπα οχι με ξαναπερνουν τηλεφωνο μου ειπαν ή -45% στο παγιο ή επιδοτηση 90 ευρω για εναν χρονο 150 για 18μηνο 240 για 24μηνο. οποτε με συμφερει καλυτερα η μειωση παγιου εκτος εαν φαω κανενα flash που δεν ειμαι μακρια και το κανω καρτοκινητο και εννοειται οτι το κινητο θα το παρω απο cosmote

#360   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/10/2012 - 13:30

Σε αυτη την περίπτωση συμφέρει η μείωση του πάγιου , πάντως αν είσαι καιρο με σύνδεση η κάρτα θα σου κακο φανεί , θα έχεις λεπτά μόνο προς what's up κλπ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες