Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Χαμηλή Επιδότηση VODAFONE


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
486 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#391   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2012 - 09:46

Παρότι άργησε, με πήρε η Voda χτες, και μου πρότεινε ένα -45% στο Unlimited 60 ή μια 400+ επιδότηση.
Εννοείται πήρα την έκπτωση διότι όποτε θέλω φεύγω, και δεν έχω καμία δέσμευση σε αντίθεση με την επιδότηση.
Αν βάλω οικογενειακό πακέτο άλλο ένα -10%( θα το κάνω next week), και αν βάλω και hol άλλα -10 ευρώ.
Ο κουμπάρος μου πληρώνει κάτω από 25 ευρώ το μήνα για unlimited 60.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#392   timxon

timxon

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2012 - 10:09

Παρότι άργησε, με πήρε η Voda χτες, και μου πρότεινε ένα -45% στο Unlimited 60 ή μια 400+ επιδότηση.
Εννοείται πήρα την έκπτωση διότι όποτε θέλω φεύγω, και δεν έχω καμία δέσμευση σε αντίθεση με την επιδότηση.
Αν βάλω οικογενειακό πακέτο άλλο ένα -10%( θα το κάνω next week), και αν βάλω και hol άλλα -10 ευρώ.
Ο κουμπάρος μου πληρώνει κάτω από 25 ευρώ το μήνα για unlimited 60.


Ετσι ακριβως... Εγω εχω ολες αυτες τις εκπτωσεις και το 60αρι μου βγαινει 23,10 αν θυμαμαι καλα.

#393   king2178

king2178

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@athrigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:A_Greek

Δημοσίευση 01/11/2012 - 10:35

Παρότι άργησε, με πήρε η Voda χτες, και μου πρότεινε ένα -45% στο Unlimited 60 ή μια 400+ επιδότηση.
Εννοείται πήρα την έκπτωση διότι όποτε θέλω φεύγω, και δεν έχω καμία δέσμευση σε αντίθεση με την επιδότηση.
Αν βάλω οικογενειακό πακέτο άλλο ένα -10%( θα το κάνω next week), και αν βάλω και hol άλλα -10 ευρώ.
Ο κουμπάρος μου πληρώνει κάτω από 25 ευρώ το μήνα για unlimited 60.


Δυστυχώς δεν φεύγεις όποτε θέλεις, ή μάλλον καλύτερα δεν φεύγεις χωρίς να πληρώσεις κάτι. Πληρώνεις το ποσό που σου έχουν κάνει έκπτωση τους μήνες που χρησιμοποιούσες το πρόγραμμα. Δηλαδή αν το χρησιμοποίησες 4 μήνες και μετα αποφάσισες να φύγεις θα πληρώσεις 4 επι το ποσό που σου έκαναν έκπτωση.

Τελευταία επεξεργασία από: king2178, 01/11/2012 - 10:36


#394   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2012 - 10:42

Δυστυχώς δεν φεύγεις όποτε θέλεις, ή μάλλον καλύτερα δεν φεύγεις χωρίς να πληρώσεις κάτι. Πληρώνεις το ποσό που σου έχουν κάνει έκπτωση τους μήνες που χρησιμοποιούσες το πρόγραμμα. Δηλαδή αν το χρησιμοποίησες 4 μήνες και μετα αποφάσισες να φύγεις θα πληρώσεις 4 επι το ποσό που σου έκαναν έκπτωση.


Δεν ειναι ακριβως ετσι.Εχω και γω unlimited 60 και με 55% εκπτωση+οικογενειακο+ΗΟΛ πληρωνω 15€.Περυσι που ηθελα να κανω φορητοτητα και ειχα παλι εκπτωση παγιου τους πηρα στο δεκαμηνο και λεω τι χρωσταω να φυγω και μου ειπαν οτι δε χρωσταω τιποτα.Ισως να πληρωνεις κατι αμα φυγεις τους πρωτους μηνες παντως.

#395   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2012 - 10:44

Δ

Δυστυχώς δεν φεύγεις όποτε θέλεις, ή μάλλον καλύτερα δεν φεύγεις χωρίς να πληρώσεις κάτι. Πληρώνεις το ποσό που σου έχουν κάνει έκπτωση τους μήνες που χρησιμοποιούσες το πρόγραμμα. Δηλαδή αν το χρησιμοποίησες 4 μήνες και μετα αποφάσισες να φύγεις θα πληρώσεις 4 επι το ποσό που σου έκαναν έκπτωση.



Ρώτησα και μου είπανε ότι φεύγω όποτε θέλω χωρίς να πληρώσω κάτι. Άλλωστε δεν έχω υπογράψει κάπου, σε αντίθεση με την επιδότηση.

Υπάρχει κάποιος που έχει φύγει πριν τη λήξη της έκπτωσης να μας πει αν πλήρωσε κάτι;

#396   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2012 - 10:47

Δ



Ρώτησα και μου είπανε ότι φεύγω όποτε θέλω χωρίς να πληρώσω κάτι. Άλλωστε δεν έχω υπογράψει κάπου, σε αντίθεση με την επιδότηση.

Υπάρχει κάποιος που έχει φύγει πριν τη λήξη της έκπτωσης να μας πει αν πλήρωσε κάτι;


Εγω οπως λεω πηγα να φυγω πριν την ληξη και μου ειπαν οπως εσενα οτι δεν πληρωνω κατι.Η ανανεωση εγινε τηλεφωνικα χωρις να υπογραψω πουθενα. Περσι ειχα κανει την ιδια διαδικασια οπου με ειχαν παρει τηλεφωνο λεγοντας μου πως με ηχογραφουνε για να γινει η ανανεωση.Φετος δεν εγινε ουτε αυτο,

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 01/11/2012 - 10:50


#397   king2178

king2178

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@athrigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:A_Greek

Δημοσίευση 01/11/2012 - 10:51

Δ



Ρώτησα και μου είπανε ότι φεύγω όποτε θέλω χωρίς να πληρώσω κάτι. Άλλωστε δεν έχω υπογράψει κάπου, σε αντίθεση με την επιδότηση.

Υπάρχει κάποιος που έχει φύγει πριν τη λήξη της έκπτωσης να μας πει αν πλήρωσε κάτι;


Εγώ, είχα ζητήσει μείωση παγίου αντί επιδότησης απο Vodafone, στους τρείς μήνες έφυγα και πλήρωσα το ποσό της έκπτωσης που είχα περίπου 25 ευρώ επι τρία.

Τηλεφωνικά είχε γίνει και σε εμένα η ανανέωση. Δεν υπέγραψα πουθενά

#398   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2012 - 10:53

Εγώ, είχα ζητήσει μείωση παγίου αντί επιδότησης απο Vodafone, στους τρείς μήνες έφυγα και πλήρωσα το ποσό της έκπτωσης που είχα περίπου 25 ευρώ επι τρία.

Τηλεφωνικά είχε γίνει και σε εμένα η ανανέωση. Δεν υπέγραψα πουθενά


Μπορει να γινεται αυτο αμα φυγεις νωρις,ισως πριν το εξαμηνο,αμα εισαι προς το τελος δεν πληρωνεις τιποτα

#399   king2178

king2178

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@athrigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:A_Greek

Δημοσίευση 01/11/2012 - 10:54

Μπορει να γινεται αυτο αμα φυγεις νωρις,ισως πριν το εξαμηνο,αμα εισαι προς το τελος δεν πληρωνεις τιποτα


Προφάνουσλι

#400   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/11/2012 - 13:05

Μόλις τσίμπησα 110 ευρώ επιδότηση για ανανέωση 12μηνου απο βοντα. Αυριο ευελπιστω να παρω και το 5αρι σε ενα απο τα 7 καταστηματα που εχω κανει προκρατηση...

#401   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 01/11/2012 - 13:13

Μόλις τσίμπησα 110 ευρώ επιδότηση για ανανέωση 12μηνου απο βοντα. Αυριο ευελπιστω να παρω και το 5αρι σε ενα απο τα 7 καταστηματα που εχω κανει προκρατηση...


Σε ποιο προγραμμα ;

#402   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/11/2012 - 16:25

Εγώ σε cosmote Πριν 4-5 χρόνια είχα πάρει έκπτωση 15 ευρώ το μήνα και έκοψα το τηλέφωνο μετά από 5 μήνες και δε μου ζητήσανε τίποτα απο την έκπτωση

#403   orin

orin

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 07/11/2012 - 22:45

Να πω τον πονο μου κι εγω
Σκεφτομαι να παρω το πενταρι μιας και ειμαι με το 3G.
Το προγραμμα που εχω τωρα ειναι το unlimited 45 στη βοντα.το συγκεκριμενο το εχω κανα χρονο ενεκα του οτι δε χρησιμοποιουσα το χρονο ομιλιας τα μηνυματα και τα δεδομενα του αμεσως μεγαλυτερου.
Μπηκα στο my account κι εκανα προσομοιωση επιδοτησης και μου εβγαινε αναλογα με το προγραμμα απο 60 € εως και 218€
Η αληθεια ειναι οτι δε με ενθουσιαζει και τοσο το υψος της επιδοτησης μιας και ειμαι 15 χρονια πελατης της βοντα.
Πηγα και στο καταστημα και το μονο που μπορεσα να βγαλω παραπανω ειναι 20€ κανοντας και η γυναικα μου το καρτοκινητο της συμβολαιο και τα δυο προγραμματα μας στο οικογενειακο πακετο,αλλα οχι στο ελαχιστο,δλδ το unlimited 20(γιατι εκει δε δικαιουμασταν επιδοτηση),αλλα στο unlimited 25.
Παραλληλα με ολα αυτα ψαχνομαι και για συνδεση για το ipad.
Εκανα και εκδηλωση ενδιαφεροντος στην κοτε,με πηραν αμεσα τηλεφωνο,μου εδωσαν καποια ποσα ως επιδοτηση αλλα αυτα ειναι ενδεικτικα λογω του οτι δεν εχουν διαθεσιμοτητα σε πενταρι 32 αρι λευκο,οποτε ανανεωσαμε το τηλεφωνικο μας ραντεβου για την αλλη τριτη.
Εχει κανεις καποια προσφατη εμπειρια για το πως να το χειριστω για να αποκομισω οτι δυνατον περισσοτερο;(η αληθεια ειναι οτι ειμαι ευχαριστημενος ολα αυτα τα χρονια με τη βοντα,αλλα μονο ως μεσω πιεσης χρησιμοποιω την κοτε)

Συγνωμη για την...εκθεση απλα ηθελα να ειμαι κατατοπιστικος.
Οποιαδηποτε συμβουλη ευπροσδεκτη.


#404   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/11/2012 - 00:04

Να πω τον πονο μου κι εγω
Σκεφτομαι να παρω το πενταρι μιας και ειμαι με το 3G.
Το προγραμμα που εχω τωρα ειναι το unlimited 45 στη βοντα.το συγκεκριμενο το εχω κανα χρονο ενεκα του οτι δε χρησιμοποιουσα το χρονο ομιλιας τα μηνυματα και τα δεδομενα του αμεσως μεγαλυτερου.
Μπηκα στο my account κι εκανα προσομοιωση επιδοτησης και μου εβγαινε αναλογα με το προγραμμα απο 60 € εως και 218€
Η αληθεια ειναι οτι δε με ενθουσιαζει και τοσο το υψος της επιδοτησης μιας και ειμαι 15 χρονια πελατης της βοντα.
Πηγα και στο καταστημα και το μονο που μπορεσα να βγαλω παραπανω ειναι 20€ κανοντας και η γυναικα μου το καρτοκινητο της συμβολαιο και τα δυο προγραμματα μας στο οικογενειακο πακετο,αλλα οχι στο ελαχιστο,δλδ το unlimited 20(γιατι εκει δε δικαιουμασταν επιδοτηση),αλλα στο unlimited 25.
Παραλληλα με ολα αυτα ψαχνομαι και για συνδεση για το ipad.
Εκανα και εκδηλωση ενδιαφεροντος στην κοτε,με πηραν αμεσα τηλεφωνο,μου εδωσαν καποια ποσα ως επιδοτηση αλλα αυτα ειναι ενδεικτικα λογω του οτι δεν εχουν διαθεσιμοτητα σε πενταρι 32 αρι λευκο,οποτε ανανεωσαμε το τηλεφωνικο μας ραντεβου για την αλλη τριτη.
Εχει κανεις καποια προσφατη εμπειρια για το πως να το χειριστω για να αποκομισω οτι δυνατον περισσοτερο;(η αληθεια ειναι οτι ειμαι ευχαριστημενος ολα αυτα τα χρονια με τη βοντα,αλλα μονο ως μεσω πιεσης χρησιμοποιω την κοτε)

Συγνωμη για την...εκθεση απλα ηθελα να ειμαι κατατοπιστικος.
Οποιαδηποτε συμβουλη ευπροσδεκτη.

ποιος σε πήρε αμέσως τηλ , και τι επιδότηση σου δώσανε και για πόσο χρόνο?

#405   orin

orin

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 08/11/2012 - 00:06

Τμημα φορητοτητας κοτε,160€ επιδοτηση,γενικα οχι για πενταρι(επειδη δεν το εχουν διαθεσιμο),απεριοριστα 45 24 μηνες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)