Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Χαμηλή Επιδότηση VODAFONE


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
486 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:08

Μα ναι γιαυτό και γω ειπα οτι δεν πιστευω οτι μπορεις να το πεις απάτη. "Κλεψιά" ναι. Και όχι απαραίτητα μονο απο τους παρόχους, αλλα και απο τις ίδιες τις κατασκευαστικές. Ελεος δηλαδή με τις τιμες.

Απο κει και πέρα, απαντάμε και μείς στην "κλεψιά" (οικτρή επιδότηση) με τη δική μας "κλεψιά" (μάλλον ψευτιά και απειλές να φύγουμε). Αλλα πάντως οπως και να το δείς, το γεγονός οτι πανε απο 160 ευρώ σε 627 ευρώ στην επιδότηση (οπως έγινε στην περίπτωση του συμβολαίου των γονιών μου) σου δείχνει τι ειναι πραγματικά, και το ποσο μ***** μας θεωρούν. Και το πόσο επιδότηση θα μπορούσαν πραγματικά να μας δώσουν.



Συμφωνώ στα περισσότερα.. παρ όλα αυτά το ότι την επιδότηση στην πήγαν σε 627 δεν συμβαίνει σε όλα τα κινητά αλλά μόνο σε περιπτώσεις υπερεπιδότησης. Την υπερεπιδότηση τη δίνουν μόνο σε ακριβά κινητά ή μάλλον smartphones και μεταβάλλεται ανάλογα με τη διάρκεια συμβολαίου, το πρόγραμμα , το πάγιο κτλ. Κανονικά να ξέρεις ότι η επιδότηση δεν αλλάζει.. είτε είσαι σε πάγιο με 25 ευρώ είτε σε 150 ευρώ.. μένει ίδια..κι αυτό γιατί θεωρείται σαν "bonus" της χρονιάς που πέρασε και ήταν συνδεδεμένη με τη χρήση (=ύψος λογαριασμών) που έκανες. Και γενικά μόνο σε iphone και πολυ λίγα ακόμα smartphones δίνουν πιο μεγάλες επιδοτήσεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:12

Συμφωνώ στα περισσότερα.. παρ όλα αυτά το ότι την επιδότηση στην πήγαν σε 627 δεν συμβαίνει σε όλα τα κινητά αλλά μόνο σε περιπτώσεις υπερεπιδότησης. Την υπερεπιδότηση τη δίνουν μόνο σε ακριβά κινητά ή μάλλον smartphones και μεταβάλλεται ανάλογα με τη διάρκεια συμβολαίου, το πρόγραμμα , το πάγιο κτλ. Κανονικά να ξέρεις ότι η επιδότηση δεν αλλάζει.. είτε είσαι σε πάγιο με 25 ευρώ είτε σε 150 ευρώ.. μένει ίδια..κι αυτό γιατί θεωρείται σαν "bonus" της χρονιάς που πέρασε και ήταν συνδεδεμένη με τη χρήση (=ύψος λογαριασμών) που έκανες. Και γενικά μόνο σε iphone και πολυ λίγα ακόμα smartphones δίνουν πιο μεγάλες επιδοτήσεις.



Ε αυτό έλειπε να δίναν υπερεπιδοτήσεις σε κινητά που κάνουν 50 ευρώ ΛΟΛ!


Γουστάρω. Θα πάρω τηλέφωνο πρωταπριλιά τη Βοντα και θα ρωτήσω ποσο επιδότηση θαχω για το νοκια 5110 αν κάνω φορητότητα στο vodafon 15.
Whatsapp doc?

#33   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:13

Εγω φιλε δεν βλεπω καμια απατη!ειχα Cosmote τουλαχιστον 6χρονια!ειχα πολλα προγραμματα και πληρωνα καλα!οταν μου βγηκε η επιδοτηση μου περσυ μου ειπαν το αστρονομικο ποσο των 75 ευρω!τα παιρνω και πηγα vodafone και πηρα το 4αρι μου με 18μηνο συμβολαιο και εδωσα 240 ευρω αν θυμαμαι καλα!την επομενη μερα με παιρναν συνεχως απο την cosmote,καποια στιγμη τους μιλησα&η κοπελα με ρωτησε αν εχω κανει αιτηση φορητοτητας&της ειπα ναι,μου ζητησε να της εξηγησω τον λογο,της ειπα οτι φευγω για το ποσο της επιδοτησης&μου λεει οτι μονο τοσο μπορουν να μου δωσουν,τους ειπα ευχαριστω πολυ&το εκλεισα!μετα απο 5λεπτα παλι τηλεφωνο,αλλη υπαλληλος αφου τα ειπαμε παλι μου λεει οτι το ποσο της επιδοτησης μου ειναι 250ευρω,της λεω μου δινετε το iphone 4 στο ποσο των 250 ευρω?μου ειπε οχι,το ποσο αυτο ηταν για οποιοδηποτε κινητο εκτος iphone,της ειπα φυσικα οχι!μετα απο κανα μισαωρο παλι τηλ.αλλη υπαλληλος τωρα μου ειπε πως τελικα θα μου δωσουν το 4αρι οσο μου το εδινε&η vodafone,αλλα για σπασιμο παλι τους ειπα οχι&πηγα voda!!!!!!οποτε φιλε μου δεν το κανει μονο η voda αυτο αλλα ολες!

#34   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:18

σε ποιο προγραμμα το πηρες 240?

#35   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:23

Ελα ρε παιδια ημαρτον μετοχες εχετε στην βονταφον η στην κοσμοτε και της υποστηριζετε τοσο? δεν ξερω αν το λετε απατη η οχι αλλα αν πιασουν εναν αδαη και του δωσουν μια συσκευη αξιας 670Ε με 500Ε στο βονταφον 35 και 24μηνο συμβολαιο ενω σε εναν ψαγμενο που θα τους τριξει τα δοντια την ιδια συσκευη και στο ιδιο συμβολαιο του την αφησουν με 120Ε πως το ονομαζετε, δηλαδη τοση συζητηση για μια εκφραση αν δηλαδη δεν ειναι απατη και ειναι κοροιδια? Παντως σιγουρα ειναι αδικια για τον πρωτο οπως και αν θελετε να το πειτε μην κοροιδευομαστε και μεταξυ μας.

#36   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:23

στο unlimited 75 με 18αμηνο!

#37   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/11/2011 - 12:48

κατα την γνωμη μου ειναι ψιλοδικαιολογημενο να λεει καποιος ''απάτη'' κτλ, γιατι διαβαζοντας εδω διαφορα ποστς, βλεπεις απο χρηστες να λενε ''μου δωσανε το 16 δωρεαν,'' μου δωσανε 2 16 δωρεαν,'' μου δωσανε το 32 με 100 ευρω'' κτλ κτλ..μετα λεει ο αλλος..''εγω γιατι τοσα λιγα?''
Και επειδη εχουμε μαθει στο δωρεαν, μας κακοφαίνεται..Με μια επιδοτησουλα και 300 ευρω να δωσεις για την συσκευη σε ενα χαμηλο σχεδον παγιο,(κατω του 45) ειναι μια χαρα..καλυτερα να δωσεις 300-350 ευρω με επιδοτηση σε παγιο 35, παρα 150 σε παγιο 45-60..γνωμη μου. 8)

#38   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 20/11/2011 - 12:54

Εμενα θα μου πει καποιος, η "απατη" που αναφερεται στο θεμα ποια ειναι ακριβως;
Το γεγονος οτι δεν δινουν σε καποιον την επιδοτηση που θελει;


Έχεις απόλυτο δίκιο. Ο τίτλος είναι παραπλανητικός και για αυτό τον λόγο άλλαξε σε "Χαμηλή Επιδότηση VODAFONE"
Behind the Scenes...

#39   dorikin

dorikin

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/11/2011 - 19:58

Εγω παλι που πετυχα μεγαλυτερη επιδοτηση σε Cosmote(απο 430,00 σε 600,00) αλλα δεν μου την στελνει σε καταστημα Γερμανου παρα μονο αν μου στειλουν απο τα κεντρικα την συσκευη οταν θα εχουν διαθεσιμη τι να κανω??Ισχυει αυτο η μουφες λενε?Πρεπει να το παρω απο συγκεκριμενο Γερμανο μιας και μου εχει κρατησει την συσκευη!

#40   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 23/11/2011 - 18:00

Μιας και προσφατα πηρα το 3GS μου δωρεαν απο επιδοτηση( το 4 ειχε εξαφανιστει με τις κανουργιες προσφορες της vodafone :o).2 συνδεσεις μια στο unlimited 60 και μια στο 35 σε 18-μηνο μου δινανε δωρεαν το 3GS και ηθελα και 100 ευρω απο την τσεπη για το 4...Και στο 24μηνο δωρεαν το 4 και 140 ευρω για το 4S..Η επιδοτηση για την ανανεωση συμβολαιου που εκανα μου βγηκε στα 455 ευρω..Σημειωσε ομως οτι οι τελευταιοι μου 2 λογαριασμοι ισουταν με 2 iphone 4..Στην δικη σου περιπτωση παντως τα 95 ευρω ειναι πολυ λιγα...Πριν κανω την ανανεωση τα ειχα και τα 2 στο unlimited 35 και μου δινανε επιδοτηση 190 ευρω (ιουλιο περιπου ειχα ρωτησει)..Παντως η ανανεωση εγινε πριν μια βδομαδα οποτε καλο θα ειναι να τους πιεσεις..Σιγουρα θα βγεις κερδισμενος

#41   thagkol

thagkol

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/11/2011 - 01:15

Εγώ έκανα αίτηση φορητότητας στην cosmote, και την επόμενη μέρα με πήρε τηλέφωνο η vodafone και μου πρότεινε συνολική επιδότηση 986 ευρώ για 2 γραμμές (ένα 50 και ένα 45) με 24μηνο συμβόλαιο (που με το οικογενειακό πακέτο πάνε στα 43 και 39 αντίστοιχα).
Αποτέλεσμα, ένα 3GS δωρεάν για τη γυναίκα και ένα 4S με 80 ευρώ για μένα... :), όταν στην cosmote θα πλήρωνα 200 ευρώ σα νέος πελάτης.

Επίσης έχετε υπόψιν σας ότι 24μηνο συμβόλαιο σημαίνει ότι στους 18 μήνες μπορείς να κατέβεις σε όποιο πάγιο θέλεις, δεν είναι υποχρεωτικό να κρατήσεις ένα ψηλό πάγιο και τους 24 μήνες αν δε θέλεις.

Τελευταία επεξεργασία από: thagkol, 27/11/2011 - 01:15


#42   HarrisCasual

HarrisCasual

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα

Δημοσίευση 27/11/2011 - 12:12

στους 12 μηνες μπορεις...

#43   thagkol

thagkol

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/11/2011 - 12:20

Στους 18, αν σου είπαν 12 είναι ψέματα.
Κι εμένα στην cosmote στους 12 μου είχαν πει όταν πήγα να ρωτήσω, αλλά το ρώτησα και γραπτά για να είμαι κατοχυρωμένος και ποτέ δεν πήρα απάντηση, ενώ η υπάλληλος της vodafone στο τηλέφωνο μου είπε ότι είπαν ψέματα στην cosmote και είναι στους 18 μήνες και για τις 2 εταιρείες, τώρα αν με δούλεψε τι να πω...
Πάντως θεωρώ ότι η cosmote που δεν μου απάντησε ποτέ γραπτά στο ερώτημα, κάτι λέει!
στο συμβόλαιο που υπέγραψα λέει 18 μήνες πάντως...

Τελευταία επεξεργασία από: thagkol, 27/11/2011 - 12:22


#44   HarrisCasual

HarrisCasual

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα

Δημοσίευση 27/11/2011 - 12:58

στο συμβολαιο που ανανεωσα με wind με φορητοτητες κλπ (18μηνο)...
λεει οτι μπορω στο 2ο μηνα να ανεβω προγραμμα και στους 9 να κατεβω...
αν εκανα 24μηνο στον 1ο ανεβαινω στον 12ο κατεβαινω...

#45   thagkol

thagkol

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/11/2011 - 13:31

Στο συμβόλαιο της Vodafone λέει ότι μπορείς να κατέβεις μετά από 8/14/18 μήνες για συμβόλαιο 12/18/24 μηνών αντίστοιχα. Να ανέβεις μπορείς όποτε θες.
Άρα προφανώς οι δύο εταιρείες διαφέρουν στο συγκεκριμένο όρο, που είναι αρκετά σημαντικός.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες