Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Vodafone Full Σήμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:03

Οι περισσότεροι θα ξέρετε για τη συγκεκριμένη συσκευή... Κανονικά κοστίζει 90 ευρώ , αλλά πάντα δίνεται φθηνά στα συμβόλαια (χωρίς χρήση επιδότηση) και όποτε θες την παίρνεις και σε ορισμένες περιπτώσεις τη δίνουν δωρεάν.. Για εμάς με iphone που χρειαζόμαστε 3g στο σπίτι μας τουλάχιστον πιστεύω ότι είναι μια χαρά.. παραθέτω την εμπειρία μου





Στην περιοχή μου (Άγιος Στέφανος Αττικής) συμβαίνει το εξής κουφό... Εδώ και χρόνια γενικά σε πολύ λίγα σημεία πιάνεις 3G και αυτό κυρίως κοντά στην εθνική... στον παράδρομο κτλ... Γενικά παίζει 1 - 2 γραμμές και είναι σπαστικό γιατί συνέχεια γυρνάει σε Edge, Gprs... 3g 1 γραμμή κτλ.. Και ειδικά στο σπίτι μου δεν πιάνει καθόλου 3G μόνο Edge και Gprs.. Είχα πάρει πέρσι το cc και τους το είπα .. και μου λένε ότι στα συστήματά μας βλέπουμε ότι όλη η περιοχή εκεί... ακόμα και στο σπίτι μου (το πρόγραμμα που έχουν τους επιτρέπει να δουν και τι σήμα υπάρχει σε ακριβής διεύθυνση) πιάνει άριστα 3G και μάλιστα 3G+... Τους λέω δεν είναι δυνατόν .. εγώ δεν μπορώ να πιάσω με τίποτα.. μου λένε να αλλάξω sim και άλλα τέτοια κουφά που σίγουρα δνε έφταιγε αυτό.. έχω δει και από πολλούς φίλους και με διαφορετικές συσκευές..

Το καλοκαίρι πήρα και ένα vodafone καρτοInternet και ταυτόχρονα έχω και πρόγραμμα συμβολαίου με ενσωματωμένο mobile internet εδώ και χρόνια..


Πριν 3 μέρες που πήρα το iPhone 4S και ταυτόχρονα ανέβηκα και πάγιο και αυξήθηκε ο όγκος δεδομένων που έχω στο πρόγραμμά μου λέω να τους στείλω ένα mail σχετικά με το σήμα... Τους λέω λοιπόν ότι έχω ένα vodafone καρτοInternet και το πρόγραμμα στο smartphone μου και δυστυχώς το σήμα είναι τραγικό.. καθόλου 3g και τους εξήγησα και την περσινή ιστορία με το cc .. Με κάλεσε λοιπόν σήμερα μία υπάλληλος και μου είπε ξανά ότι πράγματι στο σύστημά τους φαίνεται ότι όλη η περιοχή μου και συγκεκριμένα και στο σπίτι μου πιάνει full 3G+.. Μου είπε να κάνουμε μια δοκιμή με το stick του vodafone καρτοInternet.. το κάναμε και πράγματι 3g δεν μπορούσε να πιάσει με τίποτα..
Μετά από πολλά μου είπε ότι θα μου στείλει το vodafone full σήμα δωρεάν.. Το δέχτηκα αλλά της είπα ότι δεν φτάνει.. να κοιτάξουν το πρόβλημα μήπως και γίνει κάτι.. Γιατί αν στο σύστημά τους βγάζει αυτό... μπορεί να σημαίνει ότι δεν πρόκειται ποτέ να αναβαθμιστεί το σήμα στην περιοχή..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   poison

poison

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:26

Ολα ωραια και καλα αυτα που λες με την ακτινοβολια που παραγει αυτο το πραγματακι ομως τι γινεται?Φιλικα παντα μηπωε να αλλαζες εταιρια που θα πιανει καλυτερα χωρις συσκευες εξτρα?

#3   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:28

Ολα ωραια και καλα αυτα που λες με την ακτινοβολια που παραγει αυτο το πραγματακι ομως τι γινεται?Φιλικα παντα μηπωε να αλλαζες εταιρια που θα πιανει καλυτερα χωρις συσκευες εξτρα?



η ακτινοβολία είναι ακριβώς όπως και ενός wi-fi

#4   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:28

Ολα ωραια και καλα αυτα που λες με την ακτινοβολια που παραγει αυτο το πραγματακι ομως τι γινεται?Φιλικα παντα μηπωε να αλλαζες εταιρια που θα πιανει καλυτερα χωρις συσκευες εξτρα?



Εχει σχέση και η περιοχή, ενα ζευγάρι φίλοι που μένουν στο Μαρκόπουλο φυγανε απο κοσμοτέ γιατι στο καινούριο σπιτι δεν εχουν ΠΟΤΕ και ΚΑΘΟΛΟΥ σήμα. Αλλαξαν και πηγαν βοντα και τωρα έχουν σήμα ακομα και στο υπόγειο του σπιτιού.
Whatsapp doc?

#5   poison

poison

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:33

η ακτινοβολία είναι ακριβώς όπως και ενός wi-fi

Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω γιατι τραβαει το σημα απο τον κομβο και το ενισχυει με αποτελεσμα να στο φερνει μεχρι μεσα στο σπιτι σου ενισχυμενο.

#6   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:37

Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω γιατι τραβαει το σημα απο τον κομβο και το ενισχυει με αποτελεσμα να στο φερνει μεχρι μεσα στο σπιτι σου ενισχυμενο.



Δες τη δεύτερη απάντηση στην ερώτηση... http://www.vodafone....sSearchId=79990


Λέει ότι έχει ακόμα χαμηλότερη και από wi-fi

#7   poison

poison

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:41

Ενταξει οκ δεν θα επιμεινω απλα μην νομιζεις οτι μας τα λενε και ολα οπως ειναι,στα γραφω αυτα γιατι με τοσες ασυρματες συσκευες μεσα στα σπιτια μας θα κουρκουτεψουμε στο τελος,anyway καλη επιλογη σε οτι και αν κανεις B) B)

#8   chrisgra2

chrisgra2

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:43

Η συσκευή πρέπει να είναι συνέχεια συνδεδεμένη με γραμμή DSL/broadband. Εάν διακοπεί η σύνδεση που χρησιμοποιείται, η συσκευή θα σταματήσει να λειτουργεί και οι συσκευές κινητής τηλεφωνίας θα επιχειρήσουν να χρησιμοποιήσουν το υπάρχον δίκτυο κινητής τηλεφωνίας

αρα δεν τραβαει απο κομβο απλως παιρνει γραμμη απο το adsl σου και σου το βγαζει σαν σημα

#9   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:47

εξάλλου πάντα ένα κινητό με full σήμα εκπέμπει λιγότερη ακτινοβολία από ένα κινητό με ελάχιστο σήμα που προσπαθεί να επικοινωνήσει με μία απομακρυσμένη κεραία (δεν ξέρω αν το είπα σωστά με τους όρους... αλλά η ουσία, αυτή δεν είναι? )

#10   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:50

η ακτινοβολία είναι ακριβώς όπως και ενός wi-fi

Σημαντικά μικρότερη.
Πρόκειται για femtocell, με ισχύ εκπομπής 0,1 Watt.
ΑΠΕΙΡΩΣ καλύτερο ως προς την ακτινοβλία αυτό μέσα στο σπίτι, παρά ελάχιστο σήμα. Μιλάμε για 3 τάξεις μεγέθους διαφορά στην ισχύ εκπομπής.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες