Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ChronicdevTeam's GreenPois0n


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
50 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2009 - 18:51

Και ξανα-ρωτάω: Για το JB του 3.1 για το 3GS τι παίζει με αυτό το θέμα;; Έχουμε κάποιο release date;;;
Πολύ αναμονή, μιλάμε για πολύ καθυστέρηση στο θέμα αυτό που μας "καίει" όλους εμάς που έχουμε πλέον το 3GS και δεν έχουμε κανένα νέο για τελικό release εδώ και εβδομάδες! Ούτε καν ότι είναι κοντά! Απλά εδώ μας λένε ότι το ψάχνουν και ίσως αν βρεθεί τρόπος αυτό θα είναι "επαναστατικό" κτλ.
Αν θυμάμαι καλά τα ίδια μας έλεγαν και για τον saurik, ότι και καλά δουλεύει πάνω σε ένα super tool που θα κάνει μόνο του JB και θα κρατάει και όλες τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές! Αλλά από τότε που ακούστηκε δεν έχουμε κανένα άλλο νέο... Μάλλον αποδείχτηκε πιο δύσκολο από ότι πίστευε ότι θα είναι και έχει κολλήσει κάπου και εκείνος..

Τελοσπάντων, ας γίνει JB η 3.1 για το 3GS και μετά βλέπουμε!...


Μιας και εισαι λιγο ανυπομονος να σου θυμισω οτι περα απο το jailbreak και το τι πρεπει να βρουνε μια τρυπα εχουνε ζωη οικογενεια παιδια...δεν εχουνε ως επαγγελμα το release καποιου εργαλειου.το κανουνε απο hobby.2 βδομαδες περασανε...και στο κατω κατω στην 2.0 κανανε 1,5 μηνα.εκει δεν θυμαμαι τοσα παραπονα οσα διαβαζω τωρα σε διαφορα sites! απλως λιγο υπομονη να κανουμε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/09/2009 - 19:18

Μιας και εισαι λιγο ανυπομονος να σου θυμισω οτι περα απο το jailbreak και το τι πρεπει να βρουνε μια τρυπα εχουνε ζωη οικογενεια παιδια...δεν εχουνε ως επαγγελμα το release καποιου εργαλειου.το κανουνε απο hobby.2 βδομαδες περασανε...και στο κατω κατω στην 2.0 κανανε 1,5 μηνα.εκει δεν θυμαμαι τοσα παραπονα οσα διαβαζω τωρα σε διαφορα sites! απλως λιγο υπομονη να κανουμε...

Δεν αργεί ρε παιδιά. Επίτειδες το καθυστερούν γιατί κατα πάσα πιθανότητα η Apple αύριο βγάζει την 3.1.1. Και όχι η αναβάθμηση δεν έχει να κάνει με τα MMS της ΑΤ&Τ αλλά με πολλά bugs που αναφέρθηκαν για την 3.1 με κυριότερο την ακόμα χειρότερη κατανάλωση μπαταρίας. Το jb για την 3.1 (και για την 3.1.1) είναι θέμα χρόνου καθαρά.

Συνημμένα αρχεία



#33   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2009 - 19:31

μακαρι να ειναι ετσι τα πραγματα μην περιμενουμε ξανα παλι νεα εκδοση για jailbreak :rolleyes:

#34   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 25/09/2009 - 12:36

Μιας και εισαι λιγο ανυπομονος να σου θυμισω οτι περα απο το jailbreak και το τι πρεπει να βρουνε μια τρυπα εχουνε ζωη οικογενεια παιδια...δεν εχουνε ως επαγγελμα το release καποιου εργαλειου.το κανουνε απο hobby.2 βδομαδες περασανε...και στο κατω κατω στην 2.0 κανανε 1,5 μηνα.εκει δεν θυμαμαι τοσα παραπονα οσα διαβαζω τωρα σε διαφορα sites! απλως λιγο υπομονη να κανουμε...


Καλά ντε, δεν σου είπαμε και εσένα τίποτα προσωπικά! Εκτός αν τους γνωρίζεις, είναι φίλοι σου και ξέρεις ότι έχουν και οικογένειες! :P
Απλά ανυπομονούμε και "ζηλεύουμε" τους χρήστες iPhone 3G που τα έχουν ήδη εδώ και καιρό JB στην 3.1! ::)

#35   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 25/09/2009 - 12:44

Δεν αργεί ρε παιδιά. Επίτειδες το καθυστερούν γιατί κατα πάσα πιθανότητα η Apple αύριο βγάζει την 3.1.1. Και όχι η αναβάθμηση δεν έχει να κάνει με τα MMS της ΑΤ&Τ αλλά με πολλά bugs που αναφέρθηκαν για την 3.1 με κυριότερο την ακόμα χειρότερη κατανάλωση μπαταρίας. Το jb για την 3.1 (και για την 3.1.1) είναι θέμα χρόνου καθαρά.


Το θέμα που μας κάνει ανήσυχους και ανυπόμονους δεν είναι μόνο ότι αργεί να γίνει το JB της 3.1 στο 3GS, αλλά ο λόγος που αργεί να γίνει! Γιατί αν είναι από εδώ και στο εξής πάντα τόσο δύσκολο να βρεθεί exploit και να γίνει το JB του 3GS, τότε τα πράγματα δεν είναι καλά και θα περιμένουμε πάντα πολύ εμείς με τα 3GS. Τι θέλει και αυτή η Apple και τα κλείνει έτσι όλα κάθε φορά! Αφού στη τελική κερδίζει πολλές πωλήσεις από το JB στα iPhone της. Ας κάνει και λίγο τα "στραβά μάτια"!!...

#36   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/09/2009 - 12:49

Το κανει ηδη apple..!Να εισαι σιγουρος γι'αυτο...!απλα ειναι μικρα τα ποσοστα jailbrak και γιάυτο δεν ασχολειτε.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 25/09/2009 - 12:50

ezgif_com_crop_2.gif


#37   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2009 - 16:10

Αν ήθελε να το κλειδώσει τελείως, θα το έκανε.

#38   asavvop

asavvop

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2009 - 16:57

να ρωτησω την πληροφορια οτι αυριο θα εχουμε καινουργια εκδοση fw 3.1.1 απο που το ξερουμε; εχουμε κανα λινκ;

#39   ThanosDJ

ThanosDJ

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 25/09/2009 - 18:04

εγω που εβαλα την 3.1 στο 3g μου εχω δει μεγαλες διαφορες προς το καλητερο
καταρχας δεν κολαει οταν παιζω παιχνιδια,με την 3.0 σερνοτανε,δευτερον η μπαταρια επιτελους μου κραταει πανω απο δυο μερες
αυτη την στιγμη εχει 41% μπαταρια με 3ωρες και 48λεπτα λειτουργιας και 2ημερες και 6ωρες αναμονης
οσο για το wifi και τα υπολοιπα,δεν εχει κανενα απο αυτα τα προβληματα που εχουν πει.


+1, συμφωνώ μαζί σου, όπως και ένας φίλος μου που την εγκατέστησε (την έκδοση 3.1) σε 2G

#40   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2009 - 03:38

Ολα θα γινουν παιδια....λιγη υπομονη....

Ξεροντας λογο της δουλειας μου απο τοτε που βγηκε το πρωτο iphone οτι σε συντομο χρονικο διαστημα (σχετικα) θα βγει το 3GS ειπα να περιμενω να παρω κατι καλο!!
Βγηκε το κινητο...ολα καλα...ηρθε και στην Ελλαδα.....καλως το.....απο που να παω να το παρω ομως που τα κομματια που ηρθαν στην αγορα ηταν 1/1000 πελατες. Αναγκαστηκά μου το εστειλαν απο Αγγλια....δεν ηξερα, δεν διαβασα,εκανα update (3.1) και..........μετα απο 2 χρονια αναμονης εχω αυτο που θελω στα χερια μου και δεν μπορω να το "αγγιξω"!!!!!!!!

Καθομαι λοιπον με ενα μπουκαλακι κρασι :blush: και μονολογο......
υπομονη..........υπομονη.....υπομονη........υπομονη........ :(


:D

#41   viperlesgr

viperlesgr

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:viperlesgr

Δημοσίευση 28/09/2009 - 08:55

Σε νιώθω απόλυτα .Τα ίδια και εγώ .Ειχα και την πίεση της γυναίκας μεσα στα αυτιά θέλω iphone και η voda του νησιού έδινε 2 μηνες καθυστέρηση . Πήρα δύο απο αμερική brand new . Το ένα ήταν 3.01 οπότε όλα καλά , το άλλο 3.1 και έφαγα άκυρο . Ουτε unlock ούτε jailbrake . (εννοείτε οτι το σπασμένο τοπήρε η γυναίκα !!!!)

Οπως είπες υπομονή .....υπομονή...

#42   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2009 - 09:13

Το jailbreak είναι κοντά...

Progress Update (iPod touch 3G)
September 19th, 2009
For those that are following our twitter, you probably already know this, but for all the others I thought I would post an “official” progress update here. Again, some of this is old news to some people.

First of all, we have tested the greenpois0n exploit on the iPod touch 3G, and it works still

Just to have a little bit of fun and to show something to prove that it is actually executing our code and not just crashing, I wrote a teeny payload that copied and image to the device’s framebuffer, and tweeted it the other day.

Από το blog του cronic devteam.

Ναι το ξέρω ότι μιλάει για iPod, το σημαντικό είναι το greenpois0n. Το greenpois0n έκανε jb τις beta 3.1 και το exploit προφανώς ισχύει. Οπότε μην απογοητεύεστε.

#43   TIGI

TIGI

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/09/2009 - 11:31

Το jailbreak είναι κοντά...

Progress Update (iPod touch 3G)
September 19th, 2009
For those that are following our twitter, you probably already know this, but for all the others I thought I would post an “official” progress update here. Again, some of this is old news to some people.

First of all, we have tested the greenpois0n exploit on the iPod touch 3G, and it works still

Just to have a little bit of fun and to show something to prove that it is actually executing our code and not just crashing, I wrote a teeny payload that copied and image to the device’s framebuffer, and tweeted it the other day.

Από το blog του cronic devteam.

Ναι το ξέρω ότι μιλάει για iPod, το σημαντικό είναι το greenpois0n. Το greenpois0n έκανε jb τις beta 3.1 και το exploit προφανώς ισχύει. Οπότε μην απογοητεύεστε.


γιατί μας καθυστερούν τόσο? μήπως περιμένουν την apple να βγάλει update?

#44   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2009 - 11:38

To tool μπορει και να υπαρχει :) Aλλα ισως και να περημενουνε να ειναι το εργαλειο πληρος λειτουργικο και χωρις προβληματα :)

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 28/09/2009 - 11:38

ezgif_com_crop_2.gif


#45   panosg1977

panosg1977

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2009 - 11:38

γιατί μας καθυστερούν τόσο? μήπως περιμένουν την apple να βγάλει update?


Είναι και αυτό σίγουρα. Υπομονή. Απλώς έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα από πλευράς apple.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες