Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εκδώστε Χρεωστική Mastercard και πληρώστε με Paysafe


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 20/11/2011 - 19:41

Καλησπέρα παιδιά
πολλοί χρήστες είτε είναι ανήλικοι, είτε δεν ξέρουν, είτε δεν έχουν δυνατότητα είτε ακόμα ακόμα δεν έχουν χρόνο να τρέχουν σε τράπεζες (εγώ για παράδειγμα με ώρες εργασίας 07.00 - 15.00 δεν μπορώ να κάνω διάλλειμα (σε Βι.Πε δεν υπάρχουν τράπεζες) για να πάω ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΩΣ να καταθέσω χρήματα σε προπληρωμένη) έχουν πρόβλημα στο να εκδώσουν προπληρωμένη κάρτα για να την χρησιμοποιήσουν στο διαδίκτυο. άλλοι, μπορεί να ντρέπονται να πάνε στο γκισέ της τράπεζας και να πουν "φόρτωσέ την μου με 10 €), τέλος πάντων ανακάλυψα ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ την οποία ΠΛΗΡΩΝΩ με PAYSAFE κάρτες που αγοράζω από το περίπτερο.
πλεονεκτήματα:
βάζω ότι ποσό θέλω
βάζω ότι ποσό θέλω ΟΤΑΝ και ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ
είναι συνδεδεμένη στο PayPal μου (άρα ΣΙΓΟΥΡΑ δεν είναι απατεώνες)

την κάρτα την χρησιμοποιώ περίπου εδώ και ένα μήνα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
μειονεκτήματα:
λειτουργεί ΜΟΝΟ στο Γερμανικό iTunes store (για αγορές εφαρμογών) άρα θα πρέπει να φτιάξετε και εκεί λογαριασμό.
το link που παραθέτω όπως θα δείτε σας οδηγεί απευθείας μέσα στο σάιτ της paysafe

http://www.paysafeca...he-super-combi/

επίσης να αναφέρω πως τα δικαιολογητικά που πρέπει να στείλετε είτε σκαναρισμένα (ναι τα δέχονται) είτε μέσω φαξ είναι το δίπλωμα οδήγησής σας ή διαβατήριο και λογαριασμός ρεύματος (για να επιβεβαιώσουν τον τόπο κατοικίας σας.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iJulio

iJulio

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Twitter:@julio_kk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:iJulio

Δημοσίευση 20/11/2011 - 20:00

Πόσο αργεί όμως να σου πιστώσει τα λεφτά που έβαλες?

#3   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 20/11/2011 - 20:08

10-20 δευτερόλεπτα ΜΟΝΟ

#4   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/11/2011 - 20:11

Υπάρχουν τόσες χρεωστικές και την προπληρωμένη μπορείς να την φορτίζεις ότι ώρα θες μέσω internet banking. Οι προπληρωμένες της Eurobank που έχω εγώ δε χρειάζεται να έχεις τίποτα μόνο την απόδοση ΑΦΜ και ταυτότητα. Κάποιος που είτε δεν έχει εισόδημα είτε είναι κάτω των 18 δε μπορεί να τη χρησιμοποιήσει (την κάρτα που αναφέρεις) γιατι ενδεχομένως ούτε διαβατήριο έχει (αν δε χρειάζεται) ούτε δίπλωμα οδήγησης φυσικά και προφανώς όχι λογαριασμό ΔΕΗ στο όνομά του. Άρα γυρνάμε στα στοιχεία που χρειάζεσαι για την έκδοση πιστωτικής και όχι χρεωστικής οπότε δε νομίζω να βοηθά κάποιους αυτό,αφού η προπληρωμένη χρειάζεται πολύ λιγότερα στοιχεία. Τώρα για τη Γερμανία λογικά πολλές εφαρμογές θα είναι στα Γερμανικά γιατί ως γνωστόν δε σκαμπάζουν από αγγλικά.
Υ.Γ. Η πληροφορία που παρέθεσες μπορεί να είναι χρήσιμη για κάποιους δεν αντιλέγω,απλά επειδή αναφέρεις την προπληρωμένη και σαν κάτοχος προπληρωμένης ήθελα να "ξεκαθαρίσω" το τοπίο ως προς αυτήν. Παρόλα αυτά σε ευχαριστούμε για την πληροφορία :)

#5   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2011 - 20:32

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα... Μένω στην Μπρατισλάβα και έχω κάρτα Σλοβάκικης τράπεζας που έφτιαξα για να μπαίνει ο μισθός μου!

Έχω λογαριασμό στο Ελληνικό AppStore αλλά αφού έχω βάλει την Σλοβάκικη κάρτα δεν με αφήνει να αγοράσω εφαρμογές! Το περίεργο είναι οτι η κάρτα είναι Master Card και θα πρέπει να την δέχεται ανεξάρτητα απο το πιά τράπεζα την παρέχει!

Οί πληροφορίες που έχω στον λογαριασμό μου (διευθύνσεις κτλ) είναι της Ελλάδας, μόνο η κάρτα δεν είναι! Λέτε αν αλλάξω την διεύθυνση να με αφήνει να κάνω αγορά?

Αν όχι δεν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να κάνω αγορές?

Κάπου είχα δει ένα Tweak μέσω cydia που πλήρωνες με Paypal Μήπως θυμάται κανείς το όνομα?

Ευχαριστώ πολύ!

#6   nikosoikonomouX

nikosoikonomouX

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/02/2015 - 13:22

 

Καλησπέρα παιδιά

πολλοί χρήστες είτε είναι ανήλικοι, είτε δεν ξέρουν, είτε δεν έχουν δυνατότητα είτε ακόμα ακόμα δεν έχουν χρόνο να τρέχουν σε τράπεζες (εγώ για παράδειγμα με ώρες εργασίας 07.00 - 15.00 δεν μπορώ να κάνω διάλλειμα (σε Βι.Πε δεν υπάρχουν τράπεζες) για να πάω ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΩΣ να καταθέσω χρήματα σε προπληρωμένη) έχουν πρόβλημα στο να εκδώσουν προπληρωμένη κάρτα για να την χρησιμοποιήσουν στο διαδίκτυο. άλλοι, μπορεί να ντρέπονται να πάνε στο γκισέ της τράπεζας και να πουν "φόρτωσέ την μου με 10 €), τέλος πάντων ανακάλυψα ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ την οποία ΠΛΗΡΩΝΩ με PAYSAFE κάρτες που αγοράζω από το περίπτερο.
πλεονεκτήματα:
βάζω ότι ποσό θέλω
βάζω ότι ποσό θέλω ΟΤΑΝ και ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ
είναι συνδεδεμένη στο PayPal μου (άρα ΣΙΓΟΥΡΑ δεν είναι απατεώνες)
 
την κάρτα την χρησιμοποιώ περίπου εδώ και ένα μήνα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
μειονεκτήματα:
λειτουργεί ΜΟΝΟ στο Γερμανικό iTunes store (για αγορές εφαρμογών) άρα θα πρέπει να φτιάξετε και εκεί λογαριασμό.
το link που παραθέτω όπως θα δείτε σας οδηγεί απευθείας μέσα στο σάιτ της paysafe
 
 
επίσης να αναφέρω πως τα δικαιολογητικά που πρέπει να στείλετε είτε σκαναρισμένα (ναι τα δέχονται) είτε μέσω φαξ είναι το δίπλωμα οδήγησής σας ή διαβατήριο και λογαριασμός ρεύματος (για να επιβεβαιώσουν τον τόπο κατοικίας σας. 
Μου αρέσει!
Παράθεση
Πολ. Παράθεση
 

 Για τους ανιλικους κατο τον 18 υπαρχι paysafe mastercard yoth  που  εχι φραγι σε οριζμενα πραγματα και στους ανιλικους 

 

Διαδικασια σε ενιλικιες

10 $ Τελι καθε χρονο

 ταφτοτιτα και επιβεβοσι διεφθινισις αποστολις

 

Διαδικασια σε ανιλικους

10 $ τελι καρτας

Ταφτοτιτα 

Σινενεσι Γονεα/κιδεμονα 



#7   ikariofil

ikariofil

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2015 - 13:30

 Για τους ανιλικους κατο τον 18 υπαρχι paysafe mastercard yoth  που  εχι φραγι σε οριζμενα πραγματα και στους ανιλικους 

 

Διαδικασια σε ενιλικιες

10 $ Τελι καθε χρονο

 ταφτοτιτα και επιβεβοσι διεφθινισις αποστολις

 

Διαδικασια σε ανιλικους

10 $ τελι καρτας

Ταφτοτιτα 

Σινενεσι Γονεα/κιδεμονα 

Τώρα αυτό τι είναι;

Από ποια χώρα είσαι;



#8   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/02/2015 - 13:44

Τι τέλι εσυ ; :P

#9   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 27/02/2015 - 15:34

Χαχαχαχαχαχα Χαχαχαχαχαχα

#10   winnie74

winnie74

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/02/2015 - 16:11

Τι τέλι εσυ ; :P


Εντάξει Εφη,έγραψες!!!!!

My brain has two sides. Left and Right. Right has nothing left and Left has nothing right.


#11   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/02/2015 - 17:57

Χαχα :P

#12   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 772 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 27/02/2015 - 20:32

Γηατυ ραι πεδυα δαιν καταλαβενο?

Τα Ελληνικα μου μεσα!



#13   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/02/2015 - 20:48

Μην κοροιδευετε ρε παιδια ελεος....και μονο που κανει την προσπαθεια να γραφει ελληνικα και οχι σκατοgreeklish που γραφουν μερικα οργια να τον επιβραβευετε και οχι να κραζετε....(φιλικα παντα με καλη διαθεση τα λεω και χωρις να θελω να θιξω καποιον)

#14   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/02/2015 - 22:41

Μακάρι ρε συ vdkour ο χαβαλες σε ενα φορουμ να ήταν οι μόνες προσβολές σε έναν άνθρωπο ;)

#15   skiperakoss

skiperakoss

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/02/2015 - 22:41

Ναι συμφωνοι αλλα όχι και να μας βγουν τα μάτια!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες