Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Σχετικά με τους τσακωμούς...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
128 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 25/11/2011 - 14:43

Από το Android βρέθηκα ξαφνικά με ένα iPhone 4s , και έχω αγανακτήσει με αυτήν την πατάτα . Η προηγούμενη μου συσκευή ήταν ενα Galaxy II , και μου έχουν βγει τα ματάκια με την θεόμικρη οθονούλα του iPhone !!! Χώρια που τα χρώματα και οι αντιθέσεις είναι χάλια , σε βαθμό να αναρωτιέμαι για το τι βλέπω . Τραγική η Έλλειψη Flash , που είναι η πιο μοντέρνα τεχνολογία για το διαδίκτυο και το μέλλον του Mobile Browsing είναι εκεί . Καρατσεκαρισμένο από έναν κολλητό μου στην ΝΑΣΑ . Επίσης το ιντερφεις του iPhone είναι σχεδιασμενο για ανεγκέφαλους μπαμπουίνους . υπερβολικά απλό . Πως θα νιώσω λίγο Σπέσιαλ σαν άνθρωπος αν δεν πρέπει να μπώ σε 47 μενού , τα μισά από τα οποια είναι κρυφα, να πατήσω διαφορους συνδιασμούς και να πω δυο προσευχες στους προφητες για να κάνω την δουλεία μου . Το άλλο πάλι με το Bluetooth . Τραγικό!!! Δεν υπάρχει τρόπος να στείλω στα φιλαράκια μου φωτογραφίες mp3 και ringtones . Τώρα μην μου πείτε για ανταλαγές μέσω εφαρμογών και email ,γιατί αυτά είναι του διαβόλου. Και εξάλου οι ανταλλάγες αρχείων με τα φιλαράκια μου στο καφέ είναι ο βασικός λόγος που είχα τηλέφωνο . Και μην αρχίσω να μιλάω για της αναφορές μηνυμάτων . Πως θα κατάλαβω πότε η Γκόμενα θα ανοίξει το κινητό της για να την πάρω κατευθείαν και να μην εχει δικαιολογία να αποφεύγει να μου απαντήσει . Τρομερες ελλείψεις . Ας είναι καλά το JB και το Cyndia μόνο έτσι το iPhone είναι κάπως καλό σαν τις Android συσκευές .Εντάξει μπορεί να του αλλάζω τα φώτα με το να κατεβαζω σπασμένες εφαρμογές , αλλά αλήθεια σας λέω είχα σκοπό να αγοράσω την εφαρμογή που μου άρεσε , αλλά να οι καιροι είναι δύσκολοι , ε ουτως η άλλως την βαρέθηκα και λίγο πλεον. Αλλά αυτοί με αναγκάζουν να κάνω JB ,γιατί μας δίνουν μισή συσκευή . Τραγικό να μην μπορείς να αλλάξεις θέματα . Εγω το JB το κάνω για να έχω το SBS Settings όχι για τις σπασμένες εφαρμογες όπως σας προείπα. Αλλά αυτοί οι Αλήτες της GPS εφαρμογες της πουλάνε πανάκριβα .να μην την κατεβάσω από κανένα torrent ; E ναι δεν μπορούν να στερούν από τον Ελληνικό Λαό το δικαίωμα του στο GPS . Γενικά το iPhone ειναι μια Αηδία και θα ξαναπάρω μια καινούργια Android συσκευή να νιώσω λίγο άνθρωπος. Αυτά τα ολίγα , θυματα του Μαρκετινγκ της Apple


χαχαχχααχ πολυ καλο
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 25/11/2011 - 14:44

Από το Android βρέθηκα ξαφνικά με ένα iPhone 4s , και έχω αγανακτήσει με αυτήν την πατάτα . Η προηγούμενη μου συσκευή ήταν ενα Galaxy II , και μου έχουν βγει τα ματάκια με την θεόμικρη οθονούλα του iPhone !!! Χώρια που τα χρώματα και οι αντιθέσεις είναι χάλια , σε βαθμό να αναρωτιέμαι για το τι βλέπω . Τραγική η Έλλειψη Flash , που είναι η πιο μοντέρνα τεχνολογία για το διαδίκτυο και το μέλλον του Mobile Browsing είναι εκεί . Καρατσεκαρισμένο από έναν κολλητό μου στην ΝΑΣΑ . Επίσης το ιντερφεις του iPhone είναι σχεδιασμενο για ανεγκέφαλους μπαμπουίνους . υπερβολικά απλό . Πως θα νιώσω λίγο Σπέσιαλ σαν άνθρωπος αν δεν πρέπει να μπώ σε 47 μενού , τα μισά από τα οποια είναι κρυφα, να πατήσω διαφορους συνδιασμούς και να πω δυο προσευχες στους προφητες για να κάνω την δουλεία μου . Το άλλο πάλι με το Bluetooth . Τραγικό!!! Δεν υπάρχει τρόπος να στείλω στα φιλαράκια μου φωτογραφίες mp3 και ringtones . Τώρα μην μου πείτε για ανταλαγές μέσω εφαρμογών και email ,γιατί αυτά είναι του διαβόλου. Και εξάλου οι ανταλλάγες αρχείων με τα φιλαράκια μου στο καφέ είναι ο βασικός λόγος που είχα τηλέφωνο . Και μην αρχίσω να μιλάω για της αναφορές μηνυμάτων . Πως θα κατάλαβω πότε η Γκόμενα θα ανοίξει το κινητό της για να την πάρω κατευθείαν και να μην εχει δικαιολογία να αποφεύγει να μου απαντήσει . Τρομερες ελλείψεις . Ας είναι καλά το JB και το Cyndia μόνο έτσι το iPhone είναι κάπως καλό σαν τις Android συσκευές .Εντάξει μπορεί να του αλλάζω τα φώτα με το να κατεβαζω σπασμένες εφαρμογές , αλλά αλήθεια σας λέω είχα σκοπό να αγοράσω την εφαρμογή που μου άρεσε , αλλά να οι καιροι είναι δύσκολοι , ε ουτως η άλλως την βαρέθηκα και λίγο πλεον. Αλλά αυτοί με αναγκάζουν να κάνω JB ,γιατί μας δίνουν μισή συσκευή . Τραγικό να μην μπορείς να αλλάξεις θέματα . Εγω το JB το κάνω για να έχω το SBS Settings όχι για τις σπασμένες εφαρμογες όπως σας προείπα. Αλλά αυτοί οι Αλήτες της GPS εφαρμογες της πουλάνε πανάκριβα ,να μην την κατεβάσω από κανένα torrent . E ναι δεν μπορούν να στερούν από τον Ελληνικό Λαό το δικαίωμα του στο GPS . Γενικά το iPhone ειναι μια Αηδία και θα ξαναπάρω μια καινούργια Android συσκευή να νιώσω λίγο άνθρωπος. Αυτά τα ολίγα , θυματα του Μαρκετινγκ της Apple



Εμ αμα έκανες ένα σερτς με τον browser στην 4.3 ιντσών οθόνη του Galaxy S 2 για να διαβάσεις το τι ακριβώς κάνει και δεν κάνει το iphone, μπορεί και να μην το είχες πάρει και να μην έβριζες τώρα.

Θύμα του μη-ψαξίματος αγοράς και προιόντος πριν αγοράσεις.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 25/11/2011 - 14:44

Whatsapp doc?

#63   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/11/2011 - 14:45

off topic: εχεις δει πολλους να χρησιμοποιουν αυτες τις λεξεις;.. εχουμε περιορισει το λεξιλογιο μας.. στις 100 λεξεις ημηρεσιως.. απο 4000 + λεξεις .. καλα να παθουμε... :mad:

Εχω πολλούς φίλους ( διαβάζουν Παπαδιαμάντη,Μπαμπινιώτη κ.α.) που χρησιμοποιούν διάφορες και σύνθετες λέξεις.Οσον αφορά εδω μέσα υπάρχει μεγάλο πρόβλημα σε λέξεις που τις γνωρίζουν παιδάκια του δημοτικού (δέν κάνω τον έξυπνο),πόσο μάλλοον λέξεις που είναι δυσκολονόητες.Επιπλέον το ότι το ελληνικό λεξιλόγιο εχει μειωθεί στις 100 λέξεις ημερησίως ευθύνονται οι φορείς κοινωνικοποιήσης (κατά την γνώμη μου)και όχι μόνο(μην το αναλύσουμε).

#64   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2011 - 14:47

Εμ αμα έκανες ένα σερτς με τον browser στην 4.3 ιντσών οθόνη του Galaxy S 2 για να διαβάσεις το τι ακριβώς κάνει και δεν κάνει το iphone, μπορεί και να μην το είχες πάρει και να μην έβριζες τώρα.

Θύμα του μη-ψαξίματος αγοράς και προιόντος πριν αγοράσεις.

Ηρθαν τα Ορλάντα να μας μάθουν και το Search. Φιλικά πάντα

#65   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 25/11/2011 - 14:49

Ηρθαν τα Ορλάντα να μας μάθουν και το Search. Φιλικά πάντα



Τα Oρλάντα όμως έχουν το τηλέφωνο που θέλουν και ήξεραν απο πρίν τις δυνατότητες και τα υπερ/κατά του. Δεν τα σκάσανε για να βρίζουνε μετά.

Εμ! Και επειδή το Ορλαντο μονο απο καμια διαφήμιση της Disney θα τοχεις δεί, κάνε και ενα σερτς πρώτα να το δείς καλύτερα :)

Eννοείται φιλικα.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 25/11/2011 - 14:50

Whatsapp doc?

#66   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 25/11/2011 - 14:50

Ηρθαν τα Ορλάντα να μας μάθουν και το Search. Φιλικά πάντα



Μισο λεπτο...εγω νόμισα ότι τα έλεγες για πλάκα όλα αυτά - σοβαρά μιλούσες;
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#67   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2011 - 14:57

Μισο λεπτο...εγω νόμισα ότι τα έλεγες για πλάκα όλα αυτά - σοβαρά μιλούσες;

Χαχα , εννοειτε για πλάκα τα έλεγα , αν δεις στο προφιλ μου είμαι και εγω ένας μηλοκαμμένος . Απλώς η χρήστρια Μαριλίνα δεν το πιασε , και είπα να το τρολλάρω σαν παράδειγμα για το πόσο εύκολα ξεκινάνε οι κόντρες .

#68   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2011 - 14:59

Εχω πολλούς φίλους ( διαβάζουν Παπαδιαμάντη,Μπαμπινιώτη κ.α.) που χρησιμοποιούν διάφορες και σύνθετες λέξεις.Οσον αφορά εδω μέσα υπάρχει μεγάλο πρόβλημα σε λέξεις που τις γνωρίζουν παιδάκια του δημοτικού (δέν κάνω τον έξυπνο),πόσο μάλλοον λέξεις που είναι δυσκολονόητες.Επιπλέον το ότι το ελληνικό λεξιλόγιο εχει μειωθεί στις 100 λέξεις ημερησίως ευθύνονται οι φορείς κοινωνικοποιήσης (κατά την γνώμη μου)και όχι μόνο(μην το αναλύσουμε).


ολα ξεκινουν απο τη οικογενεια φιλε μου.. απο τον παραδειγματισμο απο τους γονεις.. εαν εγω.. δεν μεταχειριζομαι σωστα τις λεξεις , την συνταξη προτασεων.. και σωστα ελληνικα.. το ιδιο θα κανει και το παιδι μου ειναι τοσο απλο! :)

http://www.youtube.com/watch?v=KHi2dxSf9hw

#69   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 25/11/2011 - 15:04

Χαχα , εννοειτε για πλάκα τα έλεγα , αν δεις στο προφιλ μου είμαι και εγω ένας μηλοκαμμένος . Απλώς η χρήστρια Μαριλίνα δεν το πιασε , και είπα να το τρολλάρω σαν παράδειγμα για το πόσο εύκολα ξεκινάνε οι κόντρες .



Ναι ε?

Λες να νόμιζα οτι τα λές και συ σοβαρά εδω μέσα σε αυτό το συγκεκριμένο τόπικ?

Επειδή είμαι και λίγο ουτοπίστρια, θέλω να πιστεύω οτι ο βαθμός λαλάκυνσης εδω μέσα δε χτυπάει τέτοια απόχρωση κόκκινου!

:lol: :lol:


Ωραία η "εντριβή" μεταξυ μας (που θάλεγε και η Aντζελα Δημητρίου!)

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 25/11/2011 - 15:04

Whatsapp doc?

#70   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/11/2011 - 15:04

Τραγική η Έλλειψη Flash , που είναι η πιο μοντέρνα τεχνολογία για το διαδίκτυο και το μέλλον του Mobile Browsing είναι εκεί .


Πάνω σε αυτό θα σε στεναχωρήσω..

Επίσημη ανακοίνωση της Adobe - link για την διακοπή του Mobile Flash..

Σε όλα τα υπόλοιπα είναι θέμα προσωπικής εκτίμησης και δεν θα επεκταθώ..Περί Flash όμως είναι γεγονός..Και αυτό δυστιχώς δεν αφορά μόνο το iOS αλλά και το Android..

Google : Android Users το Flash πέθανε ....

Ένας φίλος μπαμπουίνος :)

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 25/11/2011 - 15:05

ezgif_com_crop_2.gif


#71   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 25/11/2011 - 15:08

Να ο αλλος απάντησε σοβαρα
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#72   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2011 - 15:08

ολα ξεκινουν απο τη οικογενεια φιλε μου.. απο τον παραδειγματισμο απο τους γονεις.. εαν εγω.. δεν μεταχειριζομαι σωστα τις λεξεις , την συνταξη προτασεων.. και σωστα ελληνικα.. το ιδιο θα κανει και το παιδι μου ειναι τοσο απλο! :)

http://www.youtube.com/watch?v=KHi2dxSf9hw

Πολύ Σωστό αυτό που λες , αλλά πλέον το κακό είναι ότι τα σύγχρονα παιδιά παρακολουθούν άπειρες ώρες τηλεόρασης , και η Σύγχρονη Ελληνική τηλεόραση είναι ότι πιο επαχθές έχει υπάρξει μέχρι σήμερα .Απο που να αρχίσεις και που να τελειώσει μαζί της . Από το ύφος , από το ήθος , από την παιδεία της . Πραγματικό Χάος . Πρέπει οι γονείς να ευαισθητοποιηθούν λίγο πιο πολύ σε αυτό τον τομέα ,και να μην χρησιμοποιουν την εύκολη λύση της τηλεοπτικής αποχαύνωσης για τα τέκνα τους , προκειμένου να εξασφαλήσουν λίγη ησυχία . Αν κάνω κάποια στιγμή παιδιά ,θα αποτρέψω την επαφή τους με αυτό το μέσο

#73   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/11/2011 - 15:09

Να ο αλλος απάντησε σοβαρα



Δεν το πήρα σοβαρά :P Επειδή είμαστε διαχειριστές δλδ δεν έχουμε δικαίωμα να διονίσουμε και εμείς μια φορά το Troll :P

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 25/11/2011 - 15:10

ezgif_com_crop_2.gif


#74   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2011 - 15:11

Από το Android βρέθηκα ξαφνικά με ένα iPhone 4s , και έχω αγανακτήσει με αυτήν την πατάτα . Η προηγούμενη μου συσκευή ήταν ενα Galaxy II , και μου έχουν βγει τα ματάκια με την θεόμικρη οθονούλα του iPhone !!! Χώρια που τα χρώματα και οι αντιθέσεις είναι χάλια , σε βαθμό να αναρωτιέμαι για το τι βλέπω . Τραγική η Έλλειψη Flash , που είναι η πιο μοντέρνα τεχνολογία για το διαδίκτυο και το μέλλον του Mobile Browsing είναι εκεί . Καρατσεκαρισμένο από έναν κολλητό μου στην ΝΑΣΑ . Επίσης το ιντερφεις του iPhone είναι σχεδιασμενο για ανεγκέφαλους μπαμπουίνους . υπερβολικά απλό . Πως θα νιώσω λίγο Σπέσιαλ σαν άνθρωπος αν δεν πρέπει να μπώ σε 47 μενού , τα μισά από τα οποια είναι κρυφα, να πατήσω διαφορους συνδιασμούς και να πω δυο προσευχες στους προφητες για να κάνω την δουλεία μου . Το άλλο πάλι με το Bluetooth . Τραγικό!!! Δεν υπάρχει τρόπος να στείλω στα φιλαράκια μου φωτογραφίες mp3 και ringtones . Τώρα μην μου πείτε για ανταλαγές μέσω εφαρμογών και email ,γιατί αυτά είναι του διαβόλου. Και εξάλου οι ανταλλάγες αρχείων με τα φιλαράκια μου στο καφέ είναι ο βασικός λόγος που είχα τηλέφωνο . Και μην αρχίσω να μιλάω για της αναφορές μηνυμάτων . Πως θα κατάλαβω πότε η Γκόμενα θα ανοίξει το κινητό της για να την πάρω κατευθείαν και να μην εχει δικαιολογία να αποφεύγει να μου απαντήσει . Τρομερες ελλείψεις . Ας είναι καλά το JB και το Cyndia μόνο έτσι το iPhone είναι κάπως καλό σαν τις Android συσκευές .Εντάξει μπορεί να του αλλάζω τα φώτα με το να κατεβαζω σπασμένες εφαρμογές , αλλά αλήθεια σας λέω είχα σκοπό να αγοράσω την εφαρμογή που μου άρεσε , αλλά να οι καιροι είναι δύσκολοι , ε ουτως η άλλως την βαρέθηκα και λίγο πλεον. Αλλά αυτοί με αναγκάζουν να κάνω JB ,γιατί μας δίνουν μισή συσκευή . Τραγικό να μην μπορείς να αλλάξεις θέματα . Εγω το JB το κάνω για να έχω το SBS Settings όχι για τις σπασμένες εφαρμογες όπως σας προείπα. Αλλά αυτοί οι Αλήτες της GPS εφαρμογες της πουλάνε πανάκριβα .να μην την κατεβάσω από κανένα torrent ; E ναι δεν μπορούν να στερούν από τον Ελληνικό Λαό το δικαίωμα του στο GPS . Γενικά το iPhone ειναι μια Αηδία και θα ξαναπάρω μια καινούργια Android συσκευή να νιώσω λίγο άνθρωπος. Αυτά τα ολίγα , θυματα του Μαρκετινγκ της Apple



Lol ωραίος!

#75   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2011 - 15:15

Ναι ε?

Λες να νόμιζα οτι τα λές και συ σοβαρά εδω μέσα σε αυτό το συγκεκριμένο τόπικ?

Επειδή είμαι και λίγο ουτοπίστρια, θέλω να πιστεύω οτι ο βαθμός λαλάκυνσης εδω μέσα δε χτυπάει τέτοια απόχρωση κόκκινου!

:lol: :lol:


Ωραία η "εντριβή" μεταξυ μας (που θάλεγε και η Aντζελα Δημητρίου!)

Θα γίνω και εγω Ουτοπίστριος γιατί και εγώ δεν είμαι όντως φαν της Κοκκίνου. Μέχρι που διάβασα το ποστ του Θανάση . Πραγματικά στεναχωρέθηκα γιατί ο Κολλητος μου από την ΝΑΣΑ μου έλεγε βλακείες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες