Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Επαφες,iCloud


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Mariosfgd

Mariosfgd

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/11/2011 - 23:13

καλησπερα.εκανα sync στο itunes και εφυγαν ολες οι επαφες και εμειναν στην συσκευη μονο οι επαφες του icloud πως μπορω να τισ βρω στον υπολογιστη ενω δεν υπαρχουν καν στον φακελο επαφες?!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   papaleole

papaleole

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/11/2011 - 12:55

Eγω παλι ενεργοποιω τις επαφες του τηλ. να φαινονται στο icloud αλλα παλι δεν τις βλεπω πουθενα μονο στο τηλ. Λογικα δεν θα τις εβλεπα και απο το pc στο icloud.? ??? Μια βοηθεια γιατι θα τρελαθω μ'αυτο το icloud και τις π@π@...ς... >:(

Τελευταία επεξεργασία από: papaleole, 29/11/2011 - 12:58


#3   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 29/11/2011 - 13:03

καλησπερα.εκανα sync στο itunes και εφυγαν ολες οι επαφες και εμειναν στην συσκευη μονο οι επαφες του icloud πως μπορω να τισ βρω στον υπολογιστη ενω δεν υπαρχουν καν στον φακελο επαφες?!



Με τί συγχρονίζεις τις επαφές στον υπολογιστή? Outlook?

Για δες τα σεττινγκς στα tabs του κινητού στο Itunes, πηγαινε στις επαφές και κοιτα να δείς. Μου ακούγεται οτι μάλλον συγχρονίστηκαν με τον υπολογιστή ενώ στον υπολογιστή δεν είχες επαφές και σβήστηκαν απο το τηλέφωνο.
Whatsapp doc?

#4   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 29/11/2011 - 13:04

Eγω παλι ενεργοποιω τις επαφες του τηλ. να φαινονται στο icloud αλλα παλι δεν τις βλεπω πουθενα μονο στο τηλ. Λογικα δεν θα τις εβλεπα και απο το pc στο icloud.? ??? Μια βοηθεια γιατι θα τρελαθω μ'αυτο το icloud και τις π@π@...ς... >:(


στο www.icloud.com θα πρέπει να τις βλέπεις κανονικά τις επαφές σου εφόσον έχεις συγχρονίσει το τηλέφωνο με το icloud (εχοντας ΟΝ εννοείται τις επαφές για backup to icloud)
Whatsapp doc?

#5   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 29/11/2011 - 15:57

Μιας που λεμε για iCloud εδω, εχω ρυθμισει το κινητο μου να συγχρονιζει και φωτογραφιες. Πηγαινοντας στο iCloud δεν βλεπω κατι για εικονες παρα μονο Contacts, iWork, Find my iPhone, Calendar & Mail. Απο που μπορω να τις βρω τις φωτογραφιες? Η λαθος εχω καταλαβει τελειως?

#6   tlgs

tlgs

    iPH Enthousiast

  • 365 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2011 - 16:14

On a PC, your photos download to the Photo Stream download folder. By default, this folder is located at C:\Users\Apple\Pictures\Photo Stream\My Photo Stream. You can change this location by visiting Photo Stream Options in the iCloud Control Panel for Windows.


http://support.apple.com/kb/HT4486

#7   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 29/11/2011 - 16:20

Thanks mate! ;)

#8   papaleole

papaleole

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/11/2011 - 16:37

στο www.icloud.com θα πρέπει να τις βλέπεις κανονικά τις επαφές σου εφόσον έχεις συγχρονίσει το τηλέφωνο με το icloud (εχοντας ΟΝ εννοείται τις επαφές για backup to icloud)

Τελικα εγινε.. Αυτο που λες εκανα και εγω αλλα δεν εβλεπα τπτ.. Τελικα το εκλεισα απο τις ρυθμισεις το ξανα ανοιξα και συγχρονιστηκαν κανονικα..

#9   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2011 - 17:39

Ρε παιδιά έχω ένα 3GS και συγχρονιζα επαφές με το outlook,τώρα πήρα και το 4s και έκανα λογ/σμο στο iCloud και μου πήρε ένα backup χθες.
Οι επαφές μου μπορούν να είναι και στο σύννεφο και στο outlook χωρίς να τις έχω διπλές στο κινητό;τι προτείνετε για αυτή την περίσταση;
Το iCloud είναι λίγο μπέρδεμα και φοβάμαι λίγο για τις επαφές μέχρι που σήμερα τις απενεργοποιησα από το backup του iCloud.
Συγγνώμη για το μπέρδεμα αλλά μέσα στο κεφάλι μου είναι χειρότερα

#10   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 29/11/2011 - 17:54

Ρε παιδιά έχω ένα 3GS και συγχρονιζα επαφές με το outlook,τώρα πήρα και το 4s και έκανα λογ/σμο στο iCloud και μου πήρε ένα backup χθες.
Οι επαφές μου μπορούν να είναι και στο σύννεφο και στο outlook χωρίς να τις έχω διπλές στο κινητό;τι προτείνετε για αυτή την περίσταση;
Το iCloud είναι λίγο μπέρδεμα και φοβάμαι λίγο για τις επαφές μέχρι που σήμερα τις απενεργοποιησα από το backup του iCloud.
Συγγνώμη για το μπέρδεμα αλλά μέσα στο κεφάλι μου είναι χειρότερα



Μπορείς να κλείσεις το icloud απο το Email, επαφές και ημερολόγια.

Να πω και κάτι ασχετο αλλα σχετικό.

Για να μη χάσεις τις επαφές, κατέβασε το MyContacts Backup aπο Appstore, τις κάνει ενα vcf αρχειάκι που το στέλνεις με εμαιλ στον εαυτό σου και αν γίνει κάτι μπορείς να το ανοίξεις απο το εμαιλ του κινητού σου και να πατήσεις πάνω στην επισύναψη και να σου τους ξανακάνει add στον κατάλογο.

Αυτό και το idrive lite είναι τα καλύτερα.
Whatsapp doc?

#11   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2011 - 18:22

Το έχω marilina αυτό,είναι ωραίο όντως,αλλά για λύση ανάγκης ρε αν γίνει τίποτα

#12   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 29/11/2011 - 18:23

Το έχω marilina αυτό,είναι ωραίο όντως,αλλά για λύση ανάγκης ρε αν γίνει τίποτα

Μην το φοβάσαι το icloud, δεν είναι τίποτα, απλα αποθηκεύει τις επαφές σου στην ιστοσελίδα και τις κάνεις ρεστορε αν τις χρειαστείς.

Εγώ πάλι ποτε δε βολεύτηκα το outlook, δεν έκανα ποτε backup εκει μέσα, και τελικά τα windows contacts δεν μου φαίνονται οι επαφές και το παράτησα. Τις πέρασα ολες κι ενα backup sto gmail Λολ.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 29/11/2011 - 18:24

Whatsapp doc?

#13   mamakossa

mamakossa

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2011 - 18:43

Α πολύ ωραία ευκαιρία να πω και γω την γνώμη μου...

Το icloud πολύ απλά δεν δουλεύει..
Δεν μπορεί παιδια να το διαφημίζεουν 9 μήνες και να σου δείχνουν αυτήν την χαζομάρα...
Το μόνο όπου δουλεύει απροβλημάτιστα είναι το ημερολόγιο...
Όπως λέει και φίλος στο iPhone εάν δεν προσέξεις σαν να ανοίγεις βόμβα θα βρεθείς ή με καθόλου επαφές οι διπλές...
Εντάξει έλεός....
Δεν μπορεΐ να έχει μόνο δύο δυνατότητες merge ή delete....ας δουν λίγο πως δουλεύει το dropbox, sugrsync xmarks γιατί έτσι ´είναι χάλια....

Τελευταία επεξεργασία από: mamakossa, 29/11/2011 - 18:43


#14   coldplayer

coldplayer

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Twitter:@NKoukie
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/11/2011 - 19:15

Μια ερωτηση και απο εμενα..

Πως θα μπορεσω να περασω τις επαφες που εχω στο icloud στη συσκευη??
Οταν αναβαθμισα σε ios 5 μου εβαλε τις επαφές στο icloud..

#15   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 29/11/2011 - 19:25

Μια ερωτηση και απο εμενα..

Πως θα μπορεσω να περασω τις επαφες που εχω στο icloud στη συσκευη??
Οταν αναβαθμισα σε ios 5 μου εβαλε τις επαφές στο icloud..



Κανονικά πρέπει να κάνεις restore from icloud οταν είναι η συσκευή καινούρια (εννοώ restored).

Όταν πέρασα την 5.0 στο 3gs του πατέρα μου, του σέταρα το icloud και μετά όταν άλλαξε τηλέφωνο και πήρε το 4άρι (το οποίο του έδωσα εγώ και τοχα κάνει restore/set up as new), οταν τον έκανα login to icloud απο το κινητό , έβγαλε option restore from icloud και ξαναμπήκαν ολα στη θέση τους.
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες