Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

To Swipy αναβαθμήστικε και πρόσθεσε Dektop Preview


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   teokoul

teokoul

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2011 - 10:18

Καλημέρα,
μέτα την μεγάλη παγκόσμια αποδοχή του Swipy δουλέψαμε για τη νέα αναβάθμιση η οποία κυκλοφόρησε και είναι διαθέσιμη εδώ και λίγες ώρες στο AppStore.

Η νέα έκδοση μαζί με το ολοκαίνουργιο User interface και με ένα καινούργιο εικονίδιο, παρουσιάζει ένα νέο χαρακτηριστικό που ονομάζεται "Desktop Preview".

Με το χαρακτηριστικό μπορείτε να προβάλετε απευθείας στον υπολογιστή τις φωτογραφίες, τα links ή τα κείμενα που αποθηκεύετε στο DropBox.

Demo Video



Αναρτημένη εικόνα

Το Swipy ειναι διαθέσιμο στο AppStore εδώ

Τις επόμενες ημέρες θα κυκλοφορήσει και to update για iPad

Για να δουλέψετε το νέο χαρακτηριστικό πρέπει να κατεβάσετε το Swipy Dekstop Software από το www.teocoolapps.com

Ευχαριστώ
Θοδωρής

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   teokoul

teokoul

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2011 - 10:56

Μπορείτε να μας βρείτε επίσης
στο Facebook ή στο Twitter.

Σας θέλουμε στην παρέα μας
Ευχαριστώ

#3   masteras

masteras

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/12/2011 - 10:58

Ενδιαφέρων

#4   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/12/2011 - 11:11

Πολύ ωραία! Υπάρχει περίπτωση να υποστηρίξετε και Mac για το Desktop Preview?

#5   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 01/12/2011 - 11:18

Πρόβλημα με το Desktop Preview: απλά δεν μου εμφανίζει τα preview.
Κοιτάζοντας τα settings του Swipy Desktop, διαπιστώνω ότι κάνει monitor εξορισμού τον φάκελο C:\Users\ΟΝΟΜΑΧΡΗΣΤΗ\Dropbox\Swipy. Τα notes όμως που τραβάω απο το iPhone και πηγαίνουν στον υπολογιστή μου, αποθηκεύονται στον φάκελο C:\Users\ΟΝΟΜΑΧΡΗΣΤΗ\My Documents\My Dropbox\Swipy. Όταν στα Settings του Swipy Desktop κάνω κλικ στο πεδίο Monitoring Dropbox Directory (για να εισαγω το σωστό Path), ανοίγει κανονικά το παράθυρο Browse Folder, επιλέγω τον σωστό φάκελο, και πατώντας OK μου εμφανίζει το μήνυμα "Please Select the Original Dropbox Folder". Κοινώς, δεν μου επιτρέπει να αλλάξω τον φάκελο...

#6   teokoul

teokoul

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2011 - 12:01

Πρόβλημα με το Desktop Preview: απλά δεν μου εμφανίζει τα preview.
Κοιτάζοντας τα settings του Swipy Desktop, διαπιστώνω ότι κάνει monitor εξορισμού τον φάκελο C:\Users\ΟΝΟΜΑΧΡΗΣΤΗ\Dropbox\Swipy. Τα notes όμως που τραβάω απο το iPhone και πηγαίνουν στον υπολογιστή μου, αποθηκεύονται στον φάκελο C:\Users\ΟΝΟΜΑΧΡΗΣΤΗ\My Documents\My Dropbox\Swipy. Όταν στα Settings του Swipy Desktop κάνω κλικ στο πεδίο Monitoring Dropbox Directory (για να εισαγω το σωστό Path), ανοίγει κανονικά το παράθυρο Browse Folder, επιλέγω τον σωστό φάκελο, και πατώντας OK μου εμφανίζει το μήνυμα "Please Select the Original Dropbox Folder". Κοινώς, δεν μου επιτρέπει να αλλάξω τον φάκελο...


Καλημέρα
σας έστειλα Pm με οδηγίες για να το επιλύσετε

Ευχαριστώ
Θοδωρής

#7   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 01/12/2011 - 12:11

Καλημέρα
σας έστειλα Pm με οδηγίες για να το επιλύσετε

Ευχαριστώ
Θοδωρής


Όχι pm σας παρακαλώ, δημοσιεύστε την επίλυση του θέματος για να δοθεί σε όλους αν χρειαστεί. Προφανώς θα εμφανιστεί και στους υπόλοιπους αυτό το θέμα

#8   teokoul

teokoul

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2011 - 12:27

Όχι pm σας παρακαλώ, δημοσιεύστε την επίλυση του θέματος για να δοθεί σε όλους αν χρειαστεί. Προφανώς θα εμφανιστεί και στους υπόλοιπους αυτό το θέμα

Το Swipy Ψάχνει να βρει τον φάκελλο Dropbox. Σε παλαιότερες εγκαταστάσεις του Dropbox ο φάκελλος είχε την ονομασία "My Dropbox". Σε αυτή την περίπτωση
θα χρειαστεί να εγκαταστήσετε το Dropbox με το τελευταίο installation setup ώστε να ενημερωθεί σωστά το Path.

Για οτιδήποτε άλλο είμαι στη διάθεση σας.

Επίσης περιμένουμε και εντυπώσεις από το νέο αυτό χαρακτηριστικό.

#9   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 01/12/2011 - 14:48

Τελικά το πρόβλημα ήταν όντως με τον φάκελο εγκατάστασης του Dropbox. Με ένα install του τελευταίου αρχείου εγκατάστασης (1.2.48) το πρόβλημα λύθηκε.

Εντυπώσεις: Αρκετά ενδιαφέρον χαρακτηριστικό το Desktop Preview. Και το νέο design του Swipy αρκετά καλό, προτιμούσα όμως το παλιό εικονίδιο. Όπως και να'χει, η εφαρμογή εμφανίζεται σαφώς βελτιωμένη, και ειλικρινά το λέω, είναι απο τα πολύ λίγες Ελληνικές εφαρμογές που έχω στη συσκευή μου και χρησιμοποιώ (έχω εξηγήσει πολλές φορές γιατί θεωρώ τους περισσότερους Έλληνες iOS developers αρπακολατζίδες, μη λέω πάλι τα ίδια, εδώ 4 χρόνια έχουν περάσει απο το πρώτο iPhone και ακόμα μια εφαρμογή της προκοπής που να δείχνει το τηλεοπτικό πρόγραμμα δεν έχει εμφανιστεί, οι μόνες δύο που υπάρχουν είναι γτπ και οι δύο).

Μπράβο Θοδωρή για το Swipy, και ξανά μπράβο για το support (εγώ πρέπει να είμαι ο γκαντέμης που του πάνε όλα στραβά με το app σου).

Keep up the good work, μη μασάς, και προς Θεού μη κάνεις καμιά πλάκα και αρχίσεις να μοιράζεις Promo γιατί θα μαζευτούνε όλοι οι τζαμπατζήδες κόρακες και θα σου ζητάνε και για τη φουκαριάρα τη μάνα τους...

#10   teokoul

teokoul

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2011 - 15:00

Τελικά το πρόβλημα ήταν όντως με τον φάκελο εγκατάστασης του Dropbox. Με ένα install του τελευταίου αρχείου εγκατάστασης (1.2.48) το πρόβλημα λύθηκε.
Εντυπώσεις: Αρκετά ενδιαφέρον χαρακτηριστικό το Desktop Preview. Και το νέο design του Swipy αρκετά καλό, προτιμούσα όμως το παλιό εικονίδιο. Όπως και να'χει, η εφαρμογή εμφανίζεται σαφώς βελτιωμένη, και ειλικρινά το λέω, είναι απο τα πολύ λίγες Ελληνικές εφαρμογές που έχω στη συσκευή μου και χρησιμοποιώ (έχω εξηγήσει πολλές φορές γιατί θεωρώ τους περισσότερους Έλληνες iOS developers αρπακολατζίδες, μη λέω πάλι τα ίδια, εδώ 4 χρόνια έχουν περάσει απο το πρώτο iPhone και ακόμα μια εφαρμογή της προκοπής που να δείχνει το τηλεοπτικό πρόγραμμα δεν έχει εμφανιστεί, οι μόνες δύο που υπάρχουν είναι γτπ και οι δύο). Μπράβο Θοδωρή για το Swipy, και ξανά μπράβο για το support (εγώ πρέπει να είμαι ο γκαντέμης που του πάνε όλα στραβά με το app σου). Keep up the good work, μη μασάς, και προς Θεού μη κάνεις καμιά πλάκα και αρχίσεις να μοιράζεις Promo γιατί θα μαζευτούνε όλοι οι τζαμπατζήδες κόρακες και θα σου ζητάνε και για τη φουκαριάρα τη μάνα τους...

Ωραία λοιπόν αφού λύθηκε το πρόβλημα.
Και ευχαριστούμε για τις εντυπώσεις, ελπίζουμε πραγματικά να σας αρέσει το νέο αυτό χαρακτηριστικό που αυτή την στιγμή είναι μοναδικό στο appstore.

#11   teokoul

teokoul

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2011 - 15:04

Πολύ ωραία! Υπάρχει περίπτωση να υποστηρίξετε και Mac για το Desktop Preview?

Ναι υπάρχει:-) αλλά πρέπει να τελειώσουν πρώτα κάποια άλλα πράγματα που ετοιμάζουμε

#12   Vaggelis1991

Vaggelis1991

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:Vaggelis1991

Δημοσίευση 05/12/2011 - 17:24

υπάρχει κάποιο promo ;

ευχαριστώ!

#13   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 05/12/2011 - 17:27

Ενδιαφέρον φαίνεται!

Μπράβο σας!
Whatsapp doc?

#14   teokoul

teokoul

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/12/2011 - 18:40

Ενδιαφέρον φαίνεται!

Μπράβο σας!


Ευχαριστούμε

#15   soiramk

soiramk

    iPH Enthousiast

  • 524 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:soiramk

Δημοσίευση 05/12/2011 - 18:57

Ναι υπάρχει:-) αλλά πρέπει να τελειώσουν πρώτα κάποια άλλα πράγματα που ετοιμάζουμε


Είμαι κ εγώ ένας από αυτούς που περιμένουν την εφαρμογή/plugin για Mac!
Πολύ καλό feature το Dektop Preview!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες