Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

96% των χρηστών είναι ικανοποιημένοι με το iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/12/2011 - 11:17

Η εταιρεία αναλύσεων ChangeWave ανακοίνωσε σήμερα τα αποτελέσματα νέας έρευνας που πραγματοποίησε τον περασμένο Νοέμβρη σε 200 κατόχους του νέου iPhone 4S και αυτό που προκύπτει είναι μια γενικότερη ικανοποίηση που αγγίζει το 96%. Συγκριτικά, το iPhone 4 πέρσι είχε συγκεντρώσει ποσοστό 93% στο ίδιο θέμα.

Ως το καλύτερο χαρακτηριστικό της συσκευής οι χρήστες ανέφεραν το Siri, τον νέο προσωπικό βοηθό που διατίθεται αποκλειστικά στο iPhone 4S. Άλλα θετικά στοιχεία του iPhone 4S που ανέφεραν οι χρήστες είναι η κάμερα των 8 megapixel και η ταχύτερη δυνατότητα browsing. Στα αρνητικά της συσκευής έχουμε την χαμηλή αυτονομία και την έλλειψη 4G (LTE) δικτύου.

Αναρτημένη εικόνα


Η έρευνα επικεντρώθηκε και στις χαμένες κλήσεις (dropped called) και βρήκε ότι το ποσοστό για το iPhone 4S αγγίζει το 2.5%. Μια σημαντική βελτίωση σε σχέση με το iPhone 4 πέρσι που είχε ποσοστό στο 5.2% μετά την κυκλοφορία του. Δεν πρέπει, όμως, να αγνοούμε και την ύπαρξη δύο επιπρόσθετων παρόχων -Verizon και Sprint- που βελτιώνουν κατά πολύ τα ποσοστά σε σχέση με το αν λαμβάναμε υπόψιν μόνο την AT&T.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1.068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/12/2011 - 11:20

Αυτο ελειπε να μην ειναι...

#3   silence0021

silence0021

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Silence0024

Δημοσίευση 02/12/2011 - 11:48

Με τόσα λεφτά που δώσαμε για να το πάρουμε, κάνουμε και λίγο τα στραβά μάτια σε τυχόν προβληματάκια και μη μου πείτε όχι!!

#4   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/12/2011 - 18:50

λογικό iphone ψωνίσανε.οχι οτι ναναι.

#5   apodim

apodim

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2011 - 19:14

Με τόσα λεφτά που δώσαμε για να το πάρουμε, κάνουμε και λίγο τα στραβά μάτια σε τυχόν προβληματάκια και μη μου πείτε όχι!!


συμφωνω απολυτα

#6   georghinio

georghinio

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2011 - 22:54

με το 4s οχι γιατι οι μισοι και παραπανω εχουν προβλημα με τις κλησεις!οπως και εγω!δεν σε ακουν ουτε τους ακους!πρεπει να πατησεις την ανοιχτη ακροαση και να την ξανακλεισεις για να σε ακουσουν!και οταν συνδεεις ακουστικα μπαινει η ανοιχτη ακροαση!μπειτε στο φορουμ της apple να παθετε πλακα με τα προβληματα που εχει το 4s!η μονη μας σωτηρια ειναι η 5.1 οταν βγει!ελπιζω!αλλιως.......!

#7   argyDis

argyDis

    iPH User

  • 194 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2011 - 22:56

Απλά το 4% που είναι δυσαρεστημένοι είναι μέλη του iphonehellas. ε ρε γλέντιαααα

#8   nightfox

nightfox

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2011 - 03:13

Μαλλόν το 4% ειναι ατόμα που δεν του νοιάζει οι δυνατοτητές του iphone και το πήραν μονο για να μιλάνε!!

#9   gsouri

gsouri

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2011 - 06:57

Και κάτι ακόμα! Το σήμα με την διπλή κεραία τελικά το φτιάξαμε η' το χαλασανε; Εμένα παντος το 4s μου φέρεται ότι έχει το χειρότερο σήμα.

#10   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/12/2011 - 07:15

Στο σήμα δεν είχα κάποιο πρόβλημα με το 4άρι μου οπότε δεν είδα κάποια διαφορά με το 4S oύτε προς το καλύτερο ούτε προς το χειρότερο.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#11   gsouri

gsouri

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2011 - 07:21

Εγώ πάλι Κωστα μου βάζω το αμερικανικό με την gevey στην κορυφή, μετά το ελληνικό 4αρι και τέλος το 4s χάνει το σήμα του σε μέρη που το 4 απλά κατεβάζει 1-2 γραμμές και κάνει αναζητηση ακόμα και σε μέρη που όλοι οι γύρο μου έχουν σήμα. Δεν ξέρω αν φταίει η συσκευή που έχω ή κάτι άλλο.

#12   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/12/2011 - 07:24

Έχει κανένας φίλος σου 4S να το τσεκάρεις μήπως φταίει η δική σου..?

Να τα βάλετε δίπλα δίπλα και να δείτε αν και τα δύο δεν έχουν σήμα ή μόνο το δικό σου χάνει.

Εννοείτε να είναι βέβαια ίδιος πάροχος.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#13   gsouri

gsouri

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2011 - 07:25

Θα δοκιμάσω

Τελευταία επεξεργασία από: gsouri, 03/12/2011 - 07:30


#14   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/12/2011 - 09:47

Μαλλόν το 4% ειναι ατόμα που δεν του νοιάζει οι δυνατοτητές του iphone και το πήραν μονο για να μιλάνε!!

Φίλε είναι πάνω απολα κινητο τηλέφωνο. Αν δεν μπορείς να χρησιμοποίησεις την βασική του λειτουργία που είναι να μιλάς τότε τα υπόλοιπα τι να τα κανείς; Δηλαδή στην μια την τσέπη θα έχεις ένα τηλέφωνο για να κανείς κλήσεις και στη άλλη το iPhone για όλα τα υπόλοιπα;

#15   eski

eski

    iPH Junior

  • 371 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/12/2011 - 17:57

Δε ξερω τι λενε οι ερευνες αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι 3 γνωστοι μου που πηραν με επιδοτηση 4S το αλλαξαν με μεταχειρισμενο 4
Ο υπογραφων βρισκεται σε διλημα -η επιδοτηση ειναι μεσα στο μηνα- αν θα παρω 4S με σκποπο ανταλλαγη με 4 (μετα θα εχω 2 4σαρια) η ANDROID
O λογος ειναι προφανης φυσικα κ εχει να κανει με j/b
Και δεν ειναι μονο οι εφαρμογες απο Installus αλλα πολλα αλλα εργαλεια που εχω συνηθισει απο Cydia πχ MobileTerminal, Bluetooth etc
Πηρα 2 Ιpad2 με 4.3.5 και τα παω αρον-αρον πισω στο MediaMarkt να παρω τα λεφτα μου πισω

Kαλες λοιπον οι ερευνες αλλα εγω βλεπω για πρωτη φορα να γινεται τοση ωρα διαφημιση σε Iphone (μεσω cosmote), ακομα και σε στασεις λεωφορειων! για mac
Αρα μηπως δεν πουλανε οσο περιμεναν ή μαλλον οσο θα ηθελαν??

Ας δοκιμασουν να αφησουν εστω για λιγο j/b και θα δειτε πως οι πωλησεις θα απογειωθουν

Μου θυμιζουν -οπως εχω ξαναπει- κατι ιδιοκτητες cafe που ενω βλεπουν οι πωλησεις να μειωνονται δεν διανοουνται να κανουν πχ μειωση της τιμης του καφε πχ απο 3,20€ σε 2,99€ -στη περιπτωση μας j/b- αν' αυτου προβαινουν σε ανακαινισεις -στη περιπτωση μας ασκοπες διαφημισεις και πετσικες ερευνες- εξαντλωντας και τα τελευταια αποθεματικα τους με αποτελεσμα να χρεωκοπουν μια ωρα αρχιτερα..

Τελευταία επεξεργασία από: eski, 04/12/2011 - 17:58


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες