Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ποιοι ειναι μουσικοι στο φορουμ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
78 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   agelos89

agelos89

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@ageloskosmatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:agelos1989

Δημοσίευση 08/12/2011 - 13:32

για να δουμε ποσοθς μουσικους εχει το φορουμ και φυσικα το οργανο τους και την μουσικη μου τους αρεσει!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/12/2011 - 13:36

Χαλλοου! Πιανιστα/κορεπετιτορ/καθηγητρια.

www.marilinatzelepi.webs.com
Whatsapp doc?

#3   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/12/2011 - 13:48

Ασχολούμαι απο μικρός 4 ετών με μουσική άρχισα με αρμόνιο συνέχισα με κιθάρα και τώρα έχει 3-4 χρόνια παίζω μπάσο.Πιο πολύ αυτοδίδακτος.
Σχεδόν όλοι η οικογένεια ξαδέρφια κυρίως παίζουμε όργανα.

#4   xmembs

xmembs

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2011 - 14:04

Τα τελευταια 12 χρονια παιζω κιθαρα, περνωντας απο ολες της τις μορφες (κλασσικη, ακουστικη, ηλεκτρικη) και απο περσι ξεκινησα να μαθαινω ηλ. μπασο. Η μουσικη ειναι η μιση ζωη μου... Ωραιο τοπικ by the way!

#5   brasidas12

brasidas12

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/12/2011 - 14:09

εδω κ 2 χρονια παιζω μπασο με το ibanez btb 400qm(αυτοδιδακτος κ εγω) γιατι παντα το ειχα ψωνιο.συναντιομαστε κ με κατι ξαδερφια που παιζουν κιθαρα κ βγαζουμε κομματια για τον χαβαλε.

#6   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/12/2011 - 14:17

εδω κ 2 χρονια παιζω μπασο με το ibanez btb 400qm(αυτοδιδακτος κ εγω) γιατι παντα το ειχα ψωνιο.συναντιομαστε κ με κατι ξαδερφια που παιζουν κιθαρα κ βγαζουμε κομματια για τον χαβαλε.


Εγώ έχω το Ibanez SRX-705 σε χρώμα ξύλου

#7   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/12/2011 - 14:23

Α ξεχασα το οργανο....yamaha με μεσαια ουρα, ενα clavinova και μεχρι πριν ενα χρονο ενα καταπληκτικο Boston ορθιο το οποιο ανελαβε εταιρια να μου το μεταφερει απο Αμερικη και μου το σπασανε κομματια και τρεχω...


Σταλμενο από τον προ-προπάππου του 4s (iPhone 2G)
Whatsapp doc?

#8   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/12/2011 - 14:59

Απο μικρος μεχρι πριν 7-8 χρονια που πηρα το πτυχιο, στο αρμονιο. Τα τελευταια χρονια το εχω παρατησει ειναι η αληθεια λιγο και πρεπει να μπει στο προγραμμα να ασχοληθω ξανα περισσοτερο. Μαθαινα και 3-4 χρονια καποτε παραλληλα με το αρμονιο, ακκορντεον.
Απο μουσικη, ακουω τα παντα κυριολεκτικα, αναλογως την ορεξη την διαθεση και γενικα τη στιγμη. Προτιμω τα ελληνικα ειναι η αληθεια και καποια ξενα πιο κλασσικα.

#9   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/12/2011 - 16:26

Ξεκίνησα 7-8 με πιάνο αλλά δεν μου κάθισε καλά-μου έπεσε βαρύ..
Συνέχισα σε κιθάρα και μετά από 11-12 χρόνια κατάφερα και πήρα πτυχίο κλασικής με πολύ κόπο λίγο μετά τις Πανελλήνιες.
Πλέον δεν πολυπαίζω κλασική(την έφαγα στη μάπα)..Βέβαια έχω μια κλασική yamaha πολλά χρόνια...
Επίσης έχω μια ηλ/ακουστική Μartin και μια Gibson Les Paul Studio...
Η επόμενη που θα ήθελα να πάρω κάποια στιγμή είναι μια Gibson ηλ/ακουστική αλλά είναι πολλά τα λεφτά....

Αναρτημένη εικόνα


#10   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/12/2011 - 16:43

Kαι εγω ειμαι μουσικος :) καθηγητρια πιανου!!ιδου κ το λατρεμενο μου πιανο το οποιο το φερανε οι γονεις μου απο την Αμερικη -η διαφορα με τη Μαριλινα ειναι οτι το δικο μου ηρθε ολοκληρο :lol: :lol: http://img811.images.../dsc00267jg.jpg

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: Evangelia, 08/12/2011 - 16:53


#11   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/12/2011 - 17:18

Kαι εγω ειμαι μουσικος :) καθηγητρια πιανου!!ιδου κ το λατρεμενο μου πιανο το οποιο το φερανε οι γονεις μου απο την Αμερικη -η διαφορα με τη Μαριλινα ειναι οτι το δικο μου ηρθε ολοκληρο :lol: :lol: http://img811.images.../dsc00267jg.jpg



Aστο δε θες να δείς φωτο που μου στείλανε που έχει σπάσει εντελώς το πίσω μέρος, τα πλήκτρα έχουν κάτσει τα μισά, τα πεντάλ σπασμένα και παντού αμυχές και χαλια........τρελλη κατασταση. Μαλλον το ρίξανε ή απο το φορτηγό ή απο το ανυψωτικό, δεν εξηγείται αλλιως :(
Whatsapp doc?

#12   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/12/2011 - 17:23

Aστο δε θες να δείς φωτο που μου στείλανε που έχει σπάσει εντελώς το πίσω μέρος, τα πλήκτρα έχουν κάτσει τα μισά, τα πεντάλ σπασμένα και παντού αμυχές και χαλια........τρελλη κατασταση. Μαλλον το ρίξανε ή απο το φορτηγό ή απο το ανυψωτικό, δεν εξηγείται αλλιως :(

Τι λες τώρα;Δεν σε αποζημίωσαν;Δεν το έστειλες ασφαλισμένο;
Τρελή ξενέρα..Εδώ την κιθαρα τη Martin που την είχα πάρει αρκετά λεφτά και είδα μια γρατσουνιά προχτές και παραλίγο να πάθω εγκεφαλικό..
Πόσο μάλλον σε πιάνο που είναι άλλα μεγέθη..

Αναρτημένη εικόνα


#13   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/12/2011 - 17:24

Τι λες τώρα;Δεν σε αποζημίωσαν;Δεν το έστειλες ασφαλισμένο;
Τρελή ξενέρα..Εδώ την κιθαρα τη Martin που την είχα πάρει αρκετά λεφτά και είδα μια γρατσουνιά προχτές και παραλίγο να πάθω εγκεφαλικό..
Πόσο μάλλον σε πιάνο που είναι άλλα μεγέθη..



Ακόμα τους κυνηγάω και με δικηγορο να με αποζημιώσουν, αυτή η εταιρία στην οποία έπεσα ειναι απίστευτη. Τωρα πλέον μιλάω μονο με την ασφαλιστική τους οχι με αυτούς.

Στασου να βρω τις φωτο.

Ητανε και απο τη gallery Steinway αγορασμένο καινούριο, τοχα 5 χρόνια.


Και είχαν το θράσος να προσπαθήσουν να πούνε οτι και καλά εφταιγε το πακετάρισμα. Το τι έχουν ακούσει δε λέγεται.

Τωρα στέλνω ενα χαρτί ειδικού που τους εξηγεί οτι ΔΕΝ φτιάχνεται (ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΜΕ ΧΡΕΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟΘΗΚΗ 1.5 χρονο που δε μου κανανε settle καταλαβες)
Εχει να πεσει αγωγή γερή.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 08/12/2011 - 17:30

Whatsapp doc?

#14   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/12/2011 - 17:26

Εγω αν έστελνα κιθάρα όχι πιάνο και το έβλεπα έτσι είχα γίνει καμικάζι..Πραγματικά...Μιλάμε για λεφτά πολλά δε μιλάμε για μαλακίες.Είναι σαν να τσουγκρίσεις αμάξι το πιάνο...Και άντε να το φτιάξεις μετά κιόλας...

Edit: Τώρα είδα τις φώτος..Ντάξει τι να πεις..Έχει σπάσει όλο...Ακούγεται καθόλου ή είναι unplayable?Δε φτιάχνεται όντως;;Κάπου τους έπεσε σίγουρα,δε γίνεται αλλιώς τέτοια ζημιά...
Αν έχουν σπάσει και μέσα τα κλειδιά από το τράνταγμα τι να φτιάξεις άντε να πάρεις άλλο.
Και παρόλα αυτά αρνούνται να δώσουν αποζημίωση;Δεν μπορείς να τους το συμβιβάσεις κάπως;Δλδ αν άξιζε ρε παιδί μου 10.000 να τους πεις δώστε 5 ξέρω γω..

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 08/12/2011 - 17:32

Αναρτημένη εικόνα


#15   agelos89

agelos89

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@ageloskosmatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:agelos1989

Δημοσίευση 08/12/2011 - 17:31

Ξεκίνησα 7-8 με πιάνο αλλά δεν μου κάθισε καλά-μου έπεσε βαρύ..
Συνέχισα σε κιθάρα και μετά από 11-12 χρόνια κατάφερα και πήρα πτυχίο κλασικής με πολύ κόπο λίγο μετά τις Πανελλήνιες.
Πλέον δεν πολυπαίζω κλασική(την έφαγα στη μάπα)..Βέβαια έχω μια κλασική yamaha πολλά χρόνια...
Επίσης έχω μια ηλ/ακουστική Μartin και μια Gibson Les Paul Studio...
Η επόμενη που θα ήθελα να πάρω κάποια στιγμή είναι μια Gibson ηλ/ακουστική αλλά είναι πολλά τα λεφτά....



Πάρε μια prs και τελειωσες Gipson είναι για να παίζεις όχι σοβαρά πράγματα για τα χρήματα που δίνεις!μαρτιν και novasion απο τις καλυτερες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες