Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καινούριο iphone4S...χρησιμοποιημένο?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
289 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:02

Δυστυχώς προς απάτη παει το πράγμα :mad: Η ποντικομαμη ο υπάλληλος θα το ήξερε ότι είναι Demo κ έκανε sync για να δικαιολογήσει τα apps κτλ!!εαν είναι έτσι πολυ κομπίνα πέφτει βρε παιδιά :(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:03

Ναι demo λέει.. Κάνε καταγγελία γνώμη μου...

#48   vina

vina

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:06

Ναι demo λέει.. Κάνε καταγγελία γνώμη μου...


Δεν έχω πρόβλημα να είναι ντέμο, αλλά αν είναι έτσι και έπρεπε να το έπαιρνα πιο φτηνά, ε ναι, τότε με πειράζει! Δεν ξέρω αν το γνώριζε ο υπάλληλος. Είναι γνωστός μας και μου φαίνεται δύσκολο να πήγε να μας κοροϊδέψει.. Σε ποιον να κάνω καταγγελία λοιπόν? στην κοσμοτέ? Να μου κάνουν έκπτωση τουλάχιστον βρε αδερφέ! Μη πληρώνω το ντέμο για καινούριο...

#49   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:06

Δεν υπάρχουν κάπου καταχωρημένα τα demo στην apple? εννοω εάν πάρει η κοπέλα την apple κ δώσει το IME κ το serial number δεν θα της πουν εάν είναι demo ή οχι?

#50   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:06

Ποποποπο το πηραν τσάμπα σχεδόν και στο πούλησε 530 ευρώ και κατά πάσα πιθανότητα θα σου είπε ότι σου κάνει και καλή τιμή κτλ κτλ...Πολύ ξύλο θέλει..

Αναρτημένη εικόνα


#51   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:10

Δεν έχω πρόβλημα να είναι ντέμο, αλλά αν είναι έτσι και έπρεπε να το έπαιρνα πιο φτηνά, ε ναι, τότε με πειράζει! Δεν ξέρω αν το γνώριζε ο υπάλληλος. Είναι γνωστός μας και μου φαίνεται δύσκολο να πήγε να μας κοροϊδέψει.. Σε ποιον να κάνω καταγγελία λοιπόν? στην κοσμοτέ? Να μου κάνουν έκπτωση τουλάχιστον βρε αδερφέ! Μη πληρώνω το ντέμο για καινούριο...


Sorry κι όλας αλλά υπερασπίσου λίγο και τα δικαιώματα σαν καταναλωτής.. Σε κορόιδεψαν... Δεν σε ενοχλεί αυτό?? Όχι στην κοσμοτε.... Να κάνεις καταγγελία μέσω συνήγορου καταναλωτή πχ ή κάτι τέτοιο. ... Εκτός κι αν πας στο κατάστημα και τα βρείτε και σε αποζημιώσει και για το συμβάν ήρεμα χωρίς να γίνουν καταγγελίες..

#52   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:10

Εχω την εντυπωση οτι λεει demo not for sale.

Πως στο πουλησανε αυτο και ηταν και κλειστο?
Whatsapp doc?

#53   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:13

Εννοείται καταγγελία τα λεφτά πίσω και αναφορά στην εταιρία που ανήκει για να έχει κι από εκεί κυρώσεις αφού το πήρες και μέσω επιδότησης...Λογικά έχει κάνει κι άλλη πουστιά όμως.
Για να πάρεις Iphone με επιδότηση λογικά βάζει το serial όταν το παίρνεις για να αποδειχθεί ότι στο έδωσε και καλά.Παίζει να έφερε άλλο για πάρτυ του να πέρασε αυτό ότι το έδωσε σε σένα και να πήρες εσύ το demo.Και το άλλο να το πουλήσει πουθενά ως απλή συσκευή ή να το κρατήσει για πάρτυ του.
Κυνηγησέ το μην το αφήσεις έτσι...

Αναρτημένη εικόνα


#54   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:13

Απλα ας παει στο κατάστημα κ να πάρει άλλο σφραγισμένο ή να της επιστρέψουν μέρος των χρημάτων που έδωσε!!!δεν γίνεται να πληρώνει κάποιος 530€ για καθαρή συσκευή κ να του δίνουν ενα demo το οποίο μπορει κ να της κόστιζε εάν το ήξερε πολυ λιγότερα!!!

#55   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:15

Δε γίνεται να πουληθεί με επιδότηση demo γιατί δεν θα περάσει τον έλεγχο που κάνουν....Τα demo δεν είναι προς πώληση είναι για επίδειξη.

Αναρτημένη εικόνα


#56   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:16

Εννοείται καταγγελία τα λεφτά πίσω και αναφορά στην εταιρία που ανήκει για να έχει κι από εκεί κυρώσεις αφού το πήρες και μέσω επιδότησης...Λογικά έχει κάνει κι άλλη πουστιά όμως.
Για να πάρεις Iphone με επιδότηση λογικά βάζει το serial όταν το παίρνεις για να αποδειχθεί ότι στο έδωσε και καλά.Παίζει να έφερε άλλο για πάρτυ του να πέρασε αυτό ότι το έδωσε σε σένα και να πήρες εσύ το demo.Και το άλλο να το πουλήσει πουθενά ως απλή συσκευή ή να το κρατήσει για πάρτυ του.
Κυνηγησέ το μην το αφήσεις έτσι...

Ήτανε και γνωστός της!!! Σκέψου να μην την γνώριζε, τι θα της έδινε τότε;;;; Κινέζικο;;;;

#57   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:17

Η απόδειξη που σου έκοψε για κοίτα.. γράφει τον ίδιο S/N και IMEI που γράφει και στο κουτί?

#58   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:17

Πες μου κάτι αν δεν σε πρήζω κιόλας.Σου πούλησε κι υποχρέωση;

ΥΓ.Σωστός ο Αλεξ για κοίτα το.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 08/12/2011 - 23:18

Αναρτημένη εικόνα


#59   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:20

Κα εδώ εμένα μου δημιουργείται μια άλλη απορία!!

Αφου η φίλη μας, μας διαβεβαίωσε ότι ήταν καινουργιο στην ζελατίνα του! Πως και ιδιαίτερα ποιος το έξυσε από κάτω, ώστε να μην φαίνεται η αναγραφή DEMO!!
Ο καταστηματάρχης/υπάλληλος, είχε ενημερωθεί από την εταιρία (πάροχο) η είχε και αυτός άγνοια της κατάστασης!

Πόρισμα: Τελικα την σήμερον ημέρα, ακόμη και η 'περίφημη' ζελατίνα (ένδειξη και καλά του κουτιού που λέμε) δεν παίζει κανέναν απολυτός ρόλο! Αν είναι να σε κοροϊδέψουν μέχρι και καινούργιο κουτάκι μπορούν να σου δώσουν με ένα iPhone (iPad, iPod, Mac, etc) DEMO η και ανακατασκευασμένα, και να πεις και ευχαριστώ!!

Τα μάτια σας δεκατέσσερα, γιατί πέρα από τα χρήματα που δίνετε, είναι και το γαμώτο!!

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#60   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:20

Να ρωτήσω κάτι: τα demo είναι αυτα που έχουν τα καταστήματα προς επίδειξη??? παίζει να μην το πήρε χαμπάρι ουτε ο υπάλληλος???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες