Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καινούριο iphone4S...χρησιμοποιημένο?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
289 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:22

Κα εδώ εμένα μου δημιουργείται μια άλλη απορία!!

Αφου η φίλη μας, μας διαβεβαίωσε ότι ήταν καινουργιο στην ζελατίνα του! Πως και ιδιαίτερα ποιος το έξυσε από κάτω, ώστε να μην φαίνεται η αναγραφή DEMO!!
Ο καταστηματάρχης/υπάλληλος, είχε ενημερωθεί από την εταιρία (πάροχο) η είχε και αυτός άγνοια της κατάστασης!

Πόρισμα: Τελικα την σήμερον ημέρα, ακόμη και η 'περίφημη' ζελατίνα (ένδειξη και καλά του κουτιού που λέμε) δεν παίζει κανέναν απολυτός ρόλο! Αν είναι να σε κοροϊδέψουν μέχρι και καινούργιο κουτάκι μπορούν να σου δώσουν με ένα iPhone (iPad, iPod, Mac, etc) DEMO η και ανακατασκευασμένα, και να πεις και ευχαριστώ!!

Τα μάτια σας δεκατέσσερα, γιατί πέρα από τα χρήματα που δίνετε, είναι και το γαμώτο!!

Δε νομίζω να έχει κάνει την πουστιά η εταιρία που το έστειλε..Πολύ δύσκολο..Ο καταστηματάρχης πιστεύω την έχει κάνει..

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   vina

vina

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:23

Πες μου κάτι αν δεν σε πρήζω κιόλας.Σου πούλησε κι υποχρέωση;

ΥΓ.Σωστός ο Αλεξ για κοίτα το.


Όντως κάποιος μας κορόιδεψε... Θέλω να πιστεύω όχι το συγκεκριμένο κατάστημα. Ξέρει κανείς που μπορώ να ρωτήσω αν το συγκεκριμένο κινητό ήταν ντέμο? Να στείλω ένα μέϊλ να ξέρω. Θα δούμε και την απόδειξη αύριο, δεν την έχω τώρα εδώ.

Σίγουρα δεν μ' αρέσει η κοροϊδία, και ειδικά σε τέτοιους καιρούς κανείς δεν θέλει να δίνει τζάμπα λεφτά.

Θα σας ενημερώσω μόλις το ξεδιαλύνω!

Τελευταία επεξεργασία από: vina, 08/12/2011 - 23:26


#63   jobro

jobro

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:25

Λογικά ο υπάλληλος πρέπει να το γνώριζε γιατί το έχουν σβήσει με διορθωτικό στερεάς μορφής (ποντίκι). Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να το πας πίσω να το δώσεις, γιατί στο πούλησαν για κανονικό. Ζήτα πίσω κάποια λεφτά ή αντικατάσταση! Τέτοιες κοροϊδίες σε κινητά που η τιμή τους δεν είναι και σχετικά χαμηλή, δεν πρέπει να γίνονται. Κάνε κάτι γρήγορα!

#64   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:28

Όντως κάποιος μας κορόιδεψε... Θέλω να πιστεύω όχι το συγκεκριμένο κατάστημα. Ξέρει κανείς που μπορώ να ρωτήσω αν το συγκεκριμένο κινητό ήταν ντέμο? Να στείλω ένα μέϊλ να ξέρω. Θα δούμε και την απόδειξη αύριο, δεν την έχω τώρα εδώ.

Σίγουρα δεν μ' αρέσει η κοροϊδία, και ειδικά σε τέτοιους καιρούς κανείς δεν θέλει να δίνει τζάμπα λεφτά.

Θα σας ενημερώσω μόλις το ξεδιαλύνω!



Δοκίμασες να βάλεις το S/N εδώ http://www.chipmunk....applemodel.html ??

Δεν ξέρω αν βγάζει αν είναι demo αλλά έχει κάποιες πληροφορίες σχετικά με το πότε κατασκευάστηκε..

#65   vina

vina

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:28

Λογικά ο υπάλληλος πρέπει να το γνώριζε γιατί το έχουν σβήσει με διορθωτικό στερεάς μορφής (ποντίκι). Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να το πας πίσω να το δώσεις, γιατί στο πούλησαν για κανονικό. Ζήτα πίσω κάποια λεφτά ή αντικατάσταση! Τέτοιες κοροϊδίες σε κινητά που η τιμή τους δεν είναι και σχετικά χαμηλή, δεν πρέπει να γίνονται. Κάνε κάτι γρήγορα!


Δεν το έσβησαν, το έγδαραν! Σαν να έκοψαν ένα κομμάτι με κοπίδι ή κάτι τέτοιο... Οργανωμένη δουλειά δηλαδή. Τέλος πάντων, θα το δούμε αύριο. Θα δοκιμάσω την ήρεμη οδό με το κατάστημα και αναλόγως πορεύομαι...

#66   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:29

Δοκίμασε αυτό που λέει ο Άλεξ πάνω...Παίζει να σου βγάλει ότι είναι demo.
Μπράβο ρε,έψαχνα το λινκ μια ώρα...:D

Αναρτημένη εικόνα


#67   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:32

Δε νομίζω να έχει κάνει την πουστιά η εταιρία που το έστειλε..Πολύ δύσκολο..Ο καταστηματάρχης πιστεύω την έχει κάνει..


Δηλαδη ο συγκεκριμένος έχει από πίσω 'μηχανάκι' που περνάει καινούργιες ζελατίνες στα iPhone!! Τι να πω! Αν ένας ιδιώτης έχει φτάσει τόσο μακριά για να πουλήσει ένα demo, (μιας που μην ξεχνάτε ότι τα S όπως μας είπε η φίλη μας, ακόμα δεν τα πουλάει),, άντε βαριά βαριά και κάνα demo 4αρι (ποσα ντεμο έχει πλέον)! .... ε τι να πω!!





ps: εννοείτε βέβαια ότι μπορεί να είχε κάνει και προχειροδουλειά (προσεχτικό βγάλσιμο ζελατίνας από άλλο 4αρι, και πέρασμα) αλλα και πάλι να το κάνει αυτό ένας ιδιώτης με κατάστημα, και μάλιστα σε ένα τόσο μικρό χωριό, που όλοι σε ξέρουν και τους ξέρεις, τι να πω! Αν έτσι είναι όντως, (πάντα με επιφύλαξη) τότε ας πρόσεχε....!!!

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#68   vina

vina

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:33

Δοκίμασες να βάλεις το S/N εδώ http://www.chipmunk....applemodel.html ??

Δεν ξέρω αν βγάζει αν είναι demo αλλά έχει κάποιες πληροφορίες σχετικά με το πότε κατασκευάστηκε..


Το έβαλα, αλλά μου βγάζει μόνο πληροφορίες για το κινητό (μοντέλο, μνήμη, χρώμα κτλ.)όχι αν είναι ντέμο. Κατασκευάστηκε νοέμβριο (44η εβδομάδα).

#69   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:34

Ένα επαρχιακό μαγαζί ήταν στην Αράχωβα που σημαίνει ότι τώρα μπορεί να πήρε το demo και να μην το είχε ανοίξει καν...Γι αυτό και η ζελατίνα και τα πάντα κανονικά.Μόνο το demo στη συσκευασία κάτω τον πρόδιδε.

Αναρτημένη εικόνα


#70   vina

vina

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:37

Δηλαδη ο συγκεκριμένος έχει από πίσω 'μηχανάκι' που περνάει καινούργιες ζελατίνες στα iPhone!! Τι να πω! Αν ένας ιδιώτης έχει φτάσει τόσο μακριά για να πουλήσει ένα demo, (μιας που μην ξεχνάτε ότι τα S όπως μας είπε η φίλη μας, ακόμα δεν τα πουλάει),, άντε βαριά βαριά και κάνα demo 4αρι (ποσα ντεμο έχει πλέον)! .... ε τι να πω!!





ps: εννοείτε βέβαια ότι μπορεί να είχε κάνει και προχειροδουλειά (προσεχτικό βγάλσιμο ζελατίνας από άλλο 4αρι, και πέρασμα) αλλα και πάλι να το κάνει αυτό ένας ιδιώτης με κατάστημα, και μάλιστα σε ένα τόσο μικρό χωριό, που όλοι σε ξέρουν και τους ξέρεις, τι να πω! Αν έτσι είναι όντως, (πάντα με επιφύλαξη) τότε ας πρόσεχε....!!!


Ακούγεται ύποπτο, αλλά ακριβώς επειδή εδώ λίγο πολύ γνωριζόμαστε, θέλω να πιστεύω ότι δεν έγινε από το κατάστημα... Δεν θέλω να βγει βρώμα χωρίς να έχω αποδείξεις. Τι να πω... Ξεκίνησε ως αστείο, που είδαμε το φουλ-έξτρα-κινητό, και τώρα πάει προς εξαπάτηση/παραπλάνηση... Θα δείξει.

#71   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:38

Όντως κάποιος μας κορόιδεψε... Θέλω να πιστεύω όχι το συγκεκριμένο κατάστημα. Ξέρει κανείς που μπορώ να ρωτήσω αν το συγκεκριμένο κινητό ήταν ντέμο? Να στείλω ένα μέϊλ να ξέρω. Θα δούμε και την απόδειξη αύριο, δεν την έχω τώρα εδώ.

Σίγουρα δεν μ' αρέσει η κοροϊδία, και ειδικά σε τέτοιους καιρούς κανείς δεν θέλει να δίνει τζάμπα λεφτά.

Θα σας ενημερώσω μόλις το ξεδιαλύνω!

Να ρωτησεις το συζηγο σου που ηταν μπροστα στο ανοιγμα εαν η ζελατινα ειχε κανενα αυτοκολλητο πανω που εγραφε εισαγωγεας cosmote για να αρχιζεις να καθοριζεις ποιος θα φαει το χοντρο κραξιμο γιατι αν δεν ειχε το τηλεφωνο ειχε ανοιχθει και "ξανασφραγιστηκε".Τωρα απο ποιον δεν σε απασχολει εαν παρεις πισω τα λεφτακια σου και οτι παραπανω μπορεις.Ενα τηλεφωνο στην Apple πριν πας στο καταστημα θα ηταν φρονιμο να το κανεις.Το τηλεφωνο ειναι χωρις χρεωση εαν δεν κανω τρομερο λαθος.0080044145417

#72   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:38

Ένα άλλο που σκέφτηκα είναι να πάρεις τηλέφωνο την apple care εδώ στην Ελλάδα και να τους πεις το συμβάν.. ίΣως μπορε΄σουν να δουν αν είναι ντέμο ή όχι

#73   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:41

Δυστυχώς το να τοποθετήσεις ζελατίνα στο κουτί, είναι πολύ πιο εύκολο απ'οσο φανταζόμαστε..

Και όπως λέει και ο Λουκάς, φτάνουμε πλέον και σε τέτοιο σημείο κοροϊδίας...

Δε μιλάω για τη συγκεκριμένη περίπτωση απαραίτητα,αλλά γενικά,να έχουμε το νου μας.

#74   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:42

To κινητό πρέπει να πάει πίσω.

1. Δεν είσαι κανενός κορόιδο να πληρώνεις με τα καλά σου τα λεφτά να πάρεις ένα καινούριο τηλέφωνο και αυτοί να σου δίνουν ένα demo και εν αγνοία σου.

2. Επειδή είναι γνωστός σου ακόμα χειρότερα .Περίμεναν ένα πελάτη να μπει γνωστός και να μην έχει ιδέα από iPhone για να του το πασάρουν και γι΄αυτό και το μεγάλο διάστημα που το είχαν και δεν το πούλησαν.

3.Έψαχναν τον έναν πελάτη που δυστυχώς για κακή σου τύχη είσαι εσύ αλλά και για καλή τύχη ξέρεις το iphonehellas.

4.Aύριο πρωί πρωί και με πολύ σύντομες διαδικασίες το πας πίσω και πολύ απλά τους λες ότι σε έδωσαν demo τηλέφωνο και θες άλλο σφραγισμένο.
Τόσο απλά όπως στο λέω.Ότι και να σου πουν δεν το τρώς αλλά ζητάς να πάρεις άλλο.

5.Αν για οποιοδήποτε λόγο κολλήσεις μην το αφήσεις εκεί το κινητό χωρίς να πάρεις άλλο τηλέφωνο της κούτας.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#75   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:42

Ένα επαρχιακό μαγαζί ήταν στην Αράχωβα που σημαίνει ότι τώρα μπορεί να πήρε το demo και να μην το είχε ανοίξει καν...Γι αυτό και η ζελατίνα και τα πάντα κανονικά.Μόνο το demo στη συσκευασία κάτω τον πρόδιδε.


Ναι, σωστό και αυτό...

Αλλα η ερώτηση παραμένει!! Αν δεν το είχε ανοίξει καν, ποιος και γιατί (αν όχι για κομπίνα) έξυσε την ένδειξη Demo? Γιατι λογικά ο πάροχος που του το έστειλε, έστω και σαν demo, δεν είχε λόγο να το ξύση (εκτος αν σκόπευε και αυτός να το πασάρει αλλού)! H Apple αποκλείεται (σιγά μην ασχοληθεί με αυτά), οπότε το μπαλάκι γυρίζει πάλι η στον ιδιώτη, η στον πάροχο!!

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 08/12/2011 - 23:47

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες