Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καινούριο iphone4S...χρησιμοποιημένο?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
289 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:46

Δυστυχώς αν και κλειστή κοινωνία σε δούλεψε κατά 99%.Δε θέλω να προδικάζω αλλά δε βλέπω κάτι άλλο πιθανό.Δεν θα έξυνε ποτέ η cosmote το DEMO,σιγά μην κάτσει η cosmote να βγάλει λίγα παραπάνω και να διακινδυνεύσει τη φήμη της. Και σου είπα και πιο πάνω για να στο περάσει σε επιδότηση πρέπει οπωσδήποτε να μην είναι demo αλλιώς δεν τον αφήνει.Άρα έχει κι άλλη συσκευή εκεί δηλωμένη την οποία κράτησε.Στην απόδειξη αν ισχύει αυτό που σου λέω θα έχει άλλο ΙΜΕΙ.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:51

Δυστυχώς αν και κλειστή κοινωνία σε δούλεψε κατά 99%.Δε θέλω να προδικάζω αλλά δε βλέπω κάτι άλλο πιθανό.Δεν θα έξυνε ποτέ η cosmote το DEMO,σιγά μην κάτσει η cosmote να βγάλει λίγα παραπάνω και να διακινδυνεύσει τη φήμη της. Και σου είπα και πιο πάνω για να στο περάσει σε επιδότηση πρέπει οπωσδήποτε να μην είναι demo αλλιώς δεν τον αφήνει.Άρα έχει κι άλλη συσκευή εκεί δηλωμένη την οποία κράτησε.Στην απόδειξη αν ισχύει αυτό που σου λέω θα έχει άλλο ΙΜΕΙ.


Άρα έδωσε το demo που κανονικά θα του έμενε και κράτησε το iPhone που πέρασε στην επιδότηση.. Μπράβο λοιπόν στους πονηρούς..
Επιβάλλεται να κάνεις καταγγελία και παράπονο στην Cosmote για το εν λόγω κατάστημα.

#78   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:54

Άρα έδωσε το demo που κανονικά θα του έμενε και κράτησε το iPhone που πέρασε στην επιδότηση.. Μπράβο λοιπόν στους πονηρούς..
Επιβάλλεται να κάνεις καταγγελία και παράπονο στην Cosmote για το εν λόγω κατάστημα.



και στην apple care στην Ελλάδα... γιατί όχι? Θίγεται και η apple έτσι

#79   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:59

και στην apple care στην Ελλάδα... γιατί όχι? Θίγεται και η apple έτσι


Και στον Obama γιατί όχι;; Θιγεται και η Αμερική εν συνεχεία....!! :P


Περα από την πλάκα, πιστεύω ότι η φίλη μας το καλύτερο που έχει να κάνει, (όπως σκοπεύει κιόλας) είναι να πάει αύριο πρωί πρωί, και να μιλήσει με τον υπεύθυνο εξηγώντας του ήρεμα και ωραία τι παίζει με το κινητό.

Απο εκεί και πέρα, θα δράσουμε ανάλογα! ;-)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#80   jobro

jobro

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:59

Παιδιά το κατάστημα την έκανε την δουλειά απ' ότι φαίνεται.. Αφού είπε η κοπέλα πως της είπε ότι περάστηκαν αυτά στο κινητό από την ενεργοποίηση που έκανε και καλά.. Αφού πίσω φαίνεται καθαρά ότι λέει demo πρόκειται για καθαρή κοροϊδία!

#81   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 08/12/2011 - 23:59

μα καλα υπαρχουν τοσο χαζοι ανθρωποι που κανουν φουστιες σε ενα τοσο μικρο μερος που γνωριζονται ολοι?και κινδυνευει να γινει ρομπα και να μη παταει πελατης στο μαγαζι του μετα..?ελεεινος!

#82   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2011 - 00:00

Κοίτα. Το κινητό demo ή όχι, είναι καινούριο (αφού ήτανε και με ζελατίνες). Το μαγαζί που λές είναι μικρό, δεν έχει πολλές συσκευές ή δεν είχε καθόλου. Εσύ ήθελες 1 iphone 4s και ο υπάλληλος σου έδωσε ένα σφραγισμένο που του στείλανε. Παρόλα αυτά, εσύ έχεις απόδειξη η οποία αναφέρει και το S/N? Αν ναί τότε παίρνεις τη cosmote τηλ. ή στέλνεις ένα FAX και αναφέρεις το περιστατικό ακριβώς! Σε περίπτωση demo το μαγαζί πήρε το δείγμα και το πούλησε και έβγαλε μεγάλο κέρδος. Τώρα μπορεί και να το πέρασε και στην επιδότηση κανονικά, γιατί απλά δε το ήξερε.! Όμως γιατί προσπάθησε να παραποιήσει το αυτοκόλλητο... Αύριο πιστεύω να πάρεις μια απάντηση.

#83   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 09/12/2011 - 00:04

Όμως γιατί προσπάθησε να παραποιήσει το αυτοκόλλητο... Αύριο πιστεύω να πάρεις μια απάντηση.

πολυ απλα..το ειχε σαν demo και προσπαθησε να το πασαρει σαν καινουριο μετα,γι αυτο το εξυσε.το εβαλε στο κουτι παλι,το συσκευασε ξανα με αλλη ζελατινα(πανευκολο) αλλα ξεχασε να κανει restore και set as a new ο μλκς..!

#84   stefplak

stefplak

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2011 - 00:09

Ειναι ,δεν ειναι γνωστος ,ειναι, δεν ειναι μεταχειρισμενο να το γυρισεις πισω και μην κολλησεις σε συναισθηματισμους τυπου το ξερω το παιδι που μου το πουλησε κτλπ.Πισω και καινουργιο .Ακου εκει ξυμενο...δεν ντρεπονται λιγο...

#85   vina

vina

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 09/12/2011 - 00:11

Σαν άναψα φωτιές νυχτιάτικα, ε? :lol:
Ευχαριστώ όλους για την άμεση ανταπόκριση και τη συμπαράσταση!! Νομίζω το εξαντλήσαμε για απόψε το θέμα, πήρα σημαντική βοήθεια, και αύριο θα πάω να βρω το δίκιο μου!! :lol:
Κι εγώ που νόμιζα ότι μόλις πάρω το πρώτο μου άι-φόουν θα γκρεμιστεί κανένας φούρνος (μόνο...)... Χε χε...
Θα σας πω νεότερα αύριο.

Καλό ξημέρωμα σε όλους!!

#86   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 09/12/2011 - 00:14

Συγνώμη αλλά χθες διάβασα ένα σχετικό οδηγό που αναφέρει πως τα demo δεν μπορούν να κάνουν update το iOS γιατι κλειδώνουν σαν demo!! Με λίγα λόγια πως μετά από update θα ξαναπεραστούν μέσα εφαρμογές, επαφές και όλα τα συναφή!! ή μήπως δεν ισχύει κάτι τέτοιο;;;

Μετατροπή demo iPhone 4 σε iPhone 4

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 09/12/2011 - 00:15


#87   splanis

splanis

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2011 - 00:18

Να πω και γω κατι...καταρχας δεν εχω ιδεα απο iphone....τεσπα

Ο πατερας μου πριν κανενα χρονο και κατι ειχε αγορασει το 3gs απο την κοσμοτε (δουλευει εκει και το ειχε προσφορα 140 ευρω) και απ οτι νομιζω πρεπει να ηταν ντεμο γιατι ειχε μεσα επαφες κλπ....θυμαμαι ομως οτι ειχα δοκιμασει να τρεξω εφαρμογες και δεν επαιζαν...εβγαζαν ενα σφαλμα και δεν ανοιγαν....μετα απο λιγο καιρο ειχε προβλημα με την μπαταρια...το εστειλε για φτιαξιμο και του στειλαν καινουργιο, και ολα μια χαρα...

#88   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 09/12/2011 - 00:35

Καληνύχτα ψάχτο και με την καμμία μη δεχτείς να κρατήσεις το demo.Και κοίταξε το IMEI της απόδειξης αν ταιριάζει με αυτό που έχεις στα χέρια σου.
Πες μας αύριο τι έγινε για να ξέρουν όλοι τι να προσέχουν....

Αναρτημένη εικόνα


#89   Mixalisgate7

Mixalisgate7

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2011 - 00:41

Μυριζει η δουλεια παντως.. Η ευθυνη του καταστιματος......

#90   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/12/2011 - 00:50

Καλά δεν έχουν το θεό τους,έτσι? Μα πήγαν κι έξυσαν το demo? Προφανώς αυτός ήξερε ότι εσύ δεν είχες ξανά iphone, είδε ότι δεν ήσουν και μαζί ήταν μόνο ο σύζυγος ε και έκανε κομπίνα,δεν εξηγείται αλλιώς! Προκειμένου να σου προκαλέσει πολλά προβλήματα,συμφωνώ κι εγώ με τα παιδιά πήγαινε αύριο να το αλλάξεις και σε καμία περίπτωση μην το κρατήσεις. Και αν σου πουν να σου φέρουν καινουριο να ζητήσεις να είναι ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ με όλα τα παρελκόμενα,μην τυχόν και σου δώσουν ανακατασκευασμένο και κερδίσουν πάλι...
edit: Αν σου πουν μα μου σου του απείλησε για καταγγελία στην cosmote και apple και αν συνεχίσουν κάντην κιόλας. Όχι να μας κοροιδεύουν μπροστά στα μούτρα μας!

Τελευταία επεξεργασία από: katya, 09/12/2011 - 00:51


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες