Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
88 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 11/12/2011 - 04:12

ευχαριστω για τις πληροφορίες το βρήκα και αυτό το forum και διάβασα κάποια πράγματα απλά θέλω να μου πει ένα έμπειρος που ατμίζει κάποιο χρονικό διάστημα με τι πακέτο να ξεκινήσω βασικά είμαι ποιο κοντά στο ego-t τώρα μέχρι να παραγγείλω δεν ξέρω μπορεί και να αλλάξω γνώμη για αυτό ρωτάω να μου πουν έμπειροι χρηστες....θα κοιτάξω και αυτό που έχεις εσύ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 11/12/2011 - 10:58

Πάντως ανάμεσα στα 2 εγώ διάλεξα το ELIPS για 2 λόγους:

1) Γιατί είναι πιο καινούριο με νέο τρόπο ατμοποιησης.
2) Γιατί σε σύγκριση με το EGO-T είναι πολύ πιο διακριτικό (χωράει στο χέρι σου). Και η διαφορά στην τιμή τους ήταν μόλις 20 ευρώ οπότε δεν ήταν τόσο μεγάλη μακροπρόθεσμα...

#18   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 11/12/2011 - 11:22

Οσο αναφορα την συσκευη, σιγουρα ειναι και θεμα γουστου η τελικη επιλογη, αλλα και χρηματων. Να αναφερω απλα οτι η Nobacco εχει service, και δεινει εγγυηση για τις συσκευες της, αντιθετα με τις αλλες εταιρειες στην αγορα.
Αυτο που δεν θα επερνα με τιποτα εγω, ειναι υγρα εκτος της Nobacco, για εναν βασικο λογο. Τα υγρα της Nobacco ειναι τα μονα στην αγορα, με πιστωποιηση απο τον "Δημοκριτο" (και οχι απο τον ΕΟΦ, γιατι δεν το θεωρει φαρμακευτικο προιον για να το περασει απο ελεγχο, προς το παρον! ), την οποια μπορειτε να βρειτε στο site της Nobacco, σε μορφη pdf. Εχουνε γινει αναλυσης, που πιστωποιουνε οτι δεν περιεχουνε καρκινογονες ουσιες, ή αλλες βλαβερες ουσιες για τον οργανισμο. Μην αγοραζετε οτι να'ναι στο θεμα υγρου, γιατι αυτο ειναι που περναει αλλωστε μεσα στα πνευμονια.
Και τελος, στους καιρους που ζουμε, γιατι να μην υποστηριξουμε μια "Ελληνικη" εταιρεια, με βαση στο Βυρωνα (οχι, δεν ειναι αντιπροσωπεια, ειναι 100% ελληνικη εταιρεια ), αντι της καθε Ιταλικης ή οτι αλλο, που δεν μας παρεχουνε καν, ουτε τα βασικα, οπως ειναι η εγγυηση και το service, σε περιπτωση βλαβης. ;)

#19   sincer660

sincer660

    iPH Enthousiast

  • 370 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/12/2011 - 11:30

Καλημερα!!!θα ηθελα να κανω δωρο για τα Χριστουγεννα ενα πακετο που να εχει δυο μεσα ηλεκτρονικα τσιγαρα ποιο θα μου προτεινατε γιατι δεν εχω ιδεα απο θεμα τσιγαρου περιοχη γλυφαδα κανενα μαγαζι?ευχαριστω

#20   TOYLIS

TOYLIS

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:toylis

Δημοσίευση 11/12/2011 - 11:32

οποιος προλαβει να αγορασει προλαβε.. οι γιατροι το σταματανε γιατι δεν εχουν οφελη απο αυτο.. Κοινως, οτι εγινε και με τα μηχανακια που φτιαχναν οζον .. διαφυγοντα κερδη ..

#21   Patatui

Patatui

    Advanced Member

  • 268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/12/2011 - 15:41

Παιδιά είμαι κάτοχος ηλεκτρονικού τσιγάρου 1 χρόνο τώρα με το EGO-T, Δεν έχω καπνίσει τσιγάρο από τότε και για να καταλάβετε το απεχθάνομαι τώρα,
Στο δικό μου EGO έχω βάλει μπαταρία 1000άρα, έχει γίνει αρκετά μεγάλο, ΟΚ αλλά έχω αρκετές και ατελείωτες ώρες, ειδικά όταν πάω για Clubing, και δεν θέλω με την καμια να μηνώ από μπαταρία, και κουβαλάω μαζί μου και 2η που σε περίπτωση που ξεχάσω να φορτίσω την πρώτη. πληρώνω 70 ευρώ κάθε 3-4 μήνες και παίρνω 4 γεύσηςτων 30 ml, ένα. ατμοποιητη νέο και Λίγα τανκς.

#22   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 11/12/2011 - 15:51

μου κάνει εντύπωση ότι στο ego-t και στο ego-c που διάβασα συγκεκριμένα σε ένα forum ότι καίγονται με το παραμικρό οι ατμοποιητες οποτε αν είναι να σου βγαίνει περισσότερο από τα κανονικά τσιγάρα χεστα χαράλαμπε

#23   Patatui

Patatui

    Advanced Member

  • 268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/12/2011 - 16:11

φιλε εδώ και 6-7 μήνες είμαι με τον ίδιο ατμοποιητη :rolleyes:

#24   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 11/12/2011 - 16:34

Να αναφερω απλα οτι η Nobacco εχει service, και δεινει εγγυηση για τις συσκευες της, αντιθετα με τις αλλες εταιρειες στην αγορα.

Και η OVALE δίνει εγγύηση και μάλιστα την ίδια με την NOBACCO (ένα μήνα).

#25   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 11/12/2011 - 16:44

Εγγυηση δινει, χωρις να εχει καν service. Μην σου τυχει δηλαδη στραβη...σιγουρα ειναι προσωπικη αποφαση και επιλογη τί θα αγορασει ο καθενας, αναλογα με τις προσδοκιες και τις αναγκες του. Οπως και με οτιδηποτε αλλο αγοραζουμε σαν καταναλωτες. Απλα στα υγρα, ειναι θεμα υγειας και ειναι πολυ σημαντικο να ξερεις τί εισπνεεις.

Τελευταία επεξεργασία από: tfd1978, 11/12/2011 - 16:45


#26   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 11/12/2011 - 16:53

φιλε εδώ και 6-7 μήνες είμαι με τον ίδιο ατμοποιητη :rolleyes:

:blink: τι ego-t εχεις ?

#27   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 11/12/2011 - 17:07

Τέλος πάντων εγώ την άποψή μου την είπα, δεν θέλω να εμπλακώ σε αντιπαράθεση ανάμεσα σε εταιρείες...

Άλλωστε εγώ δεν αντιπροσωπεύω καμία από τις δύο μεριές.

Απλά καταναλωτής είμαι...

Οπότε θα σταματήσω εδώ την χαζή αντιπαράθεση με τον φίλο που είναι αντιπρόσωπος της NOBACCO για το ποιά εταιρεία την έχει πιο μεγάλη (την εγγύηση)...

Αν κάποιο θέλει να με ρωτήσει σχετικά με την εμπειρία μου με το άτμισμα πολύ ευχαρίστως να του απαντήσω...

#28   Patatui

Patatui

    Advanced Member

  • 268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/12/2011 - 17:08

Κοιτα, σαυτο το διάστημα μου κάηκαν 2 μπαταρίες, 2 ατμοποιητες αδούλευτοι αλλα αυτός ο ατμοποιητης είναι μια χαρα κι συνεχίζει να είναι, έχω κάψει σχεδόν 200-250 ml υγρό. Φτου μην το ματιάσω

#29   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 11/12/2011 - 17:15

Κοιτα, σαυτο το διάστημα μου κάηκαν 2 μπαταρίες, 2 ατμοποιητες αδούλευτοι αλλα αυτός ο ατμοποιητης είναι μια χαρα κι συνεχίζει να είναι, έχω κάψει σχεδόν 200-250 ml υγρό. Φτου μην το ματιάσω

ποιας εταιρειας ειναι ?

#30   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/12/2011 - 20:25

Πάντως ανάμεσα στα 2 εγώ διάλεξα το ELIPS για 2 λόγους:

1) Γιατί είναι πιο καινούριο με νέο τρόπο ατμοποιησης.
2) Γιατί σε σύγκριση με το EGO-T είναι πολύ πιο διακριτικό (χωράει στο χέρι σου). Και η διαφορά στην τιμή τους ήταν μόλις 20 ευρώ οπότε δεν ήταν τόσο μεγάλη μακροπρόθεσμα...



Δηλαδη το elips κοστιζει 85 ευρω ?
Γιατι το ego-T κανει 65 το πακετο με 2 φουλ τσιγαρα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες