Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
88 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 11/12/2011 - 21:49

@nsxbass Δεν νομιζω οτι ηρθαμε σε αντιπαραθεση. Φιλικη κουβεντα κανουμε. Αλλωστε η τελικη αποφαση ειναι του καταναλωτη. Παντως αντιπροσωπος δεν ειμαι. Μην αρπαζομαστε χωρις λογω. Ο καθενας δικαιουτε να εχει την γνωμη του. Το θεμα ειναι οτι, το ΗΤ ειναι λιγοτερο βλαβερο απο το κανονικο. Αλλα εδω που τα λεμε, κανενα τσιγαρο δεν ειναι καλο ρε παιδια. Οτι βαζουμε στα πνευμονια μας εκτος του αερα, κακο μας κανει. Η καλυτερη κινηση, ειναι το κοψιμο. ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 11/12/2011 - 22:57

Κώστα στο ξαναλέω....σταμάτησε το,δεν υπάρχει κάτι να στηριχθεις εκτός απο την υγεία σου,για να μπορείς για πολλα χρόνια να πατάς γερά και με βαθιές αναπνοες να φροντιζεις τους αγαπημένους σου!

#33   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 11/12/2011 - 23:12

Κώστα στο ξαναλέω....σταμάτησε το,δεν υπάρχει κάτι να στηριχθεις εκτός απο την υγεία σου,για να μπορείς για πολλα χρόνια να πατάς γερά και με βαθιές αναπνοες να φροντιζεις τους αγαπημένους σου!

φοιβο δεν μπορω να το κοψω μαχαιρι θελω να δοκιμασω το η.τ. να δω αν μπορω να κρατηθώ μονο με αυτο και στη συνεχεια βλεπουμε

#34   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 11/12/2011 - 23:18

φοιβο δεν μπορω να το κοψω μαχαιρι θελω να δοκιμασω το η.τ. να δω αν μπορω να κρατηθώ μονο με αυτο και στη συνεχεια βλεπουμε

Μωρε μια αποφαση ειναι καντο! 25 μερες ειμαι ηδη. Και ο συζυγος διπλα μου καπνιζει οπως παντα και ουτε ασχολουμαι
Whatsapp doc?

#35   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 11/12/2011 - 23:23

Μωρε μια αποφαση ειναι καντο! 25 μερες ειμαι ηδη. Και ο συζυγος διπλα μου καπνιζει οπως παντα και ουτε ασχολουμαι

απο 1 καπνο καθε 2 μερες δεν παιζει αυτο θα πηδηχτω απ'το παραθυρο

#36   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 11/12/2011 - 23:24

απο 1 καπνο καθε 2 μερες δεν παιζει αυτο θα πηδηχτω απ'το παραθυρο

Εγω παραλιγο να φουνταρω τις πρωτες δυο μερες, την 3η μερα εφαγα το μισο σπιτι, και μετα ηρεμησα.
Whatsapp doc?

#37   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 11/12/2011 - 23:35

... , και επειδη δουλευω στην παραπανω εταιρεια που ανεφερε ο φιλος Γιαννης, ...


@nsxbass Δεν νομιζω οτι ηρθαμε σε αντιπαραθεση. Φιλικη κουβεντα κανουμε. Αλλωστε η τελικη αποφαση ειναι του καταναλωτη. Παντως αντιπροσωπος δεν ειμαι. ...


Μήπως φάσκεις και αντιφάσκεις λίγο?

Δουλεύεις ή δεν δουλεύεις για τη NOBACCO?

#38   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 11/12/2011 - 23:36

Δηλαδη το elips κοστιζει 85 ευρω ?
Γιατι το ego-T κανει 65 το πακετο με 2 φουλ τσιγαρα.

To Εgo-T της OVALE έχει 100 ευρώ και το ELIPS 120.

#39   Patatui

Patatui

    Advanced Member

  • 268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/12/2011 - 23:39

ποιας εταιρειας ειναι ?

Joye

#40   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/12/2011 - 01:51

Βρες το πιο φτηνο ego-t γιατι την έχουν πέσει αντιπρόσωποι και μη.. Αλλα τα ego τα ίδια είναι κ η καθε εταιρεία παει και κοτσαρει την επωνυμία της. Ovale nobacco κτλ.. Όλα απο την Κίνα έρχονται.. Εμένα λέει σκέτο ego-t οπότε μην ακούς πολλα πολλα. Βρες και ένα χάρμανι να σου αρέσει που είναι το πιο βασικό ώστε να μην πετάς λεφτά δεξιά κ αριστερά μέχρι να βρεις αυτο που σου αρέσει. Ο ατμοποιητης και να σου χαλάσει 5 ευρω έχει. Τσιμπα το πιο φτηνό ego-τ που θα βρεις και θα με θυμηθεις

#41   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 12/12/2011 - 07:05

Βρες το πιο φτηνο ego-t γιατι την έχουν πέσει αντιπρόσωποι και μη.. Αλλα τα ego τα ίδια είναι κ η καθε εταιρεία παει και κοτσαρει την επωνυμία της. Ovale nobacco κτλ.. Όλα απο την Κίνα έρχονται.. Εμένα λέει σκέτο ego-t οπότε μην ακούς πολλα πολλα. Βρες και ένα χάρμανι να σου αρέσει που είναι το πιο βασικό ώστε να μην πετάς λεφτά δεξιά κ αριστερά μέχρι να βρεις αυτο που σου αρέσει. Ο ατμοποιητης και να σου χαλάσει 5 ευρω έχει. Τσιμπα το πιο φτηνό ego-τ που θα βρεις και θα με θυμηθεις

Εάν τελικά αποφασίσεις το EGO-T και εγώ την ίδια ακριβώς άποψη έχω!

Πάρε το φθηνότερο ανεξαρτήτως εταιρείας!

Προσωπικά στο ξαναείπα για το Ego-T άποψη δεν έχω, μόνο για το Elips από το οποίο είμαι υπέρευχαριστημένος!!!

#42   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 12/12/2011 - 08:30

@nsxbass Αλλο δουλευω σε μια εταιρεια, αλλο ειμαι αντιπροσωπος. Φυσικα και δουλευω εκει, αλλα δεν αντιπροσωπευω κανεναν. Οπως κι εσυ, λεω απλα την γνωμη μου.

Τελευταία επεξεργασία από: tfd1978, 12/12/2011 - 08:30


#43   bigboss

bigboss

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/12/2011 - 13:34

Μπορείτε να δείτε και το ego-c που διατίθεται από τα καταστήματα της ovale. Επειδή έχω 2 καταστήματα και έχω δει την χρήση του ego-c πιστεύω ότι είναι το καλύτερο αυτή την στιγμή, το elips είναι ποιο όμορφο και διακριτικό αλλά το ego-c πιστεύω έχει καλύτερο ατμοποιητή. Χωρίς διαρροές με normal χρήση και με δυνατότητα να αλλάξεις το καμένο φυτικάκι κ αντίσταση χωρις να πάρεις καινούριο. 3 εβδομάδες που είναι διαθέσιμο έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι δείχνει το ποιο αξιόπιστο.
Όποιος επιθυμεί μπορεί να το δει εδώ.

#44   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/12/2011 - 13:44

110 ευρω??? Σαν πολλα δεν ειναι...
Με 55 ευρακια πηρα πακετο ego-t με 2 τσιγαρα, 2 μπαταριες 1000αρες, 4 πιπακια κτλ κτλ...και 7-8 ευρο η θηκουλα να το εχω πακετακι 63 ευρο και καθαρισα..
Και επειδη προσφατα δοκιμασα και τον ατμοποιητη του giant προσωπικη μου αποψη 10 φορες καλυτερος ο απλος.
Νομιζω δοκιμασμενη λυση με λιγα λεφτα.. Το εχω 2 μηνες ουτε διαρροες ουτε τιποτα και μονο που εδωσα 5 ευρω για εναν ατμοποιητη..
Το μονο που θελω να δοκιμασω ακομα ειναι ο ατμοποιητης typou b λογω μεγαλυτερης χωρητικοτητας.

#45   Dimosd

Dimosd

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/12/2011 - 14:11

Θα μοιραστώ την εμπειρία μου που μπορεί να είναι ή να μην είναι ενδεικτική. Ήμουν καπνιστής πάρα πολλά χρόνια και μάλιστα όχι περιστασιακός (1.5 πακέτο την ημέρα). Ξεκίνησα το ηλεκτρονικό τσιγάρο όχι για να κόψω το κάπνισμα αλλά για να να έχω μια εναλλακτική λύση σε χώρους όπου απαγορεύεται το κάπνισμα. Αρχικά δοκίμασα ένα από αυτά τα ηλεκτρονικά τσιγάρα που μοιάζουν με κανονικό τσιγάρο. Παρατήρησα ότι άρχισα να χρησιμοποιώ το ηλεκτρονικό τσιγάρο και σε χώρους που μπορούσα να καπνίζω με αποτέλεσμα να μειώσω τον αριθμό των τσιγάρων στο μισό. Πριν από δυο μήνες πήρα το Ego-T. Από τότε έχω κόψει το κάπνισμα! Έχω κάνει ελάχιστα τσιγάρα μετά το φαγητό για να δω αν θα το απολάμβανα όπως παλιά αλλά τα περισσότερα τα έσβηνα αμέσως. Το κάπνισμα δεν ήταν πια απολαυστικό!

Η αλήθεια είναι ότι αρχικά ταλαιπωρήθηκα για να βρω ατμιστικό υγρό με σωστό άρωμα και γεύση για το γούστο μου. Από τότε που το βρήκα όμως (2-3 καπνικές γεύσεις της Flavourart), δεν καπνίζω καθόλου τσιγάρα.

Η μόνη διαφορά που έχω δει στην υγεία μου είναι ότι ο πρωινός βήχας έχει εξαφανιστεί εντελώς και σε μια πρόσφατη ίωση με βήχα, αντί για 15 μέρες όπως συνήθως (βλέπετε κάπνιζα και με ίωση), ο βήχας μου κράτησε μόνο 3-4 μέρες.

Δεν έχω καμιά αμφιβολία ότι αν το ατμιστικό υγρό είναι καλής ποιότητας και ο ατμοποιητής συντηρείται σωστά το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι λιγότερο βλαβερό από το κανονικό. Οι "ανακοινώσεις" των τελευταίων ημερών μου φαίνονται τουλάχιστον ύποπτες. Το σκεπτικό ότι ας απαγορεύσουμε το ηλεκτρονικό τσιγάρο ενώ παραδεχόμαστε ότι το κάπνισμα είναι πιο επιβλαβές είναι εξωφρενικό! Κάποιος υπεύθυνος της αντικαπνιστικής εκστρατείας μας πρότεινετο κομπολόι ως λύση!!! Λυπάμαι για την έλλειψη σοβαρότητας των "υπευθύνων". Αντί να λένε ανοησίες, ας κάνουν καμιά επιστημονική έρευνα. Έτσι δίνονται απαντήσεις, όχι με τα λόγια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες