Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
88 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 10/12/2011 - 22:02

ας γράψουν οι γνωστες και οι κάτοχοι τι προτείνουν σε νέους να αγοράσουν και τις εμπειρίες τους τιμές υγρά και οτιδήποτε άλλο που θα φανεί χρήσιμο στους νέους..
εγώ είμαι ανάμεσα σε ego-t και i-want και τώρα ψάχνω και το ego-c που λέει ο φίλος paris άντε να δούμε που θα καταλήξω

Τελευταία επεξεργασία από: boukoto, 10/12/2011 - 22:04


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GiannisSifnos

GiannisSifnos

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2011 - 22:29

Καλησπέρα... Στο κατάστημα μας στη Σίφνο εμπορευομαστε το ηλεκτρονικό τσιγάρο της NOBACCO και στην τιμη 85€ για τη Σίφνο. (Δεν κάνω διαφίμηση μια ενδεικτική τιμη είναι) το πακέτο του οποίου περιλαμβάνει 2 τσιγάρα και 2 πιπες μέσα.. Τα οποία φορτιζουν μέσω USB ή απο το τροφοδωτικο τους.. Απο κει και πέρα ανάλογα με το τι μάρκα τσιγάρου καπνίζει ο κάθε ένας και πόση νικοτίνη έχει του δίνεται το ανάλογο μπουκσλακι με υγρό με την ανάλογη νικοτίνη.. Τα υγρά διατιθεντε σε διάφορες γεύσεις... Στόχος του είναι απο κάποια στιγμη και μετα να μην σε ενθουσσιαζει η γεύση του και να περνεις λιγότερη νικοτίνη ως που να φράσεις στο 0 mg... Είναι αυτόματο δηλαδή δεν πατάς κάποιο κουμπί για να ρουφιξεις όταν ρουφας βγαίνει αυτόματα και φυσικά έχει μέσα ατμοποιητη και βγάζει καπνό... Αυτα απο εμένα ότι θέλετε και μπορω να βοηθήσω ευχαρίστως!!

Φιλικά Γιαννης!

Τελευταία επεξεργασία από: GiannisSifnos, 10/12/2011 - 22:30


#3   kle

kle

    iPH Addict

  • 764 μηνύματα
  • Twitter:@akiskle
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/12/2011 - 22:34

Αυτό δεν απαγορεύτηκε πρόσφατα;
Δε ρωτάω, είμαι σίγουρος!


Στάλθηκε απο το κινητό μου

#4   smartmak

smartmak

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:smartmak

Δημοσίευση 10/12/2011 - 22:34

γιατι εμενα πηρε το ματι μου καπου σημερα οτι ο ΕΟΦ θα τα βγαλει απο την αγορα η κατι τετοιο τελος παντων ..αν υπαρχει καποιος γνωστης ας μας διαφωτισει για το τι παιζει σχετικα με το ηλεκτρονικο τσιγαρο κ γενικοτερα οσα πρεπει καποιος να γνωριζει γυρω απο αυτο


Sent from my iPhone using my fingers! :P

#5   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/12/2011 - 23:16

Διαβαστε εδω ( http://www.zougla.gr...id=432117&cid=4 ) , και επειδη δουλευω στην παραπανω εταιρεια που ανεφερε ο φιλος Γιαννης, θα σας πω απλα, οτι ουτε το υπουργειο υγειας, ουτε ο ΕΟΦ εχει βγαλει επισημη ανακοινωση. Με ενα απλο τηλεφωνημα σαν πολιτες/καταναλωτες μπορειτε να το επιβεβαιωσετε και μονοι σας την Δευτερα. Επισης δεν εχει απογορευθει πουθενα, το "ατμιζεται" κανονικα σε εσωτερικους χωρους, τουλαχιστον μερι να βγει επισημη αποφαση απο το κρατος, με σφραγιδες κα υπογραφες. Μεχρι τοτε, ο καθενας μπορει να λεει την γνωμη του, αλλα μεχρι εκει. ;)

Τελευταία επεξεργασία από: tfd1978, 10/12/2011 - 23:17


#6   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/12/2011 - 23:17

Οσο αναφορα τα μοντελα, το ego-t ειναι παλιο πια, σε λιγο θα σταματησει η κυκλοφορια του. Αντιθετα το i-want ειναι πολυ καλυτερο, πιο καινουριο, με οθονη στην μπαταρια για να ξερεις ποσο φορτισμενη ειναι και βγαινει και σε λευκο. ;)

Τελευταία επεξεργασία από: tfd1978, 10/12/2011 - 23:20


#7   gog7

gog7

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 10/12/2011 - 23:45

εγω δεν ειμαι καπνιστης αλλα ο κολλητος μου πηρε ηλεκτρονικο τσιγαρο . δε μυριζει ο καπνος ΚΑΘΟΛΟΥ! εχει διαφορες γευσεις απο οτι μου ειπε...μεχρι κ ρεντ μπουλ :P χαχα
επισης μου ειπε οτι επιτρεπεται κ σε χωρους μη καπνιστων
το αγορασε 65 ευρω κ τα 20 ml υγρου κανουν 13 ευρω κ τον βγαζουν ενα μηνα αν δε κανω λαθος
καλη φαση φαινεται

#8   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/12/2011 - 00:09

Ego-t με κλειστά ματιά. Παραδοσιακή αξία... Υγρο golden Margy απο nobacco 12-18 mg νικοτίνη αναλόγως τι καπνίζες. Το υγρο είναι ίδιο καπνός craven.

#9   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 11/12/2011 - 00:21

ας γράψουν οι γνωστες και οι κάτοχοι τι προτείνουν σε νέους να αγοράσουν και τις εμπειρίες τους τιμές υγρά και οτιδήποτε άλλο που θα φανεί χρήσιμο στους νέους..
εγώ είμαι ανάμεσα σε ego-t και i-want και τώρα ψάχνω και το ego-c που λέει ο φίλος paris άντε να δούμε που θα καταλήξω

Προτεινω να το κοψεις μαχαιρι οπως εγω και να γλιτωσεις τα λεφτα λολ
Whatsapp doc?

#10   smartmak

smartmak

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:smartmak

Δημοσίευση 11/12/2011 - 01:54

μια κουβεντα ειναι αυτο!!


Sent from my iPhone using my fingers! :P

#11   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2011 - 02:00

Μια ιδεα ειναι .. Το εχω σταματήσει εδω και 6 μηνες ..
Δεν εχω καπνίσει 5863 τσιγάρα .. Σε πακέτα : 293 πακέτα .. :)

#12   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 11/12/2011 - 02:04

Ego-t με κλειστά ματιά. Παραδοσιακή αξία... Υγρο golden Margy απο nobacco 12-18 mg νικοτίνη αναλόγως τι καπνίζες. Το υγρο είναι ίδιο καπνός craven.


Εεετσι... ;) κατι ξερεις εσυ. Μαρκα υγρου, Mystique, πολυ ιδιαιτερη γευση το Golden Margy, και φυσικα διαθεση μονο απο την Nobacco!

Τελευταία επεξεργασία από: tfd1978, 11/12/2011 - 02:06


#13   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 11/12/2011 - 02:05

μια κουβεντα ειναι αυτο!!


Sent from my iPhone using my fingers! :P



Ναι ειναι μια κουβεντα μεχρι να το κανεις (οπως λεει πανω κι ο Ντινος).


Και γω ελεγα ελεγα και μια μερα σηκωθηκα και ειπα εδω και τωρα. Ξεφορτωθηκα τα παντα (εκτος δυστυχως απο τον συζυγο που καπνιζει), και περασα 3μερες κολαση, αλλα την 4η μερα και μετα εγινε πολυ πιο ευκολο.
Whatsapp doc?

#14   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 11/12/2011 - 03:39

ναι θέλουν να το απαγορεύσουν γιατί χάνουν οι καπνοβιομηχανίες και τπτ άλλο το κανονικό τσιγάρο δλδ γιατί δεν το απαγορεύουν ?? και το χασίς πιστέψτε με αν φορολογούνταν θα ήταν νόμιμο η νομίζετε ότι νοιάζονται για εσάς ?? λιγότερες συντάξεις είμαστε ;)
τώρα για να το κόψω μαχαίρι δεν μπορώ θέλω να παρω πρώτα ΗΤ να δω αν μπορώ να κρατηθώ με αυτό και στην πορεία βλέπουμε

παρτε και ενα video να δειτε τι λεει ο γιατρος


Τελευταία επεξεργασία από: boukoto, 11/12/2011 - 03:44


#15   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 11/12/2011 - 03:58

Έχω το Elips της OVALE εδώ και 3 εβδομάδες και είμαι υπέρευχαριστημένος!

Δεν έχω ακουμπήσει τσιγάρο στο στόμα μου και δεν το έχω ζητήσει.

Πολύ μικρότερο σε μέγεθος από το EGO-T (ή το C που είναι η ανανέωσή του) και με νέα τεχνολογία ατμοποίησης.

Η διαφορά στην τιμή σε σύγκριση με τα άλλα είναι γύρω στα 20 ευρώ για ο πακέτο με τις 2 συσκευές...

Όσο για υγρό έχω το φυτικό με γεύση Golden Virginia μιας και αυτό κάπνιζα σαν καπνό (μάρκα δεν θυμάμαι τώρα...

Όσο για τα περί απαγόρευσης, απλά δόθηκε μία συνέντευξη τύπου όπου ο γενικός γραμματέας του υπουργείου είπε 5-10 αόριστα πράγματα και οι παπαγάλοι δημοσιοκάφροι το έκαναν ολόκληρο θέμα...

Στην ουσία για να καταλάβεις φίλε στον χώρο υπάρχουν δύο μεγάλες εταιρείες.

Η Nobacco και η Ovale.

Τις ίδιες περίπου συσκευές και τεχνολογίες θα τις βρεις και στις δύο εταιρείες με μικρές διαφορές.

Υπάρχουν και φόρουμ όπως το δικό μας πολύ καλά οργανωμένα αποκλειστικά για το άτμισμα.

Δες τα λινκ που σου βάζω παρακάτω και πιστεύω θα βρεις πολλές απαντήσεις πάνω σε αυτά που θέλεις...

Για οτιδήποτε άλλο θέλεις ρώτα και εδώ από ότι βλέπω υπάρχουμε αρκετοί που λίγο πολύ το γνωρίζουμε το θέμα και θα σου απαντήσουμε....

- Φόρουμ για το ηλεκτρονικό τσιγάρο (δεν υπάγεται σε κάποια εταιρεία)
- Blog για το ηλεκτρονικό τσιγάρο (αυτός που το έχει νομίζω είναι αντιπρόσωπος της OVALE. Παρόλα αυτά ανεβάζει άρθρα για το άτμισμα αρκετά ενδιαφέροντα)
- Σελίδα με πάρα πολλές απαντήσεις για το ηλεκτρονικό τσιγάρο (όρεξη να έχεις να διαβάζεις. Δεν υπάγεται σε εταιρεία ή έτσι λέει)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες