Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Περι σχολικης νομοθεσιας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
69 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   uriaman1

uriaman1

    iPH Enthousiast

  • 478 μηνύματα
  • Twitter:@ilperfecto
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:uriaman1

Δημοσίευση 13/12/2011 - 16:10

Καλησπερα! Οπως βλεπετε και στον τιτλο του τοπικ, εχω ενα προβλημα σχετικο με τη νομοθεσια και τα δικαιωματα των μαθητων σε ορισμενες περιπτωσεις. Πιο συγκεκριμενα, εαν ενας μαθητης τιμωρηθει με ημερησια αποβολη, ο νομος οριζει οτι ο μαθητης υποχρεουται να ειναι παρων στο σχολειο την ημερα της τιμωριας ή οχι; Διοτι στο σχολειο μου υπαρχει ως "νομος" οτι εαν καποιος τιμωρηθει αλλα λειψει τη μερα της τιμωριας, η τιμωρια αναβαλλεται για οποτε ξαναρθει... Παρακαλω οποιαδηποτε απαντηση να στηριζεται σε καποια αξιοπιστη πηγη, ωστε να μπορω να δικαιολογησω οσα διεκδικησω. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 13/12/2011 - 16:43

Εγω προτείνω να σταματήσετε να κάνετε βλακείες στο σχολείο και ειδικά τόσο μεγάλες ώστε να οδηγήσουν σε μονοημερη αποβολή! Υπάρχει λόγος που πηγαίνετε στο σχολείο και αυτός δεν είναι να λουφαρετε να κάνετε πλάκες κ.ο.κ.

#3   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1.068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/12/2011 - 16:46

Σωστο! Εαν παρεις αποβολη μια μερα πχ τοτε ναι φευγεις για μια μερα... Εαν εισαι απλα τιμωρια ναι εισαι στο σχολειο

#4   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/12/2011 - 17:02

αχ τι εκανες ρε φίλε ?κανε κοπανα ανα δεν θες να κανεις μαθημα.....

#5   gog7

gog7

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 13/12/2011 - 17:08

καντε οτι γουσταρετε ρε στο σχολειο..λες και μας μαθαινουν τιποτα παμε μετα πανεμιστημιο κ δε ξερουμε την τυφλα μας! γαμηστε τα ολα..αν μπορουσα τωρα να ξαναπαω σχολειο για μια βδομαδα θα σαπιζα στο ξυλο τους περισσοτερους καθηγητες.
εγω ειχα φαει αποβολη επειδη επαιζα χιονοπολεμο(ναι αυτο με το χιονι) με ενα συμμαθητη μου κ μου ειπανε οτι πρεπει να παω κιολας στο μαθημα ενω θα παρω απουσιες..καλα νταξει λεω κ ξαφανιστηκα

#6   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/12/2011 - 17:22

Αιντε βρε καθίστε να διαβάσετε. Όλο οι άλλοι μας φταίνε, όλοι είναι άχρηστοι και εμείς οι φωστήρες...Αρε που φτάσαμε...κατάντια.

#7   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/12/2011 - 17:26

Αιντε βρε καθίστε να διαβάσετε. Όλο οι άλλοι μας φταίνε, όλοι είναι άχρηστοι και εμείς οι φωστήρες...Αρε που φτάσαμε...κατάντια.

Πες τα τα εχουν ισπεδωσει όλα Νόμους ,θεσμούς ..τι να πεί κανείς???

#8   gog7

gog7

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 13/12/2011 - 17:26

θες να πεις δηλαδη οτι το συστημα εκπαιδευσης που εχουμε ειναι γαματο..? σιγουρα φταινε κ καποιοι μαθητες αλλα σ'αυτη τη χωρα ολα απο την παιδεια ξεκινανε. μπουρδελο η παιδεια μπουρδελο κ το κρατος

#9   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/12/2011 - 17:31

θες να πεις δηλαδη οτι το συστημα εκπαιδευσης που εχουμε ειναι γαματο..? σιγουρα φταινε κ καποιοι μαθητες αλλα σ'αυτη τη χωρα ολα απο την παιδεια ξεκινανε. μπουρδελο η παιδεια μπουρδελο κ το κρατος

Είναι πολυ καλο το εκπαιδευτικο σύστημα συγκριτηκα με αλλες χωρες!!!!

#10   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/12/2011 - 17:36

Είναι πολυ καλο το εκπαιδευτικο σύστημα συγκριτικα με αλλες χωρες!!!!



#11   uriaman1

uriaman1

    iPH Enthousiast

  • 478 μηνύματα
  • Twitter:@ilperfecto
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:uriaman1

Δημοσίευση 13/12/2011 - 17:37

Μα δε σκοτωσα καναν ανθρωπο, ουτε κατεστρεψα σχολικη περιουσια ουτε τιποτα... Επειδη εκανα κοπανα απο την εκθεση εφαγα μονοημερη... Και δεν ειναι αυτο μονο το προβλημα, το οποιο θεωρω αδικια γιατι οποιοσδηποτε εχει δικαιωμα να απουσιασει, αλλα το γεγονος οτι πηρα αποβολη και πρεπει να παω υποχρεωτικα...

#12   secone

secone

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/12/2011 - 17:38

To pisteueis ayto?:o
Παει για τον απο πανω που λεει οτι το ελληνικο εκπαιδευτικο συστημα ειναι καλο!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: secone, 13/12/2011 - 17:39


#13   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/12/2011 - 17:45

To pisteueis ayto?:o
Παει για τον απο πανω που λεει οτι το ελληνικο εκπαιδευτικο συστημα ειναι καλο!!!!

τιποτα δεν είναι τελειο ...είπα συγκριτικα...πες μου που ειδικά αναφερεσαι να σου πω πιο εξειδικευμένα την γνώμη μου,.Γενικά και αόριστα ετσι όπως είναι η Ελλαδα σήμερα που διασυρεται καθημερινά παγκοσμίως τιποτα δεν είναι καλο(αφήνουν να εννοηθεί) αλλα υπάρχουν και ατομα τα οποία προσπαθούν πολύ για την εργασία που προσφέρουν(μεχρι πότε δεν ξέρω θα την προσφέρουν αφιλοκερδώς και υποβιβάζοντας τους )

#14   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/12/2011 - 18:30

Οχι δεν ειναι αναγκαστηκο να πας..καλα και για αυτο σου εδωσαν αποβολη??
Οι κομπλεξικοι οι φιλολογοι στανταρ (μην γενικευω κιολας), μην σκας..οταν τελειωσεις το σχολειο δεν θα θυμασαι τιποτα..λες και τους εχεις αναγκη που νομιζουν οτι εισαι ο δουλος τους..λιγοι ειναι σωστοι παιδαγωγοι..αυτα..

#15   HarrisCasual

HarrisCasual

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα

Δημοσίευση 13/12/2011 - 18:51

σωστος ο gog7...
@nickolaou ε ναι... αν το συγκρινεις με της ουγκαντα ειναι λιγο καλυτερο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες