Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Διαθέσιμη μικρή αναβάθμιση για το Apple TV και τροποποιημένο iOS 5.0.1 για το iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
26 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/12/2011 - 20:42

Διαθέσιμη είναι μικρή αναβάθμιση για τους χρήστες της δεύτερης γενιάς του Apple TV.

Αναρτημένη εικόνα


Η αναβάθμιση έχει την έκδοση 4.4.4 με build number 9A406a και προσφέρει μερικές διορθώσεις σε bugs. Μπορείτε να κάνετε την αναβάθμιση από το Apple TV κατευθείαν ή από εδώ.


Επίσης, παρατηρήθηκε μια μικρή τροποποιημένη αναβάθμιση για το iOS 5.0.1 του iPhone 4S [link]. Η νέα έκδοση έχει build number 9A406 και είναι διαφορετική από αυτή που κυκλοφόρησε πριν λίγο καιρό. Ο λόγος αν και δεν έχει επισημοποιηθεί μάλλον έχει να κάνει με την σημερινή κυκλοφορία του iPhone 4S σε νέες χώρες όπου μάλλον η συσκευή θα διατεθεί με το iOS 5.0 και οι χρήστες θα πρέπει να αναβαθμίσουν στο iOS 5.0.1. Λογικά, οι υπόλοιποι χρήστες θα λάβουν τις όποιες αλλαγές έγιναν σε αυτή την τροποποιημένη έκδοση του iOS 5.0.1 στην επερχόμενη αναβάθμιση iOS 5.1.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   oboys10

oboys10

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/12/2011 - 21:01

Το κατεβάσαμεεεεεε!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   Vaggelis1991

Vaggelis1991

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:Vaggelis1991

Δημοσίευση 15/12/2011 - 22:05

Η apple έχει γίνει εκνευριστική με το να μην δίνει changelog στις αναβαθμίσεις τις...

#4   GeorgeP79

GeorgeP79

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/12/2011 - 22:15

Δεν διαπίστωσα καμιά διαφορά προς το παρόν.

#5   aswtos

aswtos

    iPH Enthousiast

  • 353 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 15/12/2011 - 22:22

αξιζει τον κοπο να το κατεβασουμε η να περιμενουμε την 5.1??

#6   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/12/2011 - 00:24

Η διαθεσιμότητα της τροποποιημένης έκδοσης του iOS 5.0.1 για το iPhone 4S αναφέρθηκε χθες αλλά δεν έγιναν γνωστές οι όποιες αλλαγές από την έκδοση που είχε κυκλοφορήσει πριν λίγες βδομάδες.

Σήμερα, μαθαίνουμε ότι αυτή η αναβαθμισμένη έκδοση έχει σκοπό να διορθώσει το πρόβλημα με τις κάρτες SIM που αντιμετωπίζουν αρκετοί χρήστες. Συγκεκριμένα, πολλοί χρήστες του iPhone 4S αντιμετωπίζουν ένα από τα εξής προβλήματα που σχετίζονται με την micro SIM:

- Μήνυμα "Invalid SIM" ή "No SIM Card installed"

- Μήνυμα στην status bar "No Service" ή "Searching" παρόλο που υπάρχει καλή κάλυψη.

Εάν έχετε αυτό το πρόβλημα και θέλετε να το λύσετε τώρα θα πρέπει να κάνετε restore και να αφήσετε το iTunes να κατεβάσει την νέα έκδοση από τους servers της Apple με build number 9A406.

1. Back up your user content and settings using iTunes or iCloud. See this article for more information.
2. Restore your iPhone 4S using iTunes.
3. After the process is complete, restore your user content and settings from your backup.
4. To confirm that you've successfully restored, verify that the version is now iOS 5.0.1 (9A406) in Settings > General > About.

Βέβαια, μερικοί χρήστες αναφέρουν ότι ακόμα και αυτή η λύση δεν διόρθωσε το πρόβλημα κάτι που σημαίνει ότι μάλλον υπάρχει και άλλος παράγοντας στη μέση που προκαλεί αυτά τα μηνύματα λάθους.

Εάν το δοκιμάσετε αφήστε ένα σχόλιο με την εμπειρία σας.

Follow me on twitter


#7   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 17/12/2011 - 06:27

η έκδοση 4.4.4 του apple tv μπορει να γινει jb?????

#8   mixalis1

mixalis1

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Ipad2 64GB 3G white

Δημοσίευση 17/12/2011 - 09:37

Στην εκδοση 5.1 εχει λυθει το προβλημα με τις micro sim.

#9   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 17/12/2011 - 09:41

Το θέμα με τις microSIM είναι πολλές φορές και λόγω κάρτας!! Ένας φίλος μου πήγε και την άλλαξε μετά από επικοινωνία του με την apple και με το κατάστημα που το αγόρασε και δεν είχε κάποιο πρόβλημα από εκεί και πέρα!!

P.S. : Μια ερώτηση μιας και είμαστε σε θέμα αναβαθμίσεων!! Επειδή έχω κάνει official unlock το iPhone 4S (μέσω της αγγλικής Vodafone λόγω του ότι δεν ζω ελλάδα μόνιμα και έχω σύνδεση εκεί), μετά από μια αναβάθμιση π.χ στην 5.1 που έρχεται, θα ξανακλειδωθεί το τηλέφωνο ή θα ισχύει κανονικά το unlock επ' αόριστον?

Τελευταία επεξεργασία από: iKotsen, 17/12/2011 - 09:44


#10   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2011 - 11:22

η έκδοση 4.4.4 του apple tv μπορει να γινει jb?????

σε κάθε τοπικ θα υπάρχει ο άκυρος

#11   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2011 - 11:30

Είναι βασικό να γίνεται όμως JB. Καλό είναι να αναφέρεται! XBMC θα μπαίνει μετα!?

#12   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 17/12/2011 - 11:34

Καλημερα σας. εγω χθες βραδυ εκανα αναβαθμιση απο 4.3.3 στο iPhone 3GS και πηγα στην εκδοση 5.0.1 Nα υπενθιμισω επισης οτι το κινητο ειναι locked στην AT&T με iPad Baseband αλλα διαθετω AT&T SIM. Μετα την αναβαθμιση λοιπον ελεγε There is no card SIM installed in iPhone you are atempting to activate.. τι μπορω να κανω; θελω να το κανω με tethered jailbreak. Να πω επισης πως το κινητο εχει new bootrom αν αυτο βοηθαει. Καθε λυση ευπροσδεκτη.
Να πω επισης πως εγκατεστησε την εκδοση με build number 9A405 και οχι 9Α406.. μηπως πρεπει να κανω restore ξανα με την συγκεκριμενη εκδοση; αλλα δεν μου βγαζει επιλογη στο itunes για restore :S

Τελευταία επεξεργασία από: arisgamatos, 17/12/2011 - 11:39


#13   ariusbb

ariusbb

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/12/2011 - 12:46

9A406 και χθες το βράδυ μου έπεσε η γραμμή ενώ μιλούσα με No SIM, Searching και μετά πάλι συνδέθηκε στο δίκτυο...

#14   TOYLIS

TOYLIS

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:toylis

Δημοσίευση 17/12/2011 - 13:15

βασικα, οσοι εχετε προβλημα ανοιξτε ενα τοπικ και περιμενε να σας βοηθησει καποιος. Μην τα γραφετε τον καημο σας οπου να'ναι .. το τοπικ εχει να κανει με την αναβαθμιση σε 5.0.1 και την εκδοση 9A406..

Ναι .. εγω αγορασα προχθες το κινητο μου (4s!) και ειχα προβλημα.. και ακομα δηλαδη.. οταν το πηρα το κινητο, επρεπε να το βαλω να βρισκει δυκτιο χειροκινητα, γιατι αυτοματα παπαλα.. και οταν ανοιγει.. δεν σου βγαζει το κλειδωμενη sim οπως το 4 κατευθειαν.. κανει 8-10 δευτερολεπτα.. εεε.. κατεβαζω την καινουρια εκδοση .. αντε να δουμε..

#15   manosmaria

manosmaria

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/12/2011 - 15:03

Παιδια και εγω αγόρασα προχτές 4s με εγκατεστημένη την 5.0.1 αυτο που παρατηρώ είναι ότι δεν έχει το σήμα (Vodafone) που είχα με το απλό 4 άρη όσο για την sim δεν έχω δει κάτι παράξενο προς το παρών!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες