Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Έγκριση δαπάνης για την προμήθεια iPhone 4S του Υπουργού Πολιτσμού και Τουρισμού!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
108 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 20/12/2011 - 20:10

Να αγανακτήσεις μαζί μου το καταλαβαίνω. Μαζί μου, με τον εαυτό σου και με όλους τους υπόλοιπους. Με τους εκλεγμένους γιατί;
Ανέβηκαν πρώτη φορά στην εξουσία και αποδείχθηκαν ανάξιοι της ψήφους σου;
Όχι, είναι εκεί 30 χρόνια. Και θα συνεχίσουν να είναι.
Γι' αυτό δε μας παίρνει :)


Οπότε βάση λογικής (δικιας σου) να μην λέμε τίποτα σε όσα βλέπουμε, και να τους αφήσουμε στο τέλος εκτός του απο να μας @&€%# αλλα να μας πούνε και μαλ@κες!!

ΟΚ! Αν έχετε όλοι σας αυτη την λογική ( του γ@μημενου και κλαμενου) πάω πάσο τότε!!



ps: ... εννοείται ότι δεν απευθύνομαι σε κανέναν προσωπικά. ;-)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 20/12/2011 - 20:37

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/12/2011 - 20:12

Ρε παιδιά μη λέμε ότι θέλουμε. Έστω και αν όλοι οι νέοι που μπορούν να ψηφίσουν κατέβαιναν να ψηφίσουν λευκό/άκυρο/μικρά κόμματα κτλ κτλ ξέρετε πόσα Κ.Α.Π.Η. υπάρχουν που ψηφίζουν το ίδιο τόσα χρόνια και θα το ξαναψηφίσουν? Επίσης τα σόγια τον βουλευτών και όσοι ξέρουν τη θειά τους,κουμπάρα,ξαδέρφη,μπατζανάκη κτλ. Άλλη μια ομάδα που θα τους ψηφίσει είναι οι βολεμένοι πχ καθηγητές πανεπιστημίων,δημόσιοι υπάλληλοι που όχι πτυχίο ούτε το λύκειο δεν έχουν τελειώσει και κάμποσοι άλλοι. Εντάξει δε θα ψηφίσουν ΠΑΣΟΚ θα ψηφίσουν ΝΔ,τα ίδια δηλαδή,καμία αλλαγή. Ή μήπως το ΚΚΕ και ο Συνασπισμός αν ήταν κυβέρνηση δε θα τα έτρωγαν ή τώρα δεν τα τρώνε? Πρέπει να φύγουν και οι 300 (που είναι παραπάνω γιατί είναι και τα back up) και να ησυχάσουμε! Έχω πάει σε διάφορες ομιλίες οικονομολόγων που λένε ότι το φορολογικό σύστημα είναι για τα μπάζα και πρέπει απαραιτήτως να αλλάξει γιατί δε θα έχουμε ποτέ ανάπυξη, τόσοι αξιόλογοι άνθρωποι βγαίνουν και φωνάζουν και οι άλλοι τους γράφουν στα αμελέτητα. Έχουμε για υπουργό Οικονομικών μη οικονομολόγο που δεν έχει ιδέα,που πάμε με τους άσχετους? Τίποτα πλέον δε λειτουργεί σωστά σε αυτή τη χώρα :P

#108   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/12/2011 - 20:19

Ρε παιδιά μη λέμε ότι θέλουμε. Έστω και αν όλοι οι νέοι που μπορούν να ψηφίσουν κατέβαιναν να ψηφίσουν λευκό/άκυρο/μικρά κόμματα κτλ κτλ ξέρετε πόσα Κ.Α.Π.Η. υπάρχουν που ψηφίζουν το ίδιο τόσα χρόνια και θα το ξαναψηφίσουν? Επίσης τα σόγια τον βουλευτών και όσοι ξέρουν τη θειά τους,κουμπάρα,ξαδέρφη,μπατζανάκη κτλ. Άλλη μια ομάδα που θα τους ψηφίσει είναι οι βολεμένοι πχ καθηγητές πανεπιστημίων,δημόσιοι υπάλληλοι που όχι πτυχίο ούτε το λύκειο δεν έχουν τελειώσει και κάμποσοι άλλοι. Εντάξει δε θα ψηφίσουν ΠΑΣΟΚ θα ψηφίσουν ΝΔ,τα ίδια δηλαδή,καμία αλλαγή. Ή μήπως το ΚΚΕ και ο Συνασπισμός αν ήταν κυβέρνηση δε θα τα έτρωγαν ή τώρα δεν τα τρώνε? Πρέπει να φύγουν και οι 300 (που είναι παραπάνω γιατί είναι και τα back up) και να ησυχάσουμε! Έχω πάει σε διάφορες ομιλίες οικονομολόγων που λένε ότι το φορολογικό σύστημα είναι για τα μπάζα και πρέπει απαραιτήτως να αλλάξει γιατί δε θα έχουμε ποτέ ανάπυξη, τόσοι αξιόλογοι άνθρωποι βγαίνουν και φωνάζουν και οι άλλοι τους γράφουν στα αμελέτητα. Έχουμε για υπουργό Οικονομικών μη οικονομολόγο που δεν έχει ιδέα,που πάμε με τους άσχετους? Τίποτα πλέον δε λειτουργεί σωστά σε αυτή τη χώρα :P

Σε μερικά συμφωνώ σε μερικα αλλα όχι.Όλοι οι βουλευτές δεν είναι ίδιοι (λες να φύγουν και οι 300)να τους κατηγορείς το ίδιο!Αν έχεις αποδείξεις να τις αναφέρεις!Εχω πάει και εγώ σε πολλά σεμινάρια οικονομολόγων που και οι ίδιοι δεν ξερουν καλα καλα να απαντησουν στα ερωτήματα της κρίσης και απαντανε μόνο λέγοντας ΑΝΑΠΤΥΞΗ χωρίς να ξερουν πώς να την πραγματοποιήσουν.Τέλος , είδαμε και αλλους Υπουργους Οικονομικών που ήταν οικονομολόγοι τι κανανε στην Οικονομία μας και στο ΑΕΠ.Ανέκαθεν δεν λειτουργούσε τιποτα σε αυτην χωρα!

#109   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/12/2011 - 20:30

Σε μερικά συμφωνώ σε μερικα αλλα όχι.Όλοι οι βουλευτές δεν είναι ίδιοι (λες να φύγουν και οι 300)να τους κατηγορείς το ίδιο!Αν έχεις αποδείξεις να τις αναφέρεις!Εχω πάει και εγώ σε πολλά σεμινάρια οικονομολόγων που και οι ίδιοι δεν ξερουν καλα καλα να απαντησουν στα ερωτήματα της κρίσης και απαντανε μόνο λέγοντας ΑΝΑΠΤΥΞΗ χωρίς να ξερουν πώς να την πραγματοποιήσουν.Τέλος , είδαμε και αλλους Υπουργους Οικονομικών που ήταν οικονομολόγοι τι κανανε στην Οικονομία μας και στο ΑΕΠ.Ανέκαθεν δεν λειτουργούσε τιποτα σε αυτην χωρα!

Πόσοι απ τους βουλευτές πιστεύεις ότι είναι σωστοί και δε θα εκμεταλλευτούν τη δόξα και το χρήμα? Και εμείς να είμασταν στη θέση τους πιθανότατα να το κάναμε, η δόξα και το χρήμα διαφθείρουν. Επιπλέον αν ο εκάστοτε υπουργός δεχθεί πίεση από τον πρωθυπουργό να κάνει κάτι απαραιτήτως πιθανότατα να το κάνει για να μη χάσει τη θέση του (έχει γίνει στο παρελθόν). Οι οικονομολόγοι που έχω ακούσει εγώ και έχουν το τσαγανό να τα πουν (προφανώς δε θα ακούσεις καθηγητές πχ της ΑΣΟΕΕ γιατί είναι ΟΛΟΙ βολεμένοι και το ξέρουν μέχρι και οι πέτρες) λένε επακριβώς τί είναι λάθος και τι πρέπει να γίνει για να αποκατασταθεί η κατάσταση. Μπορεί να έχουν διαφορετικές απόψεις αλλά τουλάχιστον έχουν άποψη και συμφωνούν σε πολλά,δεν προσπαθούν να καλύψουν τις μ@λ@κίες που έκαναν παλιότερα. Αν αναφέρεσαι στον Αλογοσκούφη για το ΑΕΠ κτλ τον είχα καθηγητή το περασμένο εξάμηνο και ήταν πολύ βοηθητικός και όχι σαν τις άλλες τις ψωνάρες,ακριβώς ότι είπε έβαλε σε θέματα και μια χαρά,δε νομίζω ότι είναι λαμόγιο ως άνθρωπος αν και ποτέ δεν ξέρεις, τώρα το τι έκανε κανείς δεν ξέρει τι υπήρχε από πίσω.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες