Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Κυκλοφόρησε: iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1696   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 19/01/2012 - 12:05

μια ερώτηση γιατι εχω σκαλώσει....αν κάνω jailbreak οπως λέμε...μετα απο ολα αυτα αν ολα πανε καλα,
θα εχω την δυνατοτητα να κανω restore στην 5.0.1 επίσημα απο την apple ή ακόμα την 5.0.2 αν βγεί?
Σε ενα βήμα του redsn0w εκει που τσέκαρα το cydia και το για το baseband Μου πέταξε ενα μνμ οτι και
καλα δεν θα ξαναμπορέσω να κανω restore ή κατι τέτοιο....ισχύει αυτό το πράγμα?



Μπορείς να κάνεις πάλι Restore σε 5.0.1 όσο η Apple την υπογράφει! Αν βγει η 5.1 τότε θα έχεις πρόβλημα!
Μίσο να βρω το λινκ με τον οδηγό ώστε να μπορείς να γυρίσεις όποτε θες!

EDIT

Εδώ είσαι, ΟΔΗΓΟΣ: Προστατεύσετε μόνιμα το untethered jailbreak στην iOS 5.0.1
Ακολούθησε τον οδηγό και θα μπορείς να πας στην 5.0.1 ακόμα και όταν βγει η 5.1!

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 19/01/2012 - 12:08


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1697   Stamos14

Stamos14

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 12:24

αχάαα...άρα αν κανω το jailbreak κανονικά μετά πρεπει να κάνω αυτά τα βήματα που μου λές ώστε να δημιουργήσω ενα .ipsw
ώστε να κανω custom restore απο αυτό αν τυχόν βγεί το 5.1? Σε αντίθετη περίπτωση αν δεν βγεί το 5.1 θα το εχω αυτο το
.ipsw στην άκρη και θα μπορέσω να κάνω restore κανονικά απο itunes?

#1698   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 19/01/2012 - 12:36

αχάαα...άρα αν κανω το jailbreak κανονικά μετά πρεπει να κάνω αυτά τα βήματα που μου λές ώστε να δημιουργήσω ενα .ipsw
ώστε να κανω custom restore απο αυτό αν τυχόν βγεί το 5.1? Σε αντίθετη περίπτωση αν δεν βγεί το 5.1 θα το εχω αυτο το
.ipsw στην άκρη και θα μπορέσω να κάνω restore κανονικά απο itunes?




Ακριβώς! Απλά πριν ανέφερες κάτι για την Baseband! Αν έχεις τηλέφωνο από εξωτερικό να προσέξεις ποια ipsw θα χρησιμοποιήσεις για να φτιάξεις την custom!

#1699   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 19/01/2012 - 12:37

Πηγαινε στις διαδρομες var/stash/applications και var/mobile/applications και οτι δεις σχετικο με ibooks διεγραψε το..

Οκ φιλε μου ευχαριστω διαγραφηκε. Για το κιοσκι που λεει και ενας αλλος φιλος πιο πανω , υπαρχει περιπτωση να φυγει εντελως η να μπει σε καποιο φακελλο?

#1700   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 19/01/2012 - 12:40

Οκ φιλε μου ευχαριστω διαγραφηκε. Για το κιοσκι που λεει και ενας αλλος φιλος πιο πανω , υπαρχει περιπτωση να φυγει εντελως η να μπει σε καποιο φακελλο?



NoNewsIsGoodNews




Αν δεν θες να χρησιμοποιήσεις το παραπάνω tweak και είσαι γρήγορος τότε δες το παρακάτω

http://www.youtube.com/watch?v=mSM1_gzi4yI&feature=youtube_gdata_player

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 19/01/2012 - 12:44


#1701   Stamos14

Stamos14

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 12:44

Ακριβώς! Απλά πριν ανέφερες κάτι για την Baseband! Αν έχεις τηλέφωνο από εξωτερικό να προσέξεις ποια ipsw θα χρησιμοποιήσεις για να φτιάξεις την custom!


να αναφέρω κάτι για την baseband? τι εννοεις και που? Απο τα Public το ειχα πάρει πριν 2 χρονια και κατι!!! Στις αρχες του 3gs!!! Υπάρχει περίπτωση
να καταλάβω αν καποιο κινητο ειναι εξωτερικου ή οχι? και κατι αλλο, καπου ειδα σε πόστ να λένε για κλειδωμένο απο τον πάροχο. Τι εννοει? Ποιος πάροχος?

#1702   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 19/01/2012 - 12:48

να αναφέρω κάτι για την baseband? τι εννοεις και που? Απο τα Public το ειχα πάρει πριν 2 χρονια και κατι!!! Στις αρχες του 3gs!!! Υπάρχει περίπτωση
να καταλάβω αν καποιο κινητο ειναι εξωτερικου ή οχι? και κατι αλλο, καπου ειδα σε πόστ να λένε για κλειδωμένο απο τον πάροχο. Τι εννοει? Ποιος πάροχος?




Αφού το πήρες από Ελλάδα τότε δεν είναι κλειδωμένο σε κάποιο πάροχο! Άρα δεν σου "χρειάζεται" η Baseband!




Υ.Γ. Να εδώ αναφέρεις για Baseband.

μια ερώτηση γιατι εχω σκαλώσει....αν κάνω jailbreak οπως λέμε...μετα απο ολα αυτα αν ολα πανε καλα,
θα εχω την δυνατοτητα να κανω restore στην 5.0.1 επίσημα απο την apple ή ακόμα την 5.0.2 αν βγεί?
Σε ενα βήμα του redsn0w εκει που τσέκαρα το cydia και το για το baseband Μου πέταξε ενα μνμ οτι και
καλα δεν θα ξαναμπορέσω να κανω restore ή κατι τέτοιο....ισχύει αυτό το πράγμα?



#1703   Stamos14

Stamos14

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 12:51

οπ...σκάλωσα ρε μαν...νομιζα ειπες να μην αναφερω σε κανεναν για την baseband...επικο fail Λοιπον!!!

#1704   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 19/01/2012 - 12:58

NoNewsIsGoodNews




Αν δεν θες να χρησιμοποιήσεις το παραπάνω tweak και είσαι γρήγορος τότε δες το παρακάτω

http://www.youtube.com/watch?v=mSM1_gzi4yI&feature=youtube_gdata_player

Σ ευχαριστω πολυ φιλε ...

#1705   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 19/01/2012 - 13:01

Σ ευχαριστω πολυ φιλε ...



Τίποτα φίλε μου. Καλή συνέχεια! ;)

#1706   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/01/2012 - 14:26

Οκ φιλε μου ευχαριστω διαγραφηκε. Για το κιοσκι που λεει και ενας αλλος φιλος πιο πανω , υπαρχει περιπτωση να φυγει εντελως η να μπει σε καποιο φακελλο?

Να σαι καλα. Για το κιοσκι οτι σου ειπε και ο nikoz87, προσθετω μονο οτι αν εχεις το springtomize μπορεις να το κρυψεις και απο εκει χωρις την προσθηκη αλλου tweak (nonewsisgoodnews) η το καταλαθος κρασαρισμα αν κρυψεις το κιοσκι σε φακελο και το πατησεις.

Τελευταία επεξεργασία από: spiros23, 19/01/2012 - 14:26


#1707   Silv3R

Silv3R

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 19/01/2012 - 16:32

Καλησπέρα,

Η συσκευή μου, δούλευε κανονικά. Είδα το μήνυμα στο site σχετικά με το redsnow 0.9.10b4 και είπα να το δοκιμάσω, αλλά κατεβάζοντας το corona 5.0.1 Untether από το Cydia...το κινητό απλά δεν δουλεύει...έκανε reboot και δεν ανοίγει cydia, τίποτα. Εμφανίστηκαν όλα τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας που ήταν μέσα σε φακέλους και γενικά ένας χαμός. Θα προσπαθήσω να κάνω restore και jb απο την αρχή, αλλά τζάμπα τόσες ώρες πάλι

#1708   martiniskiss

martiniskiss

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 18:31

Εγω ρε σεις τι να κάνω ;;; :-/
Δυο μέρες είναι το Κιοσκι στην task bar μουχει σπάσει τα νεύρα.. :/
Wtf ??

#1709   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/01/2012 - 20:12

Εγω ρε σεις τι να κάνω ;;; :-/
Δυο μέρες είναι το Κιοσκι στην task bar μουχει σπάσει τα νεύρα.. :/
Wtf ??

Που ειναι;; Τι ακριβως εκανες η προσπαθεις να κανεις; Βαλε ενα screenshot αν ειναι ευκολο..

#1710   martiniskiss

martiniskiss

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 22:35

Που ειναι;; Τι ακριβως εκανες η προσπαθεις να κανεις; Βαλε ενα screenshot αν ειναι ευκολο..


Είναι στην task bar εδω κ δυο μέρες..!!! ( όταν πατάς δίπλο κλικ το home button ) και δε φεύγει με τίποτα... Και όταν το πατάς παρατεταμενα για να τρέμει και να βγει η κόκκινη παυλιτσα δε κάνει τίποτα... Να το κλείσω θέλω απλά :/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)