Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Κυκλοφόρησε: iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1711   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/01/2012 - 22:38

Είναι στην task bar εδω κ δυο μέρες..!!! ( όταν πατάς δίπλο κλικ το home button ) και δε φεύγει με τίποτα... Και όταν το πατάς παρατεταμενα για να τρέμει και να βγει η κόκκινη παυλιτσα δε κάνει τίποτα... Να το κλείσω θέλω απλά :/

Εχεις προσπαθησει να το εξαφανισεις με καποιον τροπο γενικα απο το iphone (μεσω springtomize η nonewsisgoodnews κτλ)?
Hard reset να φανταστω δοκιμασες και αυτο παραμενει εκει;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1712   martiniskiss

martiniskiss

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2012 - 00:24

Εχεις προσπαθησει να το εξαφανισεις με καποιον τροπο γενικα απο το iphone (μεσω springtomize η nonewsisgoodnews κτλ)?
Hard reset να φανταστω δοκιμασες και αυτο παραμενει εκει;



To κλεισα το ανοιξα εκανα respring kai hard reset!!! Δε δοκιμασα κατι αλλο γιατι απλα δε ξερω τι αλλο να κανω..
Απλα να φυγει απ τη μπαρα κατω θελω... Τραγικο :P >:(
Να και φωτο:

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: martiniskiss, 20/01/2012 - 00:29


#1713   PanosG

PanosG

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2012 - 18:07

Καλησπέρα σε όλους!

Ρε παιδιά τι γίνεται ακριβώς;
Πολλά προβλήματα βλέπω και στην καινούρια έκδοση!
Αν κατάλαβα καλά το corona ή το redsnow b4 φτιάχνουν το ibooks και χαλάνε το κιόσκι ή δημιουργούν άλλου είδους προβλήματα;;;;
Και μια ακόμα ερώτηση, το ibooks είναι μια αναβαθμισμένη έκδοση του κιόσκι ή έχω καταλάβει λάθος;;;;

#1714   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/01/2012 - 20:10

Καλησπέρα σε όλους!

Ρε παιδιά τι γίνεται ακριβώς;
Πολλά προβλήματα βλέπω και στην καινούρια έκδοση!
Αν κατάλαβα καλά το corona ή το redsnow b4 φτιάχνουν το ibooks και χαλάνε το κιόσκι ή δημιουργούν άλλου είδους προβλήματα;;;;
Και μια ακόμα ερώτηση, το ibooks είναι μια αναβαθμισμένη έκδοση του κιόσκι ή έχω καταλάβει λάθος;;;;

Οχι δεν ειναι ιδια το κιοσκι και το ibooks..
Καταρχας το κιοσκι (newsstand) υπαρχει απο την αρχη στο iphone σου, αντιθετα το ibooks θα πρεπει να το κατεβασεις απο το appstore (δωρεαν).
Το κιοσκι ειναι για να κατεβαζεις και να διαβαζεις εφημεριδες και περιοδικα, ενω το ibooks ειναι για να κατεβαζεις βιβλια, αλλα και να προσθετεις και τα δικα σου βιβλια αλλα και pdf που εχεις.
Το ibooks μεχρι πριν λιγες μερες δεν δουλευε σε jailbroken συσκευες και ηθελε καποια μαγειρεματα για να λειτουργησει, με το τελευταια εργαλειο redsnow λειτουργει μια χαρα..

#1715   PanosG

PanosG

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2012 - 20:18

Οχι δεν ειναι ιδια το κιοσκι και το ibooks..
Καταρχας το κιοσκι (newsstand) υπαρχει απο την αρχη στο iphone σου, αντιθετα το ibooks θα πρεπει να το κατεβασεις απο το appstore (δωρεαν).
Το κιοσκι ειναι για να κατεβαζεις και να διαβαζεις εφημεριδες και περιοδικα, ενω το ibooks ειναι για να κατεβαζεις βιβλια, αλλα και να προσθετεις και τα δικα σου βιβλια αλλα και pdf που εχεις.
Το ibooks μεχρι πριν λιγες μερες δεν δουλευε σε jailbroken συσκευες και ηθελε καποια μαγειρεματα για να λειτουργησει, με το τελευταια εργαλειο redsnow λειτουργει μια χαρα..


Ναι φίλε Σπύρο ότι το ibooks δουλεύει ok αλλά βλέπω εδώ μέσα ότι διάφοροι έχουν ένα κάρο άλλα προβλήματα και σκέφτομαι αξίζει να βάλω και εγώ την b4 μόνο και μόνο για το ibooks από την στιγμή που δημιουργεί άλλα προβλήματα;;;;
Μάλιστα ο τελευταίος φίλος που έχει γράψει εδώ στο φόρουμ για το κιόσκι το οποίο δεν φεύγει με τίποτα από την taskbar από ότι είδα δεν έχει βρει λύση!

#1716   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/01/2012 - 20:24

Ναι φίλε Σπύρο ότι το ibooks δουλεύει ok αλλά βλέπω εδώ μέσα ότι διάφοροι έχουν ένα κάρο άλλα προβλήματα και σκέφτομαι αξίζει να βάλω και εγώ την b4 μόνο και μόνο για το ibooks από την στιγμή που δημιουργεί άλλα προβλήματα;;;;
Μάλιστα ο τελευταίος φίλος που έχει γράψει εδώ στο φόρουμ για το κιόσκι το οποίο δεν φεύγει με τίποτα από την taskbar από ότι είδα δεν έχει βρει λύση!

Κοιταξε μεταξυ μας, αλλα δεν ειναι και κανενα σοβαρο προβλημα για να σε κανει να το αποφυγεις..
Προσωπικα με ενδιαφερει το ibooks και ηθελα επιτελους να λειτουργησει κανονικα χωρις επιπλεον μαγειρεματα.
Μου ετυχε προβλημα ομως και εμενα, αλλα αλλου ειδους. Την πρωτη φορα που περασα το b4 σταματησαν να λειτουργουν και εξαφανιστηκαν ουσιαστικα ολα τα tweaks που ειχα βαλει απο το cydia, ενω εκει συνεχιζαν να υπαρχουν.
Τωρα αν και εσυ θες και χρειαζεσαι το ibooks (περα οτι λειτουργει και εκει που εισαι αψογα με το ibooks fix) παρε το ρισκο και κανε το..

#1717   Vaggi

Vaggi

    iPH Addict

  • 734 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 20/01/2012 - 20:51

Ξεχασα να tickarw το multitasking gestures..
Μπορω να τα βαλω καπως; iphone4 jb σε 5.0.1 με redsnow v4..
Και επισης αν τρεξω ξανα το redsnow tickarοντας μονο την επιλογη για τα gestures απο το redsnow
θα μου σβηστουν δεδομενα οποτε πρεπει να κρατησω back up στο itunes πριν ;

Τελευταία επεξεργασία από: Vaggi, 20/01/2012 - 20:52


#1718   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/01/2012 - 21:00

Ξεχασα να tickarw το multitasking gestures..
Μπορω να τα βαλω καπως; iphone4 jb σε 5.0.1 με redsnow v4..
Και επισης αν τρεξω ξανα το redsnow tickarοντας μονο την επιλογη για τα gestures απο το redsnow
θα μου σβηστουν δεδομενα οποτε πρεπει να κρατησω back up στο itunes πριν ;

Γιατι υπαρχουν multitasking gestures στο iOS5 για το 4; :unsure:

#1719   Vaggi

Vaggi

    iPH Addict

  • 734 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 20/01/2012 - 21:02

Γιατι υπαρχουν multitasking gestures στο iOS5 για το 4; :unsure:

δεν ξερω :P ρωταω γιατι η επιλογη οταν εκανα το jb με το redsnow ηταν εκει.. :)
Δηλαδη να υποθέσω δεν υπαρχουν για 4αρι ε? ουτε με tweak;

Τελευταία επεξεργασία από: Vaggi, 20/01/2012 - 21:06


#1720   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/01/2012 - 21:06

δεν ξερω :P ρωταω γιατι η επιλογη οταν εκανα το jb με το redsnow ηταν εκει.. :)

Κοιτα εγω απ'οσο το ειχα ψαξει αρχη αρχη οταν ειχα πρωτοβαλει iOS5, multitasking gestures δεν υπαρχουν στο iphone 4..
Οχι δεν ενεργοποιουνται απλα, δεν υπαρχουν, δεν γινεται τιποτα.. Μεχρι και σε restore με ειχε στειλει αφου μαγειρεψα ο ιδιος τις εντολες μεσα στο root αλλα και παλι φυσικα δεν εγινε τιποτα. ::)
Τωρα αν εχει αλλαξει κατι στην 5.0.1 δεν ξερω, αλλα δεν εχει παρει κατι το ματι μου...

#1721   Vaggi

Vaggi

    iPH Addict

  • 734 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 20/01/2012 - 21:11

Κοιτα εγω απ'οσο το ειχα ψαξει αρχη αρχη οταν ειχα πρωτοβαλει iOS5, multitasking gestures δεν υπαρχουν στο iphone 4..
Οχι δεν ενεργοποιουνται απλα, δεν υπαρχουν, δεν γινεται τιποτα.. Μεχρι και σε restore με ειχε στειλει αφου μαγειρεψα ο ιδιος τις εντολες μεσα στο root αλλα και παλι φυσικα δεν εγινε τιποτα. ::)
Τωρα αν εχει αλλαξει κατι στην 5.0.1 δεν ξερω, αλλα δεν εχει παρει κατι το ματι μου...

και ειχα την εντυπωση οτι υπηρχαν.. :( κι οτι απλα δεν τα ειχα διαλεξει με το jb

#1722   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/01/2012 - 21:16

και ειχα την εντυπωση οτι υπηρχαν.. :( κι οτι απλα δεν τα ειχα διαλεξει με το jb

Σου ειπα, αν εχει αλλαξει κατι στην 5.0.1 (που δεν το νομιζω..) τοτε θα κανω λαθος.
Αλλα αν θες μπορεις να βαλεις multitasking gestures και μεσω cydia, με το zephyr..

#1723   Vaggi

Vaggi

    iPH Addict

  • 734 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 20/01/2012 - 21:31

Σου ειπα, αν εχει αλλαξει κατι στην 5.0.1 (που δεν το νομιζω..) τοτε θα κανω λαθος.
Αλλα αν θες μπορεις να βαλεις multitasking gestures και μεσω cydia, με το zephyr..

οκ ευχαριστω!

#1724   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/01/2012 - 21:33

Καλύτερα να μη το κάνεις. Κύριως για iPad είναι.

Η καλύτερη λύση είναι το Zephyr που σου είπε και ο Σπύρος. Must Have.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1725   tdsotm111

tdsotm111

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/01/2012 - 23:24

Καλησπέρα σε όλους,
όποιος ξέρει και μπορεί να βοηθήσει ασ απαντήσει.
εχω το 4.3.5 jailbroken tethered και επιθυμώ να βάλω το 5.0.1 untethered. Προσπαθώ πρώτα να βάλω το μαμίσιο 5.0.1 και μετά jailbreak με το redsnow.
Στην αρχή χτυπούσε το 3194 και το ξεπέρασα με το tinyumbrella. Μετά 10 1604 το ξεπέρασα με το DFU mode. Tώρα χτυπάει το λάθος 2005. Από διάβασμα που έκανα λένε να αλλάγω καλώδιο η usb θέση.
Το έχω δοκιμάσει άπειρες φορες αλλα επιμένει στο 2005.
Υπάρχει καμια άλλη λύση που μου ξεφεύγει?

Επίσης θέλω να ρωτήσω μηπως γίνεται να παρακάμψω το itunes και να πάω κατευθείαν με redsnow και να βάλω κάποιο custom 5.0.1? και αν ναι πιο απ'ολα ?->http://iphonerock.co...load-06-15.html

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες