Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Συζήτηση περί πειρατίας (craked apps)


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2009 - 20:30

Θα ηθελα να προσθεσω και την δικια μου αποψη. Εγω προσωπικα αρχισα να κατεβαζω απο το app store και μουσικη απο το itunes. Και το αναφερω επειδη μεχρι πριν δεν ειχα καρτα για να την βαλω στο itunes! Και ετσι μεχρι να μπορεσω να βγαλω μια κατεβασα σπασμενες καποιες που με ενδιεφεραν τις δοκιμασα και μολις εβγαλα καρτα κατεβασα οσες με ενδιεφεραν. Επισης φιλε Tillter θα συμφωνησω με τον Athan...νομιζω αδικα παιδευεσαι..το Θεμα εχει παρει τεραστιες διαστασεις σε ολο τον ψηφιακο χωρο και το να καθεσαι να εξηγησεις στον καθενα ειναι μεν αξιοπροσεχτο και συγχαρητηρια για την υπομονη σου αλλα πιστευω τσαμπα ο κοπος...οταν βρεις τον ευκολο τροπο και θες και τα εξω σου αλλα και να χεις και iPhone με τις ποσες εφαρμογες σπασμενες...επειδη απλα ειναι ο ευκολος και ανεξοδος τροπος..και οπως ανεφερες στην αρχη μαγκας θα ναι αυτος που θα κλεβει μεχρι και το ψωμι...αν ειχε φτασει να κλεβει και το ψωμι ομως δεν νομιζω να ειχε iPhone

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/09/2009 - 00:56

Εγώ εννοείται είμαι υπέρ της στήριξης των developers γενικά αλλά με μερικές ενστάνσεις

1) Πρέπει και οι developers να συνειδητοποιήσουν ότι πρέπει να βγάζουν lite εκδόσεις ώστε να δοκιμάζουμε πριν αγοράζουμε

2) Διαφωνώ κάθετα με την λογική ότι αφού έδωσα 600 ευρώ για ένα κινητό λυπάμαι άλλα 50-100 ευρώ για τις εφαρμογές. Ε, ναι τα λυπάμαι. Κακό είναι; Δεν βρήκα τα 600 ευρώ στο δρόμο, μπορεί να έκανα τρελή οικονομία για να τα αποκτήσω, μπορεί να πούλησα άλλα πράγματα, μπορεί χίλια δυο. Στην τελική, 50-100 ευρώ από τα 600 είναι σαφώς πολύ μεγαλύτερη αναλογία από το "ένα αυτοκίνητο χιλιάδων ευρώ με ένα GPS των 100 ευρώ". Και αυτό φυσικά εξαρτάται και από το είδος του χρήστη. Ένας gamer πχ έχει μεγαλύτερο μέσο όρο τιμών (περίπου 4-5 ευρώ ανά παιχνίδι), ή ένας "επαγγελματίας" σχεδιαστής πάλι το ίδιο από έναν απλό χρήστη με μέσο όρο στα 99 λεπτά ή ένας που θέλει gps έχει ξεφύγει ήδη πάνω από 100ευρώ.

Γενικά, εννοείται ότι όταν υπάρχει τρόπος να πάρεις κάτι τσάμπα η συντριπτική πλειοψηφία θα το προτιμούσε πιστεύω. Και το iPhone αν το δίναν τσάμπα θα το παιρνε όλος ο πλανήτης που λέει ο λόγος.

Follow me on twitter


#33   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 28/09/2009 - 01:10

Γενικά, εννοείται ότι όταν υπάρχει τρόπος να πάρεις κάτι τσάμπα η συντριπτική πλειοψηφία θα το προτιμούσε πιστεύω. Και το iPhone αν το δίναν τσάμπα θα το παιρνε όλος ο πλανήτης που λέει ο λόγος.


Μα, ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ υπάρχει τρόπος να τα πάρεις τζάμπα: αυτό είναι η κλοπή άλλωστε, το να πάρεις κάτι που δεν είναι τζάμπα, τζάμπα. Η συντριπτική πλοιοψηφία όμως ΔΕΝ παιρνει τζάμπα αυτά που δεν είναι τζάμπα, γιατί υπολογίζει τις συνέπειες της συγκεκριμένης πράξης (εξαιρούνται φυσικά οι κλέφτες, οι οποίοι να μεν υπολογίζουν τις συνέπειες, αλλά είναι πρόθυμοι να το ρισκάρουν, καθώς και αυτοί που κατεβάζουν σπασμένο λογισμικό, λόγω της διάδοσης του αθλήματος). Μπορεί όμως να μην το εννοείς έτσι, αλλά απλά να θες να πεις πως αν ΄δώσει κάποιος κάτι τζάμπα, ο περισσότερος κόσμος θα το προτιμήσει. Δυστηχώς, ούτε αυτό ισχύει. Ποιοί είναι περισσότεροι, αυτοί που έχουν το τζάμπα Open Office ή το σπασμένο MS Office; αυτοί που έχουν το τζάμπα Linux ή αυτοί που έχουν τα σπασμένα Windows; αυτοί που έχουν το τζάμπα Gimp ή το σπασμένο photoshop;

#34   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2009 - 01:41

Tillter έχεις απόλυτο δίκαιο αλλα face it man έτσι είναι τα πράγματα και δεν μπορείς να τα αλλάξεις!!! Εγώ θα κατεβάζω πάντα σπασμένα! Έτσι είναι η νοοτροπία μου. Επειδή δεν κάνεις κάτι εσύ δεν σημαίνει οτι δεν το κάνει κανένας! Και άν θές παράδειγμα σε αυτό μπορείς να μπείς στο blog σου και να διαβάσεις το εξής:

Κοιτάζω λοιπόν στο AppStore του iTunes να δω ποιές είναι οι top paid apps που προτιμούν οι Έλληνες χρήστες του iPhone. Και τι βλέπω; στην θέση 2 η Kerkida και στην θέση 3 το iSuperLeague. Μα είναι δυνατόν το ενδιαφέρον του έλληνα χρήστη iPhone να επικεντρώνεται σε αθλητικές εφημερίδες και στα αποτελέσματα της Super League; Και να πληρώνει κιόλας για να έχει τέτοιου είδους εφαρμογές στο iPhone του; Και απο την άλλη, το μόνο πράγμα που βρίσκουν άξιο ασχολίας οι Έλληνες iPhone Developers είναι το ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου και οι αθλητικές εφημερίδες; Τι να πω πια, τελικά όπου και να ψάξεις, στο ίδιο άπατο βαρέλι καταλήγεις σε αυτή τη κωλοχώρα...

Και συνεχίζω λέγοντας οτι επειδή εσύ δεν ασχολήσε με μπάλα δεν σημαίνει ότι ο έλληνας χρήστης iphone όπως ακριβώς γράφεις δεν ασχολήται!!! Το είπες και μόνος σου, το Kerkida και το iSuperLeague είναι στην στις θέσεις 2 και 3 αντίστοιχα! και αυτά είναι paid apps άρα ο μέσος έλληνας πληρώνει της εφαρμογές αυτές που κοστίζουν λίγο και μάλλον κατεβάζει σπασμένες αυτές που κοστίζουν πολύ!!! Είτε το θέλουμε είτε όχι έτσι είναι!

Επίσεις πάντα το κακό εξαπλώνεται και για να το σταματήσεις μάλλον πρέπει να το χτυπήσεις στη ρίζα του! Γιατί πχ ο κύριος Jay Freeman (ο κύριος φτιάχνει το cydia και μου δίνει την δυνατότητα να έχω το installous και να κατεβάζω σπασμένα) είναι ελέυθερος; Επειδή το λέει το όνομα του; (Free-man) Γιατί λοιπόν να τα συζητάμε όλα αυτά αφού ουσιαστικά δεν πρόκειτε να αλλάξει κάτι;

#35   taitienitsa

taitienitsa

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/09/2009 - 01:43

Εγώ δεν έχω καταλάβει ,τον λόγο που έχουμε μπεί σε αυτή τη διαδικασία.

Υπάρχουν όλες οι εκδοχές κ είναι προσωπική απόφαση του καθενός τι θα κάνει.Οπότε και ακολουθεί την μία ή την άλλη εκδοχή.

Εσυ ακολουθείς την νόμιμη "οδό" κ μπράβο σου.Κ εκεί είναι που τελειώνει το θέμα...Θεωρώ!

#36   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 28/09/2009 - 02:16

Δεν νομιζω επειδη εγω κατεβασα κατι σπασμενο δεν θα πληρωθει αυτος που το εφτιαξε,τελικα ποιον κλεβω?την aplle,sony,κ.τ.λ,δεν νομιζω να πεινασει κανεις τους εξαιτιας μου.
Εχω παρει 3 PS2 αρκετα λεφτα δεν μου πηρε η sony,εννοειτε οτι σχεδον ολα τα παιχνιδια μου ειναι αντιγραφες.Ισως να χεις δικιο,κλοπη ειναι στην ουσια,αλλα μιλαμε για internet,games,προγραματα,ειναι ενας εικονικος κοσμος,δεν μπορεις να το συγκρινεις με ληστεια & κλοπη,δεν νομιζω να μην εχεις φιλους που εχουν σπασμενες εφαρμογες αλλα θα ειχες φιλους κλεφτες & ληστες?& να χες την ιδια γνωμη θα ειχες & για τους 2?

#37   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2009 - 10:17

Οποιαδήποτε φραστική επίθεση σε μέλος του forum θα επιδέχεται και την ανάλογη δράση από τους administrators του forum... παρακαλώ πολύ να προσέχετε τις εκφράσεις σας και να μην φανατίζεστε!


Δεν έχεις άδικο για τις εκφράσεις. Ωστόσο θα πρότεινα ως υπεύθυνοι του forum να είστε τουλάχιστον το ίδιο αυστηροί απέναντι και σε αυτούς που κατ' ομολογία τους παρανομούν και χρησιμοποιούν το forum για προβολή της δραστηριότητάς τους αυτής. Γιατί δεν θα πρέπει να ξεχνάς, πως για τις προσωπικές επιθέσεις και τους χαρακτηρισμούς φέρουμε ακέραια ευθύνη εμείς οι χρήστες, για τέτοιου όμως είδους μηνύματα υπεύθυνο απέναντι στον νόμο είναι και το forum που τα φιλοξενεί.

Πάντα φιλικά. :)

#38   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2009 - 12:29

Να κάνω και εγώ ένα σχόλιο... Δεν θα πληρώσω ΠΟΤΕ για εφαρμογές που προσθέτουν λειτουργίες στο iPhone οι οποίες μόνο αυτονόητες μπορούν να χαρακτηριστούν. Και για να μην πεταχτεί κανεις και αρχίσει τις άκυρες παρατηρήσεις στο σχόλιο μου παραθέτω συγκεκριμένω παράδειγμα.

Αν η καινούργια έκδoση του ibluetooth βγεί από το cydia θα το αγοράσω, αν βγεί από το appstore θα το κλέψω και δεν με ενδιαφέρει ακόμα και 1c να κάνει. H Apple ΟΦΕΙΛΕ να υποστιρήζει bluetooth file transfer και όχι να βγάζει an app for that too για να έχει το χέρι της μονίμως στην τσέπη μου για να μπορεί το iPhone να κάνει ότι και το 1ο camera phone της Nokia.

Το ήξερα πόσο κουτσουρεμένο και λειψό ήταν το iPhone πριν το πάρω. Ήξερα και για τις μυνήσεις για ψευδή διαφήμιση κατά της Apple στην Αγγλία που αφορούσε στη ταχύτητα σύνδεσης στο ιντερνετ και το γεγονός ότι ενώ το τηλ δεν υποστιρήζει flash η Apple παρουσίαζε το browsing experience ΑΚΡΙΒΩΣ όπως στο PC. Αλλά ήξερα και για το jailbreak και για το πως μπορεί το iPhone να γίνει σχεδόν πλήρες και για αυτό το λόγω το αγόρασα.

Θα μου πεις το ibluetooth ειναι μόνο? Όχι κατά την γνώμη μου εφαρμογές όπως το camera zoom, night shot, camera genius, οτιδήποτε έχει σχέση με file transfer και file storage/management, είναι FAIR GAME. Μη μου πει κανείς πως η Apple μέχρι την 3.1 δεν βρήκε ευκαιρία να εισάγει αυτές τις λειτουργίες στο iPhone. Όμως γιατί να το κάνει όταν μπορεί να βγάλει και από εκεί? Και δεν κατάλαβα, γιατί να πληρώσω έστω και ένα cent για να έχω zoom στην camera? Aααα ξέχασα, γιατί έδωσα 700 για το τηλ. άρα άλλα 1, 2, 5, 10 δεν έγινε και τίποτα.

Και πρίν προλάαβει κανείς... δεν μιλάω για εφαρμογές πλοήγησης ή παιχνίδια μιλάω για τα αυτονόητα (τα παγκόσμίως σταθερά και αυτονόητα)

#39   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2009 - 13:21

"Συναισθηματικά" και μόνο θα μπορούσα να συμφωνήσω μαζί σου ΑΝ όμως το οποιοδήποτε πρόσθετο το έφτιαχνε και το πωλούσε η ίδια η Apple. Από τι στιγμή που το κατασκευάζει και το πουλά τρίτος, αυτός τι σου φταίει και τον "τιμωρείς" για λάθη της Apple;

Αν πάλι νοιώθεις πως πρέπει να αντιδράσεις με κάποιο τρόπο, διάλεξε ένα διαφορετικό smartphone απαξιώνοντας την Apple και τα προϊόντα της. Από τη στιγμή όμως που όπως λες γνώριζες εξαρχής τους περιορισμούς του iPhone και παρόλα αυτά το αγόρασες, τότε είσαι ο μόνος υπέυθυνος για την επιλογή σου αυτή και σίγουρα δεν σου φταίει ούτε η Apple ούτε ο οποιοσδήποτε προγραμματιστής που απλά προσπαθεί εργαζόμενος να επιβιώσει. Οπότε συγχώρεσέ με αλλά όσα είπες μόνο ως δικαιολογίες ακούγονται. :)

#40   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 28/09/2009 - 14:13

Το κατασκευάζει και το πουλά τρίτος, ΑΛΛΑ η Apple του παίρνει το 30%!

Ναι, στο να αγοράζουμε τις εφαρμογές που χρησιμοποιούμε καθημερινά και χρειαζόμαστε περισσότερο, είτε από AppStore είτε από Cydia.
Aλλά όχι και κάθε σαβούρα που κυκλοφορεί στο AppStore και δεν έχει lite version για review! Και έχει χιλιάδες!

Και να ξέρετε ότι αυτά που πραγματικά δίνουν boost στο usability του iPhone, δεν είναι οι νόμιμες ή σπασμένες εφαρμογές, αλλά τα extensions πάνω στο ίδιο το λειτουργικό που είναι διαθέσιμα μόνο μέσω Cydia!

#41   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2009 - 14:30

Ακριβώς, για αυτό είπα ότι το ibluetooth πχ. από cydia το αγοράζω, από appstore όμως όχι. Για άλλες εφαρμογές όμως αλλάζει το πράγμα. Χθές αγόρασα το εορτολόγιο πχ. ούτε καν μπήκα στον κόπο να δω αν υπάρχει σπασμένο, είναι χρήσιμο, είναι όντως κάτι παραπάνω και τέρμα το αγόρασα. Για αυτό τον λόγο διαχώρισα την άποψή μου για εφαρμογές που πρέπει να υπάρχουν στο iPhone. Πείτε με κολήμένο, πείτε με κλέφτη, ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ για το camra zoom. (Αν το βγάζανε στο cydia ναι αλλά η Apple δεν θα πάρει φράγκο από εμένα για να κάνει zoom η camera!)

#42   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 28/09/2009 - 15:07

Δεν έχεις άδικο για τις εκφράσεις. Ωστόσο θα πρότεινα ως υπεύθυνοι του forum να είστε τουλάχιστον το ίδιο αυστηροί απέναντι και σε αυτούς που κατ' ομολογία τους παρανομούν και χρησιμοποιούν το forum για προβολή της δραστηριότητάς τους αυτής. Γιατί δεν θα πρέπει να ξεχνάς, πως για τις προσωπικές επιθέσεις και τους χαρακτηρισμούς φέρουμε ακέραια ευθύνη εμείς οι χρήστες, για τέτοιου όμως είδους μηνύματα υπεύθυνο απέναντι στον νόμο είναι και το forum που τα φιλοξενεί.


Ετσι που τα λες να το κλεισουν καλυτερα.
Το να χαρακτηριζεις ετσι τοσο κοσμο σε ενα forum εσυ το βλεπεις σωστο?εσενα το forum den se φιλοξενει?
Αν θελεις να κανεις 'προσωπικες επιθεσεις' & να εχεις & την ευθυνη των πραξεων σου δεν νομιζω οτι εισαι στο κατταληλο χωρο.

Φιλικα.

#43   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 28/09/2009 - 16:52

να μπω κ εγώ στο θέμα.. δηλαδή αν ξέρατε οτι κάπου υπάρχει τρύπα και μπορείτε να πάρετε λεφτά χωρίς να σας αντιληφθούν(κάπου οπουδήποτε δεν ξέρω και εγώ).. θα λέγατε όχι δεν πάω να τα πάρω..πάω να δουλέψω οικοδομή ας πούμε? ή διανομές στη βροχή? δεν νομίζω...
τα πράγματα είναι απλά.. η κλέβεις η σε κλέβουν... γιατί τα αφεντικά δεν μας κλέβουν που δεν μας δίνουν ένσημα η δώρα? σου λέει δεν μπορώ,αυτά μπορώ να σου προσφέρω, εσύ δεν έχεις που αλλού να πας κ αναγκάζεσαι να ανέχεσαι. αυτός βρίσκει κ κάνει..

στο μυαλό του καθένα μας είναι το τζάμπα.. τέλειωσε.. όποιος άρπαξε άρπαξε.. απλά, άμα ξέρεις οτι ΔΕΝ θα τιμωρηθείς θα το κάνεις. όταν ξέρεις οτι θα τη πιεις την πορτοκαλάδα προσέχεις το πίσω σου.. είναι αυτονόητο..! έτσι είναι η φύση μας..!


γιατί οι πολιτικοί δεν μας κλέβουν τα όνειρα? υποσχέσεις υποσχέσεις.. ανεβαίνουν στη καρέκλα γεμίζουν τις τσέπες κ άντε γεια.. δεν τους αδικώ,κ εγώ το ίδιο θα έκανα. εσείς μήπως όχι? η θα κάνατε "έργα"?


πάει ο καιρός που ο Κολοκοτρώνης έδινε τη ζωή κ τη ψυχή του για μας.. εμείς τη δίνουμε για αυτόν? κ τόσοι ακόμα άλλοι πολεμιστές.. ποιος τους θυμάται? πήγατε ποτέ στη εκκλησία να ανάψετε ένα κερί γι' αυτούς? προσευχή στο θεό κ το ευχαριστώ σε όλους αυτούς? δεν νομίζω να το κάνατε ούτε εγώ το έκανα..

όλα είναι όπως τα φέρνει ο καιρός.. εμείς απλά πράττουμε..


κανείς να μην πει πως στο θεό δεν πιστεύει..
γιατί στις δύσκολες στιγμές εκείνον θα γυρεύει...


στη τελική μόνο ο θάνατος είναι δίκαιος δεν κάνει διακρίσεις.. ηλικία γένος όμορφος άσχημος μικρός μεγάλος..κτλ κτλ


το αληθινό πρόσωπό μας φαίνεται στο σκοτάδι..


συμπέρασμα. αν δεν κλέβεις θα σε κλέψουν.. κοίτα τη πάρτι σου την οικογένειά σου να είναι όλοι καλά... αν βρεις την ευκαιρία άρπαξε σου λέω. γιατί αν το αφήσεις θα το πάρει άλλος.. κ μετά θα το μετανιώνεις χαχαχα είναι η πικρή αλήθεια.. τέλος πάντων σταματάω εδώ γιατί το θέμα δεν έχει σταματημό.. καλές αρπαγές!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: computeras, 28/09/2009 - 21:37
Διόρθωση ορθογραφικών λαθών


#44   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2009 - 18:22

Το κατασκευάζει και το πουλά τρίτος, ΑΛΛΑ η Apple του παίρνει το 30%

Και έρχεσαι λοιπόν εσύ και του κλέβεις και το υπόλοιπο 70%. Συγχαρητήρια λοιπόν, μπορείς να είσαι περήφανος. :rolleyes:


Ετσι που τα λες να το κλεισουν καλυτερα.
Το να χαρακτηριζεις ετσι τοσο κοσμο σε ενα forum εσυ το βλεπεις σωστο?εσενα το forum den se φιλοξενει?

Δεν χαρακτηρίζω εγώ φίλε μου τον κόσμο. Οι ίδιες οι δικές τους οι πράξεις τους χαρακτηρίζουν και τους θέτουν υπό την κρίση κάθε λογικού ανθρώπου.
Όσο για την φιλοξενία, ναι το forum με φιλοξενεί και γι'αυτό το λόγω προσπαθώ να μην το εκθέτω διαδηλώνοντας υπέρ παράνομων πρακτικών για τις οποίες με την ανοχή του θέτει υπό αμφισβήτηση και τη δική του υπευθυνότητα. Όπως καταλαβαίνεις λοιπόν κάποιοι άλλοι είναι αυτοί που εκθέτουν to forum, έστω και με την ανοχή που καλώς η κακώς αυτό δείχνει. :)

Τελευταία επεξεργασία από: Athan, 28/09/2009 - 18:26


#45   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 28/09/2009 - 18:35

Και έρχεσαι λοιπόν εσύ και του κλέβεις και το υπόλοιπο 70%. Συγχαρητήρια λοιπόν, μπορείς να είσαι περήφανος. :rolleyes:
...


Έλεος! Έκανες edit το Συγχαρητήρια λοιπόν σε Συγχαρητήρια λοιπόν, μπορείς να είσαι περήφανος!

Ναι, είμαι υπερήφανος!

Είμαι υπερήφανος, που έχω αγοράσει τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ καθημερινά και έχω κατεβάσει σπασμένες τις σαβούρες που έχουν κατακλύσει το AppStore και θέλω να ασχοληθώ μαζί τους για κάνα 5λεπτο!

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 28/09/2009 - 18:35


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες