Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 2 ψήφοι

Καλη προσφορά της Wind στο mobile Internet!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
225 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1.515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:22

Ε τότε θα πάρεις ένα στικάκι με σύνδεση συμβολαίου ή με κάρτα όπως είπα για το mac. Για το iPhone αν δεν θες να αλλάξεις sim κάρτα, θα πρέπει να πάρεις και ένα mobile wi-fi ή ένα router που να δέχετε usb mobile broadband.

Nαι εχω Cosmote και ειμαι μια χαρα ! Αρα θα παρω το Μοbile WiFi Modem με 25ευρω/μηνα και θα συνδεομαι απο τις ρυθμισεις του iPhone σαν WiFi ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:28

Nαι εχω Cosmote και ειμαι μια χαρα ! Αρα θα παρω το Μοbile WiFi Modem με 25ευρω/μηνα και θα συνδεομαι απο τις ρυθμισεις του iPhone σαν WiFi ?


Αν το θες έτσι με συμβόλαιο ναι.. θα κάνεις συμβόλαιο και θα πληρώνεις 28 ευρώ το μήνα περίπου μαζί με το φόρο κινητής. Θα βάζεις την κάρτα σιμ στο mifi που λένε και αυτό θα κάνει τη σύνδεση wifi και θα τη βλέπουν όλες οι συσκευές σου.

12 μήνες είναι η διάρκεις του συμβολαίου. Πρόσεχε μόνο μην ξεπερνάς τον όγκο δεδομένων που σου δίνουν κάθε μήνα γιατί μετά θα χρεώνεσαι αρκετά.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 24/07/2012 - 00:29


#153   Diablo

Diablo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:31

12 μήνες είναι η διάρκεις του συμβολαίου. Πρόσεχε μόνο μην ξεπερνάς τον όγκο δεδομένων που σου δίνουν κάθε μήνα γιατί μετά θα χρεώνεσαι αρκετά.


Σωστή η παρατήρηση, αλλά εκτός του ότι σου έρχεται ειδοποίηση, δύσκολα ξεπερνάς τα 30GB. Αυτό είναι άλλωστε και το υψηλότερο όριο που προσφέρεται αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα ;)

#154   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1.515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:32

Αν το θες έτσι με συμβόλαιο ναι.. θα κάνεις συμβόλαιο και θα πληρώνεις 28 ευρώ το μήνα περίπου μαζί με το φόρο κινητής. Θα βάζεις την κάρτα σιμ στο mifi που λένε και αυτό θα κάνει τη σύνδεση wifi και θα τη βλέπουν όλες οι συσκευές σου.

12 μήνες είναι η διάρκεις του συμβολαίου. Πρόσεχε μόνο μην ξεπερνάς τον όγκο δεδομένων που σου δίνουν κάθε μήνα γιατί μετά θα χρεώνεσαι αρκετά.

Δηλαδη θα βαζω καρτα της Wind μεσα στο MiFi ? Θα μπορω να κανω κλησεις δηλαδη με την Cosmote κανονικα και να μεταφερω το MiFi οπου και να παω ?

#155   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:38

Σωστή η παρατήρηση, αλλά εκτός του ότι σου έρχεται ειδοποίηση, δύσκολα ξεπερνάς τα 30GB. Αυτό είναι άλλωστε και το υψηλότερο όριο που προσφέρεται αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα ;)


Το δύσκολο σχετικό είναι... Αν δεν έχεις adsl στο σπίτι και έχεις αυτό για κανονικό ίντερνετ άνετα τα ξεπερνάς... 2-3 ταινίες να κατεβάσεις σε hd ήδη τα ξεπέρασες τα 30GB..

Επίσης καλό θα ήταν να ελέγχεις στις περιοχές που θα πηγαίνεις αν υπάρχει καλύψη 3G από τη wind.. Γιατί αν δεν υπάρχει θα είναι πεταμένα λεφτά.

Δηλαδη θα βαζω καρτα της Wind μεσα στο MiFi ? Θα μπορω να κανω κλησεις δηλαδη με την Cosmote κανονικα και να μεταφερω το MiFi οπου και να παω ?


Ναι.. θα συνδέεις τη συσκευή mifi με το ρεύμα.. θα βάζεις μέσα την κάρτα σιμ της wind και αυτό θα μοιράζει τη σύνδεση σαν wifi ώστε να μπορείς να συνδέεσαι με τις συσκευές σου.

#156   Diablo

Diablo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:38

Δηλαδη θα βαζω καρτα της Wind μεσα στο MiFi ? Θα μπορω να κανω κλησεις δηλαδη με την Cosmote κανονικα και να μεταφερω το MiFi οπου και να παω ?


Δεν είναι για κλήσεις για data είναι.

Φίλε Alex0077, όντως αν πλακώσεις στις ταινίες θα έχεις πρόβλημα, απλά πιστεύω ότι ο Alex μιλάει για σερφάρισμα - ας μας διορθώσει αν κάνω λάθος.

Τελευταία επεξεργασία από: Diablo, 24/07/2012 - 00:39


#157   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1.515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:39

Το δύσκολο σχετικό είναι... Αν δεν έχεις adsl στο σπίτι και έχεις αυτό για κανονικό ίντερνετ άνετα τα ξεπερνάς... 2-3 ταινίες να κατεβάσεις σε hd ήδη τα ξεπέρασες τα 30GB..

Επίσης καλό θα ήταν να ελέγχεις στις περιοχές που θα πηγαίνεις αν υπάρχει καλύψη 3G από τη wind.. Γιατί αν δεν υπάρχει θα είναι πεταμένα λεφτά.



Ναι.. θα συνδέεις τη συσκευή mifi με το ρεύμα.. θα βάζεις μέσα την κάρτα σιμ της wind και αυτό θα μοιράζει τη σύνδεση σαν wifi ώστε να μπορείς να συνδέεσαι με τις συσκευές σου.


Wow πολυ καλο αυτο να σαι καλα ! Ελπιζω να εχω 3G καλυψη γιατι ειμαι σε χωριο στη Θεσσαλονικη

#158   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:41

Wow πολυ καλο αυτο να σαι καλα ! Ελπιζω να εχω 3G καλυψη γιατι ειμαι σε χωριο στη Θεσσαλονικη


Αν παρεις την εξυπηρέτηση κανονικά έχουν εφαρμογή που θα μπορούν να σου πουν τι κάλυψη υπάρχει. .Βέβαια καλύτερα να το τσεκάρεις και μόνος σου... γιατί φαντάσου να κάνεις συμβόλαιο και να δίνεις 28 κάθε μήνα και τελικά να αποδειχτεί άχρηστο..

Φυσικά αυτά που σου πα τα έχουν όλες οι εταιρίες έτσι.. Απλά αν υπάρχει καλή κάλυψη στην περιοχή σου από τη wind με αυτήν την προσφορά θα είναι μια χαρά.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 24/07/2012 - 00:42


#159   Diablo

Diablo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:42

Wow πολυ καλο αυτο να σαι καλα ! Ελπιζω να εχω 3G καλυψη γιατι ειμαι σε χωριο στη Θεσσαλονικη


Στη Θεσσαλονική, όπως και στην Αθήνα έχουν διαθέσει ήδη το νέο τους 3G δίκτυο. Οπότε καλώς εχόντων των πραγμάτων δεν θα έχεις πρόβλημα ;)

Δοκιμάσε πάντως να πάρεις δωρέαν μια κάρτα f2g για να είσαι σίγουρος ότι παίζει και στην περιοχή σου.

Τελευταία επεξεργασία από: Diablo, 24/07/2012 - 00:44


#160   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1.515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:45

Αν παρεις την εξυπηρέτηση κανονικά έχουν εφαρμογή που θα μπορούν να σου πουν τι κάλυψη υπάρχει. .Βέβαια καλύτερα να το τσεκάρεις και μόνος σου... γιατί φαντάσου να κάνεις συμβόλαιο και να δίνεις 28 κάθε μήνα και τελικά να αποδειχτεί άχρηστο..

Φυσικά αυτά που σου πα τα έχουν όλες οι εταιρίες έτσι.. Απλά αν υπάρχει καλή κάλυψη στην περιοχή σου από τη wind με αυτήν την προσφορά θα είναι μια χαρά.

Πως μπορω να το τσεκαρω μονος για σιγουρια ? Να βρω ατομα στην περιοχη μου με Wind ?

#161   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:47

Πως μπορω να το τσεκαρω μονος για σιγουρια ? Να βρω ατομα στην περιοχη μου με Wind ?


Να πάρεις μία κάρτα sim από wind και μέ ένα κινητό 3G να δεις την κάλυψη που έχεις.. Τις κάρτες τις στέλνουν δωρεάν στο σπίτι σου με κούριερ με την προυποθεση να κάνεις την ταυτοποίηση εκείνη την ώρα με την ταυτότητά σου στον κουριερ. Βέβαια δεν ξέρω για μικρο σιμ τι γίνεται... Αλλά πάρε να τους ρωτήσεις.. Εννοώ για wind καρτοκινητή.
https://www.wind.com...rm/free-2-join/

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 24/07/2012 - 00:48


#162   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1.515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:51

Να πάρεις μία κάρτα sim από wind και μέ ένα κινητό 3G να δεις την κάλυψη που έχεις.. Τις κάρτες τις στέλνουν δωρεάν στο σπίτι σου με κούριερ με την προυποθεση να κάνεις την ταυτοποίηση εκείνη την ώρα με την ταυτότητά σου στον κουριερ. Βέβαια δεν ξέρω για μικρο σιμ τι γίνεται... Αλλά πάρε να τους ρωτήσεις.. Εννοώ για wind καρτοκινητή.
https://www.wind.com...rm/free-2-join/

Ωραια αν ειναι θα βρω κανεναν και θα ρωτησω και στην Wind τι παιζει για σιγουρια . Χλωμο το βλεπω να μου στειλουν micro sim

#163   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:54

Ωραια αν ειναι θα βρω κανεναν και θα ρωτησω και στην Wind τι παιζει για σιγουρια . Χλωμο το βλεπω να μου στειλουν micro sim


Πά΄ρε να ρωτήσεις δεν ξέρεις.. Στην τελική σου στέλνουν κανονική και την κόβεις.. Και να τη χαλάσεις τι θα σε πειράζει? Ή κάποιος από την οικογένειά σου μπορεί να έχει ένα κινητο΄3G που να παίρνεις τις κανονικές sim κάρτες

#164   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1.515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 24/07/2012 - 01:04

Πά΄ρε να ρωτήσεις δεν ξέρεις.. Στην τελική σου στέλνουν κανονική και την κόβεις.. Και να τη χαλάσεις τι θα σε πειράζει? Ή κάποιος από την οικογένειά σου μπορεί να έχει ένα κινητο΄3G που να παίρνεις τις κανονικές sim κάρτες

Mεσα στην τιμη δινουν και το flashaki να μπαινω και απο το mac με τα ιδια 30 GB?

#165   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/07/2012 - 01:07

Mεσα στην τιμη δινουν και το flashaki να μπαινω και απο το mac με τα ιδια 30 GB?


Όχι.. Από τη στιγμή που δίνουν το mifi δεν δίνουν στικάκι.. Μπορείς να πα΄ρεις και στικάκι όμως εσύ αν θες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες