Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 2 ψήφοι

Καλη προσφορά της Wind στο mobile Internet!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
225 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/07/2012 - 07:41

Είναι η μονη όμως που έχει σε λογική τιμη το mobile Internet :) η μονη που σου δίνει με 20€ δωρο 300' ομιλίας σε όλους -εαν ανανεώσεις απο κατάστημα της wind ενω 200' απο αλλου- σου μένουν κ τα χρήματα στη κάρτα, η μονη που χρεώνει 5€ τα 500mb!!!Μην τα ισοπεδώνουμε ολα!!!!!είδα τις χρεώσεις των άλλων δυο στο Mobile Internet κ εφριξα !!!!!!ότι έχει ατέλειες το ξέρουμε ολοι αλλα δεν είναι η μόνη :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   kaveiros

kaveiros

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2012 - 07:58

Υπάρχει 100% !! Είμαι απόλυτα σίγουρος γι αυτό. Εκτός κι αν σου χουν κάνει κάποια προσφορά.. Για κοίτα το λογαριασμό σου.. Κάπου θα λέει φόρος κινητής τηλεφωνίας.


Φόρος κινητής στις συνδέσεις internet δεν υπάρχει πια σε καμιά από τις τρεις εταιρίες. Αυτό γίνεται γιατί δεν σου παρέχουν φωνή ή μηνύματα , ο φόρος κινητής μπαίνει μόνο σε προγράμματα φωνής!
Παλιότερα που οι συνδέσεις internet σου έδιναν και την δυνατότητα κάποιων δωρεάν μηνυμάτων , είχαν και φόρο κινητής!

#183   selew

selew

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2012 - 10:14

Είναι η μονη όμως που έχει σε λογική τιμη το mobile Internet :) η μονη που σου δίνει με 20€ δωρο 300' ομιλίας σε όλους -εαν ανανεώσεις απο κατάστημα της wind ενω 200' απο αλλου- σου μένουν κ τα χρήματα στη κάρτα, η μονη που χρεώνει 5€ τα 500mb!!!Μην τα ισοπεδώνουμε ολα!!!!!είδα τις χρεώσεις των άλλων δυο στο Mobile Internet κ εφριξα !!!!!!ότι έχει ατέλειες το ξέρουμε ολοι αλλα δεν είναι η μόνη :)

Και ξέχασες να γράψεις ότι είναι η μόνη από τις τρεις που σου πουλάει 7 μέρες και 500MB και το διαφημίζει για 1 μήνα και 3GB (αυτό δεν είναι "ατέλεια",είναι ΑΠΑΤΗ).

Εγώ να δεις πόσο έφριξα με την εξυπηρέτηση πελάτων που για να πάρω την απλή απάντηση αν έχει γίνει κάποιο λάθος στην καταχώρηση της SIM ή στις χρεώσεις περιμένω 4 μέρες και απάντηση δεν πήρα.
Ναι συμφωνώ να μην τα ισοπεδώνουμε όλα !!! :D
Γιατί κάποια εταιρία έχει πιάσει πάτο προ πολλού !!! :D

Τελευταία επεξεργασία από: selew, 31/07/2012 - 10:21


#184   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2012 - 10:38

Ωραια αν ειναι θα βρω κανεναν και θα ρωτησω και στην Wind τι παιζει για σιγουρια . Χλωμο το βλεπω να μου στειλουν micro sim

εμένα μου έστειλαν κανονικότατα micro sim και το παπαράκι της huawei κατόπιν σχετικού αιτήματος τηλεφωνικά. Ψιλοευχαριστημένος είμαι , βέβαια είμαι επαρχία και το συγκρίνω και με cosmote τώρα . Αδημωνω να κατέβω Αθήνα να δω αν πραγματικά τρέχει όπως διαφημίζεται

#185   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/07/2012 - 12:38

Και ξέχασες να γράψεις ότι είναι η μόνη από τις τρεις που σου πουλάει 7 μέρες και 500MB και το διαφημίζει για 1 μήνα και 3GB (αυτό δεν είναι "ατέλεια",είναι ΑΠΑΤΗ).

Εγώ να δεις πόσο έφριξα με την εξυπηρέτηση πελάτων που για να πάρω την απλή απάντηση αν έχει γίνει κάποιο λάθος στην καταχώρηση της SIM ή στις χρεώσεις περιμένω 4 μέρες και απάντηση δεν πήρα.
Ναι συμφωνώ να μην τα ισοπεδώνουμε όλα !!! :D
Γιατί κάποια εταιρία έχει πιάσει πάτο προ πολλού !!!

Δεν ξέρω μπορει να επεσες σε περίπτωση :(
Όσες φορές χρειάστηκα τη εξυπηρέτηση -εκτος απο 2-3 φορές που έπεσα σε ασχετο- εξυπερετηθηκα σωστα :) ειδικα οταν ήθελα να συνδέσω το mifi με παρέπεμψαν σε έναν ο οποίος με υπομονή κάθησε κ μου εξήγησε βήμα βήμα την διαδικασία !!!!τωρα οπότε χρειαστεί κάτι ζητάω τον συγκεκριμένο :)

#186   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/07/2012 - 12:43

Είναι η μονη όμως που έχει σε λογική τιμη το mobile Internet :) η μονη που σου δίνει με 20€ δωρο 300' ομιλίας σε όλους -εαν ανανεώσεις απο κατάστημα της wind ενω 200' απο αλλου- σου μένουν κ τα χρήματα στη κάρτα, η μονη που χρεώνει 5€ τα 500mb!!!Μην τα ισοπεδώνουμε ολα!!!!!είδα τις χρεώσεις των άλλων δυο στο Mobile Internet κ εφριξα !!!!!!ότι έχει ατέλειες το ξέρουμε ολοι αλλα δεν είναι η μόνη :)

Συμφωνω.. Αν και δεν βρισκω τον λογο να καθομαστε να υποστηριζουμε την μια και την αλλη (απο την στιγμη που ολες ειναι σκ...), δε νομιζω οτι ισχυουν ολα αυτα που λενε για την wind, τουλαχιστον οχι τοσο υπερβολικα οσο ακουγονται.
Εγω σταθερα με καρτοκινητο εδω κ πολλα χρονια πλεον (ενω ενδιαμεσα εχω κανει συμβολαια και στις δυο αλλες εταιριες) με 10 ευρω καρτα εχω 100 λεπτα για ολα τα νουμερα, 600MB ιντερνετ, 600 λεπτα για wind κ Q και 600 μηνυματα επισης για τα ιδια. Οποτε θελω με 5 ευρω εχω αλλα 600MB.
Αν τα συνδυασεις και βαλεις δυο πακετα οπως κανω πολλες φορες, το ενα που εχει και για σταθερα αλλα λιγοτερο ιντερνετ και το αλλο για ιντερνετ, με 13 ευρω εχεις ενα πληρες πακετο για τον μηνα. Αν τα κοντινα σου προσωπα εχουν wind επισης δε νομιζω οτι θα βρεις κατι καλυτερο πουθενα.
Για το σημα οκ, μπορει και εγω αν επρεπε να τα βαλω στην σειρα να την εβαζα τριτη πισω απο cosmote και voda αλλα δεν ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα που νομιζουν μερικοι.
Το ξαναλεω, δεν εχω καμια ορεξη να υποστηριξω καμια εταιρια και δεν χρωσταω σε κανεναν τιποτα, απλα αναφερω πως εχουν τα πραγματα για μενα. ;)

#187   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/07/2012 - 12:50

Φυσικα κ δεν υπαρχει λόγος να υποστηρίζουμε καμία εταιρία!!!!!Μονο το συμφέρον τους κοιτάνε κ μας εμας γράφουν !!!Απλα οι άλλες δυο το έχουν παρακάνει με τις αυξήσεις κ τις υπερβολικές χρεώσεις-όπως ακούω γιατι εγω δεν έχω εμπειρία ουτε με voda ουτε με cosmote!!!!Παντως πριν πάρω το πακέτο της wind με τα 24.90€ είχα ρωτήσει κ μου είχε σηκωθεί η τρίχα κάγκελο με τις χρεώσεις των άλλων!!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Evangelia, 31/07/2012 - 12:51


#188   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 31/07/2012 - 18:43

Είναι η μονη όμως που έχει σε λογική τιμη το mobile Internet :) η μονη που σου δίνει με 20€ δωρο 300' ομιλίας σε όλους -εαν ανανεώσεις απο κατάστημα της wind ενω 200' απο αλλου- σου μένουν κ τα χρήματα στη κάρτα, η μονη που χρεώνει 5€ τα 500mb!!!Μην τα ισοπεδώνουμε ολα!!!!!είδα τις χρεώσεις των άλλων δυο στο Mobile Internet κ εφριξα !!!!!!ότι έχει ατέλειες το ξέρουμε ολοι αλλα δεν είναι η μόνη :)


Η τιμολόγηση που κάνει και οι προσφορές είναι πράγματι σωστές για το λόγο ότι είναι η χειρότερη στις υποδομές - δίκτυο 3G - όγκο συνδρομητών.. Μέχρι τώρα που ακολουθούσε ακριβώς την τιμολόγηση vodafone - cosmote δεν υπήρχε λόγος.

#189   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 31/07/2012 - 20:23

Καλύτερα να προτιμάμε την εταιρεία που στην περιοχή μας κ εκεί που συχνότερα το χρησιμοποιούμε να έχει το καλύτερο σήμα.

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 31/07/2012 - 20:24


#190   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2012 - 22:24

Η τιμολόγηση που κάνει και οι προσφορές είναι πράγματι σωστές για το λόγο ότι είναι η χειρότερη στις υποδομές - δίκτυο 3G - όγκο συνδρομητών.. Μέχρι τώρα που ακολουθούσε ακριβώς την τιμολόγηση vodafone - cosmote δεν υπήρχε λόγος.


Μάλλον, έχεις μείνει πίσω. Δοκίμασε να αποκτήσεις καρτοκινητό Wind, να σερφάρεις και να μιλήσεις, και μετά πες μου ποιος είναι χειρότερος σε υποδομές και ποιος όχι. Μιλάμε για χειροπιαστά πράγματα - και όχι για εικασίες

#191   blondie

blondie

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/02/2013 - 16:38

εγω πάντως το καρτοκινητό μου το έκανα F2G για όλα αυτά τα πολλά παραπάνω που προσφέρει (πχ 500+500 ΜΒ με 5 ε...) και είμαι πολύ ικανοποιημένη από άποψη οικονομίας..Οσο για το σήμα, σε σχέση με voda που είχα, δεν βλέπω καμία διαφορα...

#192   Lotte

Lotte

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2013 - 16:41

Μάλλον, έχεις μείνει πίσω. Δοκίμασε να αποκτήσεις καρτοκινητό Wind, να σερφάρεις και να μιλήσεις, και μετά πες μου ποιος είναι χειρότερος σε υποδομές και ποιος όχι. Μιλάμε για χειροπιαστά πράγματα - και όχι για εικασίες


Εκτός απ' αυτό, και το mobile internet είναι μια χαρά κατά την προσωπική μου άποψη.
Προσέχτε τι λέτε όσοι δεν το έχετε δοκιμάσει

#193   House1971

House1971

    iPH Member

  • 274 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 15/02/2013 - 16:53

Εγώ πάντως παιδιά με Wind εδώ και 6 σχεδόν χρόνια δεν έχω
δει καμμία ουσιαστική διαφορά από Voda τουλάχιστον που είχα
5 χρόνια.Cosmote δεν είχα ποτέ.

#194   afterthought

afterthought

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/02/2013 - 17:57

Καλύτερα να προτιμάμε την εταιρεία που στην περιοχή μας κ εκεί που συχνότερα το χρησιμοποιούμε να έχει το καλύτερο σήμα.


Ακριβώς! Και επειδή εκεί που κινούμαι εγώ δεν έχω δει καμιά ιδιαίτερη διαφόρα στο σήμα και των τριών, εστιάζω στο θέμα οικονομίας, και ντε φάκτο αυτή τη στιγμή η wind έχει τις καλύτερες προσφορές ;)

#195   Lotte

Lotte

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/02/2013 - 14:58

Εγώ πάντως παιδιά με Wind εδώ και 6 σχεδόν χρόνια δεν έχω
δει καμμία ουσιαστική διαφορά από Voda τουλάχιστον που είχα
5 χρόνια.Cosmote δεν είχα ποτέ.


Αν είναι του ίδιου επιπέδου, τότε τα πράγματα είναι cool - αν και όπως έγραψα και σε άλλο thread πριν λίγο, οι υπηρεσίες της Wind βελτιώνονται διαρκώς και νομίζω ότι σε σχέση με Voda παίζει να είναι και καλύτερες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες