Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 2 ψήφοι

Καλη προσφορά της Wind στο mobile Internet!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
225 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/02/2012 - 19:07

Καλα τα λες αλλα τωρα πια όλοι μας κοιτάμε το συμφέρον μας!!! Φυσικα και όταν θα μπει η Vodafone στη μέση μπορει να αλλάξει τη προσφορα αλλα δεν με νοιάζει!!! Απο την ώρα που έχω το δικαίωμα να διακοψω τη σύνδεση , θα το κάνω κ οταν θα αρχισει να χάνει πελάτες να δώ τι θα κάνει :mad:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 04/02/2012 - 20:03

Πιστεύω, πως με το που θα γίνει η συγχώνευση των Voda - Wind, όλες αυτές οι προσφορές θα κοπούν! Ίσως να ήθελε να αυξήσει τους συνδρομητές της η wind για να διαπραγματευτεί με καλύτερους όρους την συγχώνευση! Και φυσικά η Voda με το που θα ολοκληρωθεί η συγχώνευση, θα αλλάξει τις χρεώσεις μονομερώς - συνήθης πρακτική τελευταία άλλωστε, και πάπαλα το καρπούζι!!!!!
Με τις υγείες μας...

Άλλο προφιλ και target group η μια απο την άλλη.. Η voda απο παλια στοχευε πιο πολυ στην ποιοτητα με κσως καποιες φορε ακριβοτερες υπηρεσιες.. Η wind ειναι λιγο χειροτερη σε καλυψη, εξυπηρετηση, εκπαιδευση υπαλληλων κτλ αλλα με πολυ καλες τιμες..
Αυτο που λες ειναι πολυ πιθανο.. Απο την άλλη βεβαια θα μεγαλωσει ο αριθμος των συνδρομητων που θα μπορουμε να μιλαμε "απεριοριστα" ..

Το χειροτερο ειναι η απολυση εργαζομενων και το κλεισιμο μαγαζιων... Τι να κανουμε ομως . Στις μερες μας απο οικονομικης αποψης, τετοιες στρατηγικες ειναι απαραιτητες καποιες φορες για επιβιωση..

#108   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 04/02/2012 - 20:08

Συγγνώμη για τη στάση μου παιδιά, αλλα αυτη είναι η πραγματικότητα και στο ίδιο έργο θεατές είμασταν και σε άλλες ''προσφορές'' όλων των εταιριών.
Εντωμεταξύ έχω βαρεθεί να ακούω για προσφορές, τώρα που ο κόσμος πεινάει, οι μισθοί έχουν πέσει 40 - 50%, για ποιές προσφορές μας μιλάνε;
Η κίνηση αυτη είπα που αποσκοπούσε (κατα την άποψή μου πάντα), και δεν θα μείνει για πάντα όπως ισχυρίζεται η wind (που μακάρι να κάνω λάθος), και ξέρετε γιατι; Γιατι εδω υπάρχουν Καρτέλ χρυσά μου, δεν θα αφήσουμε εδω τον οποιονδήποτε να κάνει οτι θέλει και να μας χαλάει τη ''πιάτσα'' των τιμών (μετά την συγχώνευση βεβαίως βεβαίως)! Εδω είναι Ελλάδα...τσάμπα έχουμε το τίτλο της ακριβότερης χώρας στην Ευρωζώνη, για να μην πω στην Ευρώπη;

Η wind το χει αυτο... Παντα κανει το αντιθετο απο οτι λεει.. Αν θυμαστε πχ πριν 2 χρονια νομιζω που ολες οι εταιριες εδιναν unlimited στα καρτοκινητα.. Η wind τοτε οχι μονο εδωσε unlimited, αλλα εδωσε και 1,5 (!) gb mobile internet δωρεαν για ενεργοποιησεις μεσα σε 1 χρονο. Μετα απο 2 βδομαδες ξαφνικα εγιναν 500mb και τελικα μετα απο λιγες μερες 100!!!!!!
Ξερω κι αλλα τετοια παραδειγματα αλλα θα βγω εκτος θεματος..τα λεγα και πριν και επεσε να με φαει καποιος.. Όπως επεσε να με φαει και στο θεμα της συγχωνευσης που ελεγα οτι θα γινει σιγουρα ..

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 04/02/2012 - 20:09


#109   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/02/2012 - 20:16

Άλλο προφιλ και target group η μια απο την άλλη.. Η voda απο παλια στοχευε πιο πολυ στην ποιοτητα με κσως καποιες φορε ακριβοτερες υπηρεσιες.. Η wind ειναι λιγο χειροτερη σε καλυψη, εξυπηρετηση, εκπαιδευση υπαλληλων κτλ αλλα με πολυ καλες τιμες..
Αυτο που λες ειναι πολυ πιθανο.. Απο την άλλη βεβαια θα μεγαλωσει ο αριθμος των συνδρομητων που θα μπορουμε να μιλαμε "απεριοριστα" ..

Το χειροτερο ειναι η απολυση εργαζομενων και το κλεισιμο μαγαζιων... Τι να κανουμε ομως . Στις μερες μας απο οικονομικης αποψης, τετοιες στρατηγικες ειναι απαραιτητες καποιες φορες για επιβιωση..

Θα μείνει κι' άλλος κόσμος άνεργος και με λιτότητα θα καταπολεμηθεί η ανεργία! Τι πιο απλό; Είναι οι νέες θεωρίες Οικονομικής Ανάπτυξης... :blink: :blink: (δεν ειμαι οικονομολόγος και δεν τις γνωρίζω)!
Ας βγούμε και λίγο εκτός topic, δεν πειράζει... :P
ΟΚ σταματώ και εγώ! :)

#110   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/02/2012 - 20:24

Η wind το χει αυτο... Παντα κανει το αντιθετο απο οτι λεει.. Αν θυμαστε πχ πριν 2 χρονια νομιζω που ολες οι εταιριες εδιναν unlimited στα καρτοκινητα.. Η wind τοτε οχι μονο εδωσε unlimited, αλλα εδωσε και 1,5 (!) gb mobile internet δωρεαν για ενεργοποιησεις μεσα σε 1 χρονο. Μετα απο 2 βδομαδες ξαφνικα εγιναν 500mb και τελικα μετα απο λιγες μερες 100!!!!!!
Ξερω κι αλλα τετοια παραδειγματα αλλα θα βγω εκτος θεματος..τα λεγα και πριν και επεσε να με φαει καποιος.. Όπως επεσε να με φαει και στο θεμα της συγχωνευσης που ελεγα οτι θα γινει σιγουρα ..

΄
Όταν λές την άποψη σου εμπεριστατομένα Άλεξ, με επιχειρήματα κλπ βάζοντας μπροστά πάντα τη λογική, ο άλλος για να μη συμφωνήσει ή ιδίο όφελος έχει ή δεν θέλει να δεί την αλήθεια!
Έπρεπε να του πείς Καληνύχτα κ.υπάλληλε για να πιάσεις και τις δυο περιπτώσεις! :lol:

#111   georgekpl

georgekpl

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2012 - 20:34

Ευχαριστώ Evagelia για τις πληροφορίες και όλους τους άλλους φυσικά. Την Δευτερα πάω να ρωτήσω ξανά και μαλλον θα ξεκινήσω την διαδικασία. Μία τελευταία ερώτηση:
εσένα (Evagelia) σου έδωσαν το mifi ή το στικάκι.??????
Ευχαριστώ και πάλι και θα ξαναγράψω την εμπειρία μου, μεθαύριο...

#112   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/02/2012 - 20:44

εμενα μου εδωσαν το στικακι γιατι οπως μου ειπαν ηταν σε ελλειψη :mad: βρηκα ομως απο αλλου :P εσυ ρωτα τους εαν το εχουν :)

#113   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/02/2012 - 12:53

Δεν θα γίνει τελικα !!!! 8)

http://news.in.gr/ec...?aid=1231148905

#114   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/02/2012 - 16:02

Ναι. Μόλις το διάβασα και εγώ!
Όχι οτι έτσι θα έχουμε σωστό ανταγωνισμό, τα καρτέλ καλά κρατούν, αλλα μπορούμε να πούμε οτι ένας δήθεν ''στοιχειώδης ανταγωνισμός'' θα υπάρχει...και μάλλον δεν θα χαθούν θέσεις εργασίες, μάλλον με όλα αυτά που βλέπουμε γύρω μας!

#115   Diablo

Diablo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2012 - 00:36

Ναι. Μόλις το διάβασα και εγώ!
Όχι οτι έτσι θα έχουμε σωστό ανταγωνισμό, τα καρτέλ καλά κρατούν, αλλα μπορούμε να πούμε οτι ένας δήθεν ''στοιχειώδης ανταγωνισμός'' θα υπάρχει...και μάλλον δεν θα χαθούν θέσεις εργασίες, μάλλον με όλα αυτά που βλέπουμε γύρω μας!


Ακριβώς αυτό. Δεν θα χαθούν θέσεις εργασίας.
Επίσης για όσους δεν το διάβασαν ήδη, δείτε εδώ. Μου φάνηκε τραγικό. Άντε γεια Vodafone...

#116   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 21/02/2012 - 15:26

Τελος πάντων ...απλά θέλω να ρωτήσω για το συμβόλαιο και όχι για την καρτα...είναι 24,90 καθαρά... αυτό εδώ My link ή έχει +ΦΠΑ και τέτοια.????Τέλος κινητής ξέρω σίγουρα δεν έχει γιατί είναι internet υπηρεσία.

Σήμερα πλήρωσα τον 2ο λογαριασμο ο οποιος ηταν 25.10€ :) (το γράφω προς ενημέρωση του συμφουρητη :blush: )

#117   jon7

jon7

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 21/02/2012 - 15:43

Σήμερα πλήρωσα τον 2ο λογαριασμο ο οποιος ηταν 25.10€ :) (το γράφω προς ενημέρωση του συμφουρητη :blush: )


Κανονικα 24,90 δεν ειναι ? Γιατι και μενα ο πρωτος λογαριασμος που μου ηρθε ειναι γυρο στα 60 με 70 λεπτα πιο πανω απο οτι τα υπολογιζω. Θα μου πεις σιγα τη διαφορα αλλα αμα το κανουν αυτο σε ολους ξερεις ποσα μαζευονται. Οταν θα παω να πληρωσω θα τους βαλω να μου τα εξηγησουν αναλυτικα γιατι μπορει να κανω εγω λαθος.

#118   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 21/02/2012 - 16:24

Εμένα ο πρώτος μου ήρθε 29.80 αλλα με είχε ενημερώσει ο υπάλληλος περι αυτου :) ο δεύτερος μου ήρθε παραπάνω γιατι έστειλα 2 μηνύματα σε κινητο :mad: Βασικα τα έστειλα απο περίεργια!!! 24.90€ θα έρχεται κανονικα 8) (πήρα το 1260 κ μου το εξήγησε )

Τελευταία επεξεργασία από: Evangelia, 21/02/2012 - 16:25


#119   JIMYB3

JIMYB3

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimyb3

Δημοσίευση 26/06/2012 - 12:52

Πήγα σήμερα και έκανα την σύνδεση με τα 30 GB στα 24,90 αλλά ακόμα δεν μου έδωσαν Mifi μου είπαν να περάσω αύριο. Θέλω να ρωτήσω και εδώ μέσα, όπως ρώτησα και στο κατάστημα, εδώ στην σελίδα της wind έχει 3 mifi το ένα μέχρι 7 Μbps το άλλο μέχρι 21 Μbps και το 3ο μέχρι 42 Μbps. Το 3ο(μέχρι 42) με το πρόγραμμα κάνει 29,90 € και το πρώτο είναι τσάμπα, όταν ρώτησα στο κατάστημα πόσο κάνει το 2ο(μέχρι 21Mbps) μου είπαν ότι μόνο το πρώτο(μέχρι 7) υπάρχει.

Όσοι έχουν κάνει πρόσφατα την σύνδεση ποιο σας έδωσαν μαζί? Και ξέρει κανένας πως να ζητήσω να μου δώσουν αυτό που είναι μέχρι 21 Mbps?

Τελευταία επεξεργασία από: JIMYB3, 26/06/2012 - 12:53


#120   agligoros

agligoros

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/06/2012 - 17:08

παιδια μην ξεχνατε και την προσφορα που κανει η wind σε adsl και τηλεφωνια εαν εισαι συνδρομιτης κινητης τηλεφωνιας wind;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες