Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 2 ψήφοι

Καλη προσφορά της Wind στο mobile Internet!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
225 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   Johnpp

Johnpp

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/07/2012 - 18:44

http://www.wind.com....tupou/?prid=387
Παντός η επένδυσε πολλά για το νέο της δίκτυο και από τη φαίνεται είναι καλό

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2012 - 00:02

http://www.wind.com....tupou/?prid=387
Παντός η επένδυσε πολλά για το νέο της δίκτυο και από τη φαίνεται είναι καλό


Βασικά υπάρχουν πολλές αναφορές σε σχετικά forums (βλ. myphone.gr, adslgr.com κ.λπ.) που αναφέρονται ξεκάθαρα στην βελτίωση των επιδόσεων του δίκτυου της Wind και στις εξαιρετικές ταχύτητες data που προσφέρει.

#138   king2178

king2178

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@athrigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:A_Greek

Δημοσίευση 17/07/2012 - 07:36

Εγώ είχα κάνει αυτό το πρόγραμμα απο το Μάρτη με την ίδια προσφορά, δηλαδή 30 GB με 24,90. Επειδή όμως η κάλυψη του δικτύου 3G στον Ωρωπό και την γύρω περιοχή που βρίσκομαι είναι ανύπαρκτη ζήτησα την διακοπή της απο τις 07/04/2012. Μου έδωσαν κανονικά το χαρτί της διακοπής, μου είπαν ότι το αργότερο μέχρι 07/05/2012 θα έχει διακοπει και όλα καλά. Σήμερα έχει 17/07 η κάρτα είναι ακόμη ενεργή, η πιστωτική μου χρεώνεται κανονικά, τους έχω πάρει τηλέφωνο και έχω περάσει δύο φορές απο κατάστημα της Wind για να τους κάνω παράπονα, αλλά αυτοί συνεχίζουν να μου τραβάνε λεφτά. Το μὀνο που μπορώ πλέον να κάνω είναι να δώσω εντολή στην τράπεζα μου να διακόψει την αυτόματη πληρωμή προς αυτούς.

Υ. Γ. Στη Wind πρεπει να πήγε Διευθύνων Σύμβουλος ο ΓΑΠ γιατί τέτοιο παπατζιλίκι και άρπαγμα χρημάτων με το τσαμπουκά δεν υπάρχει

#139   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 19/07/2012 - 23:53

Από Πειραιά - Ηράκλειο Κρήτης έχει προσέξει κανείς αν είναι οκ το 3G της wind?

#140   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/07/2012 - 02:19

WIND INTERNET CONNECTION = DIAL UP CONNECTION SPEED

#141   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/07/2012 - 23:55

WIND INTERNET CONNECTION = DIAL UP CONNECTION SPEED


Μου θυμίζει λίγο την ατάκα "εμένα ακού" αλλά χωρίς το επιχείρημα. Πάρε μια κάρτα F2G (στη δίνουν δωρεάν και στη στέλνουν for free με courier) κάνε τη δοκιμή και έλα να ξαναποστάρεις. Αυτή τη στιγμή το δίκτυο της Wind σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη ίπταται και αυτό το λέει ένα χρήστης που έχει ήδη στην κατοχή του νούμερο Vodafone. Αυτά για την αποκατάσταση της αλήθειας...

Τελευταία επεξεργασία από: Atom, 23/07/2012 - 23:55


#142   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/07/2012 - 23:57

Μου θυμίζει λίγο την ατάκα "εμένα ακού" αλλά χωρίς το επιχείρημα. Πάρε μια κάρτα F2G (στη δίνουν δωρεάν και στη στέλνουν for free με courier) κάνε τη δοκιμή και έλα να ξαναποστάρεις. Αυτή τη στιγμή το δίκτυο της Wind σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη ίπταται και αυτό το λέει ένα χρήστης που έχει ήδη στην κατοχή του νούμερο Vodafone. Αυτά για την αποκατάσταση της αλήθειας...


Την έχω δοκιμάσει σε αρκετά σημεία.. Το ότι έχει κάλυψη σχετικά καλή σε κέντρο δεν μου λέει κάτι.. Στην περιοχή μου σε προάστεια της Αθήνας δεν έχει καν 3G και φυσικά σε διάφορες περιοχές γύρω μου. Επίσης από άποψη ταχύτητας ακόμα και στο κέντρο δεν μπορεί να συγκριθεί ακόμα τη vodafone.

#143   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/07/2012 - 23:59

Την έχω δοκιμάσει σε αρκετά σημεία.. Το ότι έχει κάλυψη σχετικά καλή σε κέντρο δεν μου λέει κάτι.. Στην περιοχή μου σε προάστεια της Αθήνας δεν έχει καν 3G και φυσικά σε διάφορες περιοχές γύρω μου. Επίσης από άποψη ταχύτητας ακόμα και στο κέντρο δεν μπορεί να συγκριθεί ακόμα τη vodafone.


Μπορείς να το κάνεις λίγο πιο συγκεκριμένο - εννοώ την περιοχή;

#144   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:01

Μπορείς να το κάνεις λίγο πιο συγκεκριμένο - εννοώ την περιοχή;


Μιλάω για Άγιο Στέφανο και διάφορα σημεία γύρω

#145   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:06

Μιλάω για Άγιο Στέφανο και διάφορα σημεία γύρω


Για Άγιο Στέφανο δεν γνωρίζω αλλά στην Κηφισιά ίπταται. Το ίδιο και στο κέντρο. Στη δημοσιογραφική παρουσίαση που έγινε και έκαναν live μετρήσεις βγήκαν τα παρακάτω (θα τα δεις σε διάφορα sites).

Οι μετρήσεις που δίνει η WIND σε σχέση με τον ανταγωνισμό είναι:
  • Μέση ταχύτητα Download (Mbps) στην Αθήνα 14,7 (Cosmote: 12 Vodafone: 4,8 )
  • Μέση ταχύτητα Upload (Mbps) στην Αθήνα 1,5 (Cosmote: 1,3 Vodafone: 0,8 )
  • Μέση ταχύτητα Download (Mbps) στη Θεσσαλονίκη 14,8 (Cosmote: 10,1 Vodafone: 5,2 )
  • Μέση ταχύτητα Upload (Mbps) στη Θεσσαλονίκη 1,4 (Cosmote: 1,4 Vodafone: 0,8 )
  • Ταχύτερη απόκριση στο internet (RTT)

Τελευταία επεξεργασία από: Atom, 24/07/2012 - 00:08


#146   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1.515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:09

Παιδια ειμαι φοιτητης και μετακινουμαι συνεχεια ! Γινεται να το παρω (χωρις να βαλω σταθερο)?

#147   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:15

Δεν ξέρω πού έγιναν οι μετρήσεις.. Για την Κηφισιά πάντως υπάρχει ένα πρόβλημα με τις κεραίες καθώς τις έχουν βγάλει λόγω παραπονων απο τους κατοικους. Και μην πολυπιστεύεις αυτές τις μετρήσεις.. Ξέρω ποιες εννοείς.. Και έχουν γίνει αποκλειστικά για διαφήμιση του νέου ανανεωμένου δικτύου της wind. όπως παλιότερα είχε κάνει και η vodafone στο χαλάνδρι που πέτυχε κάτι τρελές ταχύτητες με 40άρια.. Εγώ μιλάω για προσωπικές μετρήσεις και από εμπειρίες φίλων κτλ... Σίγουρα έκανε μια αισθητή βελτίωση .. όμως λογω του ότι είχε μείνει τραγικά πίσω σε σχέση με vodafone cosmote θέλει μεγάλη προσπάθεια για να φτάσει στο ίδιο επίπεδο που δεν ξέρω και αν θα γίνει κι όλας ποτέ.

Παιδια ειμαι φοιτητης και μετακινουμαι συνεχεια ! Γινεται να το παρω (χωρις να βαλω σταθερο)?


Θες adsl ή internet με usb ? Δεν διευκρινίζεις. Αν εννοείς με usb φυσικά και μπορείς και χωρίς σταθερό... Μπορείς να επιλέξεις πρόγραμμα με συμβόλαιο ή internet με κάρτα.

#148   Diablo

Diablo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:16

Παιδια ειμαι φοιτητης και μετακινουμαι συνεχεια ! Γινεται να το παρω (χωρις να βαλω σταθερο)?


Κάποιοι καταργούν το σταθερό για να το βάλουν αυτό. Οπότε εννοείται πως μπορείς να το χρησιμοποιείς χωρίς καμία άλλη σύνδεση. Ρίξε μια ματιά στην προσφορά εδώ. Σου δίνουν δώρο Wi-Fi modem, 30GB κάθε μήνα και όλα αυτά με 24,90 ευρώ το μήνα. Θεωρώ πως είναι εξαιρετική...

Τελευταία επεξεργασία από: Diablo, 24/07/2012 - 00:17


#149   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1.515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:18

Δεν ξέρω πού έγιναν οι μετρήσεις.. Για την Κηφισιά πάντως υπάρχει ένα πρόβλημα με τις κεραίες καθώς τις έχουν βγάλει λόγω παραπονων απο τους κατοικους. Και μην πολυπιστεύεις αυτές τις μετρήσεις.. Ξέρω ποιες εννοείς.. Και έχουν γίνει αποκλειστικά για διαφήμιση του νέου ανανεωμένου δικτύου της wind. όπως παλιότερα είχε κάνει και η vodafone στο χαλάνδρι που πέτυχε κάτι τρελές ταχύτητες με 40άρια.. Εγώ μιλάω για προσωπικές μετρήσεις και από εμπειρίες φίλων κτλ... Σίγουρα έκανε μια αισθητή βελτίωση .. όμως λογω του ότι είχε μείνει τραγικά πίσω σε σχέση με vodafone cosmote θέλει μεγάλη προσπάθεια για να φτάσει στο ίδιο επίπεδο που δεν ξέρω και αν θα γίνει κι όλας ποτέ.



Θες adsl ή internet με usb ? Δεν διευκρινίζεις. Αν εννοείς με usb φυσικά και μπορείς και χωρίς σταθερό... Μπορείς να επιλέξεις πρόγραμμα με συμβόλαιο ή internet με κάρτα.


Οχι μονο με το iPhone θελω να μπαινω και απο το Mac καμια φορα (απλα ειναι πολυ παλιο το macbook για αυτο θελω να μπαινω απο το iPhone κυριως)

#150   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/07/2012 - 00:20

Οχι μονο με το iPhone θελω να μπαινω και απο το Mac καμια φορα (απλα ειναι πολυ παλιο το macbook για αυτο θελω να μπαινω απο το iPhone κυριως)


Ε τότε θα πάρεις ένα στικάκι με σύνδεση συμβολαίου ή με κάρτα όπως είπα για το mac. Για το iPhone αν δεν θες να αλλάξεις sim κάρτα, θα πρέπει να πάρεις και ένα mobile wi-fi ή ένα router που να δέχετε usb mobile broadband.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες