Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Διαθεσιμοτητα Iphone4s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
157 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   allos

allos

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2012 - 18:48

κανείς έχει πληροφορίες;; :(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/01/2012 - 19:00

κανείς έχει πληροφορίες;; :(


Bρε καμάρι μου, με το συμπάθειο, τί πληροφορίες ναχει κανεις? Ότι σου είπαν και σένα λογικά θα πούνε σε όλους όσους μιλήσανε με τη συγκεκριμένη αλυσίδα (πλαίσιο), ή με οποιαδήποτε άλλη αλυσίδα.......Θαλεγα να πάρεις τα κεντρικά τους ή κάποια άλλα μαγαζιά τους να δεις μπας και ξετρυπώσεις κανένα και στο στείλουνε απο εκεινο το κατάστημα σε αυτό στο οποίο το έχεις παραγγείλει.
Whatsapp doc?

#18   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 08/01/2012 - 19:01

μπορω να πω οτι και για το 4αρι ειναι λιγα τα 8gb.

#19   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/01/2012 - 19:02

μπορω να πω οτι και για το 4αρι ειναι λιγα τα 8gb.



Εδώ και για 3gs είναι λίγο. Του άντρα μου το ψιλοέχω μετανιώσει που του το πήρα.
Whatsapp doc?

#20   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 08/01/2012 - 19:05

Εδώ και για 3gs είναι λίγο. Του άντρα μου το ψιλοέχω μετανιώσει που του το πήρα.

Για το μεσο ελληνα χρηστη τα 8 ειναι καλα. Πες μου οτι δεν εχεις παρατηρησει οτι 7/10 που εχουν iphone, οταν τους βλεπεις ειναι στο facebook!

#21   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/01/2012 - 19:07

Για το μεσο ελληνα χρηστη τα 8 ειναι καλα. Πες μου οτι δεν εχεις παρατηρησει οτι 7/10 που εχουν iphone, οταν τους βλεπεις ειναι στο facebook!



Nαι,απλα ο σύζυγος ακούει μουσική (mp3) κλπ, αλλα εντάξει τα βόλεψε επειδή τα ακούει και τα σβήνει (κυρίως εκπομπες αμερικάνικες κλπ που τις κατεβάζει).

Αλλα να απο τότε που του το πήρα (κι ενώ με κοροιδευε ότι είμαι συνέχεια με το κινητό στο χέρι), έχει λιώσει να παίζει παιχνίδια (και να κατεβάζει παιχνίδια και να τα δοκιμάζει).

Ε πόσα πια να πάρει μέσα?
Whatsapp doc?

#22   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 08/01/2012 - 19:16

εμενα μου λες; :lol:

#23   allos

allos

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2012 - 21:26

Bρε καμάρι μου, με το συμπάθειο, τί πληροφορίες ναχει κανεις? Ότι σου είπαν και σένα λογικά θα πούνε σε όλους όσους μιλήσανε με τη συγκεκριμένη αλυσίδα (πλαίσιο), ή με οποιαδήποτε άλλη αλυσίδα.......Θαλεγα να πάρεις τα κεντρικά τους ή κάποια άλλα μαγαζιά τους να δεις μπας και ξετρυπώσεις κανένα και στο στείλουνε απο εκεινο το κατάστημα σε αυτό στο οποίο το έχεις παραγγείλει.


E να, απο σενα ας πουμε εμαθα οτι ισως να χει νοημα να αρχισω να παιρνω ενα ενα τα μαγαζια :P

Πιο πολύ σκεφτόμουν μήπως κάποιος ήξερε κατα πόσο οι προβλέψεις τους είναι αληθής. Πχ σε wind που ρωτησα μ παν οτι λενε "συντομα" εδώ κ ενα μήνα κ τπτ... απο 64αρια..

Θα προσπαθήσω μιας και απ' ότι φαίνεται τα 64αρια τα παιρνει ο λιγότερος κόσμος.

Δεεεν μπορώ να περιμέενωωωωωωωω :(((

#24   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/01/2012 - 21:41

E να, απο σενα ας πουμε εμαθα οτι ισως να χει νοημα να αρχισω να παιρνω ενα ενα τα μαγαζια :P

Πιο πολύ σκεφτόμουν μήπως κάποιος ήξερε κατα πόσο οι προβλέψεις τους είναι αληθής. Πχ σε wind που ρωτησα μ παν οτι λενε "συντομα" εδώ κ ενα μήνα κ τπτ... απο 64αρια..

Θα προσπαθήσω μιας και απ' ότι φαίνεται τα 64αρια τα παιρνει ο λιγότερος κόσμος.

Δεεεν μπορώ να περιμέενωωωωωωωω :(((



Πολύ πάντως βρε παιδί μου το 64άρι, έλεος, τηλέφωνο είναι.....με το 16άρι (και το 4 και το 4s) και έχω και στανταρ 5-6 γίγα άδεια....τι θα βάλεις πια εκει μέσα.......ασε που είναι και πανάκριβα. Αναθεώρησε πάντως θαλεγα.

Αλλα ναι το θέμα των μαγαζιών είναι στανταρ. Παρε μερικά τηλέφωνα κι αν βρεις ένα ζήτα να το στείλουν στο πλαίσιο που θες να πας ή αν δεν είναι μπελάς πήγαινε παρτο απο εκεινο.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 08/01/2012 - 21:42

Whatsapp doc?

#25   allos

allos

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2012 - 21:47

Πολύ πάντως βρε παιδί μου το 64άρι, έλεος, τηλέφωνο είναι.....με το 16άρι (και το 4 και το 4s) και έχω και στανταρ 5-6 γίγα άδεια....τι θα βάλεις πια εκει μέσα.......ασε που είναι και πανάκριβα. Αναθεώρησε πάντως θαλεγα.

Αλλα ναι το θέμα των μαγαζιών είναι στανταρ. Παρε μερικά τηλέφωνα κι αν βρεις ένα ζήτα να το στείλουν στο πλαίσιο που θες να πας ή αν δεν είναι μπελάς πήγαινε παρτο απο εκεινο.


βασικά είχα δεί reviews που έλεγαν ότι κάθε φωτογραφία στο 4s πιάνει 2,5mb και ότι τα βίντεο δεν κάνουν downgrade στην ανάλυση (δεν ξερω αν παιζει κατι με app) και τραβάει μόνο 1080p κ ελεγε πχ ότι ένα βιντεο 101 δευτερολέπτων έπιανε 303MB!

Έχω ήδη αρχίσει να σκέφτομαι να πέσω σε 32αρι εφόσον το βρώ πριν το 64αρι αλλά το 16αρι δεν το πολυσκέφτομαι γιατί είχα συνηθίσει με 3gs 32αρι κ θα αισθανομουν πολύ άβολα να γυρίσω στα μισα σ ενα μηχανημα που τρώει γενικά πιο πολύ χώρο.

#26   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/01/2012 - 21:50

βασικά είχα δεί reviews που έλεγαν ότι κάθε φωτογραφία στο 4s πιάνει 2,5mb και ότι τα βίντεο δεν κάνουν downgrade στην ανάλυση (δεν ξερω αν παιζει κατι με app) και τραβάει μόνο 1080p κ ελεγε πχ ότι ένα βιντεο 101 δευτερολέπτων έπιανε 303MB!

Έχω ήδη αρχίσει να σκέφτομαι να πέσω σε 32αρι εφόσον το βρώ πριν το 64αρι αλλά το 16αρι δεν το πολυσκέφτομαι γιατί είχα συνηθίσει με 3gs 32αρι κ θα αισθανομουν πολύ άβολα να γυρίσω στα μισα σ ενα μηχανημα που τρώει γενικά πιο πολύ χώρο.



Κοιτα ναι οκ, λενε οτι πιάνουν πιο πολύ χώρο.

Και για πες μου. Πόσες φωτό παίρνεις την ημέρα κατα μέσο όρο? Είσαι φωτογράφος? Εγώ παίρνω 5-10 φωτό την ημέρα, μερικές φωρές λιγότερες, μερικές περισσότερες. Ξεσκαρτάρω, τις φυλάω στον υπολογιστή κάποιες για να μην έχω ενα κάρο μέσα στο κινητό (ενα κάρο που δεν θα τις δω δευτερη φορά το πιο πιθανό), ανεβάζω facebook, photobucket κλπ κλπ, και είμαι κομπλε.

Τωρα αν θες ναχεις χιλιάδες φωτό μεσα στο κινητό για κάποιο λόγο ή παίρνεις 100 φωτο την ημέρα και δεν είσαι καθόλου στον υπολογιστή σου για βδομάδες, ναι φαντάζομαι χρειάζεται ο χωρος.

Το ίδιο και για τα βίντεο. ΠΟΣΑ πια βίντεο τραβάς μεγάλης διάρκειας που να σου φάνε όλο το χώρο?
Whatsapp doc?

#27   panos7k

panos7k

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2012 - 21:40

3 εβδομαδες κοντα και ακομα αναμονη..εσεις που το παραγγειλατε ποσες μερες εκανε περιπου?και κατι ασχετο 16gb ειναι καλα?? <_<

#28   Dimitrisvar

Dimitrisvar

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2012 - 22:20

pano και εγώ περιμένω απο wind to i-phone 4 s 16 gb λευκό εδώ και ένα μήνα,και ακόμα δεν ξέρουν καν πότε θα παραλάβουν.αν σε καλύπτουν τα 16gb πάρτο αλλιώς πάρε τα υπόλοιπα.

#29   allos

allos

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2012 - 23:54

3 εβδομαδες κοντα και ακομα αναμονη..εσεις που το παραγγειλατε ποσες μερες εκανε περιπου?και κατι ασχετο 16gb ειναι καλα?? <_<


απο που περιμένεις 3 βδομαδες; Εγώ τώρα μια βδομάδα είναι αλλά πιστεύω ότι στο Πλαίσιο θα περιμένω πολύυυυ καιρό ακόμα.... μα πολύυυ....

Οσον αφορα τα 16gb προσωπικα θεωρω ότι είναι πολύ λίγα. Το 1080p video διαβαζα οτι κατα μέσο όρο είναι 3ΜΒ το δευτερόλεπτο... Φωτογραφίες 2,5ΜΒ η καθε μια κ αν βαλω μουσικη και apps....
Τα ωραία παιχνίδια (infinity blade/tintin κλπ) μπορει να χουν κ 1-1,5Gb το καθένα... Η μουσική δύσκολα θα πέσει κάτω απ' τα 8GB (πολύ δύσκολα) και γενικά δεν είμαι υπέρ του να έχω
ένα κινητό που έχει 16gb σκληρό και να το χω fullαρισμενο οσο δεν πάει.. Αν είχα 16gb θα ήθελα να μαι κάπου στα 12-13GB, αν είχα 32 GB δυσκολα θα το πήγαινα πάνω από 25GB και αν είχα
64GB δεν θα χρειαζόταν καν να το σκεφτώ ποτέ :P Βέβαια, ηλεκτρονικά μπορεί αυτό που λέω να μην δημιουργεί κανένα μα κανένα πρόβλημα αλλα είναι θέμα δικής μου νοοτροπίας, σωστής ή μη :P

#30   panos7k

panos7k

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2012 - 01:57

απο που περιμένεις 3 βδομαδες; Εγώ τώρα μια βδομάδα είναι αλλά πιστεύω ότι στο Πλαίσιο θα περιμένω πολύυυυ καιρό ακόμα.... μα πολύυυ....

Οσον αφορα τα 16gb προσωπικα θεωρω ότι είναι πολύ λίγα. Το 1080p video διαβαζα οτι κατα μέσο όρο είναι 3ΜΒ το δευτερόλεπτο... Φωτογραφίες 2,5ΜΒ η καθε μια κ αν βαλω μουσικη και apps....
Τα ωραία παιχνίδια (infinity blade/tintin κλπ) μπορει να χουν κ 1-1,5Gb το καθένα... Η μουσική δύσκολα θα πέσει κάτω απ' τα 8GB (πολύ δύσκολα) και γενικά δεν είμαι υπέρ του να έχω
ένα κινητό που έχει 16gb σκληρό και να το χω fullαρισμενο οσο δεν πάει.. Αν είχα 16gb θα ήθελα να μαι κάπου στα 12-13GB, αν είχα 32 GB δυσκολα θα το πήγαινα πάνω από 25GB και αν είχα
64GB δεν θα χρειαζόταν καν να το σκεφτώ ποτέ :P Βέβαια, ηλεκτρονικά μπορεί αυτό που λέω να μην δημιουργεί κανένα μα κανένα πρόβλημα αλλα είναι θέμα δικής μου νοοτροπίας, σωστής ή μη :P


ενταξει βιντεο δν πολυ τραβαω ετσι και αλλιως και τς φωτογραφιες μπορω να τς περασω και στν υπολογιστη καμια...τωρα απο μουσικη κανονικα δεν τ γεμιζω και παρα πολυ,εφαρμογες και παιχνιδια τα υπολοιπα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες