Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 7 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ Windows/MAC] Jailbreak/Unlock iphone 3gs ios 5.0.1 ultrasnow 1.2.5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
380 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   donasp

donasp

    iPH Enthousiast

  • 592 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:donasp

Δημοσίευση 18/01/2012 - 00:23

φιλε Πανο οταν εκανες το resn0w φλασαρες την baseband?


Επειδή είχα ήδη μέσα την 5.0.1 κλίκαρα το Cydia και το ipad baseband και προχώρησα στο jb. Χρειαζόταν μήπως κάτι άλλο?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   kapsalos

kapsalos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/01/2012 - 00:30

οταν εκανες restore διαλεξες την ipsw με την καινουρια ονομασια που εχει μπροστα NO_BB ?

#33   donasp

donasp

    iPH Enthousiast

  • 592 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:donasp

Δημοσίευση 18/01/2012 - 00:34

οταν εκανες restore διαλεξες την ipsw με την καινουρια ονομασια που εχει μπροστα NO_BB ?

΄
όχι! Διάλεξα την κανονική ipsw 5.0.1.

#34   kapsalos

kapsalos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/01/2012 - 00:37

ξανα καντο και διαλεξε με την ονομασια NO_BB και για καλο κακο βαλε και ενα καθαρο host.

#35   donasp

donasp

    iPH Enthousiast

  • 592 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:donasp

Δημοσίευση 18/01/2012 - 00:45

ξανα καντο και διαλεξε με την ονομασια NO_BB και για καλο κακο βαλε και ενα καθαρο host.


Φίλε πως το κάνω αυτό? Ξαναπάω στο redsnow, μετά πατάω Extras και μετά Select Ipsw. Το τηλέφωνο είναι του 2009 και λέω ΝΑΙ ή ΟΧΙ στο επόμενο βήμα? Έτσι γίνετε?

Ευχαριστώ

#36   donasp

donasp

    iPH Enthousiast

  • 592 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:donasp

Δημοσίευση 18/01/2012 - 01:04

ξανα καντο και διαλεξε με την ονομασια NO_BB και για καλο κακο βαλε και ενα καθαρο host.


Πήγα στο redsnow πάτησα Custom ipsw, μετά διάλεξα ΟΧΙ γιατί το κινητό μου είναι παλιό (2009) και μου δημιουργήθηκε μια ipsw με την ονομασία NO_BB_OLDROM_iPhone2,1_5.0.1_9A405_Restore.΄Είναι σωστό αυτό ή έπρεπε να πατήσω ΝΑΙ.
Το καθαρό host πως το κάνω?

Ευχαριστώ πολύ

Πάνος

#37   kapsalos

kapsalos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/01/2012 - 01:05

κατεβαζεις την 5,0,1 ανοιγοντας το redsn0w διαλεγεις extras και απο εκει διαλεγεις CUSTOM IPSW τοτε το redsn0w μετατρεπει και φτιχνει μια καινουρια ipsw με την ονομασια που αρχιζει απο NO_BB επειτα ανοιγεις το redsn0w πας extras και βαζεισ το τηλ... σε PWNED DFU σβηνεισ το τηλ ακολουθα τις οδοιγεις tou redsn0w ανοιγεις το itunes και πατας shift kai restore κ διαλεγεις την καινουρια με την ονομασια NO_BB....... οταν τελειωσει ολη η διδικασια θα ξανα ανοιξεις το reedsn0w και θα κανεις jb τικαροντας to ψυδια kai την basebad ipad οταν ολοκληροθει η διαδικασια βαζεις απο το cydia το repo tou ultrasn0w.. Α και πριν απο ολα βαλε και το καθαρο host.. καλη επιτυχια οτι αλλο θελεισεισ πες μου

#38   kapsalos

kapsalos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/01/2012 - 01:09

κατεβαε απο εδο http://www.multiupload.com/HF1W20RS2O το αχειο πηγαινε στο C:\Windows\System32\drivers\etc\ και αντικατεστεισε το Hosts με το παραπανο αρχειο

#39   donasp

donasp

    iPH Enthousiast

  • 592 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:donasp

Δημοσίευση 18/01/2012 - 01:12

κατεβαζεις την 5,0,1 ανοιγοντας το redsn0w διαλεγεις extras και απο εκει διαλεγεις CUSTOM IPSW τοτε το redsn0w μετατρεπει και φτιχνει μια καινουρια ipsw με την ονομασια που αρχιζει απο NO_BB επειτα ανοιγεις το redsn0w πας extras και βαζεισ το τηλ... σε PWNED DFU σβηνεισ το τηλ ακολουθα τις οδοιγεις tou redsn0w ανοιγεις το itunes και πατας shift kai restore κ διαλεγεις την καινουρια με την ονομασια NO_BB....... οταν τελειωσει ολη η διδικασια θα ξανα ανοιξεις το reedsn0w και θα κανεις jb τικαροντας to ψυδια kai την basebad ipad οταν ολοκληροθει η διαδικασια βαζεις απο το cydia το repo tou ultrasn0w.. Α και πριν απο ολα βαλε και το καθαρο host.. καλη επιτυχια οτι αλλο θελεισεισ πες μου


Εγώ έκανα μια ipsw όπως είπα και πιο πάνω που λέγετε NO_BB_OLDROM.....Είναι σωστή αυτή?
Το καθαρό host πως το κάνω και πότε ακριβώς χρειάζεται αυτό?

Ευχαριστώ

#40   kapsalos

kapsalos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/01/2012 - 01:17

η ipsw θα πρεπει να λεει μονο no_bb_iphone........ θα πατισεις yes το host θα το κανεισ πρωτα απο ολα πριν κανεις οτιδοιποτε αλλο

#41   donasp

donasp

    iPH Enthousiast

  • 592 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:donasp

Δημοσίευση 18/01/2012 - 01:24

η ipsw θα πρεπει να λεει μονο no_bb_iphone........ θα πατισεις yes το host θα το κανεισ πρωτα απο ολα πριν κανεις οτιδοιποτε αλλο


To host το έβαλα στην συγκεκριμένη διαδρομή αλλά εκεί δεν είχε άλλο host. Πειράζει? Επίσης έκανα και μια νεα ipsw όπως μου είπες και ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ.

Θα σε ενημερώσω στην συνέχεια.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!

#42   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 18/01/2012 - 01:31

To host το έβαλα στην συγκεκριμένη διαδρομή αλλά εκεί δεν είχε άλλο host. Πειράζει? Επίσης έκανα και μια νεα ipsw όπως μου είπες και ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ.

Θα σε ενημερώσω στην συνέχεια.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!

καλησπερα.

Να κανεις restore/setup as new με την custom και μετα να ξαναφλασαρεις την ipad baseband οταν τρεξεις το redsn0w 0.9.10b4 (ξανα jb και install cydia/install ipad baseband.

SETUP AS NEW και μετα κανεις sync με ιτουνς ΟΧΙ restore from backup
Whatsapp doc?

#43   donasp

donasp

    iPH Enthousiast

  • 592 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:donasp

Δημοσίευση 18/01/2012 - 01:33

Κάνω restore διαλέγω την NO_BB.....και μετά μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να γίνει restore με κωδικό λάθους 1600. Τι κάνουμε τώρα?

#44   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 18/01/2012 - 01:33

Κάνω restore διαλέγω την NO_BB.....και μετά μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να γίνει restore με κωδικό λάθους 1600. Τι κάνουμε τώρα?

αλλαζεις θυρα usb.
Whatsapp doc?

#45   donasp

donasp

    iPH Enthousiast

  • 592 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:donasp

Δημοσίευση 18/01/2012 - 02:06

αλλαζεις θυρα usb.


Άλλαξα θύρα, έκανα restore αλλά στο τέλος αφού τελείωσε μου έχει ξανά το μήνυμα που λέες "There is not Sim Card installed in the iphone you are attempting to activate"
Πως προχωράω παρακάτω. Κάνω jb ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο. Το τηλέφωνο πάντως έχει στην οθόνη την λέξη iphone και στο πλήκτρο που είναι το ξεκλείδωμ λέει configuration.
Με λίγα λόγια δεν μου ενεργοποιείται το κινητό. Αν κάνω jb θα αλλάξει η κατάσταση ή όχι?

Ευχαριστώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες