Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

Η Vodafone μπλοκάρει το FaceTime μέσω 3G;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
183 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 14:22

ρε παιδια με αυτη την vodafone τα εχω δει ολα.! πρωτα μας πριζει με αυτο το tethering που αποφασισε επιτελους να ελευθερωση, οταν οι αλλες εταιρειες το ειχαν καιρο τσαμπα, και τωρα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα μετα το jb, και πιστευω και οσοι εχουν vodafone και δουλευουν το my3g.!
λοιπον το my3g οπως πολλοι ξερετε ειναι μια εφαρμογη απο cydia που σου επιτρεπει τις κλησεις facetime μεσω 3g. ε λοιπον με συνδεση vodafone ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.! βγαζει αποτυχια κλησης facetime μετα απο λιγο.! στην αρχη πιστευα οτι ισως δεβ εγινε καλα το jb, η οτι ισως το my3g δεν ειναι συμβατο με το ios5+ , αλλα δοκιμασα με καρτα και wind και cosmote, και δουλευε κανονικα.! και οχι σε ενα τηλεφωνο 4s αλλα σε 3 δοκιμασα. κανενα προβλημα με τους αλλους παροχους.!
το τεσσαρι που ειχα προ 3 μηνων jb και με vodafone δουλευε κανονικα.! τι συμβαινει? πηρα την vodafone μηπως και κανει καμια αναβαθμιση η κατι τετοιο, αλλα μου ειπαν ολα ειναι οκ.! παιζει να φταιει τιποτα με την αναβαθμιση στην 11.1 που εγινε? δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω πια.!!
οποιος ξερει κατι περισσοτερο ας ενημερωσει. ευχαριστω.!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 14:38

το θεμα τωρα ειναι τι κανουμε??? μου την εχει δωσει, γιατι ενας πολυ σοβαρος λογος που περιμενα το jb, ηταν αυτος.!

#33   andsoti

andsoti

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 14:41

στη wind μάγκες δεν έχουμε ούτε tethering.. τι να λεμέ τώρα...

#34   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 22/01/2012 - 14:43

το θεμα τωρα ειναι τι κανουμε??? μου την εχει δωσει, γιατι ενας πολυ σοβαρος λογος που περιμενα το jb, ηταν αυτος.!

κανε φορητοτητα σε κοσμοτε!την εχω απο το 2000!!!δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερη εταιρεια κινητης τηλεφωνιας!παντως αν αντιμετωπιζα τετοια θεματα οπως το hotspot που το χρειαζομαι ή αυτο με το facetime θα κοιταγα για καποια καλυτερη εταιρεια!

#35   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 14:44

στη wind μάγκες δεν έχουμε ούτε tethering.. τι να λεμέ τώρα...


καλα τι κανουν ρε εκει στην vodafone? υπαρχει καποιος τροπος εκτος απο ρεστορε να γυρισω στην 11.0 carrier settings της vodafone μηπως και φταιει αυτο?

#36   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2012 - 14:54

Γενικά θέλουν κλωτσιές στην voda.

Δείτε μόνο την διαφήμιση με τα GREEKLISH αντί για ΕΛΛΗΝΙΚΑ , την διαφήμιση με την σημαία της ανεξάρτητης κρητης κλπ που όταν κάποια τσακάλια την μπάνισαν την αφαίρεσε άμεσα κλπ

Για να μην πω οτι μέσω αυτής της εταιρίας παρακολουθούσαν τον πρώην πρωθυπουργό της χώρας μας.
Τυχαία όλα ???

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.

ΜΑΚΡΙΑ !!!

#37   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 22/01/2012 - 14:54

Αναφερθηκε προχτες, και οτι μετα απο τηλεφωνο στην βοντα λυθηκε το θεμα , κατι γινοταν με τα carrier settings. Παρε την εξυπηρετηση.

Με το να βριζετε μεσα στο φορουμ επειδή ισως υπαρχει καποιο θεμα το οποιο μπορεί να σας το λυσουν οπως λυθηκε και του φιλου προχτες δεν ειναι λυση.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 22/01/2012 - 14:55

Whatsapp doc?

#38   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 14:58

Αναφερθηκε προχτες, και οτι μετα απο τηλεφωνο στην βοντα λυθηκε το θεμα , κατι γινοταν με τα carrier settings. Παρε την εξυπηρετηση.

Με το να βριζετε μεσα στο φορουμ επειδή ισως υπαρχει καποιο θεμα το οποιο μπορεί να σας το λυσουν οπως λυθηκε και του φιλου προχτες δεν ειναι λυση.


μαριλινα πηρα, αλλα οι ανθρωποι μιλανε με ξυλινα τυπικα λογια. απο την στιγμη που μου λενε οτι το facetime δουλευει μονο με wifi, αντε να τους εξηγησεις.! οταν δε τους ειπα περι jb , η κουβεντα σταματησε γιατι λεει δεν μπορουν να παρεχουν καμια εξυπηρετηση η πληροφορια για jb συσκευες.

#39   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 22/01/2012 - 14:59

στη wind μάγκες δεν έχουμε ούτε tethering.. τι να λεμέ τώρα...

Και ποιος το λέει ότι δεν έχει η wind tethering;

Τραγικά έλεος ρε φίλε

#40   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:01

Και ποιος το λέει ότι δεν έχει η wind tethering;

Τραγικά έλεος ρε φίλε


το αντιθετο πρεπει να ενοουσε ο φιλος μαλλον...

#41   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:03

το αντιθετο πρεπει να ενοουσε ο φιλος μαλλον...


Αυτο θέλω να πιστεύω και όχι απλός πετάμε κάτι για τις εντυπώσεις χωρίς να γνωρίζουμε

#42   andsoti

andsoti

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:17

εγώ έχω wind ρε παιδιά τόσο καιρο και για το tethering πληρώνουμε extra όχι όπως η cosmo κ η voda που το ελευθέρωσε πρόσφατα. τώρα τα περί εντυπώσεων που λέει κάποιος κλπ είναι ψηλά γράμματα.. εγώ ούτε υπάλληλος της μιας είμαι ούτε μέτοχος της άλλης για να πω κάτι κατά η υπέρ . να κάτσω να τσακωθώ με κάποιον dream21 i dream54 ούτε που με απασχολεί. εδώ θέλω να πω ευχαριστώ στα παιδιά που γράφουν στο forum και μας βοηθάνε και μας ξεστραβώνουν και όχι μόνο και μόνο για να την πουν σε κάποιον.

#43   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:28

Καλα αρχισατε μα λετε ο,τι ασχετο σας κατεβει.. Τι σχεση εχει με το θεμα οι διαφημισεις της voda με greeklosh δεν μπορω να καταλάβω.. Και δεν μπορω να καταλαβω οτι η vodafone κλειδωσε κατι τετοιο..

Να σε ρωτησω κατι φιλε μου πριν οτιδηποτε.. Μπορεις να μου πεις ποιο προγραμμα συμβολαιου εχεις; Παιζει ρολο αυτο που σε ρωταω..


alex ξερω γιατι το λες, μου το ειπαν και εμενα που τους πηρα τηλεφωνο, οτι πανω απο 40 ευρω παγιο ανοιγουν καποιες voip υπηρεσιες. οπως και να εχει πληρωνω σχεδον 100 ευρω παγιο. οποτε..... :(

#44   andsoti

andsoti

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:41

και για να μην σας λέω και ψέμματα μόλις τηλεφώνησα στη wind και μου είπε η κοπέλα με ευχάριστο ύφος : εμείς σε αντίθεση με άλλους παροχους το έχουμε δωρεάν, εφόσον έχετε δωρεάν MB.
η αλήθεια να λέγεται..

#45   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:44

Τι εννοείτε με το tethering??? :blush:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες